flat نبودن رکورد من

شروع موضوع توسط pa1xpro ‏21/6/11 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک flat نبودن رکورد من تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام.دوستان نمیدونم چرا رکورد من flat نیست ؟؟!!!!!! یعنی از وسط شروع نمیشه عکس زیر رو ببینید

http://up.vatandownload.com/images/km7hxw4qtam00f18ffrk.jpg

نمیدونم این چرا اینجوریه؟؟؟این عکس بدون وصل بودن میکروفون و حتی اسپیکر به کامپیوتر گرفته شده

توروخدا کمکم کنید اینا همش نویزه

من یه سیم از بدنه کامپیوتر به شوفاژ وصل کردم ولی باز هیچ تاثیری نداشت

البته ناگفته نماند این اتفاق موقعی میوفته که از توی تنظیمات volume control تیک mic boost رو روشن میکنم

دوستان خواهش میکنم فقط نگید که این تیک رو بردارم چون در این صورت باید میک رو تو دهنم بزارم تا صدام کمی زیاد بشه که اگرم اینکارو بکنم بازم اونقدر کمه که شنیده نمیشه
    اینم عکس از تنظیمات volume control من

http://up.vatandownload.com/images/ggnwmk3gcebhn4pcrdc.jpg

توروخدا بگین دلیل این همه نویز چیه؟؟وقتی نه میکروفون و نه حتی اسپیکر وصل نیست؟؟؟!

2. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    به این میگن dc offset شما کانکشن هاتون رو چک کنید مدل کارت صدا و مایکتون رو هم بنویسید .

3. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این رکورد با کارت صدای انبورد realtek ac97 رکورد شده.ولی مشکل این نیست.چون من با کارت صدای m audio fast track pro هم که کار میکنم همین مشکل رو دارم.اقا بهروز توروخدا اگه میدونی کمک کن کلافم کرده بخدا.ممنون

4. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید کانکشن چیه من نمیدونم.بنده به اندازه شما وارد نیستم ببخشید

5. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    البته بخشی از مشکلات شما برمیگرده به حرفه ای نبودن قطعات اما مشکل شما از dc offset هست توضیح پایین رو بخونید :
    DC offset is an imbalance that sometimes occurs in A/D converters (see WFTD archive "A/D Converter"). When working with audio it is desirable to have only the audio program material passed through the signal path. Almost by definition audio, being a periodic waveform, is an AC (Alternating Current) signal. DC (direct current) is of the non alternating or periodic variety and thus has no constructive purpose as part of an audio signal. It is merely a constant voltage that is present which can eat up headroom (see WFTD archive "Headroom") and cause clicks and pops during editing.

در نهایت اگر مشکلتون رو نتونستید با سیم ارت و ... حل کنید بعد از ریکورد با گزینه ی remove dc offset میتونید این پدیده رو کنترل کنید.

6. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید این عملو یعنی عمل remove dc offcet رو در cool edit ندیدم.میشه بگید کجاست.ممنون میشم

7. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    عزیزم شما ضبط رو انجام بدید بعد از گزینه amplitude گزینه amply\fade رو بزنید و بعد از اون center wave رو بزنید مشکلتون حل میشه.موفق باشید

8. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دستت درد نکنه اقا امیر گل.مشکل تا حدودی اینطوری رفع میشه.ولی ای کاش رکورد رو میشد کاری کرد که از اول درست باشه اینطوری کیفیت مطلوب رو نداره.وقتی رکورد به این شکل هست یعنی یه جای کار میلنگه.از بقیه دوستان خواهش میکنم اگه کسی بلده این مشکل چجوری حل میشه راهنمایی کنه ممنون میشم دوستای گلم

9. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    عزیزم من کارت صدا دارم اما چون میک خوب ندارم با کارت انبورد ضبط میکنم.دقیقا همین مشکلو دارم میخوای عکس بگیرم و بذارم؟
    این مشکل برمیگرده به کارت صدای شما.بالاخره کارت 500 تومنی یه فرقی باید داشته باشه با انبورد دیگه؟این یکی از اون فرقهاست.
    در ضمن تا حدودی نه 100% موجت میاد وسط.اگگه اینجوری نیست اشتباه کار کردی.به تنظیمات هیچی دست نزن همون تنظیمات پیشفرض باشه

10. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله من هم دقیقا همین مشکلو دارم.کارت صدای خوب دارم ولی به دلیل اینکه میک حرفه ای ندارم با انبورد رکورد میگیرم.نمیدونم شاید هم حق با شما باشه.ولی من رکورد اقا حسام که یکی از دوستای خوبمه رو در خونه با کارت صدای انبورد بدون برداشتن نویز شنیدم.ایشون هم با میک چت وکال رو رکورد گرفته بودن ولی نویزی که داشت قابل تحمل بود.از ایشون سوال کردم گفتن با عوض کردن میکشون مشکل نویزشون حل شد.البته نه با یک میک حرفه ای و باز دوباره با یک میک چت.ولی مشکل اینجاست که من بدون میک هم این نویز و فلت نبودن رو در رکورد مشاهده میکنم.خوب اگه واقعا مشکل کارت صداهم بود باید برای اقا حسام هم این مشکل به وجود میومد یا مثلا اگه مشکل از میک بود با وصل نبودن اون مشکل حل میشد

11. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    نمگیم مشکل میکه.میگم مشکل کارته
    شما اگه با صدای بلند بخونی و لازم نباشه صدا رو زیاد کنی نویز کمی داری.اما اگه یواش بخونی و بخوای ولوم رو افزایش بدی نویزم همراه صدات بلند میشه و توی کار شنیده میشه

12. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله درسته ولی این یعنی قانع شدن و مشکلو در نظر نگرفتن.من هم خدمت شما عرض کردم کسانی بودن که با کارت صدای انبورد رکورد گرفتن و نویز در حد خیلی قابل قبولی بوده پس مشکل از کارت نیست.من با fast track هم خیلی نویز دارم.بدون حتی اتصال میک.رفیقا توروخدا کمک کنین.این رسمش نیست.دست شماهم درد نکنه اقا امیر واسه اون center wave که متوجم کردید.کسی هست که بتونه راهنمایی کنه منو؟؟

13. fast.line

fast.line عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این مشکل بخاطر چیپ ست صدا مین بردتته باس اون چک مارک boost micبرداری
    بجاش از از پیش تقویت میک استفاد کنی
    اگه بدونه وصل کردن مایکم بازم نویز داره بهتره از پورتای که بلا استفادس غیر فعالشون کنی موثره
    اگرم نشد از line in استفاده کن بعد به پایه مثبتش یه ولتاژ 3 ولتی دی سی برسون این مسیر بدون نویزه ولی
    امپیدانس ورودیش کمه
    موفق باشی.

14. METALLICAA

METALLICAA عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    گفتی کارت صدات معمولیه؟
    تنظیمات رکوردت رو بالا تر از حد توانایی کارت صدات انتخاب میکنی
    منم یه مدت این مشکل رو داشتم،با کارت صدای معمولی تنظیمات کیفیت رو تا جایی که جا داشت بالا میبردم و این مشکل برام پیش میومد

بارگذاری...