1. رد اعلامیه
  2. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  3. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

Mac یا windows یا hackintash

شروع موضوع توسط DarkTer ‏9/10/17 در انجمن کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

تاپیک Mac یا windows یا hackintash تالار کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی در persian-music.org.

1. DarkTer

DarkTer عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    وخت بخیر
    من میخوام ی سیستم تهیه کنم فقطو فقط برای اهنگ سازی و تنظیم هیچ استفاده ی دیگه ام ندارم
    در حال حاضر با این سیستم کار میکنم Asus G551vw
    16GB RAM DDR4 / CPU CoreI7 6700HQ / GTX 960M 4GB
    از چن نفر شنیدم که لپ تاپای اپل بخاطر داشتن برنامه های انحصاری مثه logic pro و garage band و ... بهتره
    الان میخواستم بدونم پشنهاد شما چیه
    روی همین لپ تاپ سیستم عامله هکینتاش نصب کنم یا ی مک بوک پرو تهیه کنم یا سیستم ویندوز
    ممنون میشم اگر کمکم کنید

2. X-Anarchists

X-Anarchists عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 2 / -0
    سلام دوست عزیز هر سیستم عاملی خودش برنامه ها و یا بازی های اختصاصی داره که برای بقیه سیستم عامل ها نیست
    من تا بحال با اپل کار نکردم اما تعریف grage band رو شنیدم ولی اینو بگم تو هر سیستم عاملی هم شما باشی برنامه هایی هست که میتونه کار برنامه های دیگرو در سیستم عامل های دیگه انجام بده بر فرض مثال فکر میکنم الان cubase یا همین fl بعد از این همه اپدیت و پلاگین هر نیازی شما داشته باشی رو براورده کنه
    حالا بحث سیستم عامل جداس ولی به نظر من مک بوک ها و محصولات اپل فقط پول اسمشونو میگیرن و به قول خودمون فقط لاکچری هستن و کلاس دارن البته اونم فقط در ایران نه اروپا یا آمریکا ... دیگه من خودم به شخص اگر میخواستم همچین هزینه ای کنم (که امکان نداره بکنم چون همین سیستم که دارم کارمو بسیار عالی راه میندازه) میرفتم و ی سیستم razer جمع میکردم(تازه اونم فقط به خاطره علاقه ی زیاد و بی دلیل) چون شما چپ بری راست بیای مارکت برنامه های ویندوز که کرک هم شدن چند برابر برنامه های مک و این جور چیزا هست تازه من از برنامه های اپل اطلاع ندارم که ایا کرک هم میشن اگر قرار باشه برای هر برنامه هم بالای 30 دلار بدی که ادم آخر سال به ی جایی میرسه که از بلندی بپره و خودکشی کنه :happy-43:
    در ضمن این سیستمی که شما الان ذکر کردید بسیار قوی هست چون سیستم خودم هم دقیقا همینه فقط cpu CoreI5 دارم
    و همزمان از دو تا OS استفاده میکنم یکی windows 10 و یکی Ubuntu گاهی برای میکس و مستر کار های شخصی میرم روی ubuntu چون volum manager که در لینوکس هست بسیار حرفه ای و کاربر پسند هست و صدا به خوبی کانفیگ میشه و برای کار روی موزیک هم از برنامه cecilia استفاده میکنم (بر فرض مثال این یکی از اون برنامه هاست که اختصاصی لینوکس ساخته شده)
    به هر حال شما اگر کسی از آشنایانتون داره همچین سیستم های اپلی ی مدت باهاش کار کنید و ببینید ایا خودتوت راحت ترید و خروجی ها بهتر شده؟ اگر واقعا راضی بودید بخرید تا انتحابتون کورکورانه هم نباشه

• مخالفم مخالفم x 2
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. DarkTer

DarkTer عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    خیلی ممنون از پاسخ گویی راهنماییتون

4. علی علی دادی

علی علی دادی عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سل
    [QUO-Anarchists, post: 578039, member: 107796"]سلام دوست عزیز هر سیستم عاملی خودش برنامه ها و یا بازی های اختصاصی داره که برای بقیه سیستم عامل ها نیست
    من تا بحال با اپل کار نکردم اما تعریف grage band رو شنیدم ولی اینو بگم تو هر سیستم عاملی هم شما باشی برنامه هایی هست که میتونه کار برنامه های دیگرو در سیستم عامل های دیگه انجام بده بر فرض مثال فکر میکنم الان cubase یا همین fl بعد از این همه اپدیت و پلاگین هر نیازی شما داشته باشی رو براورده کنه
    حالا بحث سیستم عامل جداس ولی به نظر من مک بوک ها و محصولات اپل فقط پول اسمشونو میگیرن و به قول خودمون فقط لاکچری هستن و کلاس دارن البته اونم فقط در ایران نه اروپا یا آمریکا ... دیگه من خودم به شخص اگر میخواستم همچین هزینه ای کنم (که امکان نداره بکنم چون همین سیستم که دارم کارمو بسیار عالی راه میندازه) میرفتم و ی سیستم razer جمع میکردم(تازه اونم فقط به خاطره علاقه ی زیاد و بی دلیل) چون شما چپ بری راست بیای مارکت برنامه های ویندوز که کرک هم شدن چند برابر برنامه های مک و این جور چیزا هست تازه من از برنامه های اپل اطلاع ندارم که ایا کرک هم میشن اگر قرار باشه برای هر برنامه هم بالای 30 دلار بدی که ادم آخر سال به ی جایی میرسه که از بلندی بپره و خودکشی کنه :happy-43:
    در ضمن این سیستمی که شما الان ذکر کردید بسیار قوی هست چون سیستم خودم هم دقیقا همینه فقط cpu CoreI5 دارم
    و همزمان از دو تا OS استفاده میکنم یکی windows 10 و یکی Ubuntu گاهی برای میکس و مستر کار های شخصی میرم روی ubuntu چون volum manager که در لینوکس هست بسیار حرفه ای و کاربر پسند هست و صدا به خوبی کانفیگ میشه و برای کار روی موزیک هم از برنامه cecilia استفاده میکنم (بر فرض مثال این یکی از اون برنامه هاست که اختصاصی لینوکس ساخته شده)
    به هر حال شما اگر کسی از آشنایانتون داره همچین سیستم های اپلی ی مدت باهاش کار کنید و ببینید ایا خودتوت راحت ترید و خروجی ها بهتر شده؟ اگر واقعا راضی بودید بخرید تا انتحابتون کورکورانه هم نباشه[/QUOTE]
    سلام.ابدا قبول ندارم که محصولات اپل پول مارکشونِ.اگه کار کرده باشید و قطعاتی که برای ساخت استفاده میکنند رو دیده باشید متوجه کیفیت ساخت بسیار بالای محصولات اپل خواهید شد،اپل پول کیفیتش رو میگیره و طراحی ووو
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/10/17, تاریخ ارسال پست اول: ‏21/10/17 ---
    سلام.ابدا قبول ندارم که محصولات اپل پول مارکشونِ.اگه کار کرده باشید و قطعاتی که برای ساخت استفاده میکنند رو دیده باشید متوجه کیفیت ساخت بسیار بالای محصولات اپل خواهید شد،اپل پول کیفیتش رو میگیره و طراحی ووو

• موافقم موافقم x 1
  5. Dr.Noise

Dr.Noise هنرمند عضو سایت

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,661 / 4 / -1
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    سلام دوستان عزیز ...
    به حرف های دوستان این رو اضافه میکنم که کمپانی اپل ، برند بسیار حرفه ای هست . این که بخوایم اسم لاکچری روی این کمپانی بذاریم ، فکر کنم فقط در ایران استفاده بشه ...
    تمام یوزرهای حرفه ای ( تا جایی که من دیدم ) سیستم انتخابیشون ( اپل ) هستش ...
    حالا دو تا بحث میمونه :
    1 : برنامه های اپل کمتر از ویندوز کرک میشن . یعنی به عبارتی شما محدود تر هستی . مگه این که بخوای اورجینال استفاده کنی که خب خیلی هم عالی هستش .
    2 : وقتی حرف از کار حرفه ای میزنیم ، مهم تر از کانفیگ بالای سیستم ، یکپارچه بودن قطعات و درست مچ شدن برای کارایی بالاتر سیستم هستش . همون سیستمی که شما داری ، حالا حالاها پاسخ گوی کارت هست . نیازی به تغییر در سیستم عامل نیست !!
    من خودم چند وقت پیش این راه رو رفتم و در حال حاضر همون پی سی رو حفظ کردم . نهایتا یک ssd به سیستمت اضافه کن . بر نامه های اجرایی رو روی ssd نصب کن و از سرعت سیستمت لذت ببر ...
    موفق باشی ...

• آموزنده آموزنده x 1
  6. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +6,749 / 8 / -4
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    در مورد "مَک" و "پی سی" موردی رو میخوام بنویسم که شاید یوزرهایی که در ایران زندگی میکنند هنوز متوجه این موضوع نشدند. قبل از ادامه، بگم که این موضوع تجربه و تحلیل من نیست. من یوزر مک نبودم و هیچ تجربه ای در مورد اون ندارم تا مقایسه ای هم انجام بدم. مواردی رو که مینویسم، انعکاس محیط اینجاست، بعلاوه ی سورس های اینترنتی. بنابر این دوستان لطف کنند جنگ پرسپولیس استقلال رو حین خوندن این پست موقتاً بذارن کنار!

مدتیه که در غرب جوّ نارضایتی در مورد محصولات اپل بالا گرفته. حتی خیلی ها سویچ کردند به ویندوز یا اندروید. اینها معتقدند که کمپانی اپل بعد از استیو جابز بیراهه داره میره. به رغم ایده های جابز که سهولت، راحتی و User Friendly بودن محصولات، از سیاستهای همیشگی اون بود، بعد از مرگش، سیاستهای تولید این کمپانی بطرف "مجبور کردن" یوز، با ایجاد محدودیتهایی (با آوردن استانداردهای اختصاصی) مارکت خودش رو داره پیش میبره. و این خلاف ایده های جابز هست و به ضرر خود کمپانی در دراز مدت. در یوتیوب در این زمینه میتونید ویدئوهای زیادی گیر بیارید. اینها نمونه هایی از اون ویدئوهاست:

THE TRUTH ABOUT APPLE & IPHONE X -- APPLE SUCKS NOW, AND IT'S YOUR FAULT
    The Rise And Fall of Apple

حتی صدای "ریک بیاتو"ی موزیسین هم دراومده!
    Apple: It's Good If You Like CRAP

من که هیچ تخصصی هم در این زمینه ندارم و نمیدونم. دوستانی که در این مورد تخصص و تجربه ی کار با اینها رو دارند، بهتر میتونند موضوع رو تحلیل کنند.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد لاکچری هم من زیاد نمیتونم روی این واژه تکیه کنم، چون مفهومش نمیخوره به "کامپیوتر". ولی این رو قبول دارم که معمولاً در فرهنگ ایرانی هر محصول امریکایی و یا متداول در امریکا "کلاس" محسوب میشه، حتی اگر اون محصول، یک "تخم مرغ" باشه! خب در این شرایط، یک یوزر ایرانی اگه بخواد با یک انتخاب، کار کنه و پول دربیاره، بهترین راه، انتخابِ همون محصول هست، ولو بسیار ناکارآمد! یکی از دوستانم از ایران چند وقت پیش در یک مکالمه ی تلفنی میگفت از موقعی که کامپیوترهای شرکتشون رو عوض کرده به مک، مشتری هاش دوبرابر شدند، در حالیکه عمده ی پروسه ی کار رو هنوز با پی سی انجام میدند!! (شرکت تولید فیلم و سریال دارند) خب چرا نکنه این کار رو؟! وقتی افق دید سفارش دهنده بجای اینکه کیفیت نهایی کار باشه، در حد برند کامپیوتر هست، چرا این کار رو نکنه؟! بیزنس یعنی بیزنس!!

• مفید مفید x 2
    • موافقم موافقم x 1
  7. X-Anarchists

X-Anarchists عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 2 / -0
    متشکر از شما بسیار مفید بود حالا من نمیدونم غیر از حقیقت چی گفتم که مخالفت شده. همین ویدئوی ریک کامل مبحث رو باز کرده که بعد از جابز چه اتفاقاتی داره میوفته بنده خدا بدجوری هم شاکی بود ...

• موافقم موافقم x 1
بارگذاری...