Rode k2 یا Neumann TLM 102

شروع موضوع توسط Sina.d ‏14/7/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک Rode k2 یا Neumann TLM 102 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود بر همه دوستان
    راستش من تو فکر خرید یک میکروفون جدید برای وکال بودم دیدم از لحاظ تعریف و تمجید استفاده کننده ها که توی سایتهای دیگه خوندم و قیمت این دو میکروفون خیلی نزدیک هستن. میخواستم بدونم کسی از اساتید نظر بخصوصی در مورد اینکه کدومیک از اینها از لحاظ استفاده تو استودیو خونگی بهتر جواب میده دارند؟ یا اینکه میکروفون دیگری توی همین قیمتها تقریبا هستش که شما پیشنهاد میدید؟

پیشاپیش ممنون از وقتی که میگذارید

2. yukmouth

yukmouth عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز k2 حدود 300 تومن از tlm 102 ارزون تره پس خیلی ام نزدیک به هم نیستن هر دو میکروفن های خوبی هستن من صدای k2 رو شنیدم از نزدیک و باهاش کار کردم ولی tlm 102 رو فقط نمونه صداشو شنیدم اگه نظر منو بخوای من می گم k2 بگیر البته tlm 103 هم عالیه و همین که نیومنه کافیه ولی k2 تیوب و قیمتشم به صرفه تره و اینکه tlm 102 جدید هست و هنوز امتحانشو پس نداده ولی به هر حال نیومنه.

3. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    ببینید دوست من برای انتخاب یه میکروفون فقط به قیمت و صحبت دیگران در مورده اون میکروفون نباید اکتفا کنید و قطعا خودتون باید تست کنید و تصمیم بگیرید در ضمن انتخاب یه میکروفون با منبع صوتی که میخواین ازش صدا بگیرید ارتباط مستقیم داره ، اما در مورده این دو میکروفون باید بگم که k2 تیوب هست اما 102 نیست ولی این فقط یه تفاوته و دلیلی برای بهتر یا بدتر بودن نیست کمپانیه نیومن بسیار در تولید میکروفون پر آوازست و قطعا قابل اطمینان من هم 103 دارم و هم k2 و اینو باید بگم که تو شرایط مختلف این دو میکروفون از هم پیشی میگیرن و اصلا دلیلی نداره چون 103 قیمت بیشتری نسبت به k2 داره همیشه و در همه ی موارد از k2 بهتر باشه و همینطور برعکس ، البته من یک بار با 102 صدا گرفتم و به نظر من نسبت به قیمتش بسیار خوبه اما اینا همش سلیقست خوده شما باید بشنوید و نظر بدید.

4. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مرسی از نظرات شما. من صدای هر دو رو شنیدم البته با صدای خودم و در کل هر دو من رو راضی میکنن ولی میخواستم نظر شما رو در کل بدونم. در ضمن هر دو میکروفون الان 699$ هستن و من از امریکا میخوام بگیرم. ولی مسئله اینجاست که من چون این میک جدید رو برای ضبط صدای کسانی که براشون کار انجام میدم میخوام میخواستم بدونم که به نظر شما کدوم ظرفیت کاری بالاتری داره که من مجبور نشم فعلا چند میک جدید بگیرم. ناگفته نمونه که من یک میک sm58 و یک میکروفون rode nt-1 هم دارم. ولی میخوام یک میکروفون جدید و در کلاس کار حتی شده یک پله بالاتر هم داشته باشم. از این نظر چطور؟ 

بارگذاری...