M-AUDIO - Luna II vs M-AUDIO - solaris

شروع موضوع توسط shahab47 ‏19/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک M-AUDIO - Luna II vs M-AUDIO - solaris تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    سلام

کسی این 2 میک رو امتحان کرده ؟ به غیر از مولتی پترن بودن solaris چه فرق دیگه ای با هم دارن ؟

راستش دیروز می خواستم rode nt2 بگیرم ولی کلا rode گرون شده
    منم رفتم تو فکر سولاریس

ولی فروشنده گفت فرق این دو تا تو مولتی پترن بودنشونه همین :smile (4):

منم luna II رو برداشتم

حالا واقعا فرقشون همینه ؟

2. hamed jahanbakhsh

hamed jahanbakhsh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, protools
    من سولاریس داشتم-خیلی هم ازش راضی بودم-اصلا با میکروفنای دیگه فرق میکنه-وزنش سه برابر یه یه میکروفن معمولیه-به گفته خودت مولتی پترن هست که بعضی مواقع ازش استفاده میکردم-نمودارش خیلی شبیه برند نویمن هست-با اختلاف فرکانسی کم-خیلی هم محکم بود-اما لونا رو نداشتم-حس میکنم سولاریس جز اون مدلهایی باشه که بیشتر از پولی که میدی باهاش اش میخوری-هم ساز گرفتم باهاش هم وکال-دقیقا برعکس rode کار میکنه-بم خیلی خیلی پری داشت

3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    مرسي از شهاب كه اين تايپيك رو زد منم حقيقتا بين 3 ميكروفون Solaris - LUNA II - NT2 سر 3 راهي بودم !‌ به نظر شما كدومش خوبه ؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏19/4/11
  4. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست عزيز هركسي با يك صداي خاصي حال ميكنه!
    من صداي Luna & Solaris رو نشنيدم اما بارها با Rode Nt2 كار ضبط كردم
    Rode برند خوبيه و كمتر كسي پيش مياد كه از اين برند ناراضي باشه
    RodE ميكروفونهايي با كيفيت خوب داره و يك كيفيتي هستش كه مختص خودشه و تو محصول هاي ديگه گير نيماد(كه متاسفانه توو ايران گروه شده)

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ببيند حرف شما درسته اما من تو ايران ديدم همين rode رو ميگن خوبه . . . من شايد اين ميكروفون رو بگيرم فرداش همه بگن m-audio خوبه فرداش باز ميگن نويمن خوبه يه روز ميگن akg . . . من واقعا ميخوام تكنيكي به قضيه نگاه كنيم نه از رو اسم . . ميخوام بدونم به چه دليل ميگيد rode خوبه m-audio بده يا برعكس . . صداهايي كه ضبط شده به نظرم دليل نميشه به كيفيت خوب مثلا البوم عرفان (هميشگي) با ميكروفون lunaII ضبط شده اونم كيفيت داره حالا اين مثال رو زدم چون ديدم تو استوديو تو تصويراش.
    ولي اين حرف رو قبول دارم كه بايد ديد با چه ميكروفوني ادم حال ميكنه. ..

6. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    ببین دوست عزیز بنده خودم رود دارم و راضی هستم اما قضاوت این امر را دوست خوبم حامد باید انجام بده چرا که صدای هر دو رو شنیده البته باید اینم بدونی که قیمت رود ان تی 2 بیشتر از سولاریس البته این دلیل نمیشه در مورد نویمن هم اصلا مقایسه درستی نیست با این دو برند

7. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    صحبت شما درست اما من هنوز نديدم كسي تو قيمت 300-400 تومن برند Akg رو پيشنهاد بده چون اين برند تو قيمت هاي 600-700 به بالا يه حرفايي واسه كاره حرفه اي داره! شما نميتوني نويمن و با Nt2 مقايسه كني!

اين نظر منه!
    كه مهمتر از ميكروفون و باقيه ي دستگاها ميكس من مهمه!يعني شخصي كه كار ريكورد و ميكس و مستر رو انجام ميده!
    من تو كرج با دوست عزيزي كار ميكردم ايشون Tlm 103 نويمنو رك 003 و Dbx 376 و AVELON 747 كه يكي از پري امپ هاي غول هستش رو داشت !
    يك كار به صورت ازمايشي ضبط كردم با دستگاهاي ايشون و ايشون ميكس و مستر كرد!
    باورت نميشه وقتي كارو گوش ميدادي فكر ميكردي ا يه ميكروفون معمولي رو به پايين مثل Perception 120 ريكورد شده و كارت صداتم يك چيزه فوق معموليه!انگار نه انگار كه از Avelon 747 استفاده شده!

بر عكس من دوستي و ديدم كه با Rode Nt2 كيفيت tlm 102 و 103 نويمن رو بيرون كشيده!

من تو استوديو خودم با Rode Nt1-a دو كار ضبط كردم كه وقتي با كارهاي ضبط شده با tlm 103 مقايسه ميكنم ميبينم درصد خيلي كمي فرق دارن (از لحاظ وكال)

شما بستگي داره توااناييت در چه حدي باشه!

اما اگر كارت پاپ هستش و نياز به شفافيت و گرمي صدا داري حتما Rode بگير من صدايي كه با M-audio گوش دادم بيشتر شفاف و تيز بود تا گرم و زنده

اين نظر منه! ببين شما خودت در چه حدي از ميكس و مستر هستي!

8. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    Luna II صدای vintage و کلاسیکی داره. دارای تکنولوژی مدرنه ولی طراحی و صدای کلاسیکی داره و برای صدابردارهایی تولید شده که این نوع صدا مورد علاقه و یا مورد نیازشون هست. مثلا من این نوع صدا رو بیشتر می پسندم و حتی اگه مجبور بشم میکروفن زیر یک میلیون بگیرم مجبورم سخت دنبال یه میکروفن با صدای کلاسیک بگردم مثل همین Luna II یا Mojave MA-200...
    اما کسانی هم هستن که گوششون به صدای مدرن عادت کرده یا بیشتر صدای مدرن رو میپسندن و بخاطر همین ممکنه وقتی صدای میکروفنهای rode رو بشنون عاشقشون بشن. چون کلا میکروفن های Rode تو دسته میکروفن هایی با صدای مدرن قرار میگیرن یکی از دلایلش همین براق صدا دادنشونه.
    Solaris مدرن تر صدا میده من برای صدای زن ترجیحش میدم.
    اما از همه مهمتر منبع صدایی هست که میخواین ازش صدا برداری کنید... یه صدابردار واقعی با داشتن یک مجموعه از میکروفن ها، میکروفن مناسب برای منبع صدا رو با امتحان کردن یکی یکی میکروفن هاش پیدا میکنه. در اصل یک میکروفن، برای هر نوع صدایی مناسب نیست. شما دوستانی که تو انتخاب بین چند میکروفن گیج شدید فقط کافیه صدای میکروفن های مورد نظرتون رو بشنوید اونموقع با خیال راحت یکیشون رو انتخاب میکنید یا شایدم دو تا :D

اینجا میتونید بررسی میکروفن Solaris رو بخونید.
    موفق باشید.

9. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    ممنون احسان جان

فقط یه سوال من هرچی گشتم frequency response سلاریس رو پیدا نکردم

همچنین بقیه میکا
    میشه اگه منبعی رو میشناسید به ما هم معرفی کنید ؟

بارگذاری...