آخرین ارسال‌ها

پروژه تکمیلی Sounds of Morrowind

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
احتمالا دوستانی که از قبل (حدود یک سال و نیم پیش) با من آشنایی دارند، میدونن که یکی از سبکهایی که کار میکردم و صد البته خیلی دوستش دارم سبک Drone عه.
مدتهای زیادی بود که تو وادی این سبک نبودم به دلایل مختلف، شاید یکی از دلایلش این بود که خوبش رو کم پیش میومد که بشنوم. خلاصه خستتون نکنم، دیشب یکی از دوستانم، یک قطعه‌ای رو در گروهی به اشتراک گذاشت که شدیدا من رو مجذوب خودش کرد. از دیشب یه صداهایی تو گوشم پیچید و خب خسته‌تر از اونی بودم که بخوام ساز بردارم و ضبطشون کنم.
امروز نشستم پای ساز و کامپیوتر و رکورد کردم هرچه که میشنیدم.
در مورد اسم قطعه، ابتدا تصویر زیر رو ببینید :
s4-2a5f30c9a7ff361305683c9fdd6bdf80.jpg
اسم سرزمینی که در تصویر می‌بینید Morrowind عه. بخشی از دنیای خیالی Tamriel که در سری بازی های Elder Scrolls ازش حرف به میان آمده، هم یکی از بازی ها به اسم Morrowind اسم گذاری شده، هم این که جزیره Solstheim در بازی Skyrim (پنجمین بازی E.S. ) ازش اسم میاد. این قسمت رو موفق نشدم بازی کنم، چون هم وقتی ریلیز شده ظاهرا زیادی بچه بودم و هم چند وقت پیش که خود سازنده رایگانش کرد، روی سیستمم نصب نشد.
بهرحال چون کنجکاو بودم که چطوریه ویدئوهایی از Gameplay ش دیدم و خب، خوشم اومد. یه جورایی برام الهام بخش بود. به همین خاطر هم اسم یکی از قطعاتم مرتبطه با این سرزمین خیالی.

و اما، چیزایی که استفاده کردم!
گیتار لید : TSE808 , HY Delay, Eventide Blackhole, SoftAmp
گیتار بکگراند (یا گیتار Drone ) : HY Delay , Eventide Blackhole, Valhalla Shimmer, SoftAmp
چلو : برای ساز از Chris Heins و برای پردازش صدا Eventide Blackhole

و از پیوست هم میتونید آهنگ رو دریافت کنید :)

فایل های ضمیمه

8/2/19
17
39
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز. چون علاقه ی زیادی به این سبک ها دارم نظر کاملا شخصیم رو در مورد کار میگم امیدوارم کمکی بکنه. از ابتدا که کار با گام ماجور شروع میشه حس خوبی به ادم میده یکم delay اون گیتار شاید کم تر و ریوربش بیشتر بود بهتر بود. و نکته ای که خیلی محسوسه میکس صدای string و orchestra هست که یکم مغفول مونده و خیلی به چشم نمیاد و نکته اخر من اگه بودم صدای Cello رو یه اکتاو میاوردم به سمت بالا تا از خشن بودن صداش کمتر شه. باز هم خسته نباشید . منتظر کارهای بعدی . قویتر و بهتر به مراتب

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
از ابتدا که کار با گام ماجور شروع میشه حس خوبی به ادم میده
راستش رو بخواید کار گام مشخصی نداره :D . البته اکورد اول C عه و حرف شما درسته؛ ماژوره اما در کل، آکوردهایی که زدم گام خاصی رو پیروی نمی‌کردن، صرفا تو یه order خاص تو چندتا گام (مثل C, Dm, Em, Am ) به هم ربط داشتن (حالا چه کروماتیک چه دیاتونیک).
حالا این که دو ماژور اول افتاد، داستانش اینه. گیتار لید صرفا داره این نت ها رو میزنه :
لا لا ر؛ لا لا ر؛ لا لا سل؛ می ر.
احتمالا متوجه شدید که اینها همشون به ر یه نسبتی دارن، اما این نسبته خیلی پررنگ نیست (مثلا مثل فا یا فا دیز مود نمیده به نت ر). پس هر آکوردی که نت ر بهش میخورد رو میتونستم بگنجونم اون زیر. به همین خاطر از گام خاصی تبعیت نمی‌کنه.

یکم delay اون گیتار شاید کم تر و ریوربش بیشتر بود بهتر بود.
راستش این رو امتحان کردم، حتی همین الان هم اون نسخه که یه Reverb خیلی زیادی داره رو دارم میشنوم باز. نظر شخصی من در مورد Reverb اینه که مثل آب در غذا میمونه. یه حدی برای پختنش لازمه، کم باشه غذا میسوزه (آهنگ حسی که باید رو نمی‌گیره) و زیاد باشه شفته میشه (ممکن بود اینجا تو گیتار بکگراند گم بشه).

میکس صدای string و orchestra هست که یکم مغفول مونده و خیلی به چشم نمیاد و نکته اخر من اگه بودم صدای Cello رو یه اکتاو میاوردم به سمت بالا تا از خشن بودن صداش کمتر شه.
دقیقا درسته. صدای چلو یکم آزار دهنده‌ست. حالا شاید در آینده نزدیک دوباره دستی به این کار بکشم و یکم بهبودش بدم.

ممنون بابت نظرتون :)

صفحه ما در اینستاگرام

بالا