fx

شروع موضوع توسط ماسی ‏22/6/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک fx تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. ماسی

ماسی عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چیزی که بدیهی است اینه که ریزن در مورد افکت و تنوع آن (حتی در ریفیل ها )ضعیف است.شما برای این مشکل چیکار کردید.

2. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    میشه 1 دونه از اون افکتهایی که نمی تونید با ریزن بسازید رو بگید
    متعجبم چون یکی دلیل از محبوبیت های ریزن ساخت افکتهای مختلف هست (مخصوصا موسیقی الکترونیکی)

3. bplus

bplus عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    acidpro, reason
    بله کاملا فرمایش شما درست هست. ریزن تمام جاهای خالی افکت ها رو پر کرده. من حتی بعضی وقتها میمونم چه افکتی برای دستگام انتخاب کنم چون اکسرشون مناسبه هر اینسترومنتالی هست. ولی غیر از اینها فکر کنم ریفیلی داشته باشه که انواع فایل ها Cmd و RV7 و دیگر پسوندهای افکت ریزن شاملش باشن. و حتی شما میتونین به صورت تکی با یه سرچ مثل این
    http://www.4shared.com/file/qgZQxqnd/DRM_Drum_Hall_Reverb.htm
    دستگاهاتون رو دانلود کنین ولی نکته مهم اینه که خودتون افکت ها رو تنظیم کنین نه اینکه آماده کار کنین چون هر آهنگی افکت مخصوص خودش رو میخواد...

4. ماسی

ماسی عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    مگه بجز دییل -دینامیکو....ریورب-وکودرچیز دیگه ای ندیم.اون هم مال خود ریزن مبتدی هستش.شاید شما ریفیل های مخصوصی داشته باشید؟

5. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    غیر دوست عزیز
    شما با thor - malstrom - subtractor هم می تونید افکت بروی صدا ایجاد کنید به شرط اینکه بلد باشید
    اصلا ربطی به ریفیل نداره
    ریفلها های در واقع پچهای این سازها هستند و از همین سازها افکت ایجاد می کنند
    گاها پیش میاد یک افکت از چندین ساز ساخته می شه

ظاهرا شما بیشتر مشکل میکس دارید که این ربطی به نوع افکتها و نوع نرم افزاری که استفاده می کنید نداره
    برای میکس کردن می تونید از MClass ها استفاده کنید

6. ماسی

ماسی عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چشم.بعدها زحمت ها برات دارم!!!!!!

7. ماسی

ماسی عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام mpmsoft عزیز.من مطالب شما را در مورد افکتور بی نظیر ریزن نمی تونم هضم کنم.
    به همین دلیل فایل سورس را می زارم تا مثل پایینی میکسش و مسترش کنید(البته با ابزار ریزن4)
    درام را نیز بازسازی کنید که معرکه میشه!!!!!!!!!!:d
    http://www.4shared.com/audio/HWG_qTvp/Serdar_Ortac_dansoz_.html

http://www.4shared.com/file/EWx0T6IM/dansoz_serdar_.html

I only receive reason file

8. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    دوست عزیز با اینکه قرار نیست اینجا کسی کار میکس شمارو بکنه ولی چشم این کارو انجام می دم
    در ضمن فکر کنم فقط خودتون بفهمید چی به چیه چون چیدمان رکتون اصلا جالب نیست و حتی اسم هم برای سازهاتو نذاشتین تا مفهوم باشه هیج وقت هم از Master Class های آماده استفاده نکنید
    میکس که فقط گذاشتن Compressor -EQ - Delay نیست
    دیدم که 8 Multiband گذاشتین که خود همین امر بسیار بسیار در مرحله مسترینک مهم هست ولی متاسفانه از موارد پیش فرض خود ریزن استفاده کردید
    Fader های میکسر هم در حالت عادی نباید بیشتر از 100 باشه ولی شما تا آخر دادی بالا که این کار اشتباه است
    ترتیب چیدمان سازهات توی Seq باید مطابق با ترتیب چیدمان سازها توی رک باشه
    وقتی مستر می کنی نباید زیاد روی کل صداها تاثیر بذاره در غیر اینصورت میکس خوبی نداشتی
    یکسری تکنیک هست برای حجم دار تر کردن صدا که انشاالله بزودی آموزششو شروع می کنم
    من کار رو میکس می کنم و با اجازتون یک تاپیک آموزش میکس توسط ریزن ایجاد می کنم و مراحل کار رو تا اونجایی که بدونم بهتون می گم

9. ماسی

ماسی عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    you have favor.
    but این افکت ها صلواتی بود.این ها رو این جور انداختم تو تا به شما بفهمونم نمی تونم مثل سورس بکنمش.اصلا قرار نیست که من کارهامو به گردن شما بیاندازم.(که این اصلا در مرام من نیست)جدای این بحث ها من در این حد نیستم و فقط در حد فضولی به برنامه ها تفعل می زنم.و از شما بزرگواران میخواستم که به من و امثال من یاد بدید.در ضمن تمام ایراد هایی که گرفتید رو نفهمیدم(هوش نکردم اصلا نمی فهمم که این عبارات چی اند.)پس اگر جسارت کردم و از شما صرفا به خاطر آموزش درخواست راهنمایی کردم پوزش می خواهم و قول می دم که دیگه وقت گرانبهای شما را نگیرم و دیگه مزاحمتان نشوم و راه اشتباه پیشینمو پیش بگیرم یا اصلا بی خیالش شم.
    راجع به این پرو÷ه هم لازم نیست وقت ارزشمند خود را بزارید و به من کمک کنید.
    (سخن آخر:خودتان ما را ا زخرید کتاب منع کردید و حالا که ا ز شما کمک عملی می خام...........)
    give mercy
    :smile (42):