mackie controller

شروع موضوع توسط b_choubin ‏10/3/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک mackie controller تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان ممکنه کمی در مورد میکسر های این شرکت توضیح بدید. اینها میکسر هستند یا صرفا کنترلری که میکسر نرم افزاری رو کنترل میکنند؟ . تو بازار موجوده یا خیر و قیمت هاشون در چه حدودیه؟. راستش قصد داشتم یه میکسر تهیه کنم که کمی به محیط جلوه بدم (بحث کهنه عقل و چشم عده ای محدود) یکی از دوستان این برند رو پیشنهاد کردند.

2. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    منظورتون رو متوجه نمیشم؟ شما اطلاعاتی در مورد Mackie Controller میخواید یا میکسر های سری onyxi که تو اون لینک اشاره کردین؟
    Mackie Controller صرفا یک کنترلر DAW هست.
    {username}-{filename}

تو بازار هم موجود هست با قیمت اگه اشتباه نکنم حدود 1 ملیون تومن.
    میکسر های مکی هم دارای کیفیت ساخت عالی و همینطور پری امپ های خوبی هستند.

3. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببینید راهنمای بنده عقیده داشتند که اگر فقط به دلیل جلوه قصد خرید میکسر دارم (که همینطور هم هست) یه هزینه کافی بکنم و یه میکسر دیجیتال بگیرم که خصوصیاتی از جمله اتو فیدر (اگراشتباه نکنم) داره با قیمتی حدود یک میلیون و اندی... و به عنوان یک پیشنهاد مکی رو معرفی کردند. اما لینکی که گزاشتم اولین لینکی بود که جناب google تحویلم داد. داستان بنده همان داستان تکراری چشم و هم چشمی و میکسر خوشگل تر استدیوی بهتر هست! میخوام بدونم ارشش رو داره در حالی که دارم برای میکروفون کارت صوت و باند مانیتور حدود 1500000 خرج میکنم یک میکسر با این قیمت بخرم یا نه . حد اقل قیمت این برند چقدره و مهمتر از همه اینکه صرفا کنترلر هست یا میکسر. میشه برای اجرای زنده ازشون استفاده کرد یا خیر. اتو فیدر رو فکر میکنم درست متوجه شدم اما تصور نمیکنم تو کار استدیوئی بدرد بخوره و بیشتر مناسب کارهای زنده هست. البته تو استدیو هم میتونه در وقت صرفه جوئی کنه.

قطعا با سوالاتی مشابه مشکل من برخورد کردید پس مابقی توضیحات رو نمیدم چون میدونم تا انتها رو خوندید!

4. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    اگه فقط برای جلوه میخواید هزینه کنید پس مشخصه های فیدر میکسر چرا براتون اهمیت داره؟ در نهایت شما قصد استفاده از میکسر رو دارید یا خیر؟
    مکی میکسر های خیلی خوبی تولید میکنه و بنظرم با قیمتی که داره می ارزه به شرطی که ازش استفاده شه.
    حداقل قیمت میکسر های این برند؟ فکر کنم حدود 500 هزار تومن.
    عرض کردم اون مدل یک کنترلر هست.
    بنظر بنده خیر برای اون منظور ارزشش رو نداره.

5. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    شما كيفيت خروجي كار واست مهمه يا حرف يك سري آدم غير فني؟

6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این مدل قیمتش بالاست و حدودا 1500 قیمت داره.
    و صرفا کنترل کننده daw هستش. البته در هنگام میکس خیلی کمک میکنه. اما واقعا نیاز دارید ؟
    اگه صرفا برای جلوه میخواین مکی میکسرهای گرونی داره ( نسبت به سایر برندها ) میتونید یه 24 کانال بهرینگر بخرید !

7. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به دلیل همون جله دیگه!

مشخصه که نه! چه نیازی بهش دارم !؟ البته به عنوان کنترلر به درد بخور هست اما میکسر بودنش خیر. در واقع مقصود همین بود که به جای هزینه برای یک میکسر بدون استفاده یه میکسر دیجیتال داشته باشیم که کار کنترلر رو هم انجام میده.

ممنون

در درجه اول کیفیت اما در نهایت این همون آدمهای غیر فنی هستند که باید بابت انجام کار پول پرداخت کنند! اینطور نیست ؟
    با توضیحات دوستان مشخصه که کنترلر ارزش هزینه یک و نیم میلیونی رو نداره. بنده تصور میکردم این میکسر دیجیتاله که کار کنترلر رو هم میکنه. همچین چیزی تو قیمت های پائینتر هست ؟ هم میکسر و هم کنترلر ؟

8. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    دوست عزیز مشخصه های فیدر در ظاهر (جلوه استدیوتون) چیزی رو نشون نمیدن.
    این برداشت شما از پستهاست و من تعجب میکنم! چرا نداره؟ چون فقط یک کنترلره؟

9. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز مشخصه های فیدر در ظاهر (جلوه استدیوتون) چیزی رو نشون نمیدن.
    راستش دروغ گفتم! صرفا از این خصوصیت خوشم اومده بود انداختم گردن جلوه :smile (29):

خیر قربان به این خاطر که ما از قشر متوسط و بد تر زیر خط فقریم و کنترلر 1.5 میلیونی برامون انتخاب خوبی نیست.

شاید شما به حال روز من دچا نشدید : یک میلیون انتخاب با تفاوت های بسیار بسیار اندک!! تردید و دودلی که , همه چیز رو با هم و با یه قیمت مناسب بگیرم ؟ یا خریدم رو کم کم انجام بدم و چیز بهتری بگیرم !؟ اول این رو بگیرم یا اونو , اگر الان خرید کنم و یک ماه دیگه بخوام عوضش کنم چقدر ضرر میکنم ؟ اصلا ارزششو نداره بیخیال حد اکثر 1.5 خرید میکنم بره ... یا نه حالا که دارم کاری میکنم چرا اصولی نباشه!؟ نمیدونید چه ذجریه.....
    این زد و نقیضی که تو گفته های من و امثال من دیده میشه به همین خاطره.

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    به نظر من سعی کنید با انجام کارهای خوب و اصولی خودتون رو به مشتری هاتون نشون بدید.
    بودن یا نبودن میکسر چندان مهم نیست.
    البته قبول دارم که عقل خیلی ها به چشمشونه.! اما شمائید که میتونید با ارائه کار خوب اونها رو متقاعد کنید. که سیستمها فقط وسیله هستن و کار با اونها و استفاده از حداقل امکانات و انجام کار خوب ارزشش بیشتره.

11. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    بنده هم یه زمانی همین موقعیت شما رو داشتم ولی مطمئن باش عجله نکنی و خوب تحقیق کنی همینطور اگه بتونی تجهیزات رو قبل از خرید تست و مقایسه کنی انتخاب درستی میکنی و پشیمون نمیشی.

بارگذاری...