Progressive Trance چیست؟

شروع موضوع توسط v.rahmanpanah ‏5/4/11 در انجمن Progressive

تاپیک Progressive Trance چیست؟ تالار Progressive در persian-music.org.

1. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام
    کسی هست بتونه بهمون بگه فرق ترنس پروگرسیو و Uplifting Trance چیه؟

2. Magic-Music

Magic-Music عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوست خوبم
    بهترین راه اینه که چندتا از Uplifting Trance گوش بدی و بعد بری چندتا Progressive Trance هم گوش بدی
    اینطوری بهتر میتونی شباهتها و تفاوتها رو درک کنی
    البته این رو هم بگم که شباهت های خیلی بیشتر از تفاوتهاست!.

3. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    پروگرسيو ترنس سبكيه كه موزيك تايم طولاني داره و موزيك نمه نمه به اوج خودش ميرسه و در هر قسمت يك بخشي از موزيك كامل ميشه
    اين سبك خيلي بايد روش كار بشه تا يك موزيك خسته كننده از اب در نياد چون داراي مدت زمان هاي 5 به بالاست .تو هر قسمت يك چيزه جديد اضافه ميشه كه باعث ميشه شنوونده مدام منتظر تغيير باشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. m.amin

m.amin

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوتا فرقه اساسی داره
    1- پروگرسیو چون از هاوس استخراج شده وقتی با ترنس مخلوط می شه بیس وارد بیت ترنس می شه2- از طرفی ملودی های خشک تری نسبت به ترنس خالص داره 3- تمپو شم به هاوس نزدیک می شه (120تا 130) 4-tg ها شم باید برای بیس پروگرسیو انتخاب بشه.
    فرقشم با پروگرسیو هاوس تو صدا های استفاده شده و وکالاشه مثلا سمپلهای dirty piano تو پروگرسیو هاوس استفاده می شه ولی تو پرگرسیو ترنس grand piano .وکال هم تو پرگرسیو هاوس فانکیه ولی پرگرسیو ترنس ادبیه(چه از لحاظ مضمون و کلمات چه وزن)
    جدیترین سبک هم تو پرگرسیو ترنس برای w & w .به جای اینکه فقط tg بیس رو پرگرسیو بگیره tg لید رو هم پرگرسیو می گیره ولی با تمپوی بالای 135 (تمپوی ترنس)(گوش کنید به (sean_tyas-banshee_(w_and_w_remix. تازه سمپل ها و افکت های مینیمالو (گوش کنید به w and w cookie jar )هم توش می یاره. بعضی وقتا electro(گوش کنید به(w and w do not skip) بعضی وقتا hardstyle(گوش کنید بهw and w ak47) از همه بهترشم uplifting progressive trance یکذره با تم electro (گوش کنید به w and w and mark sixma twist

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  5. cpt.soroush

cpt.soroush عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    تمپوی اونها هم فرق میکنه
    اپلیفتینگ خیلی شادتر و پرتحرکتر ، تمپو از ۱۳۵ به بالا
    پروگرسیو ترنس هم تمپوی زیر ۱۳۵ داره و بیشتر به قول معروف مضمون حماسی و عرفانی داره و ملودیاش از نظر من محشره(باید باشه)!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. Heaven Boy

Heaven Boy عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    تمپوی ترنس پروگرسیو از 125 تا 135 هستش.و از 135 تا 139 تمپوی اپلیفت هستش.و از این به بالا بیشتر در شاخه های hardcore و psy ترنس کاربرد داره.
    موفق باشید.

7. m.amin

m.amin

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    تمپوی یه ژانر رو نمی شه محدود کرد همونطور که نوع صدا های استفاده شده وبیت رو نمی شه. این یه چیزیه بسته به سلیقه ی آهنگساز مثلا یه نفر دوست داره تو ترنس بیت تکنو استفاده کنه. همینجوریه که سبک های جدید به وجود می یاد(مثلا marco v تو سال 2000-2001 با استفاده کردن بیت تکنو با ریتم ترنس سبک tectrance رو به وجود آورد) .برای همین ممکنه یه producer مثل w & w بیاد و ترک با تمپوی بالا ی 138 بسازه(تمپوی ترنس) درحالیکه arp و tg هاش پروگرسیو است.همچنین بازه تمپوی سبک ترنس و زیر شاخه هاش از 125 bpm تا 150 bpm (بدون احتساب ambient به عنوان زیر شاخه ی ترنس) میتونه باشه که حد بالاش به drum and bass میرسه.
    بازه ی هاوس و زیر شاخه هایش هم از 118 تا 135 میتونه باشه.
    برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر رجوع کنید:

en.wikipedia.org/wiki/Trance_music

en.wikipedia.org/wiki/House_music

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. m0h3ntrancedj

m0h3ntrancedj

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

سلام به همگی دوستان من محسن هستم ... بچه ها من سه ماهه دارم آهنگ های ترنس گوش میدم و عاشق این سبک آهنگم شاید از نظرتون هنوز تازه وارد باشم ولی دو تا درخواست داشتم اولی اینکه میشه به منم این اصطلاحاتی که درباره موزیک ترنس بکار میبرین یاد بدین یا اگه جایی هست که بشه اطلاعاتم رو اونجا درباره ی موسیقیه ترنس (یه خورده حرفه تر ) قوی تر کنه بگین درخواست دوم من از شما اینه که میتونین کمکم کنین چجوری با نرم افزارایه ساخت موسیقی یا ریمیکس موسیقی چجوری کار کنم خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنین.

9. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آقا کلا یه سوال در ایران جایی هست که سبک ترنس رو با شاخه هاش آموزش بدن و نحوه ی ساخت اون سبک ها؟ کدوم شهر؟ کسی میدونه تواهواز هست یا نه؟

10. v.rahmanpanah

v.rahmanpanah عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام
    اتفاقا من هم یه مدتی تو شیراز گشتم ولی آنچنان نتیجه ای نگرفتم.
    منظورم اینه که متاسفانه افرادی کمی هستند که موزیک الکترونیک رو به صورت سلسله وار رسمی یاد گرفته باشن
    هرکس توی یه زمینه تسلط داره که برای اون چیزی که منو شما میخوایم (موزیک ترنس که خودش چندین تسلط میطلبه، میکس،مستر، تکنیک های آرپ و سکوئنس سازی و ...) باید چندین استاد (استاد که چه عرض کنم!) عوض کنیم.
    در کل فکر نکنم جای رسمی باشه که یاد بدن همه این کارا رو!
    ولی اگه کسی چیزی بدونه من هم خوشحال میشم بگه!
    بای بای

11. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آره بیشتر کسی هایی که دارن خصوصی آمورش میدن تقریبا تجربی بوده
    دوستان اگه کسی اطلاع داره در این زمینه حتما بگه

• نامحترمانه نامحترمانه x 1
  12. beatspy

beatspy

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کلا این شاخه بندی ها و سبک شناسی توی این سایت ایراد داره عزیزای من

13. alipsycho

alipsycho

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    دوستان عزیز منابع بسیاری راجع به استایل های مختلف ترنس وجود داره و هر کدوم یه سری اطلاعات درست و غلط رو به ما می دن اما چیزی که من بر اساس تجربه شنیداری و مطالب اموزشی که خوندم فهمیدم اینکه معمولا تمپو اپلیفتینگ بین 138 تا 140 هست البته معمولا و استثناهای کمی هم دیده شده ولی این تمپو قالب این کار هست در واقع و از مشخصات دیگه این استایل روند موزیک هست که از intro به یه break down می رسه که تو این فاصله تا build up جاییکه فضاسازی ملودی و اون جنبه ی حماسی و خلصه ای این استایل اضافه میشه و بعد یه build up خوب که شمارو با بالاترین نقطه تو اهنگ می رسونه ... اما پروگرسیو معمولا بین 128 تا 132 هست (بدون در نظر گرفتن پروگرسیو سای ترنس ) و پروگرسیو از نظر زمان هم معمولا کوتاه تر از اپلیفت هست که پروگرسیو در حال حاظر به دو دوره کلاسیک و مدرن میشه تقسیمش کرد کلاسیک مثل این اهنگ Headstrong feat. Stine Grove - Love Until It Hurts (Aurosonic Progressive Remix) که مشخصه اصلیش chord progression هست و اتومیشن هایی که رو این اکورد ها استفاده میشه و پروگرسیو های مدرن مثل این اهنگ norain & rad - the gift که تو پروگرسیو های مدرن بحث کیک و بیس لاین و پرکاشن ها و ... بیشتر پررنگ .... این اهنگ هم نمونه ای از پروگرسیو سای ترنس مدرن
    day.din - mathchpoint

14. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    دروود
    گروه ما حدود 8 آهنگ در سبک پروگرسیو راک ساخته البته 6 سال پیش(گروه بارکد هد barcodehead) کارامونم توی پیج فیس بوک مون هست و کاملا سبک پروگرسیو راک رو میشناسم رو این حساب اگه فکر میکنید اطلاعاتش به دردتون میخوره واستون بگم
    موفق باشید

15. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    امروزه موسیقی ترنس به دو دسته و زیرشاخه بسیار وسیع تقسیم شده که هر زیر شاخه طرفداران و دنبال کننده‌های خاص خود را دارد.

زیر شاخهٔ اول پراگرسیو ترنس نام دارد. در این زیرشاخه با حفظ قوانین اصلی ترنس آهنگسازان اقدام به ساخت و استفاده صداهایی پیشرفته تر می‌کنند همچنین محور اصلی آهنگ بر پایهٔ میکس، انتخاب و بازی با صداهاست تا ملودی و حس موسیقیایی. Tempo یا تندای آهنگهای این زیرشاخه معمولاً میان ۱۲۸ تا ۱۳۴ ضرب در دقیقه‌است و همینطور بر پایه استفاده از نویزهای سفید و استفاده از حس غافلگیری این سبک را مدرنتر و شاخص تر نسبت به سبکهای دیگر کرده‌است. از مهمترین آهنگسازان و هنرمندان این زیرشاخه می‌توان تییستو، آرمین ون بورن، کاسمیک گیت، ای‌تی‌بی، بی‌تی، لئون بویلر و تیدی را نام برد.

زیر شاخهٔ دوم آپلیفتینگ ترنس نام دارد. این زیر شاخه شباهت بیشتری به ترنس سال‌های دور دارد. بیشتر آهنگهای این زیرشاخه بر پایهٔ ملودی و ساخت موسیقی هستند هرچند که میکس آهنگ نیز مهم است. استفاده از فضاهای هیجانی و احساسی در این زیر شاخه بیشتر به چشم می‌خورد. تمپو یا تندای این زیرشاخه معمولاً میان ۱۳۲ تا ۱۴۲ است هرچند که به ندرت آهنگسازان از ۱۴۰ ضرب در دقیقه بالاتر می‌روند. می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد آهنگهای این زیرشاخه بر روی ۱۳۸ ضرب در دقیقه می‌باشند. از مهمترین آهنگسازان این زیر شاخه می‌توان از Arctic Moon, Alex Morph, Daniel Kandi, Aly & Fila, Suncatcher, SoundLift, Sean Tyas, John O'Callaghan, Sebastian Brandt, Andy Blueman, Adam Nickey و Matt Bukovski نام برد.
    منبع :
    موسیقی ترنس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

16. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    سلام بر شما استاد عزیز
    این تاپیک در مورد راک نیست برادر،ترنسه.

17. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    درسته ببخشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  18. mehrzadgsan

mehrzadgsan عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    سلام دوستان. لطفا اگه کسی هستش تو گروه که مایل به همکاری سبک ترنس هستش به من پیغام بده. متشکرم.

19. trancehead

trancehead عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    سلام دوستان من نمیدونم این تاپیک ماله چو وقتیه امید است خیلی دیر نباشه واسه اظهار نظر

گفتنیا رو گفتند کاربر nasehi پست 15.
    ولی یه چیزایی هست که باید به زبان عامیانه گفت.خیلی طول کشید تا منم فرقارو متوجه شدم.
    تو اپ لیفتینگ : پد داریم - ارپژ داریم - دارمش شلوغ و موزون به نظر میرسه - سه لاین بیس داره های - مید و ساب بیس- لیدش تو 90% مواقع صداهای saw دار هست-تمپو هم دوستان گفتند
    پروگرسیو به نظر من خیلی باحال تر و تکنیکی تره که اهنگساز هنره خودشو بیشتر نمایان میکنه
    ببخشید توضیحاتم در حد محله ای و کوچه بازاری بود.
    به نظرم شاخای پروگرسیو ترنس اول the blizzard -بعد aurosonic هست اگه اهنگاشونو گوش کنید همشونو -عرض بنده رو متوجه میشید.هر دو گروه سبک منحصر به خودشونو دارن که فوق العاده خفن هستند.
    اگه کسی خواست به منبع بی پایان اموزش ترنس اونم به صورت مفتی وصلش میکنم.
    امید وارم بی ربط نباشه اینم نمونه کار خودم درضمینه پروگرسیو ترنس به پیروی از the blizzard
    AVB - from the heart (ali ghanbari rework)

• موافقم موافقم x 1
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - Progressive Trance چیست؟
  1. ALI-K

پروژه آهنگسازی Holding on - DJ_Alix_-_Progressive Trance

ALI-K, ‏11/2/14, در انجمن: Trance
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    317
  2. ASOT
    پاسخ ها:
    5
    نمایش ها:
    793