آخرین ارسال‌ها

Jacob Collier نابغه ی هارمونی

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,807
53
.
Jacob-Collier-IV.jpg

فکر نمیکنم بهتر از ویدئوهای این شخص بتونم در موردش توضیح بدم!
یک جوان متولد 94 که در 18 سالگی یکی از کاورهاش در یوتیوب هیت میشه. این در اصل قطعه ای از استیوی واندر بود بنام: Don't You Worry 'Bout A Thing. اما ارنج اکاپلای Jacob با هارمونی بسیار متفاوت و خلاقه، فوق العاده شگفت انگیز بود:

Jacob Collier 1 | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران

Jacob Collier که متولد لندن در یک خانواده ی موزیسین هست، یک مالتی اینسترومنتالیست (قادر به نواختن چندین ساز) هم هست، ضمن اینکه با رنج وسیع صوتی هم خودش ووکال کارهاشو اجرا میکنه. پیانو، کنتر بیس، گیتار بیس، سینتیسایزر، درامز، گیتار، ماندولین، بزوکی، اکوردیون و ملودیکا سازهایی هستند که میتونه بنوازه. این شخص برنده ی مسابقه ی سالانه ی رینگتون سامسونگ سال 2017 Over the Horizon شد:

Jacob Collier 2 | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران

از نقاط مختلف دنیا اشخاص مختلف در سنین مختلف با استفاده از تلفن خودشون ملودی ریکورد میکنن و میفرستند به Jacob، و اون با اکاپلای خاص خودش، بصورت گوشی ملودی ها رو ارنج میکنه و شر میکنه که شنیدنشون خالی از لطف نیست. جالب تر اینکه "هربی هنکاک" هم یکی از اون اشخاص بوده که با یک ملودی اتونال سعی میکنه Jacob رو به چالش بکشه، ولی اون از پسش بر میاد!:

Jacob Collier 3 | پرشین موزیک | مرجع تخصصی موسیقی ایران

ضمناً این هنرمند رو شخصی مثل "کوئینسی جونز" بعد از شنیدن اولین کار، ساپورتش کرد و سال پیش بکمک اون تونست یک آلبوم بنام In My Room رلیز کنه. ریکورد، ارنج، پرفورمنس و پروداکشن همه ی قطعات این آلبوم توسط خودش در اتاق خودش در لندن انجام شده. دو قطعه از این آلبوم تونستند در فوریه ی 2017 برای Jacob جایزه ی Grammy به ارمغان بیارن:

Jacob2Grammys.jpg

ویدئوی زیر، یکی از ملودیهای دیگران که اون رو در طی 2 ساعت ارنج میکنه، قدم به قدم نشون میده:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
 

صفحه ما در اینستاگرام

بالا