Yamaha HS50m یا ESI nEar05

شروع موضوع توسط Shayan.Nick ‏15/7/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک Yamaha HS50m یا ESI nEar05 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Shayan.Nick

Shayan.Nick عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    سلام به همه دوستان چند روزیه قست خرید وسایل استدیو رو دارم تقریبا همرو مشخص کردم اما تو خرید مانیتور موندم یکی از دوستان گلم hmr گفتن yamaha hs50m دست گلشونم درد نکنه ، اما با یکی از دوستان دیگم که Studio داره خودش صحبت کردم به من ESI nEar50 رو معرفی کرد و علتشم این بود که yamaha زیادی خشکه صداش و esi بسیار flat هست، جفت این عزیزان رو قبول دارم واقعا موندم دیگه!
    از کسانی که این دو مانیتور رو تست کردن یا آگاهی دارن ممنون میشم کمک کنن.
    قیمت esi near05: 380
    قیمت yamaha hs50m: 450
    مشخصاتشون رو هم میزارم مرسی.

{username}-{filename}
    Yamaha Monitoring HS50m یاماها مانیتورینگ[/h]
    مشخصات​
    [TABLE="class: cms_table"]
    [TR]
    [TD]5 inch[/TD]
    [TD]سایز[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD]55HZ-20KHz[/TD]
    [TD]پاسخ فرکانسی[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD]140Watt[/TD]
    [TD]توان خروجی[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD]Single-Amplified[/TD]
    [TD]نوع آمپلی فایر[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD]دارد[/TD]
    [TD]ورودی بالانس[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD]ندارد[/TD]
    [TD]ورودی غیر بالانس[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD]ندارد[/TD]
    [TD]ورودی دیجیتال[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD]دارد[/TD]
    [TD]تنظیمات آکوستیک[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

.................................................. .................................................. .........................
    {username}-{filename}
    مانیتور ESI Monitor nEAR05[/h]
    : مشخصاتاسپیکر اکتیو با یونیت ووفر 5 اینچ و توییتر 1 اینچ ،گنبد ابریشمیدارای 2 آمپلی فایر یکی به توان 30 وات برای فرکانس های بالا و دیگری با توان 40 وات جهت فرکانس های پایین ،برای هر اسپیکر به صورت مجزادارای ورودی های بالانس و غیر بالانس آنالوگدارای محافظ آهن ربا جهت عدم ایجاد میدان مغناطیسیپاسخ گویی فرکانس از 60 هرتز تا 22 کیلو هرتزدارای خروجی هوای باکس از پشت​

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,809 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز.
    من 05 رو داشتم اما فروختم و یاماها hs50 خریدم و صدایی به مراتب بهتر از 05 دارم.
    من توصیه میکنم یاماها بگیرید و اگه بتونید بودجه رو افزایش بدید مدل msp5 رو بگیرید دیگه بهتره

3. Shayan.Nick

Shayan.Nick عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    ممنون امید جان فقط یه معذرت خواهی من اشتباهی این پستو تو قسمت other نوشتم اونجا فرستاده نشد! بعد تو این قسمت نوشتم، الان دیدم تو other هم مثل اینکه فزستاده شده!! هر کار کردم نشد پاکش کنم. شرمنده!

4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,809 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله اون ارسال رو پاک کردم.
    شما یاماها بگیر خیلی بهتر از 05 هستش

5. Shayan.Nick

Shayan.Nick عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    الان دوباره صحبت کردم باهاش، نظرش اینه که hs50 برای mix کردن حرفه ای vocal هست بیشتر و تو میکس الکترونیک esi کمی بهتر عمل میکنه، امید جان قیمت esi 380 هست ، اگه ای اس آی بگیرم میتونم میدی oxygen 49 new بگیرم! اما اگه hs50 بگیرم باید میدیرو umx49 انتخاب کنم!
    شما هم مثل دوستم استاد من هستید، ایشون اسی و اکسیژن رو ترجیح دادن، شما نظرتون رو راجع به مانیتور قاطعانه گفتید اما با احتساب میدی بازم همین نظر رو دارید؟ من جون میکنم پول در میارم تمام ارزوم تو این کشور اینه که آهنگسازی کنم... برا همین این 1 ملیونی که کنار گذاشتم برا این کار خیلی برام ارزش داره! ببخشید اینقدر سوال میپرسم فقط میخوام بعد از خرید فکرم دیگه مشغولش نباشه... یک دنیا ممنونتونم.

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,809 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بنده تجربه کاری خودم رو که با یاماها و esi داشتم رو بیان کردم.
    یعنی منظورشون اینه که به درد میکس موسیقی نمیخوره ؟ مگه وکال تو موسیقی با کلام بخشی از موسیقی نیست.؟
    البته اگه میخوانی هر دو رو داشته باشید و بودجه تون بیش از این کفاف نمیده بله.
    اما در نظر داشته باشید. یه میدی معمولی هم میتونه کارتون رو انجام بده یا حتی کیبورد.. و در خروجی کار و میکسهاتون تاثیری نداره اما یه مانیتور خوب مستقیما تو میکستون تاثیر داره

7. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    دوست عزیز در تایید حرف امید عزیز در مورد برتری HS50 شما میتونید به فروم ها و فروشگاههای بزرگ آنلاین از جمله Sweetwater و Zzound هم یه سری بزنید.این محصول یکی از پرطرفدارتین محصولات در رده خودش هست.

8. Shayan.Nick

Shayan.Nick عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    نه همونطور که گفتم ،نگفتن که بدرد میکس موسیقی نمیخوره!! گفتن تو میکس وکال خیلی استفاده داره! و esi کمی رنج کاریش بازتره هم تو وکال و الکترونیک.
    دوست عزیز psy ممنون از لطفت بله خیلی review های english خوندم تقریبا 60% میگفتن hs50 ،
    اما یه مسیله هست و اونم این که من اصلا حرفه ای نیستم! حتی تا به حال صدای یک مانیتورو هم نشنیدم! گفتم شاید یه میدی بهتر بگیرم با این Esi ماندگاری بیشتری برام داشته باشن! بازم حرف شما عزیزان سنده اگه تفاوت esi وyamaha اینقدره که من مبتدی به وضوح میتونم حس کنمش برم سمت yamaha!
    و یه سوال دیگه من گوش سمت راستم چند دسی بل شنوایش کمتر از گوش چپمه ! :( این میتونه مشکل ساز بشه برام تو میکس! دکتر گفت تو خیلی ها این مسله هست اما خودشون نمیدونن!!! بازم ممنون ازتون.

9. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شایان جان در حقیقت تمام میدی کنترلر ها یک کار رو انجام میدن،بگذریم از این که بعضی هاشون دارای اسلایدر و ناب های بیشتری هستن و یک سری ها اتو مپ دارن و بعصی ها کلاویه هاشون دارای افتر تاچ هست و ...(اگه راستش رو بخوای من از این ویژگی های میدی کنترلرم زیاد استفاده نکردم و بود و نبودش برام فرق زیادی نمیکنه)
    در واقع تو کوالیتی خروجی کارت زیاد تاثیر گذار نیست
    ولی مانیتور صدا اصلاً اینطور نیست،رابطه ی مستقیم با خروجی کارت داره،
    من یه نفر رو میشناسم pa1x رو فروخت تا بتونه mackie hr824 بخره ;)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...