pa1x بخرم یا pa800 کمک کنید لطفا

شروع موضوع توسط benyamin1364 ‏13/1/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک pa1x بخرم یا pa800 کمک کنید لطفا تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. benyamin1364

benyamin1364

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان
    منکارم خالتوره یا همون برنامه رفتن خودمون ولی تو یه چیز واقعا موندم : می خوام ارگ جدید بگیرم ولی موندم چی بگیرم یکی میگه pa1x یکی دیگه میگه pa 800 فرقشون میدونم تا حدودی ولی نیاز به تجربه دوستان دارم .
    من یه دستگاهی می خوام که تو برنامه شل نباشه واقعا خسته شدم از pa80 من حدود 7 8 سالی هست که با pa 80 کار میکنم و ازشم تا الان رازی هستم ولی خوب می خوام ارتقائی داده بشه ولی از همه چیز برام مهم تر سرعت کار کردن با دستگاه و راحتی خیلی ممنون میشم اساتید راهنمائی کنند .

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,804 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    برای شما pa800 بهتره.
    سرعت لود شدن اولیه در این مدل کمتر از pa1 شده. و همچنین امکانات بهتری هم داره.
    دوستانی داشتم که pa1xpro خودشون رو به خاطر سختی در حمل و نقل در برنامه ها شون فروختن و pa800 گرفتن در حال حاضر هم در بندرعباس ترکیب pa800 و or700 یاماها بیشترین مورد استفاده رو داره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. saied2009

saied2009 عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    یک از دوستان من هم حدود 4 سال هست که pa800 داره و تا حالا ناراضی نبوده

4. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    برای کار شما pa800 مناسب تره همون تور که دوستان گفتند قدرت لود بیشتری داره و حالا اصل قضیه اینجاست که:

سری ***PA برای کار های نوازندگی و اجرای زنده هستند اصولا برای این کار طراحی شدند.

اما سری های *PAx و یا *PAxpro بیشتر به سمت ساز های سینتی سایزر و work station سوق داده شدند به طوری که شما میبینید pa1 xpro عملا یک سینتی سایزر و work station هست.

همین طور pa2xpro

پس به شما دوست عزیز در این دو مدلی که فرمودید PA800 پیشنهاد میشه و شک هم نکنید همین طور که دوستان و اساتید گفتند.

5. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با حرفت اصلا موافق نیستم Rash عزیز.
    چون کیبوردهای pa از کورگ کلا برای کارهای ارنجری هستن چه 50 چه 2Xpro. فقط فرق امکاناتشون هست که این امکان رو به نوازنده میده که کدوم مدل رو انتخاب کنه.
    در اینکه کیفیت صدای این کیبوردها خوب هست و امکانات پیشترفته ای برای ساخت و پرداخت صدا دارند شکی نیست اما از هیچ نظر نمیشه با سینتی سایزر مقایسه اشون کرد.

6. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    pa 1x بیشتر برای نواختن پیانو توصیه میشه زیرا کلاویه های آن بسیار خوب و دارای سرب برای سنگینی کلاویه و همراه با قدرت زیاد تاچ که البته به گفته ی یکی از دوستام این جور کلاویه برای ارگ نوازی زیاد خوب نیست و برا پیانو نوازی بهتره..

یک سری امکانات pa 800 هم نداره مثل اکولاینزر بسیار قوی که در 800 دیده میشه ولی تا اونجا که اطلاع دارم pa 1x نداره...

از طرفی دیگه وزن pa1x نسبت به pa 800 سنگین تره و حدود 20 کیلو گرم وزن داره که از اون طرف pa 800 حدود 13 کیلوگرم وزن داره ...

لود شدن pa 1x هم مثل yamaha 8000,9000 gem 8,genesis ,و...با تاخیر و مدت زمان تقریبا زیادی هست که در pa 800 لود با مدت زمان کم و امکان ذخیره شدن رو برای شما فراهم میکنه ...

در کل pa 800 به روز تر و امکاناتش جدیدتر و بهتره....

7. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    pa 1 x pro
    &
    pa 2 x pro

سازهای سینتی سایزر و work station هستند و حتا روی خودشون م باند ندارند فقط برای ساخت صدا و موزیک مورد استفاده قرار میگیرند یا نوازندگیه پیانو که البیته هدفشون فقط سینتی سایزر هست.

به هیچ وجه pa1 x pro یک ساز ارنجر نیست و برای نوازندگی مورد استفاده قرار نمیگیره.

خود شرکت کورگ این مدل هارو به عنوان work station معرفی کرده دوست من...

البته اون ساز هایی که برای پیانو توصیه میشه کلید های hammer action داره...

8. firzi

firzi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوست عزیز
    من حدود 1 سالی میشه که pa800 دارم و ازش هم راضیم.
    درمورد pa1x باید بگم که این ارنجر یکی از کیبوردهای قدیمی از نظر تکنولوژی جدید کرگ هستش.

برتری های pa800 نسبت به pa1x pro

رم 64MB (یعنی 2 برابر بیشتر از PA1x سمپل میگیره)
    2:دارای پورت USB تا شما به راحتی ریتم ها رو از فلش مموری Load کنید!ولی Pa1x فلش مموری نمیخوره!
    3:دارای اکولایزر برای کیفیت و شفاف شدن سمپل
    4:گیتارهای فوق العاده قوی
    5:دارای سمپل های ریتمیک گیتار برای ساخت ریتم
    6:بالا بودن سرعت بوت کردن دستگاه البته در ورژن های جدیدش(Pa1x خیییییلی طول میکشه تا بوت کنه)
    7:قابلیت پخش ریتم های KORG Pa80 به صورت خییییییلی راحت!
    8:قدرت ریتم سازیه فوق العاده بالا.
    9:وزنش نسبت به Pa1x خیلی سبک تر و قابل حمل تر هستش

درکل pa800 همون pa2x pro هستش با این تقاوت که:

.pa2x pro رم سمپلش 128 هستش ولی pa800 رمش 64 (البته تا 128-256 قابل ارتقاع هستش)
    2.pa2x pro صفحه نمایشگرش بصورت رولی هستش ولی برای pa800 ثابته.
    3.تعداد کلاوی ها pa2x pro 76 ولی برای pa800 61 هستش.
    4.pa2x pro خودش mp3 player داره ولی برای 800 به صورت option هستش.

من در حال ساخت یک ست روی pa800 هستم که میتونی دموش رو از آدرس زیر دانلود کنی:
    https://www.persian-music.org/showthread.php/7856-پروگرام-Firzi-برای-pa800-در-حال-ساخت

9. firzi

firzi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    Rash عزیز pa1x pro و pa2x pro i هر دو ارنجر هستند
    در شرکت pa ,korg مخفف professional Arranger هستش.
    برای اطلاعات بیشتر میتونید به آدرس زیر مراجعه کنید
    http://www.korgpa.com/pa_root/en/products/pa2x_info.html?en

10. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    البته میتونید نصب کنید و حتا این قابلیت در ورژن جدید 800 به نام korg pa800 elite هست و دیگه نیاز به نصب هم ندارید.

تا حدودی هم با راش عزیز موافقم اصولا کیبورد هایی که بدون اسپیکر و 76 کلاویه ای هستند بیشتر برای کارهای استدیویی و آهنگسازی و سینت و نواختن هستند تا کارهای اجرایی که از قدرت خروجی بیشتری نیز برخوردارند....

11. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    دوستان عزیز:

این جا یک سو تفاهمی شده:

ببینید منظور از این که میگن ارنجر هست این نیست که برای نوازندگی کابرد داره اگر متن انگیلیسیه همین ادرسی رو که داد مطالعه بفرمایید این ساز برای ارنج موزیک ساخته شده یعنی تنظیم یک موسیقی که اصول کار اون بر روی سیستم سکونس طراهی شده یعنی این ساز یک سکنسر هست و برای نوازندگی ساخته نشده همین طور که میبینید pa 1 x pro سیستم ریتم همراهی کننده به اون معنا که ما در pa 80 تجربه کردیم نداره.

pa x که pro نباشه یک ساز هست که در کنار ویژگی های سکونس برای نوازندگیه لایو هم مورد استفاده قرار میگیره ولی pa 1 x pro و همین طور pa 2 x pro همین طور که مشاهده میکنید روی خودشون هم اسپیکر ندارند و فقط برای سکونس (لا یه لایه بندی) استفاده میشن

حالا اگر دوستان بین از این دستگاه برای نوازندگی لایو استفاده کنند بحثش فرق میکنه به این معنی نیست که کارایی اسن ساز این گونه است.

و اما برای pa 2 xpro سیستمی تعریف شده دقیقا مانند fantom x که من داشتم:

در این ساز ها گزینه ای با نهم اجرای زنده وجود داره که مورد استفاده اون ها این گونه هست:

به علت کیفیت بالای صدا ها و همین طور شبیه سازی شده خوب میتونید در کنسرت ها مثلا از درام اون ها استفاده کنید دقت کنید که برای تک صدا استفاده میشه همین طور که میبینید خوانندگانی مثل احسان خواجه امیری در کنسرت هاشون از اون ها استفاده میکنند.

ولی اجرای لایو این ساز ها به اون معنا نیست که شما اون رو ببرید برای جشن ها و...

عمدتا مخفف کلمه profesional arrenger هم که کرگ به این ساز ها داده به این معناست که همه ارنجر هستند ارنجر هم با سازی میگن که امکان تنظیم موسیقی داره تنظیم موسیقی هم در این جا یعنی لایه بنده و اجرای چند صدا به طور هم زمان.

اما مدل هایی مثل pa800 ارنجر برای اجرای زنده هستند و مدل هایی مثل pa1 xpro ارنجر برای ساخت هستن و امکان اجرای لایو رو ندارند.

تشکر...

12. mnbobo

mnbobo عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

برای کارهای مجلسی Pa800 بهتر است. چون از سیستم پیشرفته تری برای پخش سمپل ها استفاده می کند که صدای شفاف تری نسبت به Pa80 تولید می کند. ولی یک ایراد بزرگ دارد. این دستگاه حساسیت بسیار بالایی به نوسانات برق دارد و قسمت تولید کننده صدای آن آسیب می بیند. پس بهتر است حتماً مراقب این مساله باشید.
    و اما مساله دوم، Pa که دوستمون هم گفتن مخفف Professional Arranger هستش که به معنی تنظیم کننده ی حرفه ای است. این سری از کرگ در واقع بین کیبوردهای معمولی و سینتی سایزرها قرار دارند. ولی تمامی آنها امکان پخش ریتم (اجرای زنده) را دارا هستند. حتی Pa1X Pro.
    در حال حاضر ریتم هایی که برای کرگ تولید می شود بیشتر بر روی Pa800 تمرکز دارد. بنابراین از این بابت نیز مشکلی نخواهید داشت. :smile (73): نرم افزاری هم توسط شرکت کرگ ارائه شده که توانایی تبدیل سمپل های Pa80 به Pa800 را داراست.

13. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اتفاقا برعکس. اصلا اسم این کیبوردها مشخصهء استفاده از این کیبوردها هستش Pa= Professional Aranger. و کیبوردهایی که بدون بلندگو ارایه میشن معمولا مدل Pro معرفی میشن مثل کیبوردهایی که در بالا ازشون اسم بردی. و معمولا استفاده اصلی این کیبوردها برای کسانی هستش که توی خونه کار نمیکنند و بیشتر کارای لایو انجام میدن. حتی تو خود سایت korg.com هم بری از نحوه قرار دادن این سازها در رده های مختلف معلومه که کدوم کیبورد در کدوم رده هست.
    و اینکه تو کنسرتهای ایرانی ازشون استفاده میشه شاید بخاطر این هست که نوازنده ها وقت زیادی برای پروگرام ساختن برای سینتی سایزر انجام نمیدن و از امکانات از قبل ساخته شده این کیبوردها استفاده میکنند.
    در دنیای حرفه ای هم تا سینتی سایزرهای ابرقدرت و سافت سینت ها هستد کسی از کیبورد برای اهنگ سازی استفاده نمیکنه.
    همونطور که خودت هم گفتی سازی که برای نواختن پیانو توصیه بشه باید کلاویه های hammer action داشته باشه که این کیبوردها ندارن و در رده سینتی سایزرهای کورگ فقط اونهایی که 88 کلاویه هستن این کلاویه های مخصوص پیانو رو دارند.
    لطفا اگه ممکنه ادرس سایت یا مقاله ای که کورگ این کیبوردها رو به عنوان Work station معرفی کرده رو به من هم بده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  14. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    متاسفانه ما همیشه دنبال این هستیم که از هم ایراد بگیریم.

دوست من گفتم که این ساز یعنی pa 1 x pro بریا نوازندگی اصلا مناسب نیست.

من خودم با این ساز اشنایی کامل دارم و منوی این ساز برای سکونس طراحی شده نه اجرای لایو و اصولا ساز هایی که قابلیت سکونس قوی دارن از work station نام برده میشن (ایستگاه کار موزیک) این یک اصطلاح هست.

pa 1 x برای نوازندگی و pa 1 xpro برای سکونس....

15. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اشتباه برداشت نکن دوست عزیز. اصلا منظور من ایراد گرفتن نیست. اینجا فوروم هست و برای بحث و گفتگو درست شده. ما هم داریم خیلی محترمانه با هم گفتگو میکنیم. امروز شرکت Korg مدل Pa3X رو به بازار عرضه کرد.
    از این کیبورد به عنوان Work station نام برده چون از مشخصاتش هم معلوم هست که داره یه سر و گردن خودش رو از بقیه جدا میکنه.
    پیروز باشی

16. benyamin1364

benyamin1364

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به تمامی دوستان عزیز واقن فکر نمیکردم به جواب شوالم تو این سایت برسم تشکر میکنم از همه دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار من گذاشتن واقعا خیلی خیلی ممنونم همتون درست میفرمائید pa800 ارگ بسیار خوبیه با این مشخصات وزن کمتر حافظه بیشتر مخصوصا usb خور بودنش و از همه مهمتر لود کردنشه که برای من سرعت خیلی مهمه بازم از همتون تشکر میکنم pa800 برای خرید انتخاب شد ولی یه سوال از همه اساتید
    من تا به حال سینتی نداشتم می خوام با ِD50 شروع کنم نظرتون چیه تا قیمت 1.5 میلیون لطفا نظر بدید .

17. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    Roland D-50 یکی از بهترین سینتی سایزرهایی هستش که من باشون کار کردم و فکر نکنم هیچوقت بفروشمش. به نظر من تنها ایرادش اینه که توی خود کیبورد سیستم کوک نداره و برای کوک کردنش باید از Scale box استفاده کرد.
    البته این رو هم بگم اول امتحان کن و ببین از صداش خوشت میاد یا نه. چون خیلی با سازهای امروزی فرق میکنه و نمیشه مقایسه مستقیم کردش. صداهای Lead و Saw و از این قبیل صداهاش حرف نداره.
    اما اگر میخوای workstation بگیری مدلهای مختلفی وجود داره که خیلی چیزهای مشترک دارن و چیزهایی هم هست که مخصوص برندهای مختلف هست.
    من خودم سری کورگ ترایتون رو دارم و در کل ازش خیلی راضی هستم چون نیازهای من رو براوره میکنه. اما مدلهای بیشماری از مارکهای دیگه و حتی خود کورگ هم هست که به نظر من شما بهتره نیازت رو بگی تا بلکه بشه مدل بخصوصی رو معرفی کرد.
    از مدلهای معروف Yamaha motif هست که الان نسل 4 خودش رو به بازار داده. یا Roland Fantom که اون هم نسل 2 خود رو عرضه کرده. اینهایی که اسم بردم تاپ مدلهای مارکهایی بود که ذکر شد. اما مدل های کوچیکتر هم وجود داره.

18. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    در اینکه رولند D-50 سینت اسطوره ای و معرکه ای هست شکی نیست و همونطور که دوستمون Sina.a گفتند هرکسی داشته باشه نمیتونه ازش دل بکنه.اما شاید اگر از سیستمهای به روزتر به دلیل برخی امکانات بیشتر استفاده کنید بهتر باشه:موارد زیر هم گزینه های خوبی هستند:

Roland GUNO-G
    Roland GW-8
    Yamaha MO6
    Roland GUNO-Di

19. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,804 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سری pa کلا ارنجر هستن و بدون اسپیکر هاش مثلا pa 1 x pro توانایی هاشون و سایزشون و امکاناتشون کمی تغییرات داره نسبت به مدلهای اسپیکر دارش. اما همشون جز ارنجر ها هستن.
    pa 1 x pro کمی سنگین تر و حجیم تره و برای حمل و نقل زیاد و مجالس مناسب نیست و ممکنه کاربرهاش بیشتر برای کار در استودیو شون ازش استفاده کنن.. که بستگی به کاربرهای اون داره. و بس .. وهرگرنه همشون ارنجر هستن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  20. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    آقا سر اينكه ارنجره يا وركستشن دعوا نكنيد.!!
    يه فرقشونم من ميخوام براتون بگم:!!

اينكه قسمت هارموني وكال pa1x از pa800 r,djvi:
    1-افكت هاي بيشتري داره
    2-5 تا هارمونايزر داره(هم زمان صداي 5 خواننده با گام هاي متفاوت به صداي اصلي اضافه ميكنه)ولي در 800 3 تاست!
    3-وروودي xlr كه در pa800 نيست
    4- وكالش كلا قوي تره..

5- ولي در كل الان خودم pa800 دارم و به شدت نسبت از pa1x ازش راضي ترم

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - pa1x بخرم یا
  1. hamsaz62
    پاسخ ها:
    6
    نمایش ها:
    1,477
  2. mariwan_blue
    پاسخ ها: