آخرین ارسال‌ها

پروژه تکمیلی Projekt Noire - The Night King

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
شاید در اولین نگاه به اسم آهنگ، شما یاد همون شخصیت منفی و تازه وارد به مجموعه «بازی تاج و تخت» یا همون Game of Thrones افتاده باشید. ولی پادشاه شب، حقیقتا آنقدرها هم بد نیست!
شاید در نگاه خیلی ها، پادشاه شب همون شخص باشه، شاید در نگاه دیگری بتمن پادشاه شب باشه، بهرحال هرکسی برداشتی از این موضوع میتونه داشته باشه. اما به راستی هیچ کس و هیچ چیز به اندازه این شایسته عنوان «پادشاه شب» نیست :

کره ماه، یکی از معدود اجرام آسمانی که در فاصله کمی از زمین قرار داره و دیدنش با چشم غیرمسلح هم امکان پذیره، زیبایی شب رو دوچندان میکنه. ارزش ماه در موسیقی، شعر و داستان و ... هم بر هیچ کس پوشیده نیست. یکی از قطعات مورد علاقه من در مورد کره ماه Moonlight Sonata ی بتهوون هست، بخصوص موومان اول. در ادبیات و داستان شرقی هم کم نداریم تعریف و تمجید و قصه های عاشقانه در مورد ماه، شاید معروف ترینش همون «ماه و پلنگ» باشه.

حالا این ها چه ربطی به کار من داره؟ دو شب پیش به سرم زد که دوباره یک ترک Drone بسازم، چیزی که خیلی ازش دور بودم و شاید خیلی بهتر از سبک های دیگه میتونستم حرفم رو با استفاده ازش بزنم! بهرحال با یک اثر هنری، ادبی، علمی و ... میخوایم حرفمون رو بزنیم، دید خودمون نسبت به دنیا رو به بقیه آدمها عرضه کنیم، و هرکس هم به نوعی این کار رو میکنه. این بار به جای این که خودم رو درگیر نت نویسی و ... کنم، مستقیما DAW رو باز کردم و شروع کردم به قرار دادن نت ها در یک سری ترتیب معنادار، که شاید وقتی کنار هم قرار میگرفتند یکم بی معنی میشدند. دوباره Audacity باز شد و کارهای همیشگی Sound Design که انجام میدادم روی نتیجه ای که از FL گرفته شده بود انجام شد. نتیجه نهایی هم شد «پادشاه شب».

DAW(s) : FL Studio, Audacity
Plugins : ZynAddSubFX, Paulstretch​

این هم لینک دریافت :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,641
53
.
یک قطعه ی زیبای دیگه از محمدرضای عزیز :thumbsup:
از Audacity چطور برای دیزاین صدا استفاده میکنی؟ تا اونجایی که من میدونم این نرم افزار برای ریکورد آنلاین داخلی سیستم هست.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
یک قطعه ی زیبای دیگه از محمدرضای عزیز :thumbsup:
از Audacity چطور برای دیزاین صدا استفاده میکنی؟ تا اونجایی که من میدونم این نرم افزار برای ریکورد آنلاین داخلی سیستم هست.
این نرم افزار برای این منظور ساخته شد ولی به دلیل این که منبعش آزاد بود و هرکسی میتونست به سهم خودش کمکی بهش بکنه، رفته رفته کامل و کامل تر شد. منوهای Effect و Generate این نرم افزار کاربر رو از داشتن DAW های دیگه برای دیزاین صدا تقریبا بی نیاز میکنه، گرچه همچنان نسبت به رقبای دیگه‌ش پر از ضعفه. ولی خب ابزار نسبتا کاملیه.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,641
53
.
این نرم افزار برای این منظور ساخته شد ولی به دلیل این که منبعش آزاد بود و هرکسی میتونست به سهم خودش کمکی بهش بکنه، رفته رفته کامل و کامل تر شد. منوهای Effect و Generate این نرم افزار کاربر رو از داشتن DAW های دیگه برای دیزاین صدا تقریبا بی نیاز میکنه، گرچه همچنان نسبت به رقبای دیگه‌ش پر از ضعفه. ولی خب ابزار نسبتا کاملیه.
یک نرم افزار معرفی میکنم که مختص ادیت حرفه ای و ساند دیزاین صداست (شاید هم میشناسی) که ضمن اینکه کارآیی خودش کاملتر و فنی/مهندسی تر از DAW ها هست، بلکه قابلیت پشتیبانی از VST پلاگینهای FX رو هم داره:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

حین کار با Soundforge دست یوزر خیلی باز تر هست و در عین حال باید اطلاعات تخصصی اکوستیکی کافی داشته باشه تا از اون استفاده کنه (مثل لینوکس میمونه در مقایسه با ویندوز یا مک او اس) شاید اوایل کار کمی سخت باشه استفاده از اون، ولی قابلیتهای فوق العاده ای داره با استاندارد های جهانی میدیا و براد کستینگ با انعطاف بالا. خیلی ها حتی برای مسترینگ هم از این استفاده میکنن. این نرم افزار تولید Sony بود که اخیراً توسط کمپانی Magix خریداری شد. این برای کسی که Drone کار میکنه بهترین کارآیی رو داره.

صفحه ما در اینستاگرام

بالا