Hamed Sedighi_Perception

شروع موضوع توسط Hamed Sedighi ‏31/3/12 در انجمن Trance

تاپیک Hamed Sedighi_Perception تالار Trance در persian-music.org.

1. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود

ملودي اين کار رو سال 85 ساختم و اواخر اسفند ماه سال گذشته شروع کردم به ساخت بياني مجدد از آن ملودي. اسم اين آهنگ و کاوري(عکس) که مي بينيد بي ارتباط به هم نيستند و اينکه اين کار کلا به چه منظوري شاخته شده. (اگر کسي خواست توضيح بدم)

کل کار درون flstudio ورژن 10 انجام شده . به غير سمپل ها 90 درصد صدا ها رو خودم ساختم .

VSTs: Vanguard - Toxic - Sytrus - Nexus - Harmless - Sawer - Drumpad
    Mix plugins : EQ2 - Compressor - Reeverb2 - Gross beat
    Mastering plugin : Maximus
    Analyzer : Span Voxengo

پرشین گیگ - دانلود - Hamed Sedighi_Perception_Original mix.mp3

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. M19

M19 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +279 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, reason
    سلام. شروع آهنگت دوست داشتم. با اینکه آهنگت همش بالا و پایین میره و سعی کردی تنوع ایجاد کنی ، برای من کلیتش کمی یکنواخت بود. من خیلی از میکس سررشته ندارم ولی به نظرم اومد که خوب میکس نشده. موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    درود حامد جان.
    نظرات شخصیمو صرفا درباره ي تنظيم ميگم:
    1. سينتي که نقش ملودي رو ايفا ميکنه بايد خيلي چاق تر باشه. شايد شما روي اکولايزر مخصوصا در قسمت Low-End حساسيت زيادي به خرج داده باشين و يا شايد هم نوع سينت به اين گونه بوده و يا ... که به نظرم مناسب نيست و بهتره برای این گونه المان ها که نقش مهمی در آهنگ دارن از Layering استفاده کنیم.
    2. بين دقايق 1.33 تا 1.35 صداي Sweep زننده ميشه و بهتره که برخي از فرکانس ها تضعيف بشن.
    3. در 1.43 تا چند ثانيه بعد به وضوح صداي Click شنيده ميشه که حدس ميزنم در مسترينگ اين اتفتق افتاده باشه شايد هم در ميکس.
    4. صداي کيک نسبتا خوب اکولايز شده.
    5. استفاده از Bass به صورت Offbeat ساده ترين نوع ممکن اجراي بيسه و اين سادگي بايد توسط يکي از ادوات پاسخ داده بشه که ميتونه يه ملودي غني و غير خطي باشه و يا ميتونه يه درام پرکاشن خلاقانه باشه و ... در غير اين صورت چيزي بيش از يک ريتم 4/4 از آب در نمياد.
    6. اين کار از لحاظ ميکس و مسترينگ نسبت به کار قبلي شما برتري داره ولي تنظيم ساده بود. مثلا Outro کار بهتر بود کمي خلاقانه تر به پايان ميرسيد تا با يک Fade Out ساده.
    7. در کل موزيک خوبي بود و به نظرم اکثر موارد بالا در تنظيم و کمي هم ميکس آهنگ خلاصه ميشد.
    به هر حال خسته نباشيد ميگم بهت و به اميد موفقيت هاي بيشتر شما دوست عزيز
    :smile (73):

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. Hamed Sedighi

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود

تشکر که وقت گذاشتی گوش کردی و نظرت رو نوشتی .

3.توی ثانیه 1.43 به بعد گوش کردم صدای کلیک مانندی نشنیدم ، منظورت همون حالتی که یه ویدیو پیکسلی میشه و صدای قرچ و قورچش در میاد ؟ اگه همینه که به خاطر بد آپلود شدن فایل هست این حالت

یه سوال دارم و اونم اینکه آیا این کار من در ژانر ترنس جای می گیره ؟ اگر نه در چه ژانر و یا ساب ژانر احتمالی است ؟

اخیرا کارهای زیادی توی سبک های هاوس و الکترو هاوس گوش می کنم و خودم احساس کردم این کار به ترنس نزدیک هست .

5. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    درود حامد جان.
    اون ثانیه ها رو بازم گوش دادم. صدایی شبیه به Distortion در فرکانس های پایین (یه جاهایی بین C3 تا C2 به عنوان Root Note) به وضوح شنیده میشه. شاید هم به گفته ی خودت این مشکل در هنگام آپلود به وجود اومده باشه.
    در مورد سبک باید بگم که خیلی چیز ها هست که لازمه ی سبک Trance هست. اگه یه کار قوی و استاندارد رو از لحاظ آرنجمان (َArrangment) و استایل ترنس به عنوان مرجع قرار بدیم (مثل ATB ft. Dash Berlin - Apollo Road) به وضوح همه ی استاندارد ها نمایان میشه.
    معمولا اول یه 16 یا 32 Bar اینترو داره و بعد اگه طبق اصول ترنس بریم جلو موزیک با یه فرود عالی به Break میرسه که معمولا بیشتز از 16 Bar هستش (این پارت شامل Dreamy & Massive PAD هستش و ...، چیزی که من در آهنگ شما ندیدم.) گاها پیش میاد تا 10 نوع Pad برخی با فرکانس های یکسان و برخی متفاوت Layer میشن تا در نهایت بشن اون چیزی که شما در بسیاری از موزیک های قوی مثل Dash Berlin میبینین.
    بعد به پارت بعدی میرسیم (Motif & Build). معمولا اینجا ملودی و موتیف اصلی رو معرفی میکنیم و با روندی افزایشی یا Progressive با یه Snare Drum Roll آهنگ رو به یک اوج اولیه مرسونیم
    و به همین ترتیب مرحله های بعد Central Break، Plateau & Build، Build 2 Climax و ... رو تادر هایت بشه یک موزیک 5 6 دقیقه ای.
    بنابراین کار شما از لحاظ ارنجمنت زیاد به trance نزدیک نیست و مطمئنا House هم نیست.

6. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    خیلی ممنون و خسته نباشی...
    اول بگم کار رو با حجم کمتر هم بذار که دانلودش برای همه عزیزان راحت تر بشه...
    کار خیلی بی مقدمه شروع میشه...بهتر بود با یه prelude آغاز میکردی...
    ملودی خوبی ساختی...
    روی صدای kick بیشتر کار کن...
    صدایی که از 2.21 وارد میشه...خیلی ساده هست و مناسب نیست...اون صدایی که آخر آهنگ ادامه داره فرکانسش رو کم کم پایین بیار...صداش رو کم نکن!
    مسترینگ هم متوسطه...کار بیشتری رو میطلبه...
    ادامه لطفا...

7. Hamed Sedighi

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود

تشکر از اینکه وقت گذاشتید کار رو گوش کردید و نظرتون رو نوشتید .

چشم .

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - Hamed Sedighi_Perception
  1. Hamed_abdollahi
    پاسخ ها:
    8
    نمایش ها:
    890
  2. Hamed Sedighi
    پاسخ ها:
    2
    نمایش ها: