Korg Pa800 EX

شروع موضوع توسط salman5708 ‏14/7/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک Korg Pa800 EX تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. salman5708

salman5708 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
  2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    چه اطلاعاتی و در چه ضمینه ؟ :smile (75): بگید چی می خواین بدونید , چون pa 800 دارم شاید بتونم کمکتون کنم .

3. salman5708

salman5708 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این مدل ex چه فرقی با مدل اصلیش داره؟
    مثل اینکه اورینتال هستش!؟
    تو ایران هست این کیبورد!؟

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    بله . اورینتال هست . راستش تا اونجایی که من اطلاع دارم یه سری چیزایی اضاف شده . مثلا امکاناتی رو که روی pa1 بود ولی روی pa800 وجود نداشت , توی این مدل جدید از امکانات pa1 استفاده شده . ضمن اینکه همین امکانات رو می تونید شما هم به pa800 اضافه کنید . از نظر قیمت هم تقریبا 600 الی 700 دلار از pa800 گرونتر هست .

Keyboard: 61 keys with Velocity and Aftertouch
    System: RX (Real eXperience) Technology
    OPOS (Objective Portable Operating System) Multitasking (Load while play feature)
    Upgradable Operative System
    SSD Solid State Disk Tone Generator: KORG HI Synthesis (Hyper Integrated)
    120 Voices, 120 Oscillators
    Filters with Resonance
    EQ for each track Effects: 4 Stereo Digital Multi-Effect systems
    124 Effects types plus VOCODER
    Voice Processor Technology by TC Helicon: Three-part Harmonizer, Reverb, Delay, Compressor, EQ Sounds & Drum Kits: More than 950, including a Stereo Piano and GM Level 2 compatible Sounds, 64 Drum Kits
    User area: 256 Sounds, 64 Drum Kits
    Digital Drawbars: 8 Footages
    Realtime control: Assignable Sliders
    Full editing of Sounds and Drum Kits
    Sampling: Record, Edit, Time Slice, Load/Import of Korg, Wav, Aiff and Akai files
    Export of Wav and Aiff files
    PCM RAM Memory: 64 MB standard Styles: More than 400 preloaded Styles, SSD-resident, freely reconfigurable
    Up to 960 available Style locations including the Favorite banks
    Eight Style tracks, 4 Single Touch Settings and one Style Performance per Style
    Compatible with old "i-Series" and Pa series Style format
    Style Record with Step Record, Track and Event Edit functions
    Style controls: 4 Variations, 3 Fills, 3 Intros, 3 Endings, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, Fade In/Out, Bass Inversion, Manual Bass, Tempo Lock, Memory, Accompaniment/Real Time Track Balance Volume, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, Single Touch Performance/STS: 320 Realtime Performance locations
    STS: Memorize Realtime tracks and Voice Processor settings, up to 4 x 960 Styles, up to 4 x SongBook entries Realtime Tracks: Four Keyboard tracks (Upper 1, 2, 3, Lower)
    4 Pad tracks Song Play: Patented XDS Crossfade Dual Sequencer player
    2 Sequencers with separate Select, Start/Stop, Home, Rewind and Fast Forward controls
    Balance control
    Lyrics data can be displayed on-screen, or on an external video monitor (with VIF4 option installed)
    Markers
    Jukebox function
    Compatible with (formats 0 and 1) Sequencer: Quick Record (Backing Sequence), Multitrack and Step Record functions
    Full-featured sequencer
    16 tracks
    Up to 200,000 events
    SMF native format SongBook: Fully programmable music database, based on Styles, SMF, Karaoke with automatic selection of Style Play and Song Play modes
    User-definable custom lists
    Filtering options Compatibility: "i-Series" models: Styles
    Pa series: Style, Performance, Program/Sound, Song, SongBook Multi Pad: 4 Assignable Pads + Stop Button.
    Pad Record function Help System: Hypertextual, Contextual, Multilingual
    General Controls: Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Octave Transpose, Master Transpose, Style Change, Quarter Tone and Arabic Scale memorized inside Performance/STS
    Realtime controllers: Joystick (pitch + modulation), 2 Assignable Sliders, 2 Assignable Switches, Dial, Up/+, Down/-
    Control Inputs: Damper Pedal (Support Half-Pedaling), Assignable Pedal/Switch, EC-5 (Programmable Multi-Switches)
    Analog Output: Unbalanced Jack Left/Mono, Right, Out 1, Out 2, Headphones
    Analog Input: 2 Unbalanced/Balanced (automatic switch) Jack Line In with separate Gain control
    MIDI: In, Out, Thru standard MIDI connectors
    USB MIDI using the USB Device port
    Individual track assignment
    8 user definable MIDI Setups USB: 2 Host Front/Rear (2.0 Hi Speed) and 1 Device Rear (1.1 Full Speed) connections
    Hard Disk: Optional 2.5" ATA Hard Disk Drive
    CD Player/Writer - Floppy Disk: Optional standard USB CD-Drives to be connected to USB Host port
    Display: 320 x 240 pixels, Color TouchView Graphic Touch Screen
    Amplification: 2 x 22 W
    Loudness
    Fixed EQ
    Speakers:
    4 Speakers (10 cm Woofers + Tweeters)
    2 way in Bass Reflex Box Consumption: 40 Watt
    Dimensions: 1110 (W) x 338 (D) x 180 (H) MM
    43.7" (W) x 13.3" (D) x 7.1" (H) inch without music stand Weight: 13.29kg / 29.3 lbs
    Accessories: Manual, AC Power Cable, Music Stand, CD-Rom

5. salman5708

salman5708 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگه اورینتال باشه باید صداهای شرقی خوبی روش گذاشته باشند مثله pa500 !؟

6. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    راستش با pa500 کار نکردم . یعنی صداهای شرغی خیلی براتون مهمه ؟ :smile (20):

7. salman5708

salman5708 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Pa800 ex

آره خوب!
    راستش من اصلا ندیده بودم این کیبورد رو ، واسم خیلی جالب بود...
    اگه اورینتاله چرا وارد ایران نشده...!

8. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    اینجا یه نفر رو میشناسم که داره . ولی نمیدونم وارد ایران شده یا نه . این بنده خدا هم از دوبی گرفته بود . ولی واقعا یه Staudio رو در اختیارتون میزاره . :smile (38):

9. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کیبورد Pa800EX ورژن اپدیت شده 800 هستش که توسط یک شرکت لبنانی انجام شده. این کیبورد بیشتر از لحاظ OS فرق داره با 800 معمولی و تنها فرق سخت افزاریش این هست که دارن روی اون 256 و 1 گیگ ram اضافه میکنن. صداهای شرقی که روی این کیبورد هستش بیشتر سمپلهای کیبورد Ketron ورژن اورینتال هستش و یک مقدار کم سمپلهای دیگه. من خودم امتحانش نکردم چون بیشتر توی خود کشورهای خاورمیانه هستش و از دسترس مت دور هستش اما عرب ها از این کیبورد بدشون نیومده چون در اصل ریتمهای خوب عربی کیبورد Ketron را در قالب Korg دارن استفاده میکنن اما خیلیها هم هنوز همون 800 معمولی رو ترجیح میدن چون تحت نظر خود کورگ ایتالیا هستش. 

10. firzi

firzi عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
  11. farshad20

farshad20 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشيد يك سوال داشتم اين كيبورد pa800 EX ريتم هاي ايراني داره ؟يعتي ميشه ريتم هايي كه تو كيبورد pa800 وpa1 هست توي اين كيبورد هم زد؟

12. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مثل Pa500 persian که ریتم های ایرانی داره نه. این کیبورد برای موسیقی عربی طراحی شده. اما شما میتونی مثل 800 معمولی بهش سمپل بدی و ریتم ایرانی توش درست کنی. به نظر شخصی من اگه صداهای عربی برای کسی حیاتی نیست بهتره 800 استاندارد بگیره.

13. PEYMAN OMIDI

PEYMAN OMIDI عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من یه pa 800 دارم.ساندهای توش فقط مخصوص مطربی هست و اصلا برای کار حرفه ای بدرد نمی خوره.خدا رو شکر به زودی از شرش خلاص می شم.ضمنا این توضیح رو هم بدم pa2 هم همون pa800 هست که چون یک سری ایرادات در pa800 بود (مثلا سمپل های رویه فلش بعد از مدتی نویز می گرفت حالا چرا خدا دادند!!) و اسم مدل بد در رفته بود شرکت اقدام به تغییر ظاهر کرد و pa 2 رو روانه بازار کرد.در کل برای کار حرفه ای به هیچ وجه توصیه نمی کنم.

14. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز *مطربی* اصطلاح زیبایی نیست که متاسفانه در فرهنگ کثیف ما جا افتاده. در هر صورت هر جوری به این قضیه نگاه کنید همش هنر هست و هر هنرمندی در قسمتی مشغول هست. یکی کار استودیو میکنه یکی کنسرت و یکی هم باعث سرور در جشن و عروسی میشه !
    در ضمن بد نیست به مشخصات کیبوردهای Pa800 و Pa2xpro بندازید تا متوجه فرق این دو کیبورد بشید.
    موفق باشید

15. PEYMAN OMIDI

PEYMAN OMIDI عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    من منظورم از مطربی توهین نبود .به کار بردم چون کلمه جایگزینی در فرهنگ ما براش وجود نداره..تازه شما که بدترش کردید (فرهنگ کثیف ما!!!) ...
    بگذریم.من هر دو ساز رو داشتم و باهاشون کار کردم.از لحاظ ساختاری و پروسس صدا و حتی بانک های صدا و سکونسرو همه و همه چیز دقیقا یکی هستند.اگه قرار بود توضیحات تو کاتالوگ ها ملاک باشه الان باید محصولات بهرینگر بهترین و پرکاربرد ترین محصولات باشن و این در حالیست که همه می دونیم که محصولات بهرینگر اون طوری که باید برای کارهای حرفه ای پاسخ گو نیستن....

16. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست خوب من
    منظورم رو بد برداشت نکنید. اگه این اصطلاح رو از یه ادم غیر هنرمند بشنوه ادم خیلی دلش نمیسوزه اما اخه اینجا مثلا خانه کسانی هست که به موسیقی علاقه دارند و ادم بیشتر ناراحت میشه وقتی میبینه که از ماست که بر ماست.
    ولی در مورد کاتالوگ و بهرینگر و این صحبت ها. من منظورم در مورد Sound engine و سکوئنسر نبود. شما وقتی تو مشخصات میخونی نوشته 76 کلاویه یعنی در واقعیت 52 هست؟؟ یا مثلا کلاویه های بهتر یعنی ممکنه دروغ باشه و کلاویه های کاسیو باشه؟ مشخصا داریم در مورد برند کورگ صحبت میکنیم و استاندارد کورگ رو نمیشه با بهرینگر مقایسه کرد.
    باز هم امیدوارم از جواب های من ناراحت نشید. ما فقط داریم با هم گفتگو میکنیم :smile (57):

17. majid_sz

majid_sz عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    بیان واژه مطربی بد جا افتاده اما توهین محسوب نمیشه. مطرب به کسی میگن که اسباب طرب و شادی دیگران رو فراهم میکنه!
    فکر کنم کسی بخواد توهین کنه از واژه خالطور استفاده میکنه هر چند که مطربهایی که در مجالس اسباب شادی رو فراهم میکنن هنرمندای بزرگی هستند.

18. farshad20

farshad20 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام آقا سينا.براي من كه ريتم و صداهاي عربي حياتي هست مي خواستم بدونم كه سمپل هايي كه تو كيبورد pa800 ex به كار رفته رو ميشه از جايي پيدا كرد و با همون كيفيت به كيبورد pa800 معمولي زد؟ واقعا كه ريتم هاي ex كيفيت صداشون بالاست ميترسم معمولي هاش چنين كيفيتي رو نداشته باشه نظر شما چي هست؟

19. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تا جایی که من خبر دارم و در فورومهای دیگه درموردش اطلاعات داده شده این سمپلها بهیچوجه بصورت یک ست وارد بازار نشده و فقط میشه از کیبورد مجددا سمپل گرفت که کمی افت کیفیت داره. اما ستهای خوبی تو اینترنت برای کارهای عربی هست که البته اونها هم معمولا برای فروش هستند ولی کیفیت خوبی دارند و مثل ستهای ایرانی فقط پرشده از سمپلهای قدیمی و تکراری نیستند.

بارگذاری...