echo audio fire 4 یا fast track pro

شروع موضوع توسط b_choubin ‏10/3/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک echo audio fire 4 یا fast track pro تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هرچه گشتم تا در حد توان مالیم کارت صدائی پیدا کنم به fast track pro رسیدم. اما دوستی که نباید چندان به صداقتشون شک کرد فرمودند که fast track رو پیشنهاد نمیکنند و به جاش echo audio fire 4 رو ترجیح میدند. البته فرصت نشد دلیلش رو بپرسم. ممکنه تفاوت های این دو مدل رو کمی برام توضیح بدید ؟

به احتمال زیاد میکسر خواهم داشت پس داشتن یا نداشتن فانتوم پاور چندان اهمیتس نداره. اما خروجی هدفون رو بهتره داشته باشه و حد اقل دو ورودی(میک). شما اگر قرار بود به جای من تصمیم بگیرید کدوم رو انتخاب میکردید ؟ میخوام ساز و وکال رو همزمان داشته باشم. اگر هم ورودی MIDI نداشته باشه تصور میکنم بشه جدا تهیه کرد.
    اگر مورد دیگه ای به ذهن عزیزان میرسه باید بگم که حدود 400000 برای کارت صدا در نظر دارم (حالا کمی بیشتر یا کمتر) شما انتخاب دیگه ای میتونید به این نادان پیشنهاد کنید ؟ این کارت رو میخوام با میکروفون nt1000 یا nt1 استفاده کنم. به نظر شما nt1000 اونقدر سر هست که ارزشش رو داشته باشه به خاطرش کارت بهتری بگیرم ؟ یا بلعکس nt1000 میک مناسبی برای این رنج کارت صوت نیست!؟(چون هنوز هیچ کدوم رو تهیه نکردم)

پ-ن : دیگه دارم تو اینهمه انتخاب جورواجور گم میشم.

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من با هر دو کار کردم و خوبن اما به نظرم echo 4 خروجی قوی تری داشت تا فست ترک پرو.
    میکرووفنهاتون هم خوبه من خودم nt 1000 رو دارم و خوبه.
    اما به نظرم nt-2 بهتره. خودم وکالهام رو با همین میکروفون میگیرم.

3. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون, nt2 تا اونجا که بنده خبر دارم تنها تفاوتش نسبت به nt1 داشتن 2 دیافراگمه و قیمتش هم دو برابره! شما میفرمائید صداش هم متفاوته ؟ اگر نه چرا nt1 نه ؟ راستش از کیفیت و قیمت nt1000 و 2000 هیچ کجا چیزی ندیدم. شما مطلع هستید قیمتاشون چطوره ؟
    ضمنا نفرمودید تو این رنج قسمت (400 کمی بالا یا پائین) کارت دیگه ای میتونید توصیه کنید ؟

4. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    میتونید از تاپیک نمونه صداهای ضبط شده میکروفن ها تست صدای این دو میکروفن رو بشنوید.
    قیمت nt1000 حدود 300 هزار تومن هست و nt2000 حدود 500 هزار تومن.

گزینه های دیگری برای اینترفیس صوتیتون:
    Digidesign mbox2 حدود 500 هزار تومن.
    Apogee Duet اگه از سیستم مک استفاده میکنید. قیمتش حدود 500 الی 600 هزار تومن باید باشه.
    Presonus Firebox حدود 400 هزار تومن.
    TC konnekt 6 و TC konnekt 8 حدود 400 و 500 هزار تومن.

5. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    الان این نکته تو انجمن دیدم :

اگر nt1000 حدود 300 باشه و البته از نظر شما امتحانش رو پس داده باشه میتونم کمی بیشتر برای کارت خرج کنم چون قیمت میک رو حدود 400 در نظر گرفته بودم.

پ-ن
    هم زمان ارسال شدند چه جالب!
    ممنون من تا حد زیادی به پاسخ رسیدم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏11/3/10
  6. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    به نظر من nt-2 بهتره تا nt-1000 خدوم هر دو رو دارم. اما صدای nt-2 رو بیشتر دوست دارم. گرمتر و بهتره.

بارگذاری...