yamaha dx 7

• شروع کننده موضوع m u s
  • تاریخ شروع
4/3/10
19
0
0
با کیبورد yamaha D X 7 میشه به جای میدی کنترل استفاده کرد؟

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
با کیبورد yamaha d x 7 میشه به جای میدی کنترل استفاده کرد؟
شما با هر کیبوردی که خروجی میدی (midi) داشته باشه میتونید به عنوان میدی کنترلر کار کنید!

16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
Dx7 یکی از پرآوازه ترین مدل های yamaha در FM Synthesis هست (حسابی مواظبش باشید ! )
در مورد midi هم باید بگم این ساز در 2 دوره زمانی تولید شد
سری اول 1983 – 1986 و دوره دوم 1987 – 1989
مدل اولیه فاقد midi بود.
در مدل سال 1984 فقط یک کانال midi رو پشتیبانی میکرد و در سال های بعد تا حدی کاملتر شد.
پس شما باید به تاریخ ساخت سازتون رجوع کنید و همینطور دفترچه همراهش.
یکی دیگه از مشکلات midi یاماها DX7 عدم پشتیبانی مناسب از Velocity های بیش از 100 هست (همونطور که میدونید ماکزیمم Velocity عدد 127 هست.)

-----
منبع برخی اطلاعات wiki

16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
با تشکر از دوست گرامی من از کجا به تاریخ تولیدش پی ببرم ساز هیچی نداره و اگر اطلاعاتی در زمینه کارایی dx 7 yamaha دارین در اختیارم بگذارید.
دوست عزیز سوالتون رو همین تاپیک بپرسید (گزارش برای موارد تخلف از قوانین هست)

معمولا در زیر ساز و یا روی box سال تولید ذکر میشه.
در مورد کارایی این ساز هم باید بگم مثل اکثر FM ها بخاطر صداهای زنگدار مثل bells و یا metalic sound و همینطور Electric Piano مشهور هست.
دارای 16 polyphony
6 envelope generator
و 32 Patch داخلی هست

4/3/10
19
0
0
تشکر میکنم از این اطلاعات جامع .از این که دراین سایت ثبت نام کردم خوشحالم .

alm

2/4/10
1
0
0
سلام ميخوام با يه ميدي كنترل 7 اكتاو اهنگ سازي كنم به نظر شما key stution pro 88بهتره يا pro keys 88 يا yamaha s 90 xs قيمت و وجود اين الات در تهران رو هم مي خواستم ممنون.

--------------------------------------------------------------------------
دوست عزيز سوالتون ارتباطي با عنوان تاپيك نداره.
لطفا سوالتون رو در جاي مناسب مطرح كنيد.
با تشكر

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
29/1/12
1
0
0
تهران
مشکل Velocity در یاماها DX7

... یکی دیگه از مشکلات midi یاماها DX7 عدم پشتیبانی مناسب از Velocity های بیش از 100 هست (همونطور که میدونید ماکزیمم Velocity عدد 127 هست.)
با سلام،
فرمایش شما صحیح است ولی این مطلب تنها برای مدل های اولیه یاماها DX7 صادق است. مدل های بعدی یاماها DX7 که عبارتند از DX7s و DX7-IID و همچنین DX7-IIFD با چنین مشکلی روبرو نیستند.