Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
601
403
63
شیراز
Funky Times_Cover.jpg

درود،
آهنگ زیر همانطور که از اسمش میشه حدس زد در سبک فانک (Funk) انجام شده. این سبک از جمله سبکهاییست که بخاطر اِلمان ها و نوع ساز بندی برام جالب بوده. همچنین با توجه به علاقه شخصیم برای کسب تجربه و آشنایی بیشتر در سبکهای مختلف، سعی کردم که در کارهام گریزی به این سبک نیز زده باشم.

برنامه میزبان:
Studio One

VSTi های مورد استفاده:
NI Vitage Organ, Studio Drummer, Orange Tree Samples, NI Session Horns, Diva, Omnisphere, Lounge Lizard Session, NI Cuba

افکتهای مورد استفاده:
Studio One Effects, فب فیلتر, NI Vintage Compressors

[aasmp3]177693[/aasmp3]

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,402
10,625
113
54
.
:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup: 20 :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

عالی!
پیش از پرداختن به خود موزیک، خوشحالم از اینکه از نسل جدید حداقل یه نفر هم که شده "فانک" رو میشناسه. با اینکه اوج محبوبیت فانک زمان تین ایجریِ نسل ما بود، اگر از کسی اون زمان در ایران میپرسیدم فانک چیه، میگفت اسم یه نوع خوراکی جدیده!

با Brass های نیتیو خیلی عالی کار کردی. هویت فانکهای دهه ی 70~80 ی با این Brass ها فوق العاده درست و بجا منعکس شده. با درامز خیلی خوب کار کردی؛ کاملاً آزاد و واقعی صدا میده. به هیچ وجه حسِ لوپ کردنِ یک پترن رو نداره. گیتار ریتم Waw که یکی از امضاهای فانکهای اواسط دهه 70 بود، خیلی خوب کار شده. و همینطور Jazz Organ که حرف نداره. اِلمانی که کمرنگ تر از بقیه بود، بیس بود و دلیلش رو هم نمیدونم. در فانک، بیس صرفاً نقش پایه ی هارمونیک رو نداره مثل کارهای پاپ و راک معمولی. شخصیت مستقل تری داره. بیس در فانک نه تنها خودشو برجسته تر نشون میده، بلکه حرکت مستقل تری هم داره. حتی بعضاً ریف خاصی براش درنظر میگیرن (معمولاً با نُتهای ضد ضرب) و یا Slap اجرا میکنن که کاملاً خودشو مشخّص تر نشون بده. این یکی از شاخصه های بیس در فانک هست. ولی با این حال من که نمره 20 رو دادم! کار عالی بود.

چیزی که برای من جدید بود و قبلاً نشنیدم که در فانک استفاده بشه، اون تاش های هارمونیک Voice بود که خیلی هم خوب چفت شده بود با موزیک. اونها رو با کدوم لایبرری کار کردی؟

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
491
771
93
24
این سبک موسیقی از سبکهای مورد علاقه منه، شاید چون مشابهش رو در کلاسیک های دیزنی (مثل گربه های اشرافی، صحنه رقص آخرش) شنیدیم.
کار شما عالی بود دوست عزیز، امیدوارم بازم ادامه بدید این سبک رو *_*

• عالیه!
واکنش‌ها: Psymfonius

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
601
403
63
شیراز
:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup: 20 :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

عالی!
پیش از پرداختن به خود موزیک، خوشحالم از اینکه از نسل جدید حداقل یه نفر هم که شده "فانک" رو میشناسه. با اینکه اوج محبوبیت فانک زمان تین ایجریِ نسل ما بود، اگر از کسی اون زمان در ایران میپرسیدم فانک چیه، میگفت اسم یه نوع خوراکی جدیده!

با Brass های نیتیو خیلی عالی کار کردی. هویت فانکهای دهه ی 70~80 ی با این Brass ها فوق العاده درست و بجا منعکس شده. با درامز خیلی خوب کار کردی؛ کاملاً آزاد و واقعی صدا میده. به هیچ وجه حسِ لوپ کردنِ یک پترن رو نداره. گیتار ریتم Waw که یکی از امضاهای فانکهای اواسط دهه 70 بود، خیلی خوب کار شده. و همینطور Jazz Organ که حرف نداره. اِلمانی که کمرنگ تر از بقیه بود، بیس بود و دلیلش رو هم نمیدونم. در فانک، بیس صرفاً نقش پایه ی هارمونیک رو نداره مثل کارهای پاپ و راک معمولی. شخصیت مستقل تری داره. بیس در فانک نه تنها خودشو برجسته تر نشون میده، بلکه حرکت مستقل تری هم داره. حتی بعضاً ریف خاصی براش درنظر میگیرن (معمولاً با نُتهای ضد ضرب) و یا Slap اجرا میکنن که کاملاً خودشو مشخّص تر نشون بده. این یکی از شاخصه های بیس در فانک هست. ولی با این حال من که نمره 20 رو دادم! کار عالی بود.

چیزی که برای من جدید بود و قبلاً نشنیدم که در فانک استفاده بشه، اون تاش های هارمونیک Voice بود که خیلی هم خوب چفت شده بود با موزیک. اونها رو با کدوم لایبرری کار کردی؟
ممنون جناب فرهود از نظرات دقیق و فنی شما :smile:
در مورد بیس کاملا موافقم ، بنظرم چیدمان بیس در این نوع سبکها که اجرای ملودیک واری داره خیلی مشکله و نیاز به یک نوازنده ماهر و آشنا به این سبک هست و شخصا برای من خیلی پیچیده بود با پلاگین اون تکنیک ها رو اجرا کنم و راستش خارج از توانم بود.:rolleyes-34: (راستی یادم رفت بنویسم برای بیس لاین از IK MODO Bass استفاده کردم)
برای Voice ها هم از Jazz Stack های Omnisphere استفاده کردم.;)

• عالیه!
واکنش‌ها: Farhood

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
601
403
63
شیراز
این سبک موسیقی از سبکهای مورد علاقه منه، شاید چون مشابهش رو در کلاسیک های دیزنی (مثل گربه های اشرافی، صحنه رقص آخرش) شنیدیم.
کار شما عالی بود دوست عزیز، امیدوارم بازم ادامه بدید این سبک رو *_*
ممنون از نظر لطف شما. واقعا شنیدن نمونه های خوب و ناب در سبکهای مختلف میتونه رفرنس ارزشمندی برای شخص باشه و ایده های خوبی بدن :thumbsup:

• عالیه!
واکنش‌ها: projektnoire

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,402
10,625
113
54
.
راستی در مورد دیزاین کاور یادم رفت که بگم خیلی عالی کار کردی! انتخاب رنگها، پرتره ی کاملاً کانترست سیاه و سفید، دونه های داخل فونت که تداعی کننده ی لامپهای دکوراتیوِ اون دوره هست، و فشن و ریخت صورت، موها و حتی عینک . . . همه با هم دهه ی 70 رو فریاد میزنن. عجیبه، انگار که اون موقع رو خودت زندگی و تجربه کردی!