M-Audio Luna یا Rode Nt1-A

شروع موضوع توسط Masoud-A ‏14/12/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک M-Audio Luna یا Rode Nt1-A تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
    راستش من همونطور که بارها عرض کردم توی خونمون کار میکنم - محیط کارم کاملاً آکوستیکه و تجهیزاتم تا حدی کامله و قصد دارم یکمم خودم رو به روز کنم.
    از روزی که تو سایت چرخیدم و همونطور وقتی راهنمایی دوستان راجع به ساخت دد روم شامل حال من شد (البته اون رو برای دوستم میخواستم که امید جان خیلی منو راهنمایی کردن) خودمم تصمیم گرفتم یه دد روم توی اتاقم بسازم و در نهایت نیاز خیلی اساسی دارم به یه میکروفن خوب و مطلوب که توی رنج مالی فعلی من هم باشه !!!
    طی تحقیقاتم دو تا مدل rode nt1a و m-audio luna رو انتخاب کردم که توی توان مالی من هست خریدشون.همینطور خیلی دوست دارم rode nt2a رو بخرم اما فکر نمیکنم که بودجم اجازه ی این کارو بده اما امیدوارم به زودی بتونم اون رو هم تهیه کنم.

فقط الان از دوستان عزیز خواهش مندم که کمکم کنن که بین دو مدل nt1 و luna یکی رو انتخاب کنم.
    نیاز من : ضبط وکال - ضبط ساز (گیتار - ویولن)

با تشکر از همه ی عزیزانم

2. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    اگه بودجه خرید Luna رو دارین پس فکر میکنم Rode nt1000 میتونه جزو گزینه های خریدتون باشه.
    من شخصا میکروفن های rode رو به میکروفن های m-audio ترجیح میدم صدای بیشتر میکروفن های m-audio رو هم شنیدم البته از صدای ضبط شده M-audio Solaris با وکال زن رو خیلی خوشم اومد. پسندیدن صدای میکروفن ها سلیقه ای هست.
    ولی برعکس ایندفعه من luna رو برای مخصوصا وکال بیشتر پیشنهاد میکنم چون صدای luna نسبت به nt1a از bright بودن کمتری برخورداره و فلت تر هست که خب همین باعث میشه که برای استفاده ساز هم مناسب تر باشه. دارای سوئیچ تضعیف فرکانس های پایین و پد -10 و -20 db هم هست. بنظر من برای خرید بعنوان اولین میکروفن استدیوییتون Luna مناسب تره.

امپدانس خروجی nt1a حدود 100 اهم هست و امپدانس خروجی luna هم 200 اهم.
    حداکثر لول فشار صدایی (SPL) که میتونین به دو میکروفن وارد کنید برای nt1a حدود 137db و برای luna حدود 130db هست.

پاسخ فرکانسی luna:
    M-Audio Luna یا Rode Nt1-A-LunaCardiod.png
    پاسخ فرکانسی nt1a:

{username}-{filename}

3. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    تشکر میکنم از دوست گلم JayR
    خودمم luna مد نظرم بود اما خب دیگه این تاپیک رو زدم تا خیالم تخت بشه که با راهنمایی شما عزیزان به یقین رسیدم - اما میمونه یه نکته و اونم اینه که برای کار من که نسبتاً حرفه ای هست و همونطور که گفتم برای ظبط ساز و وکال میخوام کدوم بهتره ؟ luna یا
    Rode nt1000
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید....
    امید جان منتظر نظرات گرم شما هم هستم.
    البته JayR عزیز من رو کاملاً متقاعد کردن و میخوام نظر شما هم که تجربه ی کار با rode خیلی میکروفنا رو داری کمکم کنی.

با حرفای خوب دوست عزیزم
    JayR من گزینه ی nt1 رو حذف کردم.
    حالا کدوما بهتره؟

Rode nt1000 یا luna ?????????

با تشکر

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    ببينيد مسعود عزيز شركت m-audio محصولات خوبي داره و همچنين خدمات خوبي اما در مورد ميكروفون هنوز به نظر من مونده تا به پاي rode برسه. البته مدلهاي خوبي هم داره ( ناگفته نماند ) لونا رو يكي از هنرجوهام خريد اما بعد از مدتي اونو فروخت و يه سولاريس از m-audio خريد. ( به نظر من صداش خفه بود. !!!!‌) كه البته اون رو هم بايد خودتون و در محل كارتون تست كنيد و سليقه شما مهمه. در مورد اينكه صداي nt-1
    شفاف هستش منم با احسان موافقم. ممكنه به نظر صداش براتون خيلي تيز و با هاي بالا باشه. اما لونا فلت تره عمل ميكنه.
    اما من خودم به شخصه nt-1 --- nt-2--- nt-3--- nt-5 --- n-t 1000 رو در كنار ساير ميكروفونهام دارم.
    و كاملا هم راضي هستم.
    در مورد nt-1 بايد بگم من چند سال قبل كه تازه اومده بود خريدم و خيلي هم باهاش ذوق كردم يه ميكروفون همه كاره ست به نظر من. مخصوصا براي وكال و سازهاي زهي مثل گيتار. ( البته براي گيتار و ساز nt-3 خيلي بهتره )
    شما اگه همون nt-1 رو بگيريد كارتون رو انجام ميده. nt-1000 هم خوبه.
    اما نميدونم چرا هنوزم صداي nt-1 رو بيشتر ميپسندم. و هميشه براي ضبط پركاشن و مخصوصا تومبا در كنار sm-57 از اون به عنوان over head استفاده ميكنم.

5. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    سلام

با سلام خدمت دوستان.
    امید جان ممنون از راهنمایهای گرم و سازندت.
    با احترام به نظر دوست گلم JayR و با استناد به صحبتای امید عزیز من بازم مدل انتخابیم رو به Rode NT1 تغییر میدم و مطئنم وقتی دوستان با تجربه ای مثل شما میگن خوبه ، پس حتماً خوبه - خیلی دوست دارم NT2A بخرم اما چه کنم که فعلاً دست و بالم خالیه !!!!!
    اما امیدوارم به زودی بخرمش چون الان باید مونیتور هم بخرم کمی خرجم میره بالا ولی خب دیگه مشکلی نیست چون با راهنمایی های دوستان و اساتید عزیز از انتخاب NT1 مطمئن شدم.

به امید روزی که کمکهای بی دریغتون رو جبران کنم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏15/12/09
بارگذاری...