آخرین ارسال‌ها

Korg Triton

• شروع کننده موضوع u4xlol
  • تاریخ شروع

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
سئوالاتتون رو همینجا مطرح بفرمائید در توانم باشه در خدمتتون هستم.

26/12/09
3
ممنون..ا
1.برای ربع پرده کردن نتها مشکل دارم.جای منوی اونو بلدم اما نمیدونم چرا ربع پرده نمیشه؟؟؟
2.برای ذخیره واجرای سمپلها که با فرمت waveهست ودستگاه اونا رو از طریق سی دی رام میخونه ......حلا چه لوپ درام کیت باشند یا صداهای سمپل شده ..
3.چندتا بانک صدا از ebay خریدم که نحوه انتقال اونا رو هم نمیدونم ..چون میترسم اشتباه کنم و صداهای فعلی هم از دست بره!!!(هم فرمت ترایتونkfm,ksp هستن و هم wave
4.چون این دستگاه رو از بیرون ایران اوردم.صداهایی که به درد موزیک ایرانی بخوره کم داره..چون شما هم از این مدل دارید.میخواستم بدونم ایا شما بانکهایی برای موزیک ایرانی دارید؟(البته اگر قابل تهیه باشه وبا پرداخت هزینه)
از لطف و توجه شما ممنونم....

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
1.برای ربع پرده کردن نتها مشکل دارم.جای منوی اونو بلدم اما نمیدونم چرا ربع پرده نمیشه؟؟؟
وارد قسمت golbal بشید و کلید منو رو فشار بدید. و وارد بخش user scale بشید. در قسمت بالای صفحه کلیدهایی که میخواین ربع پرده کنید رو انتخاب و اونها رو روی منها 50 بذارید. برای مثال نت سی و فا دیز . حالا سمت راست و بالای صفحه کلید مثلث رو بزنید و این تنظیمات رو در منوی write global setting ذخیره کنید. این تنظیمات همیشه برای شما خواهد ماند. برای اجرای اون اگه در بخش seq میخواین استفاده کنید وارد منوی seq شده و کلید منو رو بزنید. برگه trk param رو باز کنید. در پائین صفحه سمت راست گزینه other رو خواهید دید که دو تا هستند اولی برای 8 ترک اول و دومی برای 8 ترک دوم. سمت چپ صفحه گزینه type رو میبیند. اون رو انتخاب و روی user scale 00 که نتهای ربع پرده شده رو قبلا روی اون ذخیره کردید بذارید.
حالا کیبورد شما ربع پرده شده. با برداشتن مربع زیر هر ترک در قسمت other میتونید یه ترک خاص رو از حالت ربع پرده برداشته یا در اون حالت نگه دارید.
برای ذخیره واجرای سمپلها که با فرمت waveهست ودستگاه اونا رو از طریق سی دی رام میخونه ......حلا چه لوپ درام کیت باشند یا صداهای سمپل شده ..
وقتی روی سی دی رایت شده به احتمال زیاد نتها و یا درام کیتها چیده شده هستند. پس اول اونها رو لود کنید. و بعد از اینکه لود شدن مولتی سمپلهای لود شده رو روی یکی از حافظه های خالی کیبوردتون ذخیره کنید. ( در این حالت فقط ترتیب نتها ذخیره میشه ونه صدای اونها ) بعد وارد گزینه disk بشید و در برگه save اونها رو روی هارد ذخیره کنید تا در دفعات بعد بدون نیاز به سی دی از روی هارد خونده و اجرا بشن. برای ذخیره دقیق تر و کامل تر از گزینه save samling data و داخل اون از گزینه all استفاده کنید.
چندتا بانک صدا از ebay خریدم که نحوه انتقال اونا رو هم نمیدونم ..چون میترسم اشتباه کنم و صداهای فعلی هم از دست بره!!!(هم فرمت ترایتونkfm,ksp هستن و هم wave
برای اینکه اطلاعات فغلیتون رو در ارشیتون داشته باشید یکبار اونها رو کامل سیو کنید روی هاردتون ازگزینه all استفاده کنید.
سمپلهایی که خریدید اگه مولتی و چیده شده باشن مورد بالا رو انجام بدید. اما اگه ویو باشن و چیده نشدن باید اونها رو بچینید. یا در برنامه awavestudio اونها رو باز کنید و برنامه اتوماتیک اونها رو میچینه و به فرمت kmp ذخیره کنید. و روی کیبوردتون باز کنید.
فرمت ksf : به معنی korg sample format هستش برای سمپلهایی که روی کیبورد باز میشن اما باید خودتون بچینید.
فرمت : kmp به معنی key map و نشاندهنه اینه که هر صدایی روی کدوم کلید برنامه ریزی و چیده شده.
در فرمت kmp شما یه فایل اجرایی شامل نام کلیدها و یه فولدر با فایلها ksf دارید که هر فایل طبق فایل kmp مشخص شده روی کدوم کلید بشینه.
چون این دستگاه رو از بیرون ایران اوردم.صداهایی که به درد موزیک ایرانی بخوره کم داره..چون شما هم از این مدل دارید.میخواستم بدونم ایا شما بانکهایی برای موزیک ایرانی دارید؟(البته اگر قابل تهیه باشه وبا پرداخت هزینه)
خیلی وقته من با این کیبورد در حد میدی کیبورد استفاده میکنم و کارهام رو با کامپوتر انجام میدم. اما معمولا همیشه سمپلهام رو خودم رکورد کرده و میساختم. فکر نمیکنم چیزی داشته باشم که مناسب شما باشه. شما چه چیزهایی رو احتیاج دارید؟

26/12/09
3
درمورد سمپل هایی که بصورت لوپ هستن ایا راهی هست که توی squenceیا در خالت عادی بشه از لوپ وبا تکرار استفاده کرد..مثلا یک لوپ شش /هشت...در مورد صدا هم .منظورم صدا یا سمپلهایی از درام کیت ایرانی و سازهای ایرانی هست...من اطلاعاتی که در اختیارم گذاشتید رو روی دستگاه کنترل میکنم.احتمالا دوباره مزاحم شما خواهم شد...از اطلاعات ارزشمند وراهنمایی شما ممنونم.......

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
بله میشه از لوپها هم استفاده کرد. اونها رو برش داد. و groove کرد. در قسمت ادیت سمپلها میتونید اینکار رو بکنید.

4/2/10
3
رشت
سلام
بنده از كجا مي تونم رم edo simm براي ترايتون اكستريم تهيه كنم؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
بنده از كجا مي تونم رم edo simm براي ترايتون اكستريم تهيه كنم؟
معمولا نمایندگیش داره اگه بتونید فروشگاههای کامپیوتری هم ممکنه تو انبار و قظعات قدیمیشون رمهای کامپیوترهای 386 قدیمی رو داشته باشند که گاها میشه دونه ایی 1000 تومن هم خرید. باید بگردید.

4/2/10
3
رشت
من هنوز دارم دنبال edo simm ram مي گردم متاسفانه
دوستان محترم مخصوصا" اميد محبي عزيز : شما به اكسپنشن بورد moss بر خورديد تو ايران؟ كسي رو مي شناسيد كه براي فروش داشته باشه يا حدود قيمتش رو...

5/11/15
2
24
سلام اقای محبی ببخشید من korg triton pro دارم از هدفونش ک خروجیه صدا میگیرم کار میکنه ولی از 4تا پورت خروجیه پوشتش ک l/mono و R هستش میزنم خرجی بهم نمیده چ جوری میتونم این مشکلو حل کنم ایا قسمتی هست ک من داخل نرم افزاری درستش کنم؟
با تشکر از اقای محبی عزیز
[doublepost=1446724122,1446723324][/doublepost]سلام اقای محبی من korg triton pro دارم خروجی از هدفونش ک میگیرم صدارو دارم ولی از پوشتش ک l/mono و R هست یعنی کلا 4پورت خرجیه پشت بهم صدا نمیده ایا از داخل نرم افزاری میتونم پورتای خرجیشو فعال کنم یا مشکل سخت افزاری دارم؟اگه جایی تیکو اشتباهی برداشتم بهم بگین چ جوری خروجیه پشتشو فعال کنم؟
با تشکر از اقای محبی عزیز

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
طبیعتا خروجی Rو L باید فعال باشند.
دقیقا خاطرم نیست که خروجی ها قابلیت غیر فعال شدن یا نشدن رو داشتند یا خیر ؟
با برم سرچ کنم در منوالهاش
منم که خیلی وقته فروختم و دیگه دم دست ندارم

5/11/15
2
24
طبیعتا خروجی Rو L باید فعال باشند.
دقیقا خاطرم نیست که خروجی ها قابلیت غیر فعال شدن یا نشدن رو داشتند یا خیر ؟
با برم سرچ کنم در منوالهاش
منم که خیلی وقته فروختم و دیگه دم دست ندارم
ممنون .بعد میخواستم بدونم چجوری میتونم reset factory کنم؟
[doublepost=1449607921,1446804039][/doublepost]سلام آقای محبی میخواستم بدونم تو ترایتون پرو چطوری میتونم صداهایی رو ک تو اجرای زنده نیاز دارم رو کیایدای بانک ب ترتیبشون کنم مثلا مثه ارگای a1000 ک راحت صداهایی ک لازم داریو ب ترتیب رو کلیدا سیو میکنی
[doublepost=1449749588][/doublepost][doublepost=1449607921,1446804039][/doublepost]سلام آقای محبی میخواستم بدونم تو ترایتون پرو چطوری میتونم صداهایی رو ک تو اجرای زنده نیاز دارم رو کیایدای بانک ب ترتیبشون کنم مثلا مثه ارگای a1000 ک راحت صداهایی ک لازم داریو ب ترتیب رو کلیدا سیو میکنی[/QUOTE]

alifakhimi

عضو سایت
"
با سلام / در "triton le" اگر بخواهیم صدای الکترونیکی را از پایه و بصورت دلخواه طراحی کنیم ، به چه نحو و در کدام قسمت است ... ؟ آیا بخش synth درسری le با دیگر اعضا خانواده ترایتون همسان است ؟

با تشکر
[doublepost=1461306883,1460847025][/doublepost]همچنان منتظر پاسخ دوستان هستیم / با تشکر

8/3/15
2
22
سلام بی زحمت طریقه ربع پرده کردن ترایتون استادیو رو برای من بزارین البته خواهش میکنم اگه صداهاش هم دارین البته سمپلی واسم بزارین یا به ایمیلم بفرستین ممنون از لطف شما

سلام دوستان عزیز من تازگی یه کیبورد korg triton classic گرفتم رمش ۱۶مگ هست چندتا سوال دارم
۱-آیا سمپل روش بشه با خاموش روشن شدن دستگاه میره یا میمونه
۲-برد moss چیه که زیرش نصب میشه
۳-چندتا برنامه براش دارم اما مثلا یه صدای استرینگ عربش ۸ مگ هست چجوری با فلاپی ۱ مگی نصب میشه
۴-برنامه های ترایتون اکستریم روش نصب میشه؟
۵-رمش تا چقد ساپورت میکنه و از کجا پیدا کنم رم edo simm
واقعا کیبورد دوست داشتنی هست ممنون میشم اگه اطلاعات دارید جواب بدین.سپاس از شما

• اوه!
واکنش‌ها: Mercy

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
سلام.
1- بله.
2- یه بورد برای صداهای انالوگ و ORGAN اگه درست یادم مونده باشه.
3- با برنامه AWAVE STUDIO میشه سمپل رو به فرمت KSF تبدیل کرد و بعدش در هنگام سیو کردن فضا رو 1/44 مگابایت انتخاب میکنید و خودش اون رو خورد خورد کرده و اماده سیو کردن روی 8 فلاپی خواهد کرد و موقع لود هم به همین ترتیب فلاپی ها رو ازتون خواهد خواست.
4- تست نکردم.
5- رمش بسیار بسیار بسیار کمیه و نهایتا تا 96 مگابایت میشه نصب کرد. البته ترایتون کلاسیک به نظرم 2 تا اسلات رم داشته باشه .
واقعا کیبورد دوست داشتنی هست ممنون میشم اگه اطلاعات دارید جواب بدین.سپاس از شما
بله زمانی خوب بود. اما الان دیگه خیر..
من TRITON STUDIO 76 داشتم که هارد و سی دی رایتر هم داشت. اما سالها پیش فروختمش
با توجه به وجود کیبوردهای قوی تر که رم و هارد داخلی بسیار بالاتری دارند توصیه من تعویض دستگاه هست اگر بودجه دارید.

سلام.
1- بله.
2- یه بورد برای صداهای انالوگ و ORGAN اگه درست یادم مونده باشه.
3- با برنامه AWAVE STUDIO میشه سمپل رو به فرمت KSF تبدیل کرد و بعدش در هنگام سیو کردن فضا رو 1/44 مگابایت انتخاب میکنید و خودش اون رو خورد خورد کرده و اماده سیو کردن روی 8 فلاپی خواهد کرد و موقع لود هم به همین ترتیب فلاپی ها رو ازتون خواهد خواست.
4- تست نکردم.
5- رمش بسیار بسیار بسیار کمیه و نهایتا تا 96 مگابایت میشه نصب کرد. البته ترایتون کلاسیک به نظرم 2 تا اسلات رم داشته باشه .

بله زمانی خوب بود. اما الان دیگه خیر..
من TRITON STUDIO 76 داشتم که هارد و سی دی رایتر هم داشت. اما سالها پیش فروختمش
با توجه به وجود کیبوردهای قوی تر که رم و هارد داخلی بسیار بالاتری دارند توصیه من تعویض دستگاه هست اگر بودجه دارید.
ممنونم از شما کاملا درسته اما من کرگ krome هم داشتم که خیلی جدید تر از ترایتون هست اما سخت افزار ترایتون ژاپنی هست و حس بهتری برا نوازندگی داره و داشتن ریبون خیلی برام مهمه و یه خوبی که داره با عوض کردن گام ربع پرده خراب نمیشه که خیلی از سینتی سایزر و وورک استیشن های جدید این مشکل رو دارن البته من در حد قیمت خودش که خیلی تمیزش رو ۳۵۰۰ گرفتم عرض میکنم عربها الان همیشه بالای pa4x یه ترایتون دارن که صداهای خیلی قشنگی داره بازم به نظر شما آقای محبی تا ۶ تومن چه سینتی رو معرفی میکنید که ربع پرده و یا کرن هم داشته باشه
[doublepost=1549045478,1549045244][/doublepost]سوال ۱ برام خیلی مهم بود آخه تو یه سایتی نوشته بودن سمپل روش نمیمونه و دستگاه روشن بشه باید مجدد لود بشه گفتم اگه اینجوری باشه چجوری تو برنامه فلاپی لود کرد دائم.البته من میخوام emolador روش نصب کنم بجای فلاپی از usb استفاده کنم پس میفرمایید سمپل روش لود کنم خاموش و روشن کنم پاک نمیشه

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دوست عزیز و ارجمند اصلا بحث سخت افزار ژاپنی یا چینی بودن نیست. ! حالا ریبون باز قابل توجیه هست
اما سخت افزار ربطی نداره و ژاپنی بودن یا چینی بودن دلیل برتری نیست. چون نهایتا کمپانی مادر هم چند سری اول رو خودش تولید میکنه و سری های بعد برای کاهش هزینه تولید و کارگر و هزینه مالات و امثالهم اونها رو به شرکتهای دیگه واگذار میکنه که طبق استانداردهای شرکت مادر تولید کنند.
3500 برای یه ترایتون کلاسیک واقعا هزینه بالاییه. !! اینجا اخرین بار دو هفته پیش ترایتون کلاسیک 5 اکتاو رو 1200 برای کسی تهیه کردم.
در خصوص معرفی سینتی سایز تا 6 تومن واقعا نمیتونم چیزی پیشنهاد کنم میدونید که اوضاع قیمتها چطوریه ؟ :D
به دلیل نبودن هارد روی مدل کلاسیک و البته نایاب بودن برد اسکازی برای این مدل قدیمی دستگاه امکان ذخیره سازی سمپل ها رو نداره و هر بار خاموش و روشن کردن باعث پاک شدن رم و پاک شدن سمپل ها میشه (( دلیل اصلی که خودم ترایتون 76 کلاسیک خودم رو ارتقا دادم به 76 استودیو ))
در خصوص ایمولیتور و کارائیش خیلی تجربه ندارم. باید مطالعه کنم.
اگر بتونه با نصب به سیستم هارد سیستم رو به عنوان هارد ذخیره سازی سمپها بشناسه کمی کار بهتر میشه. البته پیدا کردن این بورد هم خودش معضلیه.

shahram

عضو سایت
10/8/09
103
با این قیمتهای افسار گسیخته تنها سینت ورک استیشنی که ارزش خریدن داره یاماها موکس اف
که برادر کوچیک موتیف ایکس هستش میتونه باشه
این کیبرد سمپلر هستش و با کارت صدای داخلی بهترین برای گزینه برای آهنگ سازیه
yamaha moxf

صفحه ما در اینستاگرام

بالا