Mac یا Pc

شروع موضوع توسط cupalbert ‏5/2/10 در انجمن سخت افزار ( Hardware )

تاپیک Mac یا Pc تالار سخت افزار ( Hardware ) در persian-music.org.

?
  1. PC

89 رای
    51.4%
  2. MAC

84 رای
    48.6%
  1. cupalbert

cupalbert Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    protools
    لطفا نظر خودتون رو درباره اینکه کدوم یکی از دید یه آهنگساز و صدابردار برای این کار بهتره بگید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با سلام میشه در مورد macیه توضیحی بدهید با سپاس

3. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اینجا رو مطالعه کنین

4. rmx_mohsen

rmx_mohsen عضو سایت

امتیازات:
    +71 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مرسی از شما(mrfaramir)اینطور که من دستگیرم شد یعنی کامپیوتر شخصی اره اگه اشتباه برداشت کردم یه توضیح کوچک بدی ممنونت میشم

5. cupalbert

cupalbert Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    protools
    مک و پی سی از لحاظ ساختاری با هم تفاوتهای زیادی دارن
    به طور مثال ما میریم به یه فروشگاه لوازم کامپیوتری و هر چیزی که توجهمون رو جلب کنه رو میخریم و توی یه کیس وصل میکنیم و نتیجه کار میشه یه پی سی
    اما در مک اینجور نیست
    ما به فروشکاه میریم و یه مک می خریم به همین راحتی
    {username}-{filename}
    اما مزیتها و بدیهایی هم نسبت به همدیگه دارن
    مک به دلیل اینکه از همه لحاظ(نرم افزار و سخت افزار) ساخت یک کمپانی و یک گروهه تمام قطعات با هم سازگار هستن و در کنار هم بهترین بازده رو دارن
    اما در پی سی از اون هماهنگی تا حدودی دور میشیم به دلیل اینکه هر قطعه ساخت یه کمپانی هست(دارای تکنولوژیهای متفاوت) و این چند دستگی باعث پایین اومدن کارایی سیستم میشه
    اما از طرفی دیگه بعضی ها بر این عقیده هستن که مک یه سیستم کاملا حرفه ایه و پی سی تا حدودی اینطور نیست
    من هم فکر می کنم که این نتیجه گیری درست باشه چون در کارهای حرفه ای ما به یه سیستم نیاز داریم که در هر شرایطی پایداری داشته باشه ووصط کار دستمون رو نذاره تو حنا
    اما یکی از نکته های مهم دیگه قیمت هستش که واقعا$$$اپل در این مسیر خوب قدم بر میداره
    و به خاطر همین قدمهای بلند ...گشاد ... هر کسی قادر به خرید مک نیست(به هر حال هیچ گرونی هم بی حکمت نیست)
    از لحاظ نرم افزاری هم که پی سی برای مجانی خورها بهتره و اگه مک بخرن رو دل میکنن چون محصولات بر پایه مک تا الان کمتر توسط هکرها کرک شدن و باید اورجینال مصرف کنیم
    من همینقدر بلد بودم از دوستانی که آشنایی بیشتر دارن خواهش میکنم که به بحث بپیوندند

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    مهم نیست که ما چی میپسندیم مهم اینه که چی میتونیم داشته باشیم:smile (24)::d
    راستش تو ایران مخصوصا ما ها اصلا مقدور نیست که MAC بگیریم
    حالا شاید خیلی از دوستان بتونن مثلا MAC BOOK بگیرن
    ولی نرم افزاراشو چیکار کنیم!!
    حتی اگر نرم افزار اورجینال بگیریم تحریمو چیکار کنیم:smile (42):
    در حالت کلی مک بهتر از پی سیه ولی به نظر من با توجه به شرایط ما در ایران پی سی بهتره
    البته یه مسئله هم من شنیدم که یک نفر از دوستان می گفت مک واسه مولتی مدیا بهتره و پی سی واسه کارای محاصبات ریاضی البته هر چی فکر میکنم نمیتونم باو رکنم چون در نهایت همشون 01 میشن و میرن داخل سی پی یو مگر این که os به صورتی باشه که واسه مولتی مدیا یا محاصبات ریاضی بهینه سازی شده باشه و الگوریتم های بهتری استفاده کرده باشه

راستی کسی در مورد اور کلاک در مک چیزی میدونه؟امکانش هست یا نه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/2/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. cupalbert

cupalbert Banned

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    protools

به نظر من سیستم همین که هنگ نکنه و سرعت خوبی داشته باشه عالیه>>
    و خودتون هم میدونید که بیشتر هنگ کردنها به خاطر کرک نرم افزارهاست
    در بهتر بودن مک که شکی نیست ولی به هر حال به نظر من اصلا نمیصرفه از نظر قیمت.
    اگه آدم یه سیستم به روز و هماهنگ(بهترین کار اینه که اکثر قطعات از یه برند باشن)جمع کنه و یه بودجه برای نرم افزار اصلی کنار بذاره(مثلا cubase) اصلا توی کارش به مشکل بر نمیخوره

8. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    با توجه به اینکه اکثر قریب به اتفاق کاربران ایران تجربه کار با Mac رو ندارند و عقیده ای که نسبت به این گونه رایانه دارند محدود به شنیده ها و یا در بعضی موارد دیده های بسیار سطحی هست نمیشه مقایسه درستی بر مبنای این نظر سنجی انجام داد.

9. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان من توفیق کار کردن با مک رو داشتم ولی الان با پی سی کار میکنم راستش رو بخواین چون از نظر هزینه واسم نمی صرفید دادمش رفت .ولی واقعا از پی سی بهتره به دون شک من موقع کار باهاش هیچ مشکلی نداشتم و ...
    اینجاست که میفهمیم پی سی ها واسه کارهای حرفه ای ساخته نشدند(مخصوصا ویندوز)

10. djgr8

djgr8 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, studio_one
    سلام خدمت تمامی دوستان
    به نظر من اینکه مک یک سیستم یکپارچه هست و کارایی بیشتری دارد تا حدودی درسته اما تا حدودی
    چراش رو تو این صفحه بخونید !

Mac یا  Pc-hp-touchsmart-600-kit.jpg

http://www.shopping.hp.com/webapp/s...hoslp/psg/desktops/All-in-One_PCs/600q_series

هم از نظر قیمت و هم کارایی و هم از لحاظ یکپارچه بودن ...
    چند وقت پیش برای یکی از دوستان این مدل رو از پایتخت خریدم
    مشخصات سیستم خودم هم خیلی به این نزدیکه
    ولی کارایی سیستم اچ پی 2 برابر بیشتره که دلیلش کاملا مشخصه ....
    از نظر قیمت هم فکر میکنم از یک سیتم شبیه به خودش در خانواده ی مک خیلی ارزونتره ....

فایل های ضمیمه:

11. djgr8

djgr8 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, studio_one
    قیمت کامپیوتر های اچ پی

با سلامی دوباره
    این قیمت یکی از مدل های کامپیوتر اچ پی هست
    قیمت مال 3 ماه پیشه ...
    فعلا" قیمت این مدل رو دارم
    بقیه رو هم تو این هفته براتون درمیارم ....

HP IQ 500

22INCH
    INTEL CORE 2 DUO
    2GH
    4GB RAM+
    500GB HDD+
    TOCH ENABLED (صفحه کاملا" لمسی)
    GRAPHIC NVIDIA GFORCE 9300
    DVD RW
    WIRELESS KEYBOARD & MOUSE
    TV TUNER + BT
    WEBCAM + MIC + WIF
    REMOTE CONTROL
    و با ویندوز 7

قیمت : 1.500.000 تومان

اینم بگم ظاهر کل کامپیوتر همون مونیتور بزرگ و موس و کیبورد و ریموتشه !!!!!
    و اون قسمت هایی که کنارش + داره یعنی قابل ارتقاع میباشد ! :d

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏6/4/10
  12. eamrecord

eamrecord عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان شما فقط در مورد mac که یه دستگاه گرون قیمته حرف زدین.
    ولی شما همون جوری که رو pc خودتون linux رو به عنوان یک os نصب میکنید.سیستم عامل macintosh رو هم رو هر pc میشه نصب کرد که قیمتش از 5.000 تومن بیشتر نمیشه . (غیر اصل)
    و خیلی هم سیستم قوی نمی خواین برای macintosh من خودم دارم استفاده میکنم.

13. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود بر دوستان ، به نظر من ویندوز برتر هست چون ساپورت درایور و نرم افزار و از همه مهمتر فراگیری بیشتر در ضمن برای ما ایرانی ها نرم افزار هاش هم زود تر هک می شود.

14. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ویندوز برتر نیست
    ویندوز یه سیستم عامل خونوادگیه که کم کم داره جایگاه خودش رو از دست میده و در طرف مقابل مک یه سیستم حرفه ایه با ثبات بالا
    ویندوز بیشتر در ایران فراگیر هست و خاور میانه
    در اروپا و امریکا مک سیستم همراه با سیستم عاملش جزو الزامات آهنگساز شدنه(یه مقدار اقراق آمیز)
    در حال حاظر در ایران اغلب یوزرهای حرفه ای در حال ارتقاء به مک هستن
    اگه منظورتون از نرم افزار وی اس تی هست باید بگم که گروه air همزمان هر دو نسخه رو کرک میکنه و من اکثر وی اس تی هایی که دانلود می کنم در هر دو نسخه کرک شدن
    در ضمن نرم افزار هایی مثل فتوشاپ " آفیس و .... هم کرک شدشون موجود هست ولی سایتهای ایرانی هنوز نرم افزارهای مک رو تحت پوشش خودشون قرار ندادن و شما باید توی سایتهای خارجی دنبالشون بگردید

15. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز این کار برای یه یوزر معمولی که بیشترین استفادش گشت توی اینترنت و کارهای روزمرست می تونه چاره ساز باشه
    ولی برای یه یوزر حرفه ای که نیاز به دقت بالا همراه با اطمینان کامل به سیستم هست فکر نمیکنم روش خوبی باشه
    مثلا شما می تونید کیفیت مانیتورهای اپل رو با مانیتورهای موجود توی بازار ایران مقایسه کنید؟
    البته برای کار موزیک سازی مانیتور چندان مهم نیست ولی برای یه گرافیست که در سطح حرفه ای کار میکنه این یه مساله حیاتی محصوب میشه
    در ضمن در این روش ککست ها نقش تعیین کننده ای دارن که استفاده درست از اونها نیاز به تجربه بالایی داره
    که حداقل چند بار نصب این سیستم عامل رو می طلبه و نصب صحیح با آزمون و خطا امکان پذیره
    در این روش امکان هنگ کردن وجود داره و این همون چیزی هست که مک رو از پی سی متمایز می کنه
    در این صورت این دو با هم تفاوت زیادی ندارن
    به این هم توجه کنید که شما دارید سیستم عامل یه سیستم متفاوت با سخت افزار متفاوت رو روی یه سیستم متفاوت با سخت افزار متفاوت نصب میکنید
    این خودش همه چیز رو شرح میده و باید انتظار هر اتفاق غیر منتظره ای رو داشت

16. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ، در پاسخ به دوست خوبم واشینگتن عزیز ، باید عرض کنم که من هم با فرمایش شما در مورد کم کم فراگیرتر شدن مک در آمریکا و حرفه ای ها کاملا موافقم ، اما منظورم برای استفاده در ایران و هموطنان عزیزمون هست که ویندوز فراگیرتر و این خود نوعی برتری است و حاکی از پرطرفدار بودن است ،ولی این موضوع به هیچ وجه از توانایی های سیستم عامل قدرتمند مک نمی کاهد.

17. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوستان هیچ یک از شما سابقه کار با مک رو دارید ؟ گاها تحت تاثیر حرف های عامیانه به فکر محاجرت به مک می افتم. اما هرگز نتونستم درک کنم این برتری مک که هرکجا ازش صحبت میشه تا چه حده. متاسفانه اکثر ابراز نظر ها بر اسا کمیابی مک صورت میگیره, اصولا ما چیزی رو که نداریم یا کمتر بهش دسترسی داریم برتر میدونیم, یا به عبارتی مرغ همسایه غازه! قبول دارم که در بیشتر فیلم های آموزشی غربی که دیدم از مک استفاده شده و یا اینکه مک یک سیستم یکپارچه از نرم افزار و سخت افزاره اما به نظرم این برای اثبات برتری Mac نصبت به PC کافی نیست.

آیا Mac قابل ارتقاء نیست ؟ اگر نیست که این خودش یک ضعف بزرگ محصوب میشه و اگر هم هست که یکپارچگی اون زیر سوال میره! چرا که هر سیستمی که سخت افزار به همراه نرم افزارش با هم به فروش برسه و بعد امکان تغییر داشته باشه یکپارچه محصوب نمیشه. اکثر لپ تاپ های امروزی (در وطن) با سیستم عامل ویندوز اورجینال عرضه میشند , پس این هم میتونه یکپارچگی باشه.
    اگر Mac هم مثل PC قابل ارتقاء باشه و سخت افزار های جدید رو پاسخگو باشه پس یکپارچگی اون تفاوتی با PC نداره. مگر اونکه قطعات مک قابل تعویض مثل PC نباشند. مثل لپ تاپ های قدیمی که فرضا امکان تعویض گرافیک نداشتند و این هم همان ضعف بزرگه...

از طرفی ما بسیاری از نرم افزارهای کرک شده و یا به زور پارسی شده و ناقص رو روی یک سیستم عامل که خودش هم از این قائده جدا نیست نصب می کنیم و انتظار پایداری داریم! که این به نظر معقول نمیاد . مدام هم گله داریم که ویندوز برای کار حرفه ای طراحی نشده. اگر ویندوز سیستم عامل حرفه ای نیست پس چرا بسیاری از نرم افزار های حرفه ای تحت ویندوز ارائه میشند؟ اگر مک یک سیستم عامل مخصوص فعالیت های حرفه ای هست پس چرا اینهمه کامپیوتر خانگی مک در دسترس عموم هست ؟ . لطفا دوستانی که با مک کار می کنند ما رو از تجربیاتشون بی نصیب نگذارند. از این نظر که این ناپایداری و نصب چندین باره ویندوز در طول سال در سیستم عامل مک هم در شرایط مساوی (سیستم عامل کرک شده! به همراه نرم افزار های مشابه) یک خاطره تکرار شدنیه ؟ قطعا اپلیکیشن های مک مثل PC برای ما عمومیت ندارند اما لزومی هم نداره روی یک پی سی Winamp,Media-Player,Jet-Audio و Power DVD با هم نصب بشند! مقصود این است که اون حد اقل نرم افزار های مک که در دسترس ما قرار دارند (کرک شده) پاسخگوی نیاز های کاربر خانگی از نوع ایرانی که با سیستمش همه کاری تقریبا انجام میده هستند ؟

تحت شرایط اقتصادی یکسان (قیمت یکسان) آیا Mac سرعت پردازش بیشتری رو ارائه می کنه یا PC ?

آیا Mac زبان پارسی رو که از ملزومات استفاده خانگی هست پشتیبانی می کنه ؟

آیا مک امکان ارتقاء جزئی رو که از ملزومات کاربری حرفه ای هست داره ؟ یا باید هر بار به قیمتی اندک فروخته بشه و سیستم جدید خریداری بشه ؟

آیا Mac با توجه تحریم فعلی دارای نمایندگی و یا عامل فروش هست ؟ برای تعمیر قطعاتش باید به کجاها سفر کرد !!؟

آیا تمام نرم افزار های ارائه شده تحت PC عینا و یا مشابه تحت Mac هم ارائه شدند ؟

همه میدانیم که PC به همراه ویندوز نه تنها در ایران که در بسیاری از کشور ها بسیار رایج هست و این باعث شده نرم افزار های بیشتری از سازنده های متفاوت برای اون نوشته بشه و در عین حال بسیاری از آنها هم توسط اشخاص متفاوت کرک شده و دستخورده شدند. اگر این فراگیری برای Mac هم رخ بده آیا به سرنوشت PC دچار نخواهد شد!؟

آیا اگر از PC در شرایط استاندارد استفاده بشه (سیستم عامل و نرم افزار های اورجینال و قطعات استاندارد) باز هم ناپایداری فعلی رو داره ؟

برای انتخاب بین PC و Mac باید پرسش های زیادی پاسخ داده بشه و صرف اینکه این محصول در آمریکا یا اروپا فراگیر تر از ایران هست نمیتونه دلیل قانع کننده ای باشه چراکه خرید و استفاده قانونی از نرم افزار ها در اینگونه کشور ها رایج تر از ایرانه در نتیجه قیمت ها به تساوی بیشتری می رسند و بسیاری از خرید ها میتونه سلیقه ای بشه.

18. washington

washington عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    قابل ارتقاء هست ولی با سخت افزارهای شرکت اپل
    معمولا بصورت سفارشی انجام میشه
    برام خیلی جالبه که حرفاتون رو اینقدر با قاطعیت می گید
    آیا با سیستم عامل مکینتاش کارکردید؟فکر نمیکنم اینطور باشه
    یه سر به این لینک بزنید
    اینها نرم افزارهای معمولی سیستم عامل مکینتاش هستن
    هر نرم افزاری که براش جایگزینی وجود نداره بفرمایید قطعا براتون جایگزینش رو در مک پیدا خواهم کرد
    قطعا همینطور نیست
    برای چیز خوب باید پول خوب صرف بشه
    بهتره یه سر به فرومهای تخصصی مک بزنید
    همه دارن به فارسی تایپ میکنن
    حتما چاره ای واسش هست
    نمایندگی داره و برای تعمیرش هم یا متخصص دارن یا می فرستن کمپانی سازنده
    البته این رو هم بدونید که با توجه به تحریم ها طی چند ماه آینده مشکلات زیادی در تهیه محصولات پی سی وجود خواهد داشت
    بجز بعضی بازیها همه مشابه دارند
    ممکنه ولی مطمئنا مثل مایکروسافت یخ نمیزنن و یه تغییراتی توی سیستمهاشون میدن
    خوبه خودتون هم می دونید که مایکروسافت از رده خارج شده
    بله_اما نه خیلی شدید
    دوست عزیز اتفاقا با نرم افزارهای کرک شده خیلی بهتر از پی سی جواب میده
    دوست عزیز پول نداری بگو ندارم
    برو کرک شدش رو روی پی سی نصب کن
    چرا میگی بده
    فکر کنم یه ضرب المثلی باشه که میگه:
    گربه دستش به ماهی نمیرسید میگفت پیف پیف بو میده (ممکنه اشتباه گفته باشم)
    در مورد شما صدق میکنه

19. pupi joon

pupi joon عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    تفاوتشون تو ایران درست مثل مقایسه کشتی نوح و تایتانیکه... ههههههه!!!

20. pupi joon

pupi joon عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام دوستان...ببخشید که من یکم روی اپل تعصب نشون میدم و ناراحتتون میکنم ...اما باید بگم برای موزیک کار کردن مجددا تاکید میکنم فقط برای موزیک کار کردن بهترین گزینه mac هستش...چرا که اولا سیستم از بازدهی مطلوبی برخورداره...با pro HD1و hd2و i\o icon و تمام exp ها protools هماهنگه.
    دوستانی که با پروتولز کار میکنن متوجه هستن که کیفیت و بازدهی تو این فضا چقدر بالاست.از طرفی
    من خودم الان توی خونه از یک macbook air و توی استودیو از 2 تا imac استفاده میکنم تمام نرم افزار ها و و اس تی هارو هم روش دارم و بدون مشکل استفاده میکنم.اما مجبورم یه pc هم واسه کارای روزمره ام
    داشته باشم.تمام دوستانی که pc رو ترجیح میدن بیشتر سروکارشون با محیط ابتدایی FL sudio و cubase
    هست.اما به همتون پیشنهاد میکنم پروتولز و مک رو امتحان کنید..نتیجه مبهوتتون میکنه

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. مک یا ویندوز برای آهنگسازی ؟!