DJ شدن!!

شروع موضوع توسط makan_sky ‏16/9/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک DJ شدن!! تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. makan_sky

makan_sky عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    با سلام خدمت همه دوستای خوبم تو این سایت ;)
    خب من میخوام DJ:angelic: بشم باید از کجا شروع کنم ؟؟؟تو اینترنت و جاهای دیگه یکمی اطلاعات کسب کردم ولی میخوام اصولی و از پایه شروع کنم و پله پله برم بالا
    اطلاعات عمومی تو موسیقی زیاد دارم ولی تخصیصی ن
    ساز هم خیلی کم کار کردم زیاد وقت نداشتم ولی با نرم افزارهای اهنگ سازی کار کردم از زمان دبیرستان یعنی حدود 5 سال پیش حالا از شمای دوستای خوبم کمک میخوام ک بهم بگید از کجا شروع کنم ؟
    سایت و کتاب و همچنین ویدئوهای اموزشی معرفی کنید + چیزهایی ک خودتو صلاح میدونید همچنین به چه وسایلی نیلز دارم (کامپیوتر نرم افزار دستگاه های ست DJو...)
    ی سوال هم دارم البته برای شروع DJهای معروف چند درصد اهنگ سازی میکنن ؟؟یعنی چقد از اجراهاشون کار ماله خودشونه و چقد میکس هستش ؟
    دوس همه شرکت کنن
    با تشکر
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏18/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏16/9/15 ---
    دوستان لطفا کمک کنید مرسی

2. Hamidreza Sodagary

Hamidreza Sodagary حمیدرضا سوداگری عضو سایت

شغل :
    آهنگساز - تنظیم کننده
    امتیازات:
    +23 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic
    سلام دوست گرامی
    دی جی یا دی جی پرودوسر؟
    دوستان گاها این دورا باهم اشتباه میگیرند.
    دی جی :دی جی داخل ایران یا دی جی اینترنشنال
    دی جی در ایران:چسباندن موسیقی قبلی به بعدی,استفاده از افکتهای زنده و احساس ای دی ام پرودوسرینگ تاپ تنینگ کردن,اسکاچ کشیدن بجای اسکرچ کشیدن,پیداکردن بی پی اِم و ذوق زدگی در حد سکته... :)
    دی جی پرودوسر:تولید موسیقی,اجرا زندۀ اثرهمراه با شو,تلفیق به اشکال مختلف,کنترل انرژی و احساسات شنوندگان تا پایان اجرا,و...
    ...
    تعریف ساده
    دی جی کیست؟:
    فردی است که رهبری حاضرین جمعی بر پایه ی پخش موسیقی را بر عهده دارد.
    ابزار ابتدایی دی جی :
    حداقل دو عدد موزیک پلیر,میکسر,هدفون
    موزیک پلیرها وظیفۀ پخش موسیقی از طریق مختلف را دارند(البته با ابزارهای تخصصی مانند:کیوگیری,سینکینگ,پیچ شیفتر و...)میتوانند به غیر از پلیرهای حرفه ای لپ تاپ,تبلت,موبایل یا هر پخش کنندۀ دیگه باشد.(سطح آماتور)
    میکسر وظیفۀ تلفیق و تجزیۀ صداهای پخش شده بین دستگاه ها به بلندگوها و هدفون را دارد.
    از هدفون برای سینک کردن و درکل چک کردن لاین صداهایی که برای حضار پخش نمیشوند استفاده میشود
    توضیحات در سطح کاملا ابتدایی عرض شد.
    مبحث دی جی و دی جینگ چندین و چند تِرم فضا فقط برای آموزش درحد آماتور دارد.

...
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. makan_sky

makan_sky عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    چ عجب یکی پیدا شد جواب مارو داد دیگه داشتم از سایت نا امید میشدم
    سلام دوست خوبم ،خوبی؟؟

قطعا گزینه دوم ولی فعلا به دلیل اماتور بودن و در ایران بودن گزینه اول فک کنم مناسبتر باشه برام
    خب جهانی شدن ک ارزوست ولی سخته پس فعلا تمرکزم رو تو ایران میزارم

من فک کنم هنوز اهنگسازی برام زوده و فک کنم کارمو با میکس شروع کنم بهتر باشه درست میگم؟؟
    ی سوال دی جی های مطرح دنیا تو اجراهای زنده چقد از کارایی ک پخش میکنن ساخته خودشون هست؟؟
    از توضیحات دیگت هم ممنون

راجع به جمله اخرت هم خیلی خوب بود واقعا اگه میشید کلاسی اموزشگاهی جایی باشه ک بصورت اصولی و اکادمیک این مبحث تخصصی دی جی و دیجی اینگ رو تدریس کنه خیلی خوب بود
    تو ایران فقط اموزشگاه برای تدریس ساز هست البته جدیدا من دارم میبینم ک اموزش اهنگسازی با نرم افزار و میکس و مستر اینا هم داره کم کم اموزش داده میشه ک اولشه ولی خب بازم خوبه

حرف اخر دوست خوبم فک کنم الان دیگه تا حدودی با من و چیزی ک میخوام اشنا شدی حالا بهتره از کجا شروع کنم ؟؟

4. Hamidreza Sodagary

Hamidreza Sodagary حمیدرضا سوداگری عضو سایت

شغل :
    آهنگساز - تنظیم کننده
    امتیازات:
    +23 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic
    سلام دوست گرامی
    پیشنهاد میکنم قبل از هرچیز در کلاسهای تنظیم و آهنگسازی موسیقی الکترونیک بر پایه ی اصول و تئوری پیش برید.
    برای وارد شدن به این حرفه باید حرفه ای و پایه ای عمل کنید.
    اولین گزینه گذراندن کلاسهای حرفه ای ای دی ام موزیک
    دوم تمرین برای تولید میکس شخصی و استاندارد
    سوم کار و کسب مهارت با دستگاه ها و میکس زنده
    چهارم تمرین شومنی و اجرا
    پنجم دستیاری و تجربه در اجرای برنامه ها
    ششم طراحی لوگو،استیج و مچ شدن با بند موسیقی(درحالت گروهی)
    هفتم گرفتن برنامه و بازاریابی که متاسفانه در داخل باید در مجالس عروسی پرزنت کنید
    نکته:
    اگر تصمیم به تولید و دیجیینگ موسیقی الکترونیک جهانی دارید باید میکسها و پروداکت هاتون و به لیبل های مختلف دراپ کنید و منتظر پاسخ آنها باشید
    دوستان زیادی به این شکل فعالیت کردند که بارها از لیبلهای معتبر جهانی تشویق پخش و جهانی شدند.
    لیبل ها و ساب لیبل های زیادی آماده ی پذیرش پرودوسر هستند.
    اما فراموش نکنیم که رسیدن به این علم و تجربه مستلزم سالیان متمادی کار و تولید است.
    به دلیل نبود سالنهای اجرا به شکل تخصصی و رد شدن این سبک...
    صبر و شکیبایی همراه با پشتکار جز ملزومات یک دیجی پرودوسر در ایران است.
    افرادی مانند مسعود فولادی،پرویال،فرهادمهدوی،آرمان بهرامی و عزیزان دیگه سالها زحمت کشیدند تا به لیبلهای حد جهانی برسند.
    باشد روزی صداوسیمای کشور بجای ترکهای دارود،آرمین،یاهل،تیئستو و دیگر پرودوسرهای سطح اول دنیا از جوانان با استعداد داخلی حمایت کنند.
    ...
    موسیقی بدون مرزم آرزوست
    ...
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...