Trance, DJ, Producer

شروع موضوع توسط orca ‏23/8/10 در انجمن ترنس ( Trance )

تاپیک Trance, DJ, Producer تالار ترنس ( Trance ) در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من هر تاپیکی که زدم پاک شد، هر پستیم که دادم یا پست پاک شد یا کلا تاپیک. :smile (53):
    اما تو این تاپیک دیگه به کسی کار ندارم، حاشیه هم نمیرم.
    اگه تعداد تشکر های این پست به تعداد قابل قبول برسه تمام تجربیاتم و هر چی که بلدم (که زیاد نیست) رو می گم، همه چیز در مورد یه Trance producer شدن، اگه هم استقبال نشد Light عزیز مختار که تاپیک رو پاک کنه.
    ممنون از همه
    به امید روزی که موسیقی ایران از اینی که هست حرفه ای تر بشه

2. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    سلام، مطمئن باش همچین تاپیکی هیچ وقت پاک نمیشه؛
    منتظر تشکر نباش، الان دیگه مثل اوایل نیست که هرکی یه نوشته ای رو میخونه تشکر کنه، حتی اگه مفید باشه؛ من خودم یه تاپیک آموزشی زدم، کلاً یک نفر ازش تشکر کرد ولی همچنان تصمیم دارم ادامه بدم!
    من شخصاً خیلی مشتاقم از تجربیات شما استفاده کنم؛ کارت رو ادامه بده، ممنون.

3. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من گفتم تشکر کنن، نه اینکه تشکر کنن :) منظورم فهمیدن تعداد مخاطب بود واسه این بحث.
    ممنون

4. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    میشه برید سر اصل مطلب؟:smile (49):

5. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام، ممنونم از همه، امروز یه مقدمه می گم، می دونم همتون می دونین چیزایی که می گم رو اما واسه اینکه همه چیز رو گفته باشم امروز رو تحمل کنین، ممنون. اینها نظرات منه
    چند تا مطلب هست که هر کسی می خواد یه Trance producer بشه باید رعایت کنه، بدونه، عمل کنه:
    1. www.thedjlist.com: همتون می دونین چیه، سایتی که اعضای این سایت هر ماه می تونن به 1 تا 10 دی جی مورد علاقه خودشون رای بدن که دی جی اول 10 امتیاز، دوم 9 امتیاز، ...، و دیجی دهم 1 امتیاز می گیره. هر کی می خواد به صورت حرفه ای بیاد تو این کار باید عضو این سایت بشه و خودش رو به عنوان یه دی جی ثبت کنه.

2. اسم: مهمه، بیانگر شماست، فقط ماله شماست، تو دی جی لیست ثبت بشه دیگه نمی شه تغییر داد.

3. گوش دادن به موسیقی ترنس: این همون کلاس درسه، این تنها راهه فهمیدن ریزه کاری های زیاده این سبکه.

4. سبک: گرچه سبک های اصلی و مهم کم هستن ولی استایل بیان اون سبک زیاده، گوش بدین می فهمین.

5. پای بند بودن به این سبک: این نظر من و دوستامه، من نمی خوام این سبک رو گنده کنم ولی سبکی نیست که از هر 10 تا آهنگتون یکیش ترنس باشه و بعد بخواین موفق بشین، فقط ترنس کار کنین، ارضاتون میکنه.

6. برا مطرح شن تو این سبک ایران، کار با وکال فارسی، رلیز شدن کار تو ایران (که مثه آب خوردنه) رو فراموش کنین، فقط باید لیبل های خارج از ایران کارتون رو رلیز کنن تا جهان کار شما رو بشنوه، شما مطرح بشین.

7. Label: یعنی جایی که شما یه دمو یا کله آهنگتون رو میفرستین تا اگه قبول شد اونا اونو پخش کنن.

8. Radio Show: همون DJ mix اگه کاری که رلیز شده به وسیله یکی از دی جی ها از طریق Radio show اون دی جی پخش بشه هم می گن اون دی جی شما رو ساپورت کرده، هم واقعا تو شنیده شدن آهنگتون قدم گنده ایه. شماره 1 رادیو شو ها هم A State Of Trance (ASOT) i

9. تو پست بعدی یه سری چیزا راجه به رلیز شدن کار و شروع کار تو این سبک می گم.
    اگه هم که فک می کنین مفید نیست دیگه نگم. :|
    ممنون

6. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    با نظر اینکه کار باید در سطح جهانی ارائه داد کاملا موافقم... یه قدم بسیار بزرگیه

ولی یه سئوال
    ضرورتا هر کی می خواد ترنس کار کنه حتما باید dj باشه؟

7. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دی جی کسیه که کار میکس آهنکای دیگرون رو انجام می ده، قطعا ضرورتی نیست که یه trance producer کار دی جینگ هم انجام بده، اما کلا خیلی بهتره که انجام بشه.
    من خودم تو DJing هنوز ضعیفم، اما بهتره بگم باید این کار انجام بشه، جز این سبک DJing هم هست.
    با DJing زودتر به اون بالا ها می رسی.

8. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    خوب این بحث ها یه حالتی داره... واونم اینه که من توی ساخت آهنگ،میکس و مستر و این چیزا مشکل نداشته باشم...اون وقت توی اون لیست سری تو سرا می تونم داشته باشم

من وقتی می تونم توی لیست دی جی ها خودمو ثبت کنم که کارم حداقل برای خودم قابل قبول باشه...
    درحالی که اکثر بچه های اینجا در حال آزمون و خطا هستیم ...

پس به نظر من اول به جای این بلندپروازی ها ،تکنیک یاد بگیریم. مطالعه کنیم. تجربه کنیم. کار گوش بدیم. کار بزنیم. مقایسه کنیم با کارهای بزرگ.

همیشه از قدیم می گن: سنگ بزرگ نشونه ی نزدنه...

اول باید یه سری چیزای بنیادین و اصولی رو یاد گرفت بعد فرمایشات شما متین.

موفق باشید.

9. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از توجهت.
    دو نکته در جواب شما دوست عزیز
    اولا من اینارو نگفتم که شما ها برید دنبال ثبت نام تو دی جی لیست و اینکه هر کی اونجا عضو شد دیگه رسیده به اوج. من گفتم هر کی مثه ما دنبال Trance producer شدنه، بهتره این مراحل رو طی کنه.
    دوما عضویت تو دی جی لیست که بلند پروازی نیست، ضرری نداره، فقط هم ثبت نامه، شاید مراحل کلی که مد نظر منه رو بگم بهتر باشه:
    اول علاقه به ترنس
    دوم گوش دادن و درک ترنس
    سوم ثبت نام در دی جی لیست (حداقل اسمی که مد نظر شماست رو کسه دیگه استفاده نکنه، مثل دمین وب سایت)
    چهارم کسب دانش و تجربه کردن و یادگیری تکنیک و...
    پنجم ساخت اهنگ و فرستادن به لیبل
    اگه کارت رلیز شد، منتظر بازتابش باشی که یکیش رای دادن مخاطب بهتون در dj list هستش.
    با ثبت نام تو اونجا که خودکار معروف نمیشی، یا بگن هر کی اونجا عضوه کاراش 100% رلیز می شه.
    اون جا یکی از راههای ارتباط با مخاطب آهنگاته.
    ممنون
    بازم سوال یا نکته ای بود در خدمتم

ضمنا من قصد اهانت ندارم اما تا وقتی کارای غیر حرفه ای الگو باشه پیشرفت کنده یا صفر

10. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    من آرمانگرایی رو قبول ندارم. یعنی به واقع گرایی اعتقاد دارم. وقتی آرمانی فکر کنیم باید برسیم به 100 درصد تا اون وقت استارت رو بزنیم در حالی که هیچ وقت به 100 نخواهیم رسیم چون این راه پایانی نداره ... همیشه چیز جدیدی وجود داره که بهش برسیم

حالا برای ثبت یک نام یا برند خاصی یه حداقلی باید وجود داشته باشه.

برای موزیک این حداقل یکم بیشتره. یعنی توی این دنیای پر رقیب باید بیشتر از 60 -70 درصد تو چنته داشته باشیم تا بتونیم خودی نشون بدیم.

11. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    گرچه من منظور و انقاد شما رو دقیق متوجه نشدم، اما این کارایی که باید انجام بشه و بشه بهتره، حالا یکی وقتی چند تا کارش رلیز شد بعد بره ثبت نام کنه، اما این کار درست نیست چون اون ثبت نام هزینه و ضرری نداره، مهمترین نکته رجیستر اسم هنریته.

12. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    نقدی در کار نیست. فقط داریم بحث می کنیم والبته دوست دارم به نتیجه برسیم .. نتیجه ای که خودم بهش رسیدم مگر اینکه خلافش ثابت بشه و بخوام در نتیجه گیری خودم تجدید نظر کنم...

مثالی که برای حرفام می تونم بیارم اینطوریه که . . .

اول اینکه من یا یه کسی هستم یا کسی نیستم (حرفی برا گفتن دارم یا ندارم)

اگه کسی نیستم پس توی لیست هنرمندا جایی ندارم و باید مبانی رو بگذرونم تا شروع کنم و ادامه بدم

اگه کسی هستم باز 2 حالت داره...

یا کارم بده یا خوبه

اگه کارم بده ،بهتره که جایی توی اون لیست نداشته باشم .. حتی اگه یه ثبت نام ساده باشه... چرا که برای خود-به بالا-کشیدن من معتقدم باید شروعی طوفانی باشه.. .بخصوص قاطی یه عده حرفه ای

اگه کارم خوبه باز 2 حالت داره و تو هر دو حالتش هم خوبه آدم جزو اون لیست قرار بگیره

یا اینکه کارم فقط خوبه

یا اینکه فوق العاده است...

اگه فوق العاده باشه باید همینطور نگهش دارم و به قولا آپدیت باشم

اگه خوبه هم (که خیلی از بچه های اینجا کارشون خوبه) باید همت بیشتری بزاریم تا "زودتر" به عالی بودن برسم.... قبل از اینکه این موجی که قراره روش موج سواری کنم به ساحل برسه و موج جدیدی شکل بگیره

موفق باشید

یک نکته رو هم اضافه کنم

توی دنیا هزاران هزار کار رلیس می شه ولی چرا همه ی این هزاران هزار به گوش نمی رسه؟؟؟

حتما بعد مسافت درکار نیست چون از همه ی دنیا آهنگ های معروف شنیده می شه....

پس علت اون ضعف کار آهنگساز یا خواننده و غیره است... یهنی نتونستن یه کار hit بسازن...
    مطمئن باشید کسی یا گروهی که نتونه توی یه آلبوم و یا 2 آلبوم یه کار هیت بسازه موفق نخواهد شد مگر اینکه تحولی توی کارش ایجاد کنه

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/8/10
  13. vahab bandari

vahab bandari Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    با سلام
    با احترام به سخنان inferno عزیز از orca عزیز میخوام که بحث رو ادامه بدن.
    ما میخوایم اطلاعات کسب کنیم و همیشه باید حرکت رو به جلو باشه.انسان میتونه هدف بلند مدت داشته باشه.و باید واقع گرایانه ادامه بده تا به رویا هاش برسه.
    مگه پرواز کردن واسه انسان رویا نبود؟الان از عادی هم عادی تره.
    پس ارزو کنیم ولی منطقی پیش بریم.
    موفق باشید.

14. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    اوکی

میشنویم

15. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام مجدد، من معذرت می خوام، متاسفانه معمولا بعد از ظهر ها نمی تونم تو نت بیام، فکر نکنین تر سیدم :)
    چشم جواب می دم. اتفاقا دوست دارم که ادامه پیدا کنه، شاید من دارم اشتباه می کنم.
    اول در مورد رلیز شدن که گفته شد نظرم رو می گم:
    حق با شماست کار زیاد رلیز می شه تو دنیا، و این که همه کار ها در اون حدی نیست که ارزش گوش کردن داشته باشه به صورت نسبی قبول دارم، چرا، چون اولا موزیک سلیقه ای هستش، شاید من کارای Uplifting از Jorn van deynhoven رو گوش بدم یکی دیگه کارای Jonas hornblad رو.
    نکته دوم اینکه یه نفر نمی تونه تمام آهنگارو گوش بده.
    3 اینکه قطعا تمام کارا به دست ما نمی رسه.
    رلیز شدن کارام به هر حال درجه بندی داره، لیبل ها درجه 1 و 2و 3 دارن. نمی دونم گرفتی منظورم رو یا نه.
    اما پست قیل از این پستت:
    قطعا کسی که خودش می دونه به جایی نمی رسه فقط یه نفر به اون لیست اضافه می کنه و Database اون سایت رو سنگین تر، 100% از اون چند هزار نفر عضو اون سایت شاید 10% یا حالا بیشتر واقعا لایق قرار گرفتن تو اون لیست باشن، اما دو نکته:
    1. من نگفتم ثبت نام تو اون لیست یعنی ارزش
    2. که ادامه 1 هستش، از خودت می پرسم، من نمی دونم سبک کاریت چیه، کاش می گفتی، اما فرض کن یکی با اسم XXX چند تا کار می سازه ، به لیبل می فرسته (با همون نام XXX) بلاخره کاره Nامش رلیز میشه، با نامXXX حالا چون مهمترین راه ارتباطیش و به قولی دستمزد گرفتنش از مخاطبش DJ list هست میره ثبت نام کنه، اما اون نام رو قبلا یکی دیگه ثبت کرده، شما بگو تکلیف چیه؟
    قطعا موزیک چیزیه که زود آدما شیفتش می شن که بیان تو این کار و موزیسین بشن، اما تعداد معدود ادامه میدن، سختیاشو قبول می کنن تا حرفه ای بشن.
    امیدوارم جواب خوبی داده باشم بازم در خدمتم.

16. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    جناب Orca بنظرم بهتره از بحثهاي حاشيه اي بيايم بيرون و به اصل مطلب بپردازيم فكر ميكنم براي اينكه حرفه اي بشيم به زمان نياز داريم , پس اين زمان محدودي كه داريم رو نميتونيم صرف موضوعات حاشيه اي كنيم.البته نه اينكه 100% حاشيه اي باشه ولي در اولويت هم نيست.

17. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من جواب دوستمون رو می دم. شما چه بحثی مد نظرتونه؟

18. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    سلام
    orca عزیز من کاری به بحث بین شما و آقای inferno ندارم و می خوام سوال خودم رو بپرسم، اگر ممکنه بیشتر در مورد سایت thedjlist توضیح بدید چون می خوام ثبت نام کنم ولی قبلش اطلاعات بیشتری راجب به اون سایت نیاز دارم. درضمن نام کاربری خود شما توی سایت چیه و آیا کاری هم قرار دادین که مورد پسند لیبل قرار گرفته باشه یا نه ؟؟؟
    ممنون

19. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    منظورم اينه كه بحثهاي تكنيكي و فني رو در اولويت قرار بديم چون اول بايد بتونيم موزيك خوب ارائه بديم تا مطرح بشيم.

20. orca

orca Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    چشم حتما (احتمالا فردا) پروسه ثبت نام رو کامل عرض می کنم، اگه سوال خاصی هست هم در خدمتم.
    راجع به نام من توی لیست و رزومه کاری خودم هم شرمنده، چون نمی تونم بگم، معذرت می خوام.
    اما سبک کاری من بیشتر Uplifting و Progressive هستش.

دوستان من در ادامه تاپیک حتما نکات دیگه ای که مد نظر داشتم می گم، آقای امیرز چشم. اما ترجیح می دم که اول بحث من و آقای Inferno تموم بشه.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - Trance Producer
  1. امین نورالهی
    پاسخ ها:
    5
    نمایش ها:
    1,709
  2. hamid_pe2
    پاسخ ها:
    2
    نمایش ها:
    123
  3. hamid_pe2
    پاسخ ها:
    25
    نمایش ها:
    629
  4. abedines

پروژه تکمیلی Abedines_Dance Trance

abedines, ‏13/5/15, در انجمن: Trance
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    95
  5. امین نورالهی
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    17
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)