R&bچه سبکیه؟

11/6/10
89
28
18
شمال
سلام لطفامیشه بگین DnBمنظور همونr&bمیتونه باشه؟
لطفایکی توضیح بده تااینقدر تالارخالی نباشه وچندتا نکته جدیدیادبگیریم
ممنون
 
17/5/10
71
1
0
tehran
دوست عزیز من در مورد d&B چیزی نمی دونم شاید منظور dance & blues ولی r&b سبکیه که از blues اومده و بصورت غیر خلاصه میشه rythme & blues از نظر سازبندی هم خوب از پیانو و گیتار و ساکسیفون و چندتا ساز دیگه استفاده میشه البته خود r&B هم به چند دسته تقسیم میشه مثلا سبک soul ولی درکل اگر اطلاعات بیشتر می خوای برو
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
اینجا سرچ کن اطلاعات مفیدی بهت میده.
 
7/10/09
135
63
28
تهران
DnB مخفف Drum & Bass هست دوستای عزیز. تویه ویکی پدیا اگه بگردید اطلاعات کامل هست.
با RnB هم اشتراکی نداره.
 
  • تشکر
واکنش‌ها: 1 نفر
24/7/10
26
0
0
ترکیب موسيقي يا آواز غم انگيز سياهان جنوب آمريكا + ریتم های آفریقایی از دهه 1940 و 1950 شروع شد که توش از ضرب های قوی استفاده میشه .
 

erfanres

هنرمند
عضو سایت
17/7/11
33
10
8
تهران
سبکی که تمپوِ آهنگ معمولان بیشتر از ۱۵۰ِ ... از ساز‌هایی‌ مثل گیتار الکتریک ، بسِ دیپ ، کیک‌های کمپرس شده با یه لامپِ قوی ، ریل درام‌های واضح یا کثیف نشده استفاده می‌شه...!!! بس نقش خیلی‌ حیاتی داره که تو کل آهنگ می‌تونم بگم به صورت کلی‌ ( جایی قطع نمی‌شه ) پخش می‌شه... ریتم‌ها به صورتِ ۴/۴ زده می‌شه... کیک‌ها تو هر میزان به طور عمومی به ۲تا در هر میزان به صورت نامساوی تقسیم می‌شه که از پاساژ‌های پری برخورداره... از بهترین ارتیست این سبک می‌شه به pandulum اشاره کرد...
 
  • تشکر
واکنش‌ها: 1 نفر

oxygenx

مدیر تالار پروژه های کاربران
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/11/09
885
892
113
رشت
سلام...
توضیح خلاصه ایی در مورد این سبک:
عبارت "Rhythm And Blues" را برای اولین بار Jerry Wexler ،در آگهی تبلیغاتی در یکی از مجلات مربوط به موسیقی درآمریکا و در 1948به کار برد.او این اصطلاح را به جای race music(موسیقی نژادی)،که سرچشمه آن جامعه سیاه پوست بود قرار داد.اواینگونه می پنداشت که بعد از جنگ جهانی این اصطلاح اهانت آمیز است.
Robert Palmer، نویسنده/تهیه کننده می گوید که " R&B" اصطلاحی بسیار وسیع دارد و در بر گیرنده هر نوع موسیقی سیاهان آمریکایی است.او اصطلاح R&B را مترادف با Jump Blues می داند.

Lawrence Cohn، نویسنده کتاب Nothing but the Blues (فقط بلوز) اینطور می نویسد: "Rhythm And Blues"دوره استعمالی داشت که آن ابتکار در راحتی و آسودگی بود!به عقیده او این اصطلاح در بر گیرنده همه انواع موسیقی سیاهان به جزclassical music و religious music(موسیقی مذهبی)بود.

در این دوره در تعدادی از مفاهیم تغییراتی پدید آمد.در اوایل دهه 50 میلادی و کمی بعد از آن عبارت Rhythm And Blues اصطلاح رایج در میان ضبط های بلوز بود.وقتی که دهه 60 شروع شد،از آن پس این سبک از موسیقی توسعه خودش را به سبک Rock & Roll هدیه کرد و اصطلاح R&B به سبکی از موسیقی بر می گشت که از یکی شدن Electric Blues و همچنین Gospel و Soul Music بوجود آمد. با شروع دهه 70، R&B یک پوشش برای سبکهای Soul وFunk به شمار می آمد.در دهه 80 ،سبک جدیدی از R&B توسعه یافت.سبکی که اکنون با نام R&B و دقیقا با همین نام شناخته می شود.

زمانی که از این سبک موسیقی استفاده می شد، کمپانی های ضبط موسیقی که صاحبان آنها شهر نشینان آفریقایی-آمریکایی بودند،در این هنگام موسیقی خلاقانه،راک مانند جاز مبتنی بر یک فضای Heavy (سنگین ( با تکرار بر Beat ها را مناسب عامه مردم می دانستند.

R&B در یک نگاه کلی:
وابستگی موسیقایی: Jazz
سرچشمه: Blues مخصوصا jump blues و Electric Blues و همچنین Gospel و Traditional PoP
سرچشمه فرهنگی: 1940-1950 در ایالات متحده
آلات موسیقی مورد استفاده: Drum kit - Double bass -- Saxophone - Horns Piano-- Organ - Electric guitar- Background - vocalists
دوران رواج داشتن این سبک: 1940 تا 1960
سبکهای مشتق شده از آن: Funk-Ska-Soul-Rock and Roll
 
  • تشکر
واکنش‌ها: 2 کاربران
DnB مخفف عبارت drum and bass, سبکیه که مثه اکثر سبکهای الترونیک دنس, تو دهه ی 90 میلادی ایجاد شده. خصوصیت عمومیش هم بریکبیت های سریع و بیس لاینهای سنگین و بقولی خفن هست. تمپوی این سبک با توجه به زیر سبکاش متفاوته ولی بطور عمومی چیزی حدود 155 تا 190bpm هست. زیبایی این آهنگها بیشتر از هر چیز به درامها و پرکاشنهاش بستگی داره. این سبک میتونه بریک بیت ساده داشته باشه و یا اونقدر پیچیده که آدم گاهی صداش رو با سینس اشتباه میگیره! توی اغلب آهنگای dnb از دو بیس لاین استفاده میشه که یکی بسیار مشخصتر از دیگریه. ( اگه به آهنگهاش با دقت گوش بدین کاملا مشخصه )
dnb شامل زیر سبکهای زیر هست:
-dark step
-drill and bass
-hardstep
-techstep
-techno dnb
-neurofunk
-breakcore
-choppage
-halfstep
-sambass
-jump-up
-raggacore
-ragga jungle
-darkcore
اساتید ببخشید اگه جایشو فراموش کردم بگم.
راستی dnb اصلا ربطی به rnb نداره و فقط خلاصه ی اسماشونه که بهم شبیه
برای فهم درست هر سبک راهی بهتر از گوش دادن ب تعداد زیادی از آهنگای اون سبک نیس!
-پوری ورسال