Jackson Pro Soloist Sl2

شروع موضوع توسط saeed289 ‏7/3/14 در انجمن گیتار

تاپیک Jackson Pro Soloist Sl2 تالار گیتار در persian-music.org.

1. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    سلام بچه ها .هفته پیش یه گیتار jackson Soloist Pro Sl2 از جمهوری تهران خریدم 2.925.000تومن. فعلا که راضیم ازش .نظر شما در مورد این ساز چیه .

Jackson Pro Soloist Sl2-detail.jpg

Jackson Pro Soloist Sl2-Jackson_SL2_Pro_Series_Soloist_quicksilver_03_body.jpg
    Jackson Pro Soloist Sl2-Jackson_SL2_Pro_Series_Soloist_quicksilver_01.jpg
    Jackson Pro Soloist Sl2-350_SL2ProQS_backbody.jpg Jackson Pro Soloist Sl2-my_id.jpg

Jackson Pro Soloist Sl2-carton.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فروشنده اول میگفت 3400000تومن.(از همین قیمت هایی که همه فروشنده ها دفعه اول روی هوا میگن) یه دوستی داشتم تو نمایندگی آیبانز که با هم تونستیم قیمت را کم کنیم.

وقتی برگشتم اصفهان یه مغازه بردم نشون دادم گفت اشتباه کردی اینو گرفتی چون اینچینیه:eek:و من قبلا اینو یکسال پیش با قیمت 2ملیون به عنوان چینی فروختم.و یارو بهت دروغ گفته:).و پارسال تاحالا قیمت دلار تغییر نکره.من گفتم پس چرا rg370 را پارسال میدادن 1400 و حالا میدن2000
    ؟
    میگفت اگه اندونزی باشه باید پشت دسته برچسب ساخت اندونزی داشته باشه یعنی اینجوری باشه
    Jackson Pro Soloist Sl2-778.jpg
    ولی فقط یه سریال نامبر داره که اونم کپی کردن!!:Dخلاصه خیلی حالم گرفته شد.:eek:
    زنگ زدم به فروشنده تهران گفت مطمئن باش که اندونزیه و سریال نامبر روی کارتن ساز که ساخت اندونزی هم خورده با پشت دسته را چک کن و میبینی که یکی هستند. حالا من موندم و دو نفر که یکیشون داره دروغ میگه.
    کسی میدنه چجوری میشه مطمئن شد که این سریال نامبر مال ساخت کدوم کشوره؟؟
    --من با ساز مشکلی ندارم فقط از این که یارو تو پاچم کرده باشه ناراحتم.در ضمن توی jackson.com فقط سریال نامبر های ساخت آمریکا را میشه چک کرد.

آخرین ویرایش: ‏7/3/14
  3. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,322 / 0 / -0
    والا مشکلات از این دست همیشه تو بازار ایران بوده، هست و خواهد بود. فکر کنم اگه با بخش ساپورت Jackson تماس بگیری، بهت جواب میدن. من بیشتر از اینکه از اندونزیایی یا چینی‌ بودنش ترس داشته باشم، از این ترس دارم که گیتار اصلا Jackson نباشه. کدوم کمپانی پیدا میشه که شماره سریال رو با استیکر (لیبل) بچسبونه پشت دسته؟ باز هم میگم که با خود کمپانی Jackson تماس برقرار کن. البته امکان داره وقتی‌ جواب میگیری دیگه دیر شده باشه. به هر حال مبارکت باشه (البته نمیدونم این رو باید می‌گفتم یا نه)

در ضمن، چینی‌ بودن گیتار مثل سرطان نیست که آدم باید ازش بترسه. از این باید ترسید که ساز اصل نباشه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,322 / 0 / -0
    تصحیح می‌کنم. انگاری Jackson از استیکر استفاده میکنه. الان تو سایت Guitar Center بودم و دو تا از Jackson‌ های ساخت هند رو دیدم که عکس از پشت دسته گذاشته بود و مثل همین اندونزیایی که عکسش‌ رو گذاشتی‌ بودن. متأسفانه Jackson‌ های اندونزیایی و چینی‌ عکسی‌ از پشت دسته نگذاشته بودن.

5. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,322 / 0 / -0
    راستی‌ یه سوال. آیا حاضر بودی همین قدر که دادی این رو گرفتی‌، بعدی یه Jackson آمریکایی Adrian Smith Signature با Hard Case (البته Case که میگم ساخت Jackson نیست و ساخت Musician`s Gear هستش) بگیری؟

6. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه ایمیل به جکسون زدم نمی دنم جواب میدن یا نه.
    می دونی من فکر میکنم طرف از این که ازش خرید نکرده بودم ناراحت بود و داشت منو عصبانی میکرد.موضوع اینجاست که من به حرفهای یارو تو اصفهان اعتماد ندارم.اگه قرار باشه سریال نامبر راکپی کنند که به هیچ سازی تو مغازه ها نمیشه اعتماد کرد.اصلا همین سازی که پشت دستش لیبل اندونزی خورده هم میتونه یه لیبل کپی باشه.چون کارتن گیتار من اندونزی خورده پس گیتارش را بدون کارتن مثلا فروختن به یه نفر دیگه و این ساز را گزاشتن توی این کارتن و به من قالب کردن.:D فکر نمی کنم.بعد چون چند مدل از جکسون های اندونزی لیبل ساخت پشت دستست دلیل میشه که همه مدل ها این طور باشند؟ نمی دونم شاید دارم خودم را قانع میکنم.

7. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    لینک این صفحه را برام لطف کن بفرست.

8. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    والا این ساز توی وب از 450 دلار تا 1950 دلار با آپشن های متفاوت قیمت داره و 22فرته که من 24 لازم دارم.در کل دوست ندارم سیگنچر دستم باشه ولی در مورد آمریکایی بودنش با این قیمت خیلی عجیبه.من قبل از این که ساز بخرم هم باهاتون مشورت کردم ولی انگار وقتی آدم ساز میخره تازه همه گزینه ها ی استثنایی سر و کلشون پیدا میشه:)

9. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداش شرمنده
    ولی من بودم نمیخریدم
    این فقط اسمش جکسونه

10. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خواهش میکنم.چطور به این نتیجه رسیدین؟

11. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,322 / 0 / -0
    ببین، من اصلا نمیخوام حرفی‌ زده باشم که حالت بابت خریدی که کردی خراب بشه. ولی‌ عزیز شما چرا فکر میکنی‌ که کار زیادیه اگه جعبه یه گیتار دیگه رو بدن دست شما با یه گیتار فرضاً تقلبی؟ حتی فکر میکنی‌ کار سختیه اگه جعبه رو هم خودشون چاپ کرده باشن؟ دوست عزیز، این افراد سر دسته گیتار Maya طرح Les Paul دور تا دور مارک گیتار رو (یه مستطیل) کندن و با بتونه چوب پر کردن و مثل خود Gibson‌ های قدیمی‌ که به حالت خاتم کاری با صدف انجام میشد، درست کردند!!! کسی‌ که Gibson ندیده بود فکر میکرد که خوب Gibson خریده دیگه. خیر!!! Gibson اصل اون موقع با حروف بهم چسبیده سر دسته نوشته میشد. برای بنده که گیتار اصل رو قبل از انقلاب دیده بودم (برادرم داشت) یه نگاه به سردسته کافی‌ بود که بفهمم گیتار اصل نیست. چرا که اون بابا یادش رفته بود (شایدم نمی‌دونست) و بجای سر هم نوشتن، حروف رو جدا جدا نوشته بود. حالا جعبه چاپ کردن و لیبل زدن سخته براشون؟ راستش چند ماه پیش یه مقاله در رابطه با شرکت‌های دزد چینی‌ تو انجمن بغلی نوشتم و با عکس و قیمت ها. باز هم دوستان باور شون نمیشه. یعنی‌ اصلا اگه یکی‌ بیاد بگه داره میره تو پاچت، طرف میگه از کجا معلوم خودت نمیخوای بهم بندازی؟!! شما اصلا از طرف خواستی مدارک خریدش رو بهت نشون بده؟

به هر حال کاریست که شده. اون گیتار هم دیگه مال شماست و ایشالا بهت خدمت کنه فراوان.

اینم اون لینک. روی عکسی‌ که از پشت گیتار گرفته شده کلیک کن و گزینه Zoom رو روش کلیک کن، بعد Mouse رو روی هر جای گیتار ببری، اون قسمت رو بزرگ میکنه.

GuitarCenter

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  12. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Jackson Pro Soloist Sl2-778.jpg
    هنوز دارم به تحقیقاتم ادامه میدم. ببین اگه دقت کنی اینها دو تا برچسب هستند پایینی سریال نامبر وبالایی برچسب ساخت اندونزی . دقیقا بالای برچسب سریال روی گیتارم ،وقتی لمس میکنی به اندازه همون برچسب بالایی توی عکس چسبناکه.یعنی یه برچسب عمدا یا سحوا کنده شده از روی دسته.از طرفی سایت جکسون در مورد سریال جواب داد بهم نوشته {Made in Indonesia March 2012}.

13. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,322 / 0 / -0
    خوب، اینکه تأیید شده که خیلی‌ خوبه. فقط ۱۰۰۰ دلار قیمتش یکمی میشد پایین تر بگیری. البته از حق نگذریم، Seymour Duncan روشه. خوب پیکاپ هاییه. مبارکت باشه.

14. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    داداش این که به نتیجه رسیدن نمیخواد
    هر کمپانی بر حسب درجه بندی محصولاتش اونا رو به کشورهای خاصی میده یا به عبارتی همون تحت لیسانس خودمون(در این میون من اصلا کاری به جنس تقلبی ندارم ها)
    برای مثال من چون خودم ایبانز بازم روی همین برند صحبت میکنم ایبانز ژاپنی داره و اندونزی و چین
    شاهکاراش که مال ژاپنه(در حد حرفه ای)
    جنس های خوبش اندونزی و اشغالاش چین که فقط اسمشون ایبانزه و صدا و کیفیت در حد چررررررت
    حالا اگه من برم ایبانز چینی بگیرم معلومه که اشغاله(البته همونم درجاتی دارد)

داداش f.metal(شرمنده اسمتون رو بلد نیستم) کدوم ساز فروشی تو ایران ساز 1000 دلاری رو به قیمت دلار میفروشه؟!!!!!!!!!!!
    شما که خودت اینکاره ای چرا این حرف رو میزنی؟.

15. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,322 / 0 / -0
    دوست من، خوب من اسمم فرشاده. بنده هم نگفتم ساز ۱۰۰۰ دلاری رو میاد ۱۰۰۰ دلار میفوشه. راستش این گیتار الان تولیدش متوقف شده. که این توقف میتونه از زوایای مختلف بر رسی‌ بشه که ما بهش کار نداریم. دوم اینکه این گیتار Hard Case نداره. سوم اینکه این گیتار از آمریکا نیومده. اگه از اونجا اومده بود، اصلا بحثی‌ نبود. بجز اینکه قیمت Hard Case هم باید ازش کم میشد. چهارم اینکه بنده فقط نخواستم بحثمون کش پیدا کنه. والا اگه
    راستش رو بخواهی، من هنوز‌م یکمی شک دارم. استیکره و میتونه شماره از گیتار دیگه‌ای باشه. I just didn`t want to make him feel bad about his purchase. شما که انگار نوشته‌های بنده رو دنبال میکنی‌ (که خیلی‌ خوشحالم کردی) احتمالا یکی‌ از پست‌هایی‌ که تو همین تاپیک زدم رو دیدی که در رابطه با یه مقاله که نوشته بودم تو یه انجمن دیگه. بیا این هم دو تا عکس. یکیش (قرمزه) Jackson Dinky و اون یکی‌ (خاکستریه) میتونه Jackson Donkey باشه ساخت دزد‌های چینی‌! یه عکس هم از یه Fender Precision Bass میذارم. اصلش چنده؟ ۱۵۰۰ - ۱۶۰۰ دلار؟ برات می‌خرم ۶۰ دلار.

فایل های ضمیمه:

16. *MATADOR*

*MATADOR* عضو سایت

امتیازات:
    +748 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا فرشاد جان
    اون کمپانی که این گیتار رو ساخته فکر نکنم براش کاری داشته باشه که همین لیبل رو روش هک کنه تا اینکه بیاد چاپش کنه

در ضمن این گیتار رو تو خونه و توسط افراد ناشی که نساختن که شماره سریالش بخواد اشتباه باشه
    اساسا این هایی که تقلبی میسازن شماره سریال ها رو از شماره سریال های رجیستر شده کپی میکنن
    در ضمن درسته ایشون شاید نسبت به جنسی که خریدن احساس بدی کنند (زیر نویس فارسی بود ها:D) ولی همین باید اگاهی بدیم که بقیه اشتباه نکنن

ولی دوستان من کلا بخوام گیتار بخرم هیچ وقت با این بودجه طرف این مدل سازها نمیرم
    حالا چرا؟
    تو ایران ملت فقط واسه کلاسش(همه نه ها 90% مردم اینجورین) خیلی دنبال جکسون و گیبسون هستند و کمتر کسی صداشونو میشناسه که بخواد بر اساس صدا و ... بخره
    فروشنده ها از این سوء استفاده میکنن و خودشون یه چیزی فقط بابت همین اسم روشون میکشن حتی اگه تقلبی باشه
    حالا شما با این پول یه ایبانز خوب میتونستی بگیری و حال کنی
    و همچنین من نمیدونم چرا تو ایران با ایبانز ملت حال نمیکنن؟
    سری پرستیژ که شاهکاره و تو اندونزی هاش هم خیلی چیزهای خوبی گیر مییاد ولی فعلا که فقط گیر دادن به جکسون
    راستی الان دیگه متال مدرن(منظورم سبک نیست ها یعنی اهنگ هایی که الان میسازن) رو با جکسون کسی نمیزنه(سیگنیچرها منظورم نبست چون اونا کاستوم هستند)
    الان دارن موسیقی متال مدرن رو با ایبانز میزنن
    گروه های قدیمی اکثرا جکسون دارن

17. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فرمایش شما درسته.خب شما کاملا مطمئن شدی که این ساز چینیه،ولی خوشبختانه احتمالش داره کمتر میشه;)
    ممنونم.قیمت ساخت امریکا 1199تا1000 دلاره
    (رنگها وkill switchبرای پیکاب ها باعث تفاوت قیمته) که اگه ضرب در 2950تومن($) بعلاوه 400 تا 500 تومن عرف فروشنده ها برای فروش به (user نه همکار) کنید(فهمیدم آیبانز 350 تا650 تومن مازاد میکنه ّالبته نمی دونم درسته بگم یا نه ) حدود3.5تا 4 میلون میشه.(آمریکاییش)ولی تو سایتهای ایران بگردی قیمت ساز امریکایی بیشتر از اینا هستش.
    قیمت ساخت اندونزی هم که مطمئنا پایین تر از امریکایی هست. شما میگی اگه 1000 دلار باشه قیمت باید کمتر از 2900000 باشه ،درسته درصورتی که فروشنده بدون هیچ سودی ساز رو بده به مشتری.من قیمتهای گیتار های سایتتون را که دیدم فهمیدم واقعا مناسبه و انصاف دارین. دمتون گرم.ولی مثل شما تو بازار خیلی کم پیدا میشه.
    -در ضمن من سریال نامبر های 2013 هم دیدم برای این ساز حداقل میدونم تا 3 ماه پیش هم تولید میشده.

آخرین ویرایش: ‏9/3/14
  18. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    made in china:
    serial number :CSJXXXXXXX:first 2 X representing year of manufactured.
    made in Mexico:
    serial number :MXJXXXXXXX:first 2 X representing year of manufactured
    made in indonesia:
    serial number :IWJXXXXXXX:first 2 X representing year of manufactured
    made in India:
    serial number :INJXXXXXXX:first 2 X representing year of manufactured
    Made in Usa
    serial number :UoXXXX or RRXXXX
    1.
    All Randy Rhoads neck-through-body guitars were given “RR****” serial numbers from 1983 to spring 1990. After that, only custom Rhoads guitars bore “RR****” serial numbers; production Rhoads guitars were considered “USA” models and given “U0****” serial numbers.
    2.
    Neck-through-body guitars that weren’t Randy Rhoads models were given “J****” serial numbers, including Soloist™, King V™, Kelly™, Concert Bass and other models. After spring 1990, only custom neck-through-body models were given “J” serial numbers; production Soloist, Kelly and King V models, etc., were also considered “USA” models and given “U0****” serial numbers. There are exceptions to this rule—production neck-through-body models from the 1990s can sometimes be found with “J” or “RR” serial numbers instead of “U” serial numbers; these typically identify an instrument as a Jackson Custom Shop prototype of some kind. Also, a few Rhoads guitars were mistakenly released with “J” rather than “RR” serial numbers
    .

19. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,322 / 0 / -0
    این قیمت‌ها که گفتی‌ موقعی خوب هستن که (قبلاً هم عرض کردم) از آمریکا بیاد. که اونجا مالیات خرید بهش خورده باشه. که حمل و نقل از آمریکا به دوبی‌ و از دوبی‌ به اینجا خورده باشه. نه اینکه از دوبی‌ خریداری بشه، مالیاتی بهش نخورده باشه، از دوبی‌ بره قشم یا کیش و بعد بیاد تهران. هزینه ارسال از آمریکا به دوبی‌ هزینه کلّ رو میبره بالا، درست. ولی‌ اگه از دوبی‌ خرید شده که دیگه آنچنان هزینه‌ای نداره بیاد ایران. با حرفت در رابطه با سود فروشنده موافقم و اصولاً با میزان سودی که گرفته میشه، مشکلی‌ ندارم. ولی‌ اینکه این سود چه جوری گرفته میشه، شدیداً حرف دارم.

در رابطه با تولید نشدن یه ساز هم قبلاً عرض کردم که دلایل مختلف میتونه داشته باشه. یکی‌ دو موردش رو ذکر کنم. اینکه تولید گیتار اصولاً Limited Run بوده. یعنی‌ از اول قرار بوده در یک برهه زمانی‌ مشخص، و یا به یک تعداد مشخص تولید بشه. دیگری عدم اقبال عمومی‌ از گیتاره. یعنی‌ مشتری زیادی نداشته. سومیش بر می‌گرده به Signature Series. که اگر نوازنده فوت بکنه، تولید گیتار تا مشخص شدن اینکه چه کسی‌ و یا چه کسانی‌ سود متعلقه رو به چه میزان (درصد) دریافت خواهند کرد، متوقف خواهد شد. البته موارد یک و دو هم میتونه در این تصمیم گیری دخالت داشته باشه.

20. saeed289

saeed289 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Jackson Pro Soloist Sl2-13.jpg

اگه سزیال های پست قبل را ببینین فقط سازهای ساخت اندونزی سریال نامبر دقیقا زیر برچسب ساخت هستش. از اونجایی که بالای
    برچسب سریال ساز من جای چسب برچسب مونده(توی این عکس معلوم نمیکنه)(و همچنین موقعیت برچسب ها) و چسبش هم کامل اندازه برچسب نیست که دلیل کنده شدن اون شده این میتونه یه دلیل دیگه برای اندونزی بودن این باشه.
    "کاراگاه سعید"

بارگذاری...