guitar bass

شروع موضوع توسط creeep ‏12/2/10 در انجمن گیتار

تاپیک guitar bass تالار گیتار در persian-music.org.

1. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, sonar, soundforge
    سلام دوستان واقعا جای این ساز این جا خالیه :smile (45):

میخواستم ببینم کسی اینجا گیتار بیس کار میکنه؟؟؟
    من ساز اصلیم گیتاره ...فلامینگو .کلاسیک و الکتریک کار کردم میخوام این سازو شروع کنم سازای ایرانیم کار کردم میخوام ببینم چجوریاس میتونم اصلا کار کنم ؟؟ اگه میتونید چند تا سولو تک نوازی ازش بزارید و این که کلا یه توضیح کامل مثل افکت هاش. آمپش و پیکاپاش و اینا بدید ممنون مییشم
    و این که تو 5 سیم و 4 سیمش اون سیم اضافه بم تره یا زیر تر...تا بعضیاش فرت نداره چرا؟ ممنون میشم:smile (24)::smile (2):

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام
    من باس كار نميكنم اما نوازندهاي خوبي معمولا ميان پيشم.
    گيتار باس رو ميتونيد با استفاده از كتابهايي كه توي بازار هستن شروع كنيد البته حضور يه استاد در كنارتون خيلي كمك ميكنه. با توجه به اينكه گيتار مينوازيد چندان براتون مشكل نخواهد بود .
    اما مهم اينه كه شما سبكها رو خوب بشناسيد. در همه سبكها ريتم باس در كنار درامز تشكلي دهنده بيس ( پايه ) موسيقي هستن. ريتم باس در واقع بايد با ريتم درامز و شناخت ريتمها شروع بشه.
    در مورد امپهاي اون بايد بگم كه امپهاي مورد استفاده قرار ميگيرن كه بر خلاف گيتار الكتريك داراي ساب و ووفر بزرگتر براي نشون دادن صداهاي بم هستن. و معمولا از ووفرهاي 15 اينچ به بالا مناسبتر براي اينكار هستن.
    در 4 سيم ترتيب كوك نتها از بالا به اينصورت خواهد بود. :
    مي
    لا
    ر
    سل
    در گيتار 5 سيم يه سيم به سيمهاي بم اضافه ميشه به اين ترتيب :
    سي
    مي
    لا
    ر
    سل
    و در گيتارهاي بيس 6 سيم يه سيم به سيمهاي پائين اضافه ميشه به اين صورت :

سي
    مي
    لا
    ر
    سل
    دو.

به اونها ميگم كنترباس كه در موسيقي كلاسيك و جز كاربرد داره.
    و بعد از ايجاد و زياد شدن سبكها و سازهاي در اركسترهاي امروزي به دليل عدم كفايت حجم صداي اين نوع باس ها باسهاي الكتريك به شكل امروز متولد شدن كه با وصل شدن به امپها تونستن صداهاي قدرتمندتري از كنترباس توليد كنن.

3. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    در تکمیل فرمایشات صدا بردار محبی : در امپ های گیتار بیس از ساب ووفر استفاده نمیشه بلکه از اسپیکر های مخصوص گیتار بیس استفاده میشه که بهترین بازدهی رو برای رنج صدای گیتار بیس دارند

در ساخت امپ های گیتار بیس از پاور امپ و پری امپ استفادخ میشود که در قسمت هد امپ با هم کمباین شدهاند امپ های گیتار بیس در دو نوع کمبو و head+ cabinet به صورت full stock و یا half stock وجود دارند بهترین امپ های بیس : hiwatt-orange-peavy-marshall-vox....
    در گیتار بیس بسته به سبکتون از افکت استفاده میشه بیشتر گروه های زیر شاخه متال از دیستروشن نیز برای بیس استفاده میکنن ولی معمولا گیتار بیس رو با دو افکت انهنسر و کمپرسور میبینیم (به صورت clean(
    در گیتار بیس علاوه بر نوع چوب و اسمبل کردن اون که در تاپیکی جدا مفصل توضیح میدم pickup خیلی مهمه بهترین پیکاپ های بیس

EMG LJ-X active bass pickups

EMG JX Set Bass Guitar Pickup Set (Black)
    EMG Pickups EMG-HB Bass Guitar Pickup, Active Humbucker
    The PHZ pickup
    Seymour Duncan SJB3 Quarter Pound Jazz Bass Pickup

سیستو پیکاپ های بیس هم مثل گیتاره فقط پل پیس هاش یه نمور گنده تره ولی مثل گیتار از آلنیکو مگنت و سرامیک مگنت استفاده میکنه و مثل گیتار passiveو active داره

صدا بردار محبی در مورد کوک و اینا توضیح دادن فقط اینو اضافه میکنم که اگه خواستی 5 سیم بگیری توجه کن حتما حتما دو تا تراس رود داشته باشه 5 سیم هایی که یه تراس رود دارن 1 ساله دستشون میپیچه حتما دو تا باید داشته باشن

تکنیک های گیتار بیس هم مثل گیتار الکتریک هستش فقط چند تا تکنیک مثل اسلپ پاپینگ . آپیاندو ....اضافه داره البته فکر نکن چون گیتار میزنی بیس رو هم مثل گیتار راحت میزنی کلا یه سازه دیگس و باید روش وقت گزاشت تا با اکسنت زد
    بیس ها در دو نوع فرت و فرت لس تولید میشن در جز بیس های فرت لس فرت وجود نداره ولی بعضی شر کت ها رکب زدن عکس فرت رو کشیدن برای کسایی که فرت لس بلد نیستن
    در بیس های فرت لس صدا گرد تر و نرمتره دیگه مثل با فرت هاش نیست که کما مهم نباشه شده مثل ویولن که کما ها معنی پیدا میکنن یهزره انگشت رو اینور اونور بگیری 9 کما میشه 8 تا 7 تا....
    اگه متال کاری 4سیم با پیکاپ اکتیو رو پیشنهاد میکنم اگه پاپ کاری ( یا خال کار....) 5سیم با پسیو

4. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    با تشکر از دو ست عزیز
    میشه بگین تراس رود چیه؟
    و این که من میخام یه گیتار بیس و آمپ بخرم و تا حدود 1 میتونم هزینه کنم
    میخام بیس 5 سیم باشه
    میشه مدل آمپ و گیتارو معرفی کنین و قیمت
    ممنون

5. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تراس رود میله ایست که در neck قرار میگیره

هر سیم با مقدار خیلی زیادی نیرو headstock رو به سمت bridge میکشه اومدن یه میله موزی شکل کردن تو دسته گیتار(neck) تا دسته بر روی اون استوار باشه و بتونه نیرویی که بر دسته وارد میشه رو مهار کنه مثل تیرآهنی که تو ستون قرار میگیره
    توی بیس های 5 سیم به علت اضافه شدن یک سیم نیروی بیشتری به دسته وارد میشه بنابر این باید یه میله ( تراس رود) اضافه کرد تا اضافه بارو بکشه

{username}-{filename}

{username}-{filename}

{username}-{filename}

دو تراس رود

{username}-{filename}

مدلای مختلفی میتونی بگیری بستگی به سبکت داره من چند تا معرفی میکنم ولی نمیدونم سبکت چیه تا مرتبط به اون معرفی کنم anyway:

قبلش یه چیزی بگم: کلا من با بیس فندر موافقم خودم هم ازش استفاده میکنم بهترینه ولی با توجه به بودجه شما معرفی میکنم این گیتارا زیاد شاخ نیستن ولی خوب هرچی پول بدی آش میخوری

Ibanez GSR205 5-String Electric Bass Guitar

{username}-{filename}

قیمت : 300$
    قیمت در ایران : 550t

Ibanez SR305 5-String Electric Bass Guitar

{username}-{filename}

قیمت:350$
    قیمت در ایران: 600t

ESP LTD B55 5-String Electric Bass

{username}-{filename}

قیمت: 259$
    قیمت در ایران: 400t

از برند هایی مثل aria-yamaha-zin-yaboo-rainbow-.... میتونی بگیری مارک های خوبی نیستن ولی ارزونن در حد 250 تومن 5 سیم تو اینا یاماهاش بد نیس از بقیه بهتره

دست دوم هم اگه پایه ای معرفیت کنم منبع دست دوم فروشا( البته هرچیزی نوش خوبه)

در مورد امپ : بهترین امپ برای بیس : orange-hiwatt-marshall-peavy-.fender..

تو ایران برو جمهوری امپ بیس زیاده از بهرینگر گرفته تا line 6 full stock مجبوری ترانزیستوری بگیری چون پولت کمه lainy هم میتونی بخری مارشال هم هندی میتونی بخری مارک های متفرقه هم زیاده مارک رو حتما تو اینترنت ببین پدر مادر دار باشه . توی امپ بیس حتما دقت کن اونجا تو مقازه بزن باش ببین مثل ماشین لباسشویی نباشه شروع کنه راه رفتن مثل پراید هم نباشه که هی وز وز کنه اتصالاتش
    یه افکت هم نیاز داری یه مولتی افکت DOD بد نیس بگیری اگه یونیت بازی از برند boss همه چی میتونی بخری قیمت همه یونیت ها 120 تومن هستش 30 تومن هم حد اقل حداقل برای سیم کنار بزار چون سیم هایی که روشه سیمه تسته و فرت ها تو خراب میکنه الان سیم معمولی 5 سیم بیس 50 تومنه

اگه دوبی میری چند تا رفیق دارم اونجا که تو پاچت نکنن zack electronic , house of guitar

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/2/10
  6. creeep

creeep عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, sonar, soundforge
    سلام
    آفا یه بیس خوب دورو بر 300 تومن که مشکل ساز نباشه واسه شروع و اینا
    برای سافت راک و ایندی میخوام کلا سبکای آروم میخوام
    یه استگ با یه کورت دیدم چطوری ان اینا
    یاماها تو بیس چطوره؟؟؟
    یه کمک دیگه ام ازت میخوام ... ممنون میشم راجع یه پیکاپاش و مدلاش ام واسم توضیح تدی
    بینهایت ممنونم

7. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام داداش
    توجه کردی هیچکی تو این سایت در مورد ساز چیزی نمیگه همه dj کارن
    یامیها تو قیمت های بالا خیلی خوبه افراد زیادی هم ازش استفاده میکنن مثل بیلی شیهان
    توی قیمت 300 تومن هم من یاماها رو بهتر از سایرین میبینم پیکاپ های یاماها در رنج قیمت 300 پیکاپ های فله ای هستن و شما انتظار زیادی ازش نباید داشته باشی ولی از نظر سلامت ساز یاماها خوبه کمتر منفجر میشه برای تعمیر کمتر برام یاماها میاد
    اندازه 300 ازش انتظار داشته باش با دسته maple بگیر به سبکت بیشتر میاد ....
    در مورد پیکاپ بالا توضیح کمی دادم ولی من تو پیکاپ معمولی رو به بالا در بیس مارک بارتولینی رو پیشنهاد میکنم باحاله صداش خیلی گرده
    برای یه گیتاری در حد 300 تومن نمیارزه بری پیکاپ بخری بندازی روش

8. behzad_Rock

behzad_Rock عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان
    يكي از آشناهامون به تازگي يه گيتار بيس از دبي برام آورده.
    من اهل ساز نبودم و به تازگي مي خوام با بيس شروع كنم. واه همين گفتم بياره واسم. گيتاره ياماهاست. ولي هيچ مدلي روش نيست و جز يه كيف و يك سيم چيز ديگه اي نداشت. من از كجا بايد مدل گيتار رو پيدا كنم. در ضمن من نمي تونم گيتار رو به اسپيكر هاي كامپيوترم وصل كنم. بايد چي كار كنم. ممنون مي شم كمكم كنيد.

بارگذاری...