ram & cpu

شروع موضوع توسط mili1 ‏28/3/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ram & cpu تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mili1

mili1 عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام به همه من قبلا کامپیوتر داشتم ولی قدیمی بود واسه 8 سال پیش بود فروختمش.من کار میکس و مستر میکنم الان میخوام کامپیوتر بخرم با 400 الی 450 میخام cpu و ram بخرم i7 870 یا i7 930 و ram 8 1600 umax رو تقریبا انتخواب کردم نظر شما دوستان چیه؟ ممنون میشم کمکم کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز هر دو انتخاب خوبه. مسلما هر چی پول بدین آش میخورین.
    ببینیند اگه با 450 تومان i7 930 میتونید تهیه کنید خیلی بهتره. در صورتی که خیلی محسوس نیست ولی بهتره.
    اما مادر بورد رو چی میخواین تهیه کنید......؟

3. mili1

mili1 عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام
    مادربورد گیگابایت سوکت 1156 با چیپست p55,h55 میخوام بردارم.تو سایت خود گیگا واسه i7 870 مدل p55,h55 رو معرفی کرده.
    واسه i7 سری 900 مدل x58 رو معرفی کرده
    تو یه سایت معتبر و معروف که اسمشو نمیارم تا حکم تبلیغ نداشته باشه.میشه یه مقایسه انجام داد که بین 930 و 870 مدل 870 قویتر هست.تو همین سایت واسه sonar 8 تست گرفتم 870 خیلی بهتر از 930.940.880 بود
    من میخوام کار میکس و مستر رو حرفه ای دنبال کنم.
    حالا سوالم اینه واسه پروزه های سنگینتر مثلا تو پروژه ای که چند پلاگین امنیسفر.تریلیان.نکسوز.east weast باز کردین و وکال رو هم میکس کردین وقتی میخواین مسترینگ رو انجام بدین ایا cpu شما کم نمیاره؟میشه راحت باهاش کار کرد؟

4. mili1

mili1 عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوستان دیگه نمیتونن راهنمایی کنن؟

امروز میخوام هرطور هست خرید کنم
    ممنون میشم کمک کنین

5. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    مسلما شما با i7 خرجتون رو زیاد میکنین،چون کنارش نمیشه رم گیگ گذاشت
    بدلیل حجم کاریتون...
    سعی کنین تعادل برقرار باشه مثلا i5 و 3gig یا i7 و 6gigو4gig اوکی؟
    اما مادر برد،سعی کنین همه جوانب رو درنظر بگیرید،البته شاید خرجش بالا
    بره ولی کار حرفه ایه دیگه...

6. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نظر من واسه مادر بورد برند asus هست چون طی تجربه ای که دارم خیلی بهتر از گیگابایته.
    خود بُرد asus هم اگه توجه کنید از آلیاژ بهتر و مستحکم تر استفاده شده تا برند گیگابایت.
    البته گیگابایت بخاطر خدماتش محبوب تره.

نا گفته نماند که نظر کاملا شخصیه و پیشنهاد میکنم از تعمیر کارای کامپیوتر هم یه پرس و جو کنید تا سابقه کار برند های مختلف رو بهتون بگن.

7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    سلام دوستان من از یه طرف میخوام سی پی یو بگیرم ولی اولا که خیلی گرون میگن و میترسم اگه امروز بگیرم تا 1 سال دیگه بشه یه سی پی یو اشغال(به خاطر تحولات سریع بازار و اومدن روز به روز سی پی یو های جدیدتر و قویتر و همچنین بالا رفتن قدرت نرم افزارهای ورژن جدید اهنگسازی و پایین اومدن قدرت این سی پی یو در عرض فقط 2 سال!!!) و از طرف دیگه با خودم میگم که من که تا حالا صبر کردم خوب یکمم صبر کنم ویندوز 8 که اومد و این سی پی یو ها هم که ویندوز 8 رو ساپورت نمیکنن و باید اپدیت کنم .پس یهویی صبر میکنم که یه سی پی یوی جدیدتر بگیرم که ویندوز 8 رو هم بدون نیاز به اپدیت ساپورت کنه!!نظر دوستان در این مورد چیه؟؟بهتر نیست صبر کنم سی پی یو جدیدتر بگیرم تا نیاز به دنگ و فنگ اپدیت و این چیزا نداشته باشه؟؟همچجنین مادربورد هم همینطور؟؟Intel® Core™ i7-2600K (3.40 GHz, 8M Cache) : 615000T

8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    دوستان منتظر نظر اساتید هستم.

9. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام بر همه.دوست عزيز تو بازار فعلي الان بيشترين و بالاترين سي پي يو ديگه همين i7 هستش.ولي اين حرف هم صحت داره كه قطعا بعد از يك سال قديمي و تكنولوژيش واس خيلي وقته.اما در مقابل i3وi5 خب جديد تره!اما الان صحبت از cpu هاي i12 هم هستش.اگه ميخواي با تكنولوژي بري جلو بايد صبر كني تا اين مدل سي پي يو ها وارد بشه..گرچند با قيمتي بالاتر!!و كارايي بيشتر.اما بايد نگاه كني كه ايا از همه حجم اين سي پي يو شما اون استفاده رو دارين يا نه!اگه اشتباه نكرده باشم اين سي پي يو داراي 6 هسته مركزي و 6 هسته مجازي هستش.اطلاع دقيق رو ميتوني از سايت ها ببيني..بازم در نهايت انتخاب با خودته.درمورد آپديت هم الان چند تا از بچه ها نسخه آزمايشي ويندوز 8 رو با همين سي پي هاي معمولي هم اجرا كردن و كار ميكنن مشكلي نداره..در مورد آپديتش من هنوز حرفي نشنيدم..البته اين موضوع شايد براي نسل قديم سي پي يو يا صدق نكنه ها!همينجور كه واس شما براي 8 سال پيشه..

10. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز اگر بخوای صبر کنی تا نسل جدید بیان بعد از اینکه نسل جدید هم بیاد ، خبر نسل بعدی میاد
    اینطوری باید فقط منتظر باشی
    من یه تجربه بگم
    چند ماه پیش قصد خرید سیستم رو داشتم هی دست دست کردم یک ماه که گذشت ، سیستمی رو که میتونستم با 1.300 بگیرم ، مجبور شدم 2.300 بگیرم . دقیقا موقع تحولات قیمت دلار بود که کلی ضرر کردم .
    پیشنهاد من هم اینه که سریع تر لوازمی رو که میخوای بگیری
    این سی پی یو هم من تا الان هیچ مشکلی باهاش نداشتم و فکر نمیکنم کار شما هم اونقد سنگین باشه که این سی پی یو دربرابرش کم بیاره . خیلی قویه این سی پی یو .

11. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    دوست عزیز شما این مدل رو کی و چند گرفتید؟Intel® Core™ i7-2600K (3.40 GHz, 8M Cache) : الان قیمتش حول و حوش 610 تومنه. من اصلا نیازی به اورکلاک ندارم و به دردم نمیخوره یعنی اصلا بلد نیست اورکلاک چیه.به نظرتون سی پی یو هست در این اندازه منتهی فقط اورکلاک نداشته باشه ولی قیمتش پایینتر باشه؟؟؟؟اصلا شما خودت اینقد پول دادی به سی پی یو از اورکلاکش استفاده میکنید؟.

12. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دقيقا!!!شما هم مثل من بدجور ضرر كردي لب تاب 1و500 رو كه ميخواستم بگيرم دست دست كردم شد 2تومن!!!اما ديگه بودجه كافي نبود و خفن ضرر كردم.دوست عزيز اگه قصد خريد داري با توجه به نيازت و يه آمار گرفتن قيمت از من ميشنوي خريدت رو بكن بره..چون خود i7 هم خيلي پردازنده قوي هستش در حال حاظر قوي ترين پردازنده اس تو بازار معمولي...4 هسته مركزي داره و 3 هسته مجازي...يعني 4 تايم مخصوص رو ميتونه به 4 تا كار اختصاص ميده!{username}-{filename}

13. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اون دوستمون بیاد و جواب این سوال بنده رو بده لطفا.!

14. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من این مدل رو دهم اسفند پارسال گرفتم 615 هزار تومن .
    نه اورکلاک هم نکردم . فکرم نمیکنم نیازی داشته باشم به این کار . چون واقعا سی پی یو قوی ای هست و هیچ جوره ( در مصرف طبیعی ) کم نمیاره .
    فرق بین مدل k و معمولی 10 تومن بود که گفتم چیزی نیست بزار k بردارم شاید بعدا بدرد خورد .
    سی پی یو های سری i قوی هستن مثلا i5 هم برای آهنگسازی فکر نمیکنم کم بیاره . تا جایی که یادمه استاد پایگان یا استاد به نژاد ( یکی از این دو عزیز ) هم از i5 استفاده میکنند .
    در کل میدونم الان حست چیه . میخوای ارتقا بدی میترسی که کم بیاره چیزی که میخری . اما خیالت راحت اگر i7 یا i5 برداری به این سادگی ها نمیتونی کاری کنی که کم بیاره ( البته به قطعات دیگه هم بستگی داره )
    پیشنهاد من اینه که الان که داری هزینه میکنی بهتره رو برداری که به جای اینکه مثلا مجبور شی 2 سال دیگه ارتقا بدی ، 3 یا چهار سال واست کار کنه ( مثال )

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  15. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    پس شما میگی بخرم ضرر نمیکنم؟؟بهترین مدل مادربورد برا مچ شدن با این که بشه بعدا مدلای بالاتر سی پی یو رو ارتقا داد چه مدلیه؟همراه با قیمت؟مادربوردی باشه که ویندوز 8 رو ساپورت کنه و نیازی به اپدیت نداشته باشه.و از مادربوردای خفن برای ارتقا به سیستمهای بالاتر برای روز مبادا باشه همراه با قیمت؟

16. Faryadrecord

Faryadrecord عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    من از دوستم شنیدم قیمت ها دارن کم کم افت می کنن بعد از عید فقط یه هفته وایسی قیمت ارزون تری بهت میدن الان خود منم دارم cpu میگیرم اگه پول کافی نداری بیا AMD بگیر هم ارزونه هم سریع من خودم AMD دارم خیلی هم رازیم

17. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    والا از اول با ای ام دی کار نکردم.یعنی شما میگی قیمت این مدل اینتل پایینتر میاد؟؟فکر نکنما!!اقا نیاد یه موقع ما نگیریم قیمتش بره بالا!!اخه من کلا بد شانسما

18. Faryadrecord

Faryadrecord عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    اگه تونستی فردا قیمتش رو بگیر ضرر نمی کنی واسه خریدم برو تهران اگه تونستی چون تازه شرکت ها شروع بکار کردن هنوز قیمت های قبلی رو دارن فردا یه زنگ بزنی قیمت روز رو بهت میدن احتمالا بتونی یه 50 تومنی کمتر این مدل سی پی یو رو پیدا کنی

19. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من بخری ضرر نمیکنی حتی اگه فرداش نسل بعدی عرضه بشه چون فکر نمیکنم بتونید کاری کنید که سی پی یو کم بیاره . در ضمن دقیقا وقتی که من داشتم میخریدم هر روز قیمتها داشت میرفت بالا ، دقیقا فردای روز خرید قیمتها تقریبا ثابت شد و میبینم که الان هم تقریبا همون قیمتها هست .
    اگر قصدت این باشه که صبر کنی ، دیگه بستگی به شانست داره که قیمتها بره بالا یا بیاد پایین .
    من خودم مادربورد p8z68 deluxe از asus رو برداشتم به قیمت 570 تومن ( یکی از قوی ترین مادربورد های بازار ) . میتونید به سایت های فروش آنلاین قطعات کامپیوتر برید و قیمت ها و مشخصات رو ببینید .
    سایتهایی مثل : صبا رایانه / لیون کامپیوتر و ....
    اطلاعات زیادی راجع به امکانات مادربورد ها من ندارم دوستان دیگه شاید بتونن کمکتون کنن ( به صورت جزئی تر )

بارگذاری...