i7 یا i5 ؟ ( تردید در انتخاب cpu ) لطفا راهنمایی کنید

شروع موضوع توسط nascent ‏12/12/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک i7 یا i5 ؟ ( تردید در انتخاب cpu ) لطفا راهنمایی کنید تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید گرامی
    امروز رفتم بازار رضا و کمی پرس و جو کردم .
    یه سیستم دارم که تقریبا مال 8 سال پیشه و میشه لقب نفتی رو بهش داد :D ( نفتم که گرون شده )
    این سیستم داره کاملا اذیت میکنه و بعضی مواقع مجبورم که برای یک کار آهنگسازی دو پروژه باز کنم و در یکی وی اس تی باز کنم و نت بنویسم و اکسپورت بگیرم و ببرم به پروژه بعدی . در اکثر پروژه هام میزان استفاده از CPU بالای 50 % میرسه .
    میخوام کیس رو عوض کنم و میدونم که واسه آهنگسازی ram & cpu مهمترین قطعات هستن .
    در مورد انتخاب cpu به شک افتادم .
    تو فکرم این بود ( و هست ) که بهترین چیز رو بگیرم یعنی i7 .
    قیمت که گرفتم دیدم 400 تومن هست .
    این سیستمیه که در اکثر مغازه ها بهم پیشنهاد شد ( البته گفتن تا چقد میتونی هزینه کنی گفتم 1 )
    CPU : Intel I7 >>>>>>400
    mother board : Z68 giga>>>>230
    Ram : DDRIII 8 GB >>>>>215
    ____
    845

که گرافیک و پاور و بقیه چیزا بیاد روش زیاد میشه . ( من به امید قسطی رفته بودم که دیدم نخیر هیچکی اینجوری نمیفروشه )

حالا سوالم از شما دوستان عزیز اینه که به نظرتون دارم زیاد سخت گیری میکنم ؟
    مثلا من میخوام تو پروژه هام فوقش 50 تا وی اس تی و افکت باز کنم و استفاده کنم . اگر سی پی یو I5 یا حتی I3 باشه مشکلی پیش میاد ؟
    یا رم 8 گیگ اگه 4 بشه مشکلی پیش میاد ؟ ( فوقش بعدا اضافه میکنم )
    یا مادر بورد با قیمت پایین تر و کارایی بالا برای همچین سیستمی چی پیشنهاد میکنید .

واقعا سر درگم شدم .
    از یه طرف میگم من که میخوام هزینه کنم بعد چند سال بزار بهترین چیز رو بگیرم . از یه طرف هم بودجه ام نمیکشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .
    ببخشید که زیاد توضیح دادم .

2. Adel Khanghahi

Adel Khanghahi عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست من یه چیز بگم اینجوری نگاه نگن که کارت با 2 هسته یا 7 هسته راه می یوفته
    تو بهترین بازارو بگیر که تا 10 سال کار کنی ببخشید الان 3هسته ای می گیری بعد دو سال می بینی اون جوابگوت نیست اینو واقعا واسه خودم پیش اومده و اون موقع مجبوری بیشتر هزینه کنی تا یه چیز بهتر بگیری به نظر من یه سیسنم بگیر عمری که کار جمع کنی باهاش که تکون نخوره هارد خفن بنداز روش بدون که وی اس تی ها هر روز رو به رشد با حجم زیاد بعد ram . Cpu خوب هم بنداز به اندازه پولت تا بتونی راحت کار کنی من 3 هسته ای دارم ولی خود izotop رو می خوام باز کنم کم می یاره چون از اون دسته نرم افزار هاست که که باید سیستم قوی داشته باشی .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خب مسلماً هر چی سیستمتون قوی تر باشه خیالتون راحت تر هست
    احتمالاً سیستم قبلیتون شما رو به وسواس انداخته!(برای من هم پیش اومده بود) و به خاطر همین تصمیم گرفتید هزینه ی زیادی برای ارتقای سیستم بپردازید
    سیستمی که میخواید بگیرید بستگی به نوع کارتون داره و این که از چه وی اس تی هایی میخواید استفاده کنید
    برای مثال وی اس تی های east west نیاز به سیستم خیلی قوی دارند
    یا بمثلاً اگه میخواید سبک راک کار کنید پلاگین هایی مثل Guitar rig سیستم قوی میخواد(خصوصاً که باید چندین بار پلاگین رو باز کنید)

من نمیتونم بگم این سیستمی که میخواید بگیرید جوابگو هست یا نه،شاید برای کارتون بیش از حد قوی باشه،شاید هم ضعیف باشه

4. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ من یک چیزی که بسیار مهم هست اینه که شما اگر قوی ترین های بازار رو هم بگیرید تا وقتی به 64 بیت نرید عملا استفاده ایی از قطعات نمی کنید
    معماری 64 بیت استفاده بهتری از cpu می کنه به علاوه اینکه شما می تونید هر track که کارتون باهاش تمام میشه رو freeze کنید که cpu رو رها کنه
    ... بعدا توضیح بیشتری میدم.

چیپست z68 جدیدترین چیپست هست به همین دلیل قیمتش بالاست
    فکر می کنم cpu که به شما پیشنهاد شده 2600K هست که واقعا نیازی ندارید، مدل هایی که k در نامشون دارن برای over clock مناسب هستن شما که قصد oc ندارید مدل معمولی رو می تونید بخرید قیمتش هم حداقل 100 تومن کمتر میشه مادربوردش هم ارزون تر ِ

اما در مجموع اگر خیلی عجله ندارید پیشنهاد می کنم صبر کنید
    cpu های LGA 2011 و مادربورد های چیپست X79 بزودی وارد بازار میشه و قیمت قطعات فعلی تا حد زیادی پایین خواهد اومد

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  5. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از هر سه عزیز .
    دقیقا حمید جان به نکته مهمی اشاره کردی . چون سیستمم پایینه الان وسواس دارم که نکنه اگه بهترین رو نگیرم بعدا به مشکل بخورم .
    کارهای اونقدر سنگین ندارم و بیشتر کارهام لاینهاش کمه ولی خب فوقش شاید به 100 لاین برسه .
    بله دقیقا با گیتار ریگ الان همین مشکل رو پیدا کردم که در یک پروژه نت نوشتم و اکسپورت گرفتم و بردم تو یه پروژه دیگه .
    الان مهم برای من اینه مثلا وی اس تی های سنگین مثل استایلوس و امنیسفر و تریلیان و ... رو در کنار وی اس تی های معمولی در پروژه هام بتونم در حد معقول ( نه 10 تا از هر کدوم ) استفاده کنم .
    یکی از دوستانم ( که البته با آهنگسازی هم آشنایی زیادی ندارن ) گفتن که i3 هم جواب کارتو میده . میخواستم ببینم از نظر شما که تجربه دارید حرفشون درست هست ؟

عادل جان بله من اگه فروش قسطی داشتن این مغازه ها حتی تا 2 تومن هم هزینه میکردم ولی الان بودجه ام نمیرسه و مجبورم محدودیت بزارم برای خودم .

لایت عزیز درسته 2600k رو معرفی کردن . بله اگر این سیستم رو بگیرم صد در صد به 64 بیت میرم تا استفاده لازم رو ببرم .
    منظورتون از اینکه مدل های معمولی رو بگیرم یعنی اینکه i7 مدل های معمولی دیگه ای داره ؟ یا اینکه منظورتون برندهای دیگه یا مدل های دیگه هست ؟
    راجع به عجله هم نمیدونم تا چقدر دووم بیارم چون واقعا داره اذیتم میکنه این مشکلات ولی کلا آدم صبوری هستم .

6. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    بله 2600 intel در 2 مدل موجود هست مدل اول که 2600k هست به خاطر باز بودن multiplier قابلیت over clock بسیار خوبی داره ولی خوب شما نیاز ندارید دلیلی نداره هزینه بیشتر کنید

7. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون میشم اگر مدل کامل به همراه قیمتش رو بگید .

8. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    Intel i7 2600 تفاوتش با مدل k فقط همون داشتن حرف k در آخرش هست
    متاسفانه از قیمتش اطلاعی ندارم ولی با توجه به اختلاف قیمت حدود 60 دلار در بازار جهانی اینجا باید حدود 90/100 ارزونتر باشه

9. ARMAN_M

ARMAN_M عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من سیستم م CPU:cORE i7 و رم هم 9GIG ولی بخاطر اینکه ویندوزم 32 بیتی هست و برنامه های مثل کیوبیس نوندو و اف ال و وی اس تی ها و.... 32 بیتی هستند و بنده نمیتونم ویندوز 64 نصب کنم چون دیگه برنامه های 32 رو ساپورت نمیکنه
    یه نکته دیگه من رم 9 گیگ دارم و اینکه ویندوز 32 فقط از 3.5 گیگ استفاده میکنه
    چه راهی پیشنهاد میکنید که بتونم ویندوز 64 نصب کنم و همراه با اون برنامه ها و وی اس تی های 32 بیت روی اون نصب بشه ؟

10. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,492 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    ویندوز 64 بیت بدون مشکل برنامه های 32 بیت رو اجرا می کنه نیازی به عملیات خاصی نیست خود منم مدت زیادی از کیوبیس 32 بیت در ویندوز 64 بیت استفاده می کردم در حاضر هم ورژن 64 بیت و هم ورژن 32 بیت کیوبیس رو روی ویندوز 64 بیت نصب شده دارم در مورد رم ها متوجه نمیشم که رم های سیستم شما به چه صورتی هستن که حجم نهایی 9 گیگ شده فکر می کنم اشتباه تایپ کردید

11. volfgan

volfgan Banned

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    عجب حرفی زدیا!
    کی گفته اف ال وکیوبیس رو64 نصب نمیشن؟!
    90%وی اس تی ها هم با یک ستاپ مشترک رو 64 وهم32 نصب میشن.اما اون 10% هم ستاپ جداگانه 32رو داره و هم ستاپ جداگانه 64

بارگذاری...