Tascam us-144

شروع موضوع توسط hossein_f1 ‏28/2/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک Tascam us-144 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hossein_f1

hossein_f1

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

من این اینترفیس رو دارم ولی یه مشکلی هست اونم اینه که واسه ضبط با میکروفن b1 باید ولوم mic رو روی اینترفیس یکی مونده به آخر بیارم تا صداش قوی ضبط بشه ممکنه به خاطر این باشه که منبع تغذیش از usb 2 فقط؟ یعنی اگه میکسر بهش وصل بشه بهتره؟ با توجه با اینه این کارت صدا خودش فانتوم پاور داره کلآ شبیه fast track هست با این تفاوت که usb 2 است و آداپتور نداره

بعدش من از کیفیت ضبط صدام راضی نیستم یه جورایی خیلی بمه این b1 خیلی EQ میخواد

قبلآ که با میکروفن 7 هزار تومنی یا با میک هدست ریکورد میکردم کیفیتش خوب بود در ضمن استریو ریکورد میکرد! اما این mono ریکورد میکنه کلآ اینارو دارم

TASCAM US-144
    Behringer B1
    AKG 77
    POP filter

با Adobe Audition 3 کار میکنم

سیستمم
    CPU AMD Athlon X2 5200
    RAM 3 Gig
    HDD sata2

من قبلآ بهتر vocal ریکورد میکردم

الان احساس میکنم پولمو ریختم دور (خیلی توفیقی نداره تازه کارمو سخت تر هم کرده صدام خیلی احتیاج به EQ داره چون bass شده! و Mono ریکورد میشه قبلش با Adition 3.0 windows sound استریو ریکورد میکردم با mic هدست!)

2. behrooz-soltan

behrooz-soltan عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +24 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    دوست عزیز فانتوم پاور ربطی به کیفیت صدا برداری نداره.
    شما باید سوئیچ های روی میک رو تنظیم کنین که بیس کمتری داشته باشین.
    تمامی کارت صداها و میک ها مونو رکورد میکنن.

3. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    بعضی از میکروفن ها به gain بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند ممکنه b1 جز اون دسته میکرفن ها باشه. بهتره که از آداپتور استفاده کنید و اون نوع استفاده از اینترفیس رو برای موقعیت های پرتابل در نظر بگیرید.
    بله بهتره که از سوئیچ bass roll off یا تضعیف فرکانس های بم استفاده کنید.
    دوست عزیز میکروفن های خازنی دارای حساسیت بالایی هستند و نویز زمینه رو براحتی دریافت میکنند به همین دلیل در صورت استفاده از اون ها باید از محیط کنترل شده ای از نظر آکوستیک استفاده کرد.

4. hossein_f1

hossein_f1

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از جوابتون ولی bass roll off که خیلی قدرت صدا رو تضعیف میکنه بدرد ضبط درام میخوره فک کنم من EQ مناسب میخوام یه میکسر 802 Xenyx بهرینگر بدردم میخوره؟ یا برم یه SM58 بگیرم؟ چون من فضای آکوستیک ندارم البته صدای محیط کمه و b1 هم تو این مورد خیلی اذیت نمیکنه کلا میخوام صدام High Mid Low معمولی داشته باشه و تو ذوق نزنه مثلآ من تو AKG k77‌ صدام خوبه ولی تو ضبظ ماشین که فقط 2تا باند pioneer 6971 داره صدا bass داره و بده

در مورد mono ریکورد کردن من میدونم که واسه stereo واقعی احتیاج به 2 میکروفن هست یا باید میک استریو باشه ولی من با میک معمولی که به کارت صدای on board وصل بود با تنضیمات default ادوبی آدیشن stereo ریکورد میکردم (‌شاید استریو شبیه سازی میکرد نمیدونم) ولی استریو بود یعنی تو یه track (left & right) ضبط میشد ASIO هم نداشتم ولی الان که میک رو به MIC IN L وصل میکنم و گزینه mono us-144 analog in L رو تو آدیشن انتخاب میکنم تو یه track یه خط ریکورد میشه (‌میخوام استریو شبیه سازی بشه مثل قبل)

مرسی از توجهتون

مرسی

TASCAM US-144 اصلا آداپتور نمیخوره مثل fasttrack

bass roll off خیلی صدارو کم میکنه من همینطوری هم gain پایین دارم

SM58 چینی 50 تومنی واسه کار من بهتر از b1 عمل میکنه؟ چون تو جمهوری فقط چینی موجوده

میخوام رپ و پاپ بخونم و محیط هم آکوستیک نیست

با تشکر

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏1/3/10
  5. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سوییچی که شما می فرمایید سوییچ پد هست. این سوییچ سطح سیگنال رو حدود مثلا 10 یا 15 یا 20 دسیبل کم میکنه که همونطوری که گفتید برای ضبط درام و منابع صدا با سطح فشار بالا کاربرد داره.
    اصلا این مدل های چینی رو پیشنهاد نمیکنم. تو جمهوری در حال حاضر مدل مکزیکی هم هست از فروشنده سوال کنید.

6. chapdastt

chapdastt عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مشکل فانتوم پاور Fast Track Pro و رکورد با یک لاین

خیلی ممنون از راهنماییتون. من تونستم کارت صدام (Fast Track Pro) رو نصب کنم و یک آداپتور مناسب گرفتم. و لحیم کاری هم کردم. ولی کار با فانتوم پاورش رو بلد نیستم. یعنی وقتی فانتوم پاور روشن باشه و یا خاموش باشه رکورد صدا کوچکترین تغییری هم نمیکنه . هیچ تغییری نمیکنه. در ضمن نمیدونم چرا فقط از یک لاین رکورد میگیره و با اینکه میکروفونم بد نیست صدای شفافی بهم نمیده و یکم صدا خفه است.
    از کیفیت رکوردش خیلی راضی نیستم. از اساتید محترم سایت بخصوص آقای محبی و آفای siiro تشکر میکنم و خواهش میکنم مشکل فانتوم پاور من رو حل کنن. خیلی ضروریه. ممنون از وقتی که میگذارید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/3/10
  7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,804 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيز :

اين سئوال رو در جاي ديگه هم پرسيدين و بهتون جواب دادم. اينجا رو ببينيد.

8. hossein_f1

hossein_f1

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام جناب mohebbi

این سوال رو من نپرسیده بودم، البته من قبل از اینکه شما این لینک رو در جواب من post کنید دیده بودم. ولی سوال من در مورد Tascam us-144 هست چون این اینترفیس با fasttrack یکمی متفاوته. البته شما استاده بنده هستید ولی من میخوام بدونم با توجه به اینکه من میکروفن condenser دارم و این میکروفن هم 48 ولت برق مصرف میکنه این دستگاه us-144 که آداپتور نمیخوره ولی USB 2 ساپورته، برق فانتوم پاور رو از power کامپیوتر میگیره ،‌ خوب پس چرا fasttrack رو واسش آداپتور گذاشتن یعنی اون device نمیتونه برقش رو از power تامین کنه؟

احساس میکنم این باعث میشه که ضبط صدا با میکروفن خازنی ضعیف تر عمل کنه نسبت به اونی که آداپتور داره یا منبع تامین برقش جداگانست. حالا شما وارد ترین شاید من در اشتباهم.

یه سوال دیگه اگه فانتوم پاور روشن باشه میکروفن داینامیکی کار نمیکنه؟ یعنی نمیشه به این دستگاهها دو تا میکروفن یکی خازنی و دیگری داینامیکی وصل کرد؟

9. MardeDarBeDar

MardeDarBeDar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام دوستان.
    برای گرفتن 2 تا خروجی میکروفون و هدفون از interface us144 باید چه کار کنم ؟؟؟

آقای امید محبی اگه میشه لطف کنین شماره تماس خودتونو برای من بزارید چند سوال دارم در رابطه با us144 .

ممنون.

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,804 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز

لطفا در ارسالهاتون شخص خاصی رو مخاطب قرار ندبد تا سایر دوستان هم بتونن در بحث شرکت کنن و زودتر به پاسخ برسید.
    سئوالاتتون رو هم در همین تاپیک بپرسید شاید دوستان دیگه هم مثل شما نیاز به دونستن این مطالب داشته باشن.
    اگه نتونستین به پاسخ برسید. چشم.....!

خوب سیاست کارخونه های سازنده با هم فرق دارن. ممکنه اینطوری که شما میفرمائید باشه.
    خیر میکرواوفونهای داینامیک با فانتوم کار نیمکنن. میتونین موقع کار با اونها فانتوم رو خاموش کنید.

آخرین ویرایش: ‏8/5/10
  11. MardeDarBeDar

MardeDarBeDar عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    به هر حال دوستان منو ببخشید من فقط دیدم اینطوری از طریق نت برام یه کمی سخته واسه همون تلفنی به نظرم بهتر اومد.

میخوام یه هدفون برای اتاق ریکورد بزارم و همینطور یه میکروفون برای ارطباط کسی که داره ریکورد میگیره با نفر دیگه تو اتاق ریکورد.

خلاصه سوال زیاده و دسترسی من به نت کمه اگه کسی براش مشکلی نیست که تلفنی با ما ارطباط داشته باشه خیلی ممنون میشم.

با تشکر از همه دوستان.

بارگذاری...