پروژه آهنگسازی M-ALI-There is Always Hope

شروع موضوع توسط m.Ali ‏3/8/14 در انجمن Classical

تاپیک M-ALI-There is Always Hope تالار Classical در persian-music.org.

1. m.Ali

m.Ali عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همه دوستان خوبم ...
    این قطعه و حدود 4و5 ماه پیش شروع کردم به ساخت ، ولی تا اینجا ادامه دادم و متاسفاته پروژه گم کردم و با اینکه خیلی دوست داشتم ادامه بدم ، نیمه تمام موند.
    خوشحال میشم نظرتونو بدونم .
    خیلی ممنون
    Daw:Fl Studio 10
    Vst:Ez keys , East Wes Gold , Orchestra Ra

http://upir.ir/934/M-ALI-There-is-Always-Hope.mp3

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  2. dreamsky

dreamsky عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +220 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason, sonar
    خیلی زیبا بود....
    مثل همیشه شروع زیبا و قشنگی داشت...
    چندتا نکته داشت که قبلا هم واسه کارهای قبلی اشاره کرده بودم...بنظر میرسه هنوز هم با ساستین پیانو مشکل داشته باشی...البته از قبل کمتر هست و به اون صورت رو کارت تاثیر نذاشته ولی باز هم به همین دلیل نتهای دست چپ رو مات کرده...
    تو ثانیه تغییر خیلی خوبی تو نتهای دست چپ بوجود آوردی که خیلی قشنگ بود.....
    در مورد اون فلوت هم اگه میتونستی در اوایل با بخش میانی کار یه نقش کوچیکی بهش میدادی بهتر میتونست قسمت پیایانی رو توجیه کنه ولی بازم خیلی قشنگ بود...
    در کل خیلی خوب پیشترفت کردی منتظر کارهای بهتر و تکمیل شدت هستم...:)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. hichkas

hichkas عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خیلی خوب بود:smile: فقط جنس استرینگ خوب نبود و فلوت پایانی یه نمه ناجور بود:kiss-83:

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. m.Ali

m.Ali عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خیلی خیلی ممنون سیامک جان ، ممنون که همیشه وقت میذاری و کمکم میکنی !
    متاسفانه روی کیبردم قابلیت ساستین ندارم و مجبورم از حالت پیش فرض خود Vst استفاده کنم ، که خیلی ایده آل نیست.
    فلوت هم ، میخواستم در میانه های کار اضافه کنم ، اما متاسفانه پروژه و از دست دادم.
    خیلی ممنون که ایراداتو گفتی و ممنون که گوش دادی .
    موفق باشی ، مثل همیشه ;)

5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,302 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    بسیار زیبا!
    پرولاگ شیطنت آمیز با پیکره ی پیانو شروع زیبایی رو تضمین کرده و ایده ی این که در بخشی از قطعه، تمپو رو بندازی و بیای بیرون از اون تمپو، بسیار قابل تقدیره. (به نظرم تمپوی شروع، چیزی بین 85 تا 90 باشه) یک شروع عالی، ولی . . . باز هم دریغ از یک پایان! توی این قطعه ما با یک آهنگ نیمه تمام طرف هستیم.

ببین علی جان من فکر میکنم از اون هنرمندهایی هستی که معمولاً اکثر نقاشی هاشون ناتمام یا نیمه تمامه! داوینچی هم یک چنین هنرمندی بوده. ازش کار نیمه کاره زیاد به جا مونده. اشکالی نداره که تو هم ناتمام کار کنی، ولی به شرط اینکه غیر از خودت شنونده ی دیگه ای نداشته باشی. در این قطعه نقص انتهای کار کاملاً خودشو نشون داده، حتی برای شنونده ی غیر متخصص. در واقع این قطعه بخش پایانی نداره. من انتظار داشتم که مثلاً در انتها (که الآن با استرینگز تموم کردی) همون استرینگزها دیمینوئنده بشه به همراهی چیمبالز رول (Roll Cymbals)، بعد بلافاصله همون پیانو رو با همون تمپو داشته باشیم، با یک واریاسیون متفاوت تر و در آخر هم پیانو از تمپو بیافته و . . . تمام. هرچند که این یک مثاله، شکلهای مختلفی برای انتها میتونستی داشته باشی. مهم اینه که داشته باشی، حالا به هر شکل. من متوجه "گم کردن پروژه" نمیشم. به هرحال خودت اینو نوشته بودی. میتونستی دوباره انتها رو بنویسی و مجدداً پروژه رو ادامه بدی. حیف نبود؟ شاید این دفعه بهتر از قبلی هم در میومد.

کلاً از پرکاشنهای ارکسترال خیلی ماهرانه و حرفه ای استفاده میکنی. دقیقاً جاهایی استفاده کردی که باید میکردی. در نیمه ی دوم قطعه، حرکت استرینگز بالا (ویولنها) بعضی جاها کمی سردرگم به نظر میرسه و در کنار ملودی ای که با پیانو نواخته میشه، شنونده حس میکنه که صدای استرینگز ویولن، یه صدای اضافی و تحمیلیه. منظورم این نیست که در کنار اجرای ملودی پیانو، ویولنها نباید کاری انجام بدن. بلکه حرکت افقی اونها در جهت تکمیل خط پیانو باشه، نه در جهت مزاحمت به پیانو. همون کاری که Brass ها بمراتب بهتر از ویولنها تونستن انجام بدن. ویولنها بخاطر ماهیت فرکانس بالایی که دارن، خیلی زودتر خودشون رو نشون میدن. برای همین همجواری یک ساز دیگه با اونها خیلی دقت لازم داره که حس مزاحمت ایجاد نکنه.

نمیدونم هارمونی نویسی استرینگزها رو چطور انجام میدی، ولی توی اون صدای حجیم هارمونی استرینگز، یه همهمه حس میکنم. شاید مربوط به کیفیت نوع لایبرری هست که استفاده کردی. مشکل کرشندو (فید این) ناخواسته ی استرینگز و مخصوصاً ویولنها رو در اول هر نُت، باز هم در این قطعه داری. این موضوع یه کمی روی داینامیک و در نتیجه نوانس کار تاثیر منفی میذاره.
    اینها مشکلات چندان عمیقی نیستن. مهم اینه که با صداقت تمام، خودت و روش و سبک خوتو پیدا کردی. واین خالی از اهمیت نیست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  6. hsj_ali

hsj_ali عضو سایت

شغل :
    electronic engineer
    امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از کارتون لذت بردم فقط ای کاش واریاسیون بیشتری بهش می دادید. بهضی قسمت ها جای خالی گام های 7 و dim به شدت تو کار حس میشه. بازم ممنون از کار زیباتون.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. m.Ali

m.Ali عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام آقای فرهود .
    خیلی ممنون که مثل همیشه وقت گذاشتین و ایرادات کارمو گفتین .
    در مورده نا تمام موندن قطعه هم ، هر بار که پروژه ای و شروع میکنم همزمان ایده هایی به ذهنم میاد که فکر میکنم جذاب ترن ، به همین دلیل یا کارام نا تمام میشه ، یا اصلا به مرحله ی ساخت نمیرسه !
    البته دارم تمرین میکنم ، این عادت و بذارم کنار و فکرمو متمرکز یک پروژه کنم .
    در مورده استرینگر ها هم ، اون موقع اطلاعات درست و صحیحی در مورد میکس نداشتم ، و لایبری های مناسبی هم تهیه نکرده بودم ، شاید به همین دلیل خیلی مناسب نشده .
    خیلی ممنون آقای فرهود از این که وقت با ارزشتونو گذاشتین . مرسی

8. endphp2

endphp2

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از ثانیه 14 تا 28 پد که به کار اضافه کردی ملودیش همخوانی نداره . بقیه کارت 20 !

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...