Lament of ویوز-behnam0014

شروع موضوع توسط behnam0014 ‏17/9/13 در انجمن Rock

تاپیک Lament of ویوز-behnam0014 تالار Rock در persian-music.org.

1. behnam0014

behnam0014 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    اینم موزیک LAMENT OF ویوز از گروه Frostmourne که بنده افتخار میکس و مسترشو داشتم.
    البته سبکش متال هست و چون جایی واسه متال نبود اینجا گذاشتمش.

vst های مورد استفاده : guitar rig ، ez drummer ، Sytrus
    برای میکس و مستر از پلاگین های ویوز , ایزوتوپ اوزون , fab filter , ssl و ... استفاده شده...
    Lament of ویوز-behnam0014-942778_499287723491891_1354574270_n.jpg

فایل های ضمیمه:

2. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    پاسخ : Lament of ویوز-behnam0014

خسته نباشید ...
    کار شمارو مثل تمام کارهای دیگه در سایت گوش دادم یه نکته در میکس موزیک به گوش اومد که خدمتتون عرض میکنه برای بهتر شدن این مشکل ...

بار اول و دوم که کارو گوش کردم احساس کردم حرکت مستر در اوجها به سمت راست هست و پن موزیک به این سمت کشیده میشه دقت که کردم متوجه این شدم که 3 صدا در میکس سمت راست رو پوشش میدن ...
    صدای آرپژ که دیلی اون به سمت راست هست در ابتدای موزیک
    صدای Bell به عنوان مثال در تایم 2:11
    و گیتار الکتریک که ملودی رو به عنوان مثال در تایم 3:19 همراهی میکنه ...

مستر رو تحلیل کردم نتیجه این بود :

Left Right

Peak Value: 0.00 dB --- 0.00 dB
    Avg RMS: -9.05 dB --- -8.41 dB
    DR channel: 6.62 dB --- 6.56 dB

درسته از نظر کلی موردی در این تحلیل نیست و تفاوتها در حد استاندارد هستن ولی یادتون باشه گوش امر پایه و نوع قرار گیری صداها در اتمسفریک موزیک بسیار مهم و قابل توجه هستن ...

ممنون

- - - - - - - - - -

خسته نباشید ...
    کار شمارو مثل تمام کارهای دیگه در سایت گوش دادم یه نکته در میکس موزیک به گوش اومد که خدمتتون عرض میکنه برای بهتر شدن این مشکل ...

بار اول و دوم که کارو گوش کردم احساس کردم حرکت مستر در اوجها به سمت راست هست و پن موزیک به این سمت کشیده میشه دقت که کردم متوجه این شدم که 3 صدا در میکس سمت راست رو پوشش میدن ...
    صدای آرپژ که دیلی اون به سمت راست هست در ابتدای موزیک
    صدای Bell به عنوان مثال در تایم 2:11
    و گیتار الکتریک که ملودی رو به عنوان مثال در تایم 3:19 همراهی میکنه ...

مستر رو تحلیل کردم نتیجه این بود :

Left Right

Peak Value: 0.00 dB --- 0.00 dB
    Avg RMS: -9.05 dB --- -8.41 dB
    DR channel: 6.62 dB --- 6.56 dB

درسته از نظر کلی موردی در این تحلیل نیست و تفاوتها در حد استاندارد هستن ولی یادتون باشه گوش امر پایه و نوع قرار گیری صداها در اتمسفریک موزیک بسیار مهم و قابل توجه هستن ...

ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. behnam0014

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:

- - - - - - - - - -
    سلام . ممنون از تحلیلتون. گیتار الکتریک که در 3:12 به صورت عمدی به سمت راست پن شده و بنا به نظر مشتری بود. ضمن اینکه مشتری خیلی تاکید داشت تا ریتم دیستورشن پشت در تمام آهنگ مشهود باشه. در واقع اینو از یه آهنگ دیگه الهام میگرفتن و هرچی من گفتم کار رو مقایسه نکنید قبول نکردند... واسه همینم گیتار الکتریک رو کمی به سمت راست پن کردم و با اتومیشن ریتم رو به سمت چپ. این دو صدا رو هم اگه دقت بکنید تقریبا از یک جنس هستش و تقریبا جز پنینگ راه دیگه ای نبود...
    در کل زیاد دست بازی واسه میکس این آهنگ نداشتم . ضمن اینکه اولین میکس بنده در سبک متال بود و به خودم هم زیاد اعتماد نداشتم... وگرنه اگه به من بود که اون bell رو یا حذف میکردم یا به قدری کم رنگ که فقط حس بشه...
    وگرنه در کل گوش چپم ضعیف تر از گوش راست هستش و معمولا این اتفاق نمیفته که انرژی بیشتری در سمت راست میکسم جمع بشه...

4. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio

پس اگه خودشون خواستن که هیچ ...

ولی به شخصه اینجور موارد رو به مشتری عرض میکنم که کمی منطقی تر برخورد کنه
    درسته برا کار یه رفرنس رو گذاشته ولی خوب الان میکسش رو با یه نظر شخصی خراب کرده در صورتی که دست شما رو بازتر میزاشت حتما به نتیجه های بهتری هم میرسید ...

5. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +940 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason

سلام.خسته نباشید بعنوان کار اولتون برای تنظیم متال کار خیلی خوبیه.من فقط یه چند مورد که بنظرم میرسه رو خلاصه میگم البته شاید خیلیاش مستقیما به شما ربطی نداشته باشه:
    1) تو تایم 1:41 یه صدای اضافی میاد که باید حذف بشه
    2)بنظرم تمپوی آهنگ یکم پایینه و حس آهنگ شله یکمی ( سلیقه ای)
    3) بنظرم من صدای باسو میتونستین یکم بیشتر کنترل کنید
    4) بعضی جاها گیتار ریف ها با هم قاطی میشن
    5) کلا بعضی جاها بیس و گیتار ها سر ضرب نمیزنن که حس کارو خیلی خراب میکنه
    اگه براتون امکانش هست فهرست سخت افزار های استفاده شده برای ظبط رو هم بیارین: مثل مدل آمپ یا افکت ها یا میکروفون ها اگه با میکروفون ضبط کردین

6. behnam0014

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:

خب چون من اصلا متال گوش ندادم ترجیح دادم زیاد نظری ندم... یه سری چیزا رو پیشنهاد میدادم اما خب اکثرا رد میشد :دی

- - - - - - - - - -

سلام .ممنون از توجهت برادر... کاهش یکم بیشتر رو میکس و مستر متمرکز میشدی چون فقط این مورد دست من بود...
    تایم 1:41 هرچی گوش کردم نفهمیدم چی هست. میشه دقیق تر بگید ؟
    والا این اولین باری بود که کلا با گیتار الکتریک و بیس زنده سروکار داشتم... از افکت های نرم افزاری guitar rig استفاده شده و گیتارها بدون واسطه مستقیما به scarlett 18i6 focusrite متصل شدند.
    برای سر ضرب نبودن بهشون گفتم که حساست به خرج ندادند و کفتن مساله ای نیست... با این حال خودم بعضی قسمت هاشو سر ضرب انداختم... اما در کل چون گیتارهاشون خوب نبود، کار نویز زیادی داشت و نمیشد زیاد دستکاریش کرد...
    بیس رو درست میگی. میتونست کنترل شده تر باشه. البته چون بیسش با گیتار زده شده یکم رنج داینامیکیش زیاد بود. انقدرم که نویز داشت نمیشد کمپرسور رو زیاد فشار داد بهش... واسه همین واسه کنترل بیشتر شاید فقط میشد اتومیشن استفاده کرد که دیگه بی خیالش شدم . ضمن اینکه بیسیست گروه که تمام ارتباطات من با اون بود، از این قضیه خوشحال بود :D . در کل اگه راهی واسه کنترل بیشتر بیس تو این موارد با رنج داینامیکی بالا دارید ممنون میشم بشنوم... البته راه های غیر دستی...

و در آخر منظورتون از گیتار ریف ها کدوماست؟ ریتم پشت سر رو میگید ؟ ببخشید که اصلا با اصطلاحات مربوط به این سبک آشنا نیستم و تا الان فقط آکوستیک کار کردم...

7. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +940 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason

مولتی بند کمپرسور خیلی کمکتون میکنه.مثلا میتونید فرکانسای باسو بیشتر کمپرس کنید و فرکانسای مید و تریبلو کمتر که نویز ها هم زیاد بالا نیان. بله منظورم از گیتار ریف ها همون ریتم هایبادیستورشن یا اوررایده برای گیتار برقی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. behnam0014

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:

واقعا به ذهنم نرسید از مولتی بند استفاده کنم :دییه گیتار ریتم که بیشتر نداره که بخواد قاطی بشن باهم

بارگذاری...