پروژه آهنگسازی Leave Your World - Alireza - Classical

شروع موضوع توسط dj unk ‏3/7/14 در انجمن Classical

تاپیک Leave Your World - Alireza - Classical تالار Classical در persian-music.org.

1. dj unk

dj unk عضو سایت هنرمند

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +257 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام خدمت دوستان . وقت همگی بخیر نماز روزه هاتون قبول .
    این کار جدیدم هست که برای نوشتنش خیلی زمان گذاشتم و البته نوشتنش خیلی لذت بخش بود برام . چوون برای نوشتنش از نرم افزار استفاده نکردم . نشستم پشت یه پیانو و با یه قلم و خودکار شروع کردم . واقعا پیانو ساز دلنشینی هست . ملودی هایی که با پیانو میشه در اووردو شاید با هیچ سازی نشه دراوورد . (شاید من این حس رو دارم...نمیدوم) .
    در کل خوشحال میشم نظراتتونو بدونم .
    لینک دانلود
    Leave Your World
    لایبرری ها
    Symphobia 1 برای زهی ها . La scoring هم استفاده کردم به صورت مالتی .
    Cine Brass برای هورن و Cimbasso
    East west Percussion
    نرم افزار میزبان Fl studio
    Plugins های افکت و پردازشی هم Fl Plugins

• خوشم اومد خوشم اومد x 13
  2. m.Ali

m.Ali عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام علیرضا جان !
    ممنون بابت این اثر زیبا ... کاره بسیار عالی شده و متفاوت از کارهای قبلی ، از نظر ملودی و ریتم و احساس کار .
    من از سکوت های اول کار خیلی لذت نبردم ، به نظرم خیلی مناسب نبود . کارت داستان خیلی خوبی داره ، ولی من منتظر یک اوج یا یک ملودی خاص بودم ، اما نشنیدم ... این نکات از ارزش کارت کم نمیکنه و کاره بسیار خوبی بود ، خسته نباشی.
    در ضمن یکی از کارهای تقویت در ملودی سازی و خلاقیت همینه که با یک ساز موزیکتو بسازی و از همه مهمتر بنویسی ... و خیلی خوبه که سازت پیانو هست ، چون میتونی همزمان ملودی و هارمونی و پیاده کنی و به ایده مورد نظرت برسی .
    این مقاله هم مطالعه کن ، خیلی جالب و مفیده .
    ١٠ توصیه برای غلبه بر بُن‌بست خلاقیت در آهنگسازی
    خیلی ممنون بابت اشتراک این اثر ، موفق باشی علیرضا جان

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    كار خوبي بود افرين !!;)فقط يه موردي به ذهنم رسيد يه كمي اكولايز صداها مي تونست بهتر باشه
    يعني يكم صدا به اصطلاح كثيف بود!!
    البته اين چيزي از ارزشهاي اين اهنگ كم نمي كنه كارت درسته ادامه بده:cool:

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. poorya nadery

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    البته دي جي جان ميكس اين نوع سبكها به همين شكلي كه انجام شده اما يكم كوچولوي اين احساس و دارم
    موفق باشي

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. MasoudYazdi

MasoudYazdi عضو سایت

امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, studio_one
    بسیار هم عالی اما چرا اینقدر آرام ؟ چرا اینقدر موسیقی خسته است ؟ استرینگ ها یکنواخت شدند و نیاز به هدف دارند . استفاده از چند آکورد آلتراسیونی کار را فاخر تر می کند دوست من + احساسات جدیدتر

6. dj unk

dj unk عضو سایت هنرمند

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +257 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    خیلی ممنون محمد .
    برای سکوت ها چون با پیانو شروع کردم کارو فکر میکردم خوب میشه . هدف از این سکوت ها هم این بود که کم کم شنونده اماده بشه برای اتفاقات بعدی و کار انقدر ممتد و پیوسته نباشه و این شد که از سکوت استفاده کردم . در مورد این که این اثر اوج نداشت باید بگم که نقطه ی اوج توی کار وجود داره . اما بنظر میرسه که این نقطه ی اوج نتونسته تو رو از لحاظ ذهنی به اون نقطه ای برسونه که دیگه پس از شنیدنش از این قطعه احساس نیاز نکنی و این موضوع به دو عامل بستگی داره .
    1 اینکه من نتونستم نقطه ی اوج مناسبی رو برای این اثر تعریف کنم . 2 این که شما به عنوان یه شنونده برای نقطه ی اوج این اهنگ تصویر دیگه ای تو ذهنت تصور کرده بودی که با تصورات ذهنی من متفاوت بوده که باید بقیه ی شنونده ها هم نظرشونو راجع به این موضوع بگن تا روشن بشه که مورد اولی درسته یا مورد دومی یا شایدم هر دو .
    در مورد اون مقاله هم بگم که مقاله ی جالبیه . این مقاله رو با ورژن انگلیسی و یکمی جامع تر تو یه سایتی خونده بودم که متاسفانه سایتش رو فراموش کردم .
    در مورد نقاط ضعف این اهنگ از لحاظ موسیقیای باید بگم که من نوازنده ی پپیانو نیستم . یعنی این که مشکلات زیادی تو نوازندگی پیانو دارم و همچنین توی نوشتن . ولی سعی کردم تو این اهنگ این مشکلات رو کمتر کنم . کار خوبی بود برای تمرین . این که بتونم اثر رو با وجود چندین ساز که هر کدوم یه نقشی براشون تعریف میشه رو به سر انجام برسونم برام مهم بود . انشالله در ادامه با این کار های تمرینی سطح کار بیاد بالاتر و از لحاظ ساختار های موسیقیای به کمترین ضعف ها برسه .
    در کل خیلی ممنون از این که کارو گوش دادی . هر چند کارو شما زودتر شنیده بودی . البته نسخه ی قبلی رو که از لایبرری های دیگه استفاده کرده بودم و از لحاظ میکس مشکل داشت .
    خیلی ممنون اقا پوریا که وقت گذاشتی کارو گوش دادی .
    درباره میکس بگم که من خیلی به اکولایز کردن اجزای یه اثر اهمیت میدم و به سادگی از روی این مسائل گذر نمیکنم . البته جالبه بدونید که این کارو من با یه هدفون میکس کردم . مانیتور صدای مناسبی رو در دسترس ندارم . البته یه استودیو داریم اما به دلیل مسافت زیادی که نسبت به من داره و از همه مهمتر نداشتن تایم خالی برای این که برم اونجا کارامو میکس کنم به همین هدفون خونه بسنده کردم .
    یه نکته ی دیگه در مورد میکس کار اینه که که خودتونم اشاره کردید توی این نوع موسیقی معمولا دستکاری بیش از حد صدا ها عملا ماهیت اون ساز رو به هم میریزه . در این کار از 2 ویولا و 1 کنتراباس و 4 Cello و یک Cimbasso و همچنین یک فرنچ هورن(6 Horn Ensemble) استفاده شده و دیگه خودتون رنج فرکانسی این ساز ها رو میدونید و قطعه هم که در اختیارتون هست و همونطور که میبینید از بالاترین رنج فرکانسی High String تا پایین ترین رنج که Low String یا همون کنتراباس هست سعی کردم استفاده کنم . همچنین وجود یه ساز قوی مثل French Horn که شدت فرکانسش در محدوده ی 100 تا 200 بسیار قوی هست (تقریبا همونجایی که ویولا ها و تا حدودی Cello ها هم حضور دارن ) و عملا اگه خوب میکس نشه میتونه صدای تمامی ساز هارو تحت الشعاع قرار بده و تداخل فرکانسی حاصل از اون میتونه حتی صدا های بسیار گوش خراشی ایجاد کنه کما این که من فقط 3 الی 4 روز روی میکس قسمت پایانی قطعه که از تایم 2 دقیقه و 3 ثانیه اغاز میشه تا انتها من زمان گذاشتم . البته این ها توجیهی نیست بر نواقص کار ولی میخواستم امکاناتی که در این کار استفاده شده و نتیجه ی نهایی رو ببینید و بسنجید . همونطور هم که کاربر M.Ali هم میدونه این کارو دوبار میکس کردم ایشون میکس اولی رو هم دارن و تفاوت ها رو در میکس بیشتر متوجه میشن .
    در کل خیلی ممنون که روی مبحث میکس توجه داری و این بحثو دنبال میکنی و ممنون که زمان گذاشتی برای این کار .
    از شما هم متشکر که این کارو گوش دادی .
    در مورد ارام بودن کار هم بگم که این حسی بود که من موقع نوشتن این کار داشتم . در صورتی که موقع نوشتن کار های قبلیم ( البته اگه شنیده باشی ) این حس رو نداشتم و کار ها معمولا تحرک بیشتری داشتند . هر کار شرایط خودشو داره . البته ممکنه این ارامش برای شما خوشایند نیومده باشه و شاید کسه دیگه ای این اتمسفر رو بپسنده .
    در مورد استفاده از اکورد التراسیونی باهات موافقم . این تبدیل اکورد ها از مینور به ماژور یا به طور کل این نوع تغییرات هارمونیک میتونه در فواصلی از اهنگ حالات متفاوتی رو در شنونده ایجاد کنه که حتما در کارهای بعدی استفاده میکنم چون خودم خیلی دنبال این موضوعات هستم .
    ممنون .

7. poorya nadery

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از بالاترین رنج فرکانسی High String تا پایین ترین رنج که Low String یا همون کنتراباس هست سعی کردم استفاده کنم
    اين خيلي خوبه!!
    در اهنگي كه m.Ali كار كرده بود خيلي صداها خوب و موسيقي جالب بود اما چون اين
    مسله ي كه شما فرموديد رو رعايت نكرده بودن يكم كارشون كم قدرت تر و يكم خالي تر بود
    البته قصدم مقايسه نيست كار دوتاتون قابل تحسينه اما
    قسمت Low String گرماي خاصي و به كار ميده و كار رو بيشتر احساسي مي كنه
    حجم فضاي رو بيشتر مي كنه ولي از يه طرف ديگه ميكس كار خيلي سختر ميشه
    چون بايد فضا رو بيشتر تقسيم كرد و بهتر صداها رو پن كرد اكولايز رو بايد با حساسيت
    بيشتر انجام داد
    موفق باشي منتظر كارهاي بعديتم ادامه بده:cool:

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. dj unk

dj unk عضو سایت هنرمند

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +257 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    دقیقا باهات موافقم پوریا . کنتراباس ( یا کلا ساز هایی که رنج فرکانسیشون Low هست ) واقعا ساز اعجاب انگیزی هست . به محض این که وارد یه موسیقی میشه کاملا ادم رو مجذوب خودش میکنه و اجازه نمیده به این راحتی ها کار رو رها کنی . مخصوصا تو این سبک ها حضورش کار رو پویا میکنه و نفس تازه ای رو بهش میبخشه . هر چند که اکثرا بار اصلی رو به دوش نمیکشه ولی به نظرم نبودش یه حس سردرگمی رو در شنونده ایجاد میکنه همش این حس رو به وجود میاره که یه چیزی کمه .
    ولی در عوض همونطور که گفتی همیشه کار بروی میکس قسمت های پایین یک موسیقی سخت تر و زمان بر تر و همچنین پیچیده تر سایر نقاط هست . در همه ی سبک ها از تکنو و ترنس و هاوس گرفته تا پاپ و کلاسیک و ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  9. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    درود بر شما
    دوست خوبم ای کاش یک خورده هارمونی رو با وسواس بیشتری میخوندید غیر از آکور تاخیری اول آهنگ کار هارمونی خاصی نداشت مخصوصا حرکتهای اکتاو موازی که غوغا میکرد این باعث میشه کارتون پوک و تو خالی صدا بده
    دوما اینقدر غصه میکس و مستر رو نخورید یک کار اگه درست تنظیم شده باشه خودش خوب صدا میده اگه یک توجهی به ارکسترهای بزرگ بکنید متوجه میشید که اون چیزی که دارید میشنوید حاصل میکس و صدابرداری نیست اون حاصل یک تنظیم خوبه که برای هر گروه تنها از یک میکروفن استفاده شده گاهی هم اصلا میکروفنی در کار نیست و مستقیما صدای سازها رو میشنوید
    در نهایت خیلی خوشحالم که افرادی مثل شما هنوز هستند که به این سبک موسیقی علاقه مند هستند و دارن در این زمینه فعالیت میکنن
    موفق باشید

10. abedines

abedines عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -1
    بسیار زیبا حرف نداشت

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - Leave World Alireza
  1. News Poster
    پاسخ ها: