M.D.E - Highland __orginal Mix

شروع موضوع توسط M.D.E ‏4/4/13 در انجمن Trance

تاپیک M.D.E - Highland __orginal Mix تالار Trance در persian-music.org.

1. M.D.E

M.D.E عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, flstudio
    M.D.E - Highland __orginal Mix-Blue-Sense-In-State-Of-Trance.jpg
    با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی . کار جدیدم رو بعد از 2 3 ماهی کم کاری دارم در سایت قرار میدم . سعی کردم تا جایی که میشه ایرادهای کارهای قبلیم رو بهبود ببخشم .مسترینگ کار طبق معمول بدون مانیتور کمی سخت بود ولی سعی کردم تا جایی که میتونم خوب باشه. خوشحال میشم نظرات و ایرادهای کار رو بدونم .

Daw :Fl 10
    VST plugins : 3x osc , Zebra 2 , Nexus , Sylenth 1, Sytrus
    Fx plugins :Fl studio Plugins

Download Mp3 192

http://upload.persian-music.org/images/4f70ct4piwfz56ap85wi.mp3

• خوشم اومد خوشم اومد x 10
  2. dreamsky

dreamsky عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason, sonar
    بسیار زیبا بود....واقعا هم لذت بردم....دیگه نظرات رو باید از اساتید ترنس بشنوی...از لحاظ یه شنونده عالی بود....
    مرسی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. M.D.E

M.D.E عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از زمانی که گذاشتی ممنون داداش به من لطف داری. خوشحالم که خوشتون اومد .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    اکثر کاراتو دنبال میکنم خسته نباشی.

تو اون سبک تلفیقت که راک رو با ادوات عربی تلفیق کردی بیشتر پسندیدم.

من ایرادی در موزیک و میکس و....... ندیدم خسته نباشید همه چیز خوب بود
    ولی یه سری نکات رو بهت یادآدوری میکنم که تجربم هست.

این موزیک رو هم دوست داشتم خسته نباشی خوب بود ولی قبل از اینکه هر کاری و بسازی اول سبکت رو انتخاب
    کن بعد راجبع اون سبک مطالعه کن بعد بساز...........

موضوع بعدتر راجب میکس و......... موضوع اول مانیتور نداشتنت هست که خیلی اذیتت میکنه و موضوع دوم
    بازده صدایی.اگر راجبع تنظیم نسبت به اون سبک یه سری مطالب بخونی میکست هم مطمئن باش خوب میشه
    چرا ؟ چون انتخاب صداها زیر ساز های موزیکت ادوات اصلی موزیکت و همه سر جای خودش قرار میگیره .

برای میکس بهتر صدا ها یکم بهتر اکولایز کن یه سری صدا ها اصلا نیازی نیست حضور داشته باشن و یه سری صداها لازمه تویه محدوده
    خاص زیادتر بشن نسبت به این موزیکت میگم و نکته بعد :
    ******************* ببین چقد روش تاکید دارم :

**************************************** : کامپرس کردن به جا و درست و ریورب مناسب لاکات و اکولایز کردن محدوده مورد نظر نسبت به جنس صدایی.
    این دوتا موضوع رو اگه روش وقت بزاری و فقط موزیک های 15 لاین یا 20 لاین بسازی و فقط بشینی کامپرس و ریورب بدی بهش
    به اهمیت این دوتا عمل پی میبری .

راجبع مستر هم حرفی نمیزنم چون سرشته ی زیادی در مستر ندارم. و مستر کارای واقعی تو ایران خیلی کم هستن موزیک های خارجی همه از یک لول مستر مشخص و استانداردی پی روی میکنن ولی در موزیک های ایرانی این دیده نمیشه و............
    خیلی مطلب بهت گفتمااااااا ازش سر سری گذر نکن چون اینا رو با تجربه بدست آوردم و خیلی با ارزشن.

موفق باشین.

6. M.D.E

M.D.E عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به به . امین جان خیلی به من لطف داری . کارو گوش دادم . مسلما جون دار تر و قوی تر از مستر دست و پا شکسته من بود. منتظر نکته های مفیدت هستم داداش

- - - - - - - - - -

از این که زمان گذاشتی داداش کارو گوش دادی ممنون و مهمتر تجربیاتی که در اختیارم قرار دادی . من تجهیزات مانیتور ندارم ولی از زمانی که اولین کارم رو در این سایت قرار دادم زمان زیادی میگذره و تمام نقد ها و نکته ها رو تک تک سعی کردم عمل کنم و اینکه به نظر خودم کارم از قبل اگه بهتر شده دلیلش چیزاییه که از دوستان و اساتید اینجا یاد گرفتم . همه نوشته هاتون رو سعی میکنم در کارهای بعدیم انجام بدم. در مورد سبک هم من نمی خوام هر سبکی کار کنم ولی خودمم محدود به یه سبک نمی کنم . ولی در کل میشه گفت سبکم حول الکترونیکه و تمام سعیم بر اینه کارم نسبت به کار قبلیم پیشرفت کنه و چیزهای جدیدتری یاد بگیرم. باز هم ممنون داداش خیلی لطف کردی.

7. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    خوب اول از همه خسته نباشی
    فوق العاده پیشرفت کردی و داری نشون میدی که موزیک هایه روز رو پیگیر هستی ...
    واسه این انگیزت بازم کارت رو نقد میکنم چون میدونم پیشرفت زیادی خواهی کرد .

در مورد خود موزیک خوب تونستی موسیقی ترنس رو پیدا کنی بدون اینکه تلفیقی بدی که نکته خوب کارت هست که درکت درست بوده ...
    خود موزیک داستان خوبیداره منتها ملودی کم داره
    قسمت بریدج ملودی لازم داره برای اتصال دو فضا
    آرپ قسمت دوم نیاز نبود در اولین قسمت باشه چون این کار باعث از بین بردن هیجان بعد از بریدج میشه ، بهتر این بود که حداقل واسه قسمت اول یه صدایه متفاوت با قسمت دوم انتخاب میکردی با یه دیلی متفاوت ...
    درام کمی شلوغتر باشه و ریتمیک تر کارو زیباتر جلوه میده ...

این از موزیک و حالا در مورد میکست :
    خیلی پیشرفت کردی و عالی کار کردی ، با اینکه مانیتور نداری میکس رو خوب در آوردی
    البته هنوز میکس کار داره ولی بازم بدون مانیتور تحسین برانگیزه ...آفرین
    بعضی صداها مثل بعضی اف ایکسها نیازداره که حتما Low Cut بشن

حالا یه نکته مشترک خود موزیک و میکسش در مورد اتمسفریک موزیکت :
    اول از همه سعی کن با پدها و استرینگها به خوبی موزیک رو پر کنی و در میکس استفاده به جا از ریورب این کمک رو بهت میکنه

مستر هم که شنیدی که چه تاثیری در کارت داره
    البته باید میکس رو باز نگری کرد تا بشه یه مستر خوب ازش در آورد

و یه نکته مهم در مورد High Cut : نمیگم که بهتره تا 20000 رو کات کنی من میگم حتما تا این رنج رو کات کن نه تا 16000 رو ... :)
    یادت نره که سبک کاریت الکترونیک هست و میخوای در حد دنیا کار کنی پس باید مثل خودشون باشی ....

موفق باشی

- - - - - - - - - -

خوب اول از همه خسته نباشی
    فوق العاده پیشرفت کردی و داری نشون میدی که موزیک هایه روز رو پیگیر هستی ...
    واسه این انگیزت بازم کارت رو نقد میکنم چون میدونم پیشرفت زیادی خواهی کرد .

در مورد خود موزیک خوب تونستی موسیقی ترنس رو پیدا کنی بدون اینکه تلفیقی بدی که نکته خوب کارت هست که درکت درست بوده ...
    خود موزیک داستان خوبیداره منتها ملودی کم داره
    قسمت بریدج ملودی لازم داره برای اتصال دو فضا
    آرپ قسمت دوم نیاز نبود در اولین قسمت باشه چون این کار باعث از بین بردن هیجان بعد از بریدج میشه ، بهتر این بود که حداقل واسه قسمت اول یه صدایه متفاوت با قسمت دوم انتخاب میکردی با یه دیلی متفاوت ...
    درام کمی شلوغتر باشه و ریتمیک تر کارو زیباتر جلوه میده ...

این از موزیک و حالا در مورد میکست :
    خیلی پیشرفت کردی و عالی کار کردی ، با اینکه مانیتور نداری میکس رو خوب در آوردی
    البته هنوز میکس کار داره ولی بازم بدون مانیتور تحسین برانگیزه ...آفرین
    بعضی صداها مثل بعضی اف ایکسها نیازداره که حتما Low Cut بشن

حالا یه نکته مشترک خود موزیک و میکسش در مورد اتمسفریک موزیکت :
    اول از همه سعی کن با پدها و استرینگها به خوبی موزیک رو پر کنی و در میکس استفاده به جا از ریورب این کمک رو بهت میکنه

مستر هم که شنیدی که چه تاثیری در کارت داره
    البته باید میکس رو باز نگری کرد تا بشه یه مستر خوب ازش در آورد

و یه نکته مهم در مورد High Cut : نمیگم که بهتره تا 20000 رو کات کنی من میگم حتما تا این رنج رو کات کن نه تا 16000 رو ... :)
    یادت نره که سبک کاریت الکترونیک هست و میخوای در حد دنیا کار کنی پس باید مثل خودشون باشی ....

موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  8. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام خسته نباشی خیلی خوب بود.
    من مدتیه کارای شمارو دنبال میکنم خیلی خوبه کارات کاراکتر داره طوری که اگه من این آهنگ رو میشنیدم ندونسته حدس میزدم که کار شما باشه.خوب کارات سرشار از خوبیه اینجا من فقط سعی میکنم اشکالات ریزی که بنظرم میادو بگم.
    در مورد ارنج و جنس صداها و ترتیب چینششون خوب تا حد زیادی سلیقه ایه و ایرادی نمیشه گرفت مهم اینه خودت دوس داشته باشی فقط پیشنهاد کلی ای که میتونم بدم اینه که سعی کن ارنجت منسجم تر باشه یعنی از حرکات تکراری دوری کن سعی کن ملودیات مشخص تر باشه و ...
    فقط یه نکته مهم تو هارمونیت یک جاهایی ترکیب نوت هات با هم حس اکورد کاسته میداد که تو این سبک زیاد جالب نیست.
    در مورد میکس از مهم ها شروع میکنم:
    یک جاهایی از آهنگ بخاطر لیمیتینگ شدید دیستورت شده بود.
    ریوربت توی کار اصلی و مخصوصا ریمستر یک جاهایی کنترل نشده بود و صداها قاطی میشدن.پیشنهاد میکنم اگه میخواین ریوربو بیشتر کنین لو کاتشو بالاتر ببرین مخصوصا تو مستر و همینطور انتخاب درست تایم دیکی برای قسمت لو و های خیلی مهمه که صداها قاطی نشن. حتی تو این سبک خیلی مرسومه که به ریورب ها ساید چین میدن از طرف صدای اصلی ( معمولا تو ریورب وکال خیلی رایجه)
    من خیلی دوس ندارم که صدای کیک اونقدر ریورب بگیره ( سلیقه ای)
    آهنگ و ریمستر هر دو در اکثر زمان آهنگ مشکل فاز داشتن تا یه حدی و مونو کامپتیبل نبودن
    من خیلی دوس داشتم که به صدای آرپژیاتور اصلیتون یه LP Filter میدادین و با اتوماسیون در جاهای اوج بازش میکردین ( سلیقه ای)
    پیشنهاد میکنم برای کمپرس کیک در صورتی که از کمپرسور استفاده میکنید از اتک با تایم های بیشتری استفاده کنید
    کلا سعی کنید موقع کمپرس و لیمیت کردن مقدار کاهش داینامیک رنج زیاد نباشه تا قدرت و تکاپوس آهنگ کم نشه

9. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    یادم رفت بگم از DC offset filter هم استفاده کنید موقع مستر

10. M.D.E

M.D.E عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اول از مستری که انجام دادی تشکر می کنم داداش . همیشه به من لطف داشتی . در مورد میکس در واقع دارم چیزهای زیادی رو یاد میگیرم از آموزش ها و از شما عزیزان . در قسمت اتمسفری کار یکم عجولانه تصمیم گرفتم و جای کار داره و کاملا درست می فرمایید. سعی میکنم به عنوان تست آموزشی برای کار های بعد استفاده کنم . در مورد سبک هم من قبلا چند سبک دیگه رو هم به صورت تلفیقی با الکترونیک کار کردم و این بر میگرده به اینکه همیشه دوست داشتم کار متفاوتی بکنم که این تا حد کنترل شده زیادم بد نیست . بازم خیلی ممنون داداش از زمانی که برای کار و نکته های دقیقی که گفتین . موفق باشی عزیز

- - - - - - - - - -

خیلی ممنون داداش از لطفی که به من داری و زمانی که گذاشتی . الان که چندین بار کارو دارم گوش میدم به چند نکته ای که گفتین کاملا پی بردم و همیشه این ایرادات باعث رفع مشکلات و بهتر شدن کاره . من از شما و دوستان گل در این سایت چیزهای زیادی یاد گرفتم و یاد میگیرم که سعی می کنم تمام نکات رو عملی کنم. امیدوارم بتونم نکات مخصوصا در مورد میکس رو در کار های بعدیم بهتر کنم . باز هم ممنون

11. abedines

abedines عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -1
    سلام
    آقا عالی بود کارت درسته