پروژه آهنگسازی M.ALI-Alone time

شروع موضوع توسط m.Ali ‏29/6/14 در انجمن Classical

تاپیک M.ALI-Alone time تالار Classical در persian-music.org.

1. m.Ali

m.Ali عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همه دوستان و اساتید ... نماز روزه هاتون قبول !
    این کار ، جدیدترین آهنگ من هست ، امیدوارم خوب شده باشه ... حدود 2 هفته ساختش زمان برد .
    در این کار سعی کردم رابطه خوبی بین پیانو و ارکستر پیاده کنم ، نمیدونم چقدر موفق شدم !!
    ممنون که وقت میذارید ، خوشحال میشم نظرات زیباتونو بدونم .

Daw : Fl Studio 11
    Vst : East West Gold , EZ Keys , LA Scoring Strings , EZ Drummer , Voxos Choirs

دانلود ALI Alone time mp3

Alone Time by Mohammad Ali N on SoundCloud - Hear the world’s sounds

• خوشم اومد خوشم اومد x 15
  2. dj unk

dj unk عضو سایت هنرمند

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +257 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    بسیار زیبا بود .
    نکات مثبت کار که واضح و مشخص هست و نیازی به بازگو کردن نداره . یه سری نکات که به ذهنم رسید رو میگم .

برای چنگ از کدوم وی اس تی استفاده کردی ؟ خوب بود ولی اگه Velocity هاش کمی تغییر میکرد بهتر میشد . نمیدونم چرا از استرینگ بیس یا کنتراباس استفاده نکردی .(حداقل همراه با اون pad Background ) . میتونستی به جای درام از کوبه ای های ارکسترال استفاده کنی مثل Timpani . بهتر میشد به جای این که اخر اهنگ رو Fade Out کنی برای انتهای کار یک نقطه ی اوج در نظر بگیری و بعد کارو تموم کنی . چون کارت خیلی ملایم شروع شد زیاد خوشایند نبود برام که اخرشم به این شکل تموم شه . البته سلیقه ای هست ولی من به عنوان شنونده اینو میخواستم بشنوم .
    در کل بسیار کار روان و خوبی بود . ملودی هات جالب بود . رابطه ی بین Piano و بقیه ساز ها هم اصلا مهم نیست . این که سمفونی در عین گستردگی و تنوع ساز ها یه هدف رو دنبال کنه و یه موضوع خاص رو القا کنه به مخاطب یعنی این که اجزا ... بهتره بگم اعضای سمفونی کارشونو انجام دادن .
    خوشمان امد .
    ادامه بده . موفق باشی .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. m.Ali

m.Ali عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خیلی خیلی ممنون علیرضا جان که وقت گذاشتی و گوش دادی ، و ممنون که ایراداتو گفتی !
    برای چنگ از East West Gold استفاده کردم . از بیس هم استفاده نکردم ، چون احساس کردم نیازی نیست ، البته بعداً متوجه کمبودش شدم ! برای آخر آهنگم ایده های خوبی داشتم ، ولی به دلیل مشغله ، فعلا نمیتونستم کاملش کنم !
    ممنون که وقت گذاشتی و نکات خیلی مهمی و یادآوری کردی ... حتما در کارهای بعد دقت بیشتری میکنم .

ممنون ... موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,478 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    اول باید بگم خیلی خوشحال میشم وقتی می بینم کسانی هستن که هنوز به این سبک ها علاقه دارن و دچار کلیشه های رایج موسیقی داخلی نشدن

نمی خوام ایراد بنی اسرائیلی بگیرم، ایراد تکنیکی به گوش من نیومد هرچی بگم سلیقه ایی میشه
    احساسم بهم میگه این آهنگ در اصل یک نمایشنامه اس، حداقل من با شنیدنش براحتی تصاویر توی ذهنم شکل گرفت

لذت بردم و امیدوارم ادامه اش بدی، مشتاق شنیدنش هستم

آخرین ویرایش: ‏30/6/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 8
  5. ویلیام نیری

ویلیام نیری کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +962 / 1 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    جالب بود،از این که هنرمند با خودش صادق بود و بدون هیچ پیرایه ای حرف دلش رو زد خوشم اومد.یه حس واقعی بود که بدون این که در دام تکنیک و باید و نبایدها گرفتار بشه خودشو ظاهر کرد و این به تنهایی یه ارزشه.اما منم با فید شدنش موافق نیستم.حد اقل اینجا و اینجوری.همونطور که گفتن اگه به اوج می رسید و حتی بعدش فید می شد بازهم قابل قبول بود.اینجا آدم انتظارشو نداشت.اما در مورد به کار بردن کلمه ی سمفونی توسط استادDj unkباید عرض کنم که این کار یه سمفونی نیست.هر قطعه ای که از ارکستر سمفونیک استفاده میکنه سمفونی نیست.سمفونی تعریف خودشو داره...

6. dj unk

dj unk عضو سایت هنرمند

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +257 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    خیلی ممنون از دقت نظرتون جناب ویلیام نیری .(ضمنا من استاد نیستم) فکر کنم بد منظورمو رسوندم . ایشون نوشتن میخواستن Piano و ارکستر رابطه ی خوبی برقرار کنن . منم اون جمله ای رو که نوشتم رو برای مثال عرض کردم . روی صحبتم با این قطعه نبود . منظورم این بود که توی یه سمفونی هم با اون همه گستردگی و اون همه ظرافت ها مهم نیست که Piano یا هر ساز دیگه ای بتونه با بقیه ارتباط برقرار کنه . مهم اینه که همه با هم بتون موضوعی که اهنگساز در نظرش هست رو برسونن و با مخاطب ارتباط برقرار کنن . مسلما محمد برای این کار Piano رو مخاطب خودش قرار نداده . Piano رو المانی قرار داده که باهاش بتونه حس اصلی که توی ذهنش بوده رو منتقل کنه و همونطور که از خود قطعه هم میشه این مهم رو متوجه شد . ممنون از توجهتون .

7. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2
    درود بر شما
    اون ویولونی که گاه گاه می اومد رو من خیلی دوست داشتم ، کاش بیشتر حضور داشت و اینکه از سادگی و خلوتی موسیقی خوشم اومد.
    حجم بیس رو بیشتر کن.البته شایدم خوب نشه نمیدونم!
    براتون آرزوی موفقیت دارم و بیشتر از این کارها قرار بدید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    آفرین علی جان.
    دیدن حرکت های امیدوار کننده ای اینچنین، خیلی انرژی بخشه.

کارت بسیار عالی بود. مخصوصاً 30 ثانیه اول،در عین سادگی، یک پرولاگ بی عیب و تکان دهنده است. ورود لگاتوی Strings درجه پنج (فا) در محدوده ی بالا متعاقب اولین ضربات پیانو، و غیبتش با حضور تاش Chimes حرکتی بود که ایده ی اون به فکر هر کسی نمیرسه! حرکتهای مقدمه ای ملودی های بخش پرولاگ که به عهده ی بادی چوبی ها گذاشتی کاملاً مناسب و تاثیرگذار بود. ساختار هوشمندانه ی ضد ضرب در ملودی پرولاگ، نشان از درک قوی تو از فضای موسیقی سه ضربی داره.

Strings ملودی بخش میانی (که از ثانیه 44 شروع میشه) بخاطر استفاده نامناسب از لایبرری، لطمه زده. بطوری که Fade in های کُند زهی ها تاخیر در ریتم رو تداعی میکنه.

علی جان این موسیقی، یک قطعه ی "روایی" (Story) هست. قطعه ی روایی در موسیقی به معنی این نیست که موسیقی قصه ی یک رویداد واقعی (مثل یک داستان) رو برای شنونده تعریف کنه. بلکه منظور، روایت روند انتزاعی صوتی در سیال ذهنی بشکل Abstract در شنونده هست (خوشبختانه چون نقاشی کار میکنی، منظور منو خوب میتونی بگیری). در این نوع قطعات همونطور که میدونی، وجود "شروع، میانه و پایان" در بدنه ی استراکچر موسیقی یک امر ضروری هست؛ و تو این کار رو خوب تونستی از پسش بر بیای. اما فقط بخش "پایان" رو بطور ساختاری کم داریم و تو با Fade به قطعه پایان دادی. برای همینه که در ذهن شنونده، یک نقص "روایی" پیش میاد و حس میکنه یه چیزی ناقصه. پایان با Fade مناسب قطعات روایی نیست. کسی که روایتی رو شروع میکنه، بهتر اینه که خودش هم تمومش کنه!

از ثانیه ی 33 تا 44 (که ظاهراً بین بخش آغاز و میانی پُل زدی)، ادامه ی حرکت رو به رشد و طبیعی ملودی رو نداریم (وقفه). اونجا آرپژ هارپ هم نتونسته اون انرژی آرام والس گونه رو که شروع شده بود رو ادامه بده. بنابر این یک رکود ایجاد شده که من نمیدونم چرا این ایده رو بکار بردی.

علی جان این قطعه شاید نواقصی داشته باشه، ولی چیزی که من نقصی توش نمیبینم، روند رو به رشد خودت هست؛ و به نظرم این مهمتره. مشکلات ساختاری اثر هنری، با تجربه و شناخت بیشتر در طی زمان برطرف میشه، ولی روند فکری/هنری هنرمند در پروسه ی پیشرفت کار، چیزیه که خیلی از باتجربه ها هم هنوز نتونستند بهش دست پیدا کنند و تو خوشبختانه در همین سن بهش رسیدی. اینکه یک جوان به سن تو بی هیچ تاثیرپذیری از جوّ غالب جاری موسیقی بتونه وفادارانه راه خودش رو انتخاب کنه و صادقانه و هماهنگ با روحیات شخصی خودش حرکت مستقل هنری خودش رو پیش ببره، تحسین برانگیزه. ما در این قطعه با موسیقی ای طرفیم که در عین سادگی، عمقی از صداقت رو با خودش داره حمل میکنه، مثل تصویر آواتار خودت. و این هماهنگی ها حکایت از این داره که تو دوست داری خودت باشی. جای تبریک گفتن داره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  9. m.Ali

m.Ali عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام آقای فرهود .
    نمی دونم چطور تشکر کنم ، هربار که نظرات شما میخونم ، کلی امیدوار میشم ... و مهمتر اینکه به اشکالات کارم پی میبرم . ممنون که با این دقت گوش میکنید و وقت با ارزشتون صرف میکنید.
    در مورد استرینگ ها ، کاملا حق با شماست ، من مد نظرم یک استرینگ ملایم بود ولی این مورد بسیار کند تغییر ملودی میده ، بقیه موردها هم خیلی خشن بود و مناسب این فضا نبود.
    ممنون به خاطر توضیح در باره ساختار ( روایی بودن قطعه ) ، حتما در کارهای بعد ، کار و تمام میکنم.
    خیلی سپاس آقای فرهود ، ممنون که انقد برای کار ارزش قائل شدید.
    موفق باشین و خوشحال

10. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با نظ دوستمون كاملا موافقم شايد اولين چيزي بود كه به ذهنم رسيد
    به همين خاطر كه يكم تصنعي چنگت
    نبود صداي بيس در اهنگت فضاي خالي رو ايجاد كرد كه اين اصلا خوب نيست
    نبايد گوش شنونده احساس نياز بكنه بايد كاملا ارضا بشه
    اما در كل كار خيلي خوبي بود اميدوارم كاملترش كني
    انتخاب صداها به جا بود با سبكت همخوني داشت و كلا حال كردم با انتخاب صدات:)
    يكي از نقات قوت اهنگ شروع زيباي اهنگ

11. behruz_godrat

behruz_godrat عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    عالی بود ولی برای طبیعی تر شدن کار برای استرینگ از Samphoni Orchestera Vienna بجای LA استفاده میکردی کار خیلی زنده تر به گوش میرسید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام دوست هنرمند :)
    قطعه ی قشنگی بود ... آروم و بی درد سر!
    از نظر میکس و مستر نظری نمیدم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...