آخرین ارسال‌ها

پروژه تکمیلی Mangrove Lake Swans - In praise of solitude

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
فروردین ماه امسال بود که پروژه تک‌نفره پست-راک خودم رو راه انداختم و سه تا سینگل ترک منتشر کردم. عموما هروقت «مود» پست-راک داشته باشم (که معمولا بعد از گوش دادن به چند ساعت موسیقی پست-راک میاد) تلاش میکنم برای این پروژه چیزی بسازم و خب کم پیش میاد که بشینم و با دقت ریف به ریف و نت به نت قضیه رو برای یه کار یکپارچه و منظم درست کنم. اما خب وقتی هم که با جدیت میشینم سر کار، به خودم میام می‌بینم ۳-۴ ساعته فقط دارم ریف گیتار درست میکنم :))))
و خب این قطعه هم چنین حالتی داشت. یک ریف ملودیک خیلی ساده تو ذهنم بود که همون شد یک قطعه کامل. اسمش هم گذاشتم «در ستایش تنهایی».
عکس کاور قطعه هم عکسی بود که خودم از پارک جنگلی نزدیک خونه گرفتم و ادیت کردم :
solitude.jpg

و برای ساخت قطعه! ضبط صدا، میکس و مستر در FL Studio انجام شده. صدای پیانو از Addictive Keys و صدای دارمز از EZDrummer (اکسپنشن Post-Rock ) و صدای بیس هم از MODO Bass .
پردازش صدای گیتار در سه لایه انجام شده.
لایه اول : لایه اول همون ریف ساده و ملودیکیه که در کل قطعه شنیده میشه.
EQ -> Compressor -> Overdrive -> Delay -> Reverb​
لایه دوم : همون ریف منتها با پردازش شدیدا متفاوت (در واقع سیگنال ۱۰۰٪ wet شده)
Reverse Delay -> Reverse Reverb​
لایه سوم هم آکوردها هستن که اندکی بعد از بیس به گوش میرسن. پردازش با EQ, Compressor, Chorus, Shimmer Reverb انجام شده.

و این هم خود قطعه :
[aasmp3]178240[/aasmp3]

اگر هم دوست داشتید از بندکمپ دانلود کنید :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

فایل های ضمیمه

6/1/19
16
27
فکر کنم پنج سال هستش که فروم فارسی نیومدم. امروز هم که اومدم و اینجا اکونت ساختم برای این بود که دنبال پست-راک ایرانی بودم!
قبلنا فقط کلاغها بودن، نمیدونستم پروژه یک نفره هم داریم تو ایران که پست-راک کار کنه.
دوست خوبم کارت فوق العاده خوبه! گرچه حس میکنم پیانو درست روی کارت ننشسته و کلا نمی‌بود هم چیزی از ارزشهای کارت کم نمی کرد.
امیدوارم بازهم از کارات بشنوم. راستی اگر اهلش هستی Cult of Luna هم گوش کن، سبکشون به کارات میخوره.

بالا