dbx 376 + rode k2 + m-audio 2496 + میکسر یک کاناله

شروع موضوع توسط jackbil ‏9/12/09 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک dbx 376 + rode k2 + m-audio 2496 + میکسر یک کاناله تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام
    اگه مشکلی پیش نیاد به احتمال زیاد من فردا میرم که قطعات جدید بخرم
    من یه 2496m-audio دارم که به احتمال زیاد تا چند وقت دیگه عوضش میکنم ولی الالحساب میخوام یه میکسر 1 کاناله , یه میکروفن rode k2 و یه پری امپ کمپرسور dbx 376 بخرم که chanel strip هم هست.
    ولی یه مدل دیگه هست dbx 386 که جدیدتره ولی من ندیدم channel strip روش نوشته باشه.
    الان من میخوام بدونم که اصلاً chanel strip معنیش چیه ؟ چه تفاوتی دارن این 2 مدل با هم ؟
    در مورد میکروفن هم میخواستم بدونم rode k2 همراه با خودش چه چیزهایی رو داره (مثل شک مونت و ...)
    و به درد چه سبکی میخوره ؟ من خودم بیشتر توی استودیوهای رپ دیدم که استفاده بشه ولی من بیشتر برای سبکای نزدیک به کانتری و پاپ ملایم میخوام استفاده کنم
    آیا جواب میده ؟ البته رپ هم ممکنه وکال گرفته بشه ولی بیشتر میخوام روی 2 مورد اول متمرکز باشه. در کل من یه نوع صدای واضح (شفاف) همراه با بیشترین جزئیات میخوام.
    مثل آهنگهای گروه one republic
    در ضمن من برای این کارها میخوام استفاده کنم : گیتار کلاسیک-ویالون و وکال:smile (82):
    من واقعیتش میکسر احتیاج ندارم چون در هر حال تا چند وقت دیگه باید کارت صدام رو تعویض کنم و الان فقط می خوام کاری بکنم که بشه میک رو به کارت صدا بدون سیم بازی زیاد وصل کرد . ایده آل برای من اینه که یه فانتوم پاور جدا با قابلیت نصب مستقیم میکروفن بخرم (اگه وجود داشته باشه و باتری خور هم به کارم نمیات). قیمت : حدود 50 تومن میتونم خرج کنم ولی اگه گرونتر بود شما معرفی کنید بلاخره یه کاریش میشه کرد.
    اگه هم که چنین چیزی نیست یه میکسر خوب معرفی کنید
    با تشکراز تمامی زحمت کشان سایت:smile (82):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/12/09
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    386 دولاين كامپرسور داره.
    اما 376 يك لاين ولي پري امپ و ديزير داره.
    چنل استريپ در تعريف خيلي ساده ميشه گفت چند كاره.!!
    k2 هم ميكروفون خوبيه. روي پك اون شاك مونت و تغذيه فانتوم پاور هم داره.!! و نيازي به فانتوم ندارين.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ولی 2496 ورودی میکروفن نداره و من نمیدونم چه طور میشه نصبش کرد
    در مورد میکروفن هم یعنی من باید پاپ فیلتر رو جدا بخرم؟

4. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    ؟

سلام دوست من
    در مورد میکروفن k2 که خیلی انتخاب عالی کردی. این میکروفن برای کارهای کانتری فوق العادس بخاطر bright بودن صداش.مخصوصا میکروفن nt2a که مدل پایینترشه واسه کانتری خیلی گزینه خوبیه. صداشون نزدیک به همن ولی k2 به اصطلاح rich تره.
    برای کارهای پاپ آروم من زیاد نمیپسندم K2 رو بخاطر همون bright بودنش البته بستگی به موقعیتش هم داره و همینطور سلیقه ایه. Bright یعنی صداش کمی تقویت شده تو فرکانس های high
    میکروفن های rode مخصوصا k2 و سری nt میکروفن های مدرنی هستند و میکروفن های مدرن اون صدای کلاسیک میکروفن های قدیمی یا نویمنی رو ندارن.
    one republic هم آهنگ apologize رو با میکروفن u87 ضبط کردن و برای بیشتر کارهاشون هم ظاهرا دیدن این میکروفن برای خواننده گروه مناسبتره. ولی همونطوری که میخوای K2 شفاف و با کیفیته و بیشترین جزییات رو برات میگیره.برای رپ و هیپ هاپ هم میتونه مناسب باشه و در مورد ساز برای گیتار کلاسیک گزینه عالی هست برای ویلون هم فکر کنم مناسبه.

من میکسری با یک کانال صوتی ندیدم راستش!
    بله میکروفن k2 بدون پاپ فیلتر فروخته میشه.
    شما میکروفن رو به تغذیه فنتومی که همراهش هست میدین و خروجی اون رو به اینترفیستون وصل میکنین. خروجی یا خروجی xlr هست یا ممکنه trs باشه که اگه اینترفیستون اون ورودی رو نداشت میتونی از کابل هایی با دو فیش متفاوت مثل xlr به trs استفاده کنی.

5. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    حرف شما کاملا درسته:smile (73):
    one repoblic علاوه بر اینکه از میکروفن های نیومن استفاده میکنن از ست کامل سیستمهای digidisign هم بر خوردارن:smile (82):
    در مورد میکسر 1 کاناله باید بگم بهرینگر مدل xenyx 502 یک کانال داره و قیمتشم خوبه:smile (82):
    حدودا : 60.000 تومن
    ولی من میخوام کیفیت رو با یه میکسر بی کیفیت پایین نیارم
    آیا تبدیلی چیزی برای اتصال میکروفن به 2496 کشف نشده:smile (18):
    در مورد میکروفن هم شما با این جمله (برای کارهای پاپ آروم من زیاد نمیپسندم K2 رو بخاطر همون bright بودنش البته بستگی به موقعیتش هم داره و همینطور سلیقه ایه. Bright یعنی صداش کمی تقویت شده تو فرکانس های بالا ) چهار ستون بدنم رو لرزوندید:smile (29):
    در ضمن کانتری آنچنان شدتی نداره مخصوصا من که میخوام کارام رو با پایه گیتار آکوستیک بسازم:smile (82):
    الان بیشتر اتصال میکروفن به کارت صدا مهمه اگه اطلاعاتی دارید دریغ نکنید:smile (41):
    تشکر بسیار

من که جوابم رو گرفتم:smile (73):
    حالا این عکس رو هم میذارم که نتیجه اخلاقی تاپیک معلوم بشه
    پیام اخلاقی : اگه مشکلی مثل مشکل من داشتید باید دنبال این کابلا بگردید اگه اشتباه نکنم:smile (30):
    dbx 376 + rode k2 + m-audio 2496 + میکسر یک کاناله-XM2RCA.JPG

6. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    البته خودت جواب خودت رو پیدا کردی درسته کارت صدات دو نوع ورودی صوتی داره rca و spdif که دومی یه ورودی دیجیتال هست. خب میکروفن تو چه خروجی میده؟ xlr یا trs (یا همون 1/4 اینچ) ؟ هر کدوم از این خروجی هارو که بده تو دو راه داری... همونطوری که خودت گفتی از رابط xlr به rca یا trs (یعنی همون 1/4 اینچ) به rca استفاده میکنی. این اتصال ها به صورت آنالوگ به آنالوگ هست. ولی اگه بخوای میکروفن یا خروجی فنتوم پاور که فقط xlr یا trs خروجی میدن رو به spdif وصل کنی اونوقت یه کانورتر انالوگ به دیجیتال نیاز داری. پس گزینه اول رو انتخاب کن.

7. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با تشکر از JayR عزیز
    البته من باید به پیام اخلاقی بالا این رو هم اضافه میکردم که:
    همه میکروفنها برای اینکه بتونن کار کنن احتیاج به 48v برق دارن که طبیعی هم هست
    ولی این برق از کجا باید تامین بشه ؟ در اکثر مواقع کارت صداهای اکسترنال این امکان رو دارن که 48v برق به میکروفن بفرستن اما 90% یا 100% از کارت صداهای اینترنال دارای این قابلیت نیستند یعنی اینکه فانتوم پاور ندارن و ما مجبوریم دنبال وسیله ای بگردیم که برق میکروفن رو تامین کنه ؟ در این مواقع میکسر تنها گزینه برای حل این مشکله:smile (73):
    اما در مواقعی تبصره هایی هم وجود دارن که نیاز ما به میکسر رو منتفی میکنن مانند:
    منبع تغذیه میکروفنهایی مثل : mxl genesis - rode k2 - m-audio sputnik 2 - rode classic 2
    این میکروفن ها برق خود را از طریق منبع تغذیه و منبع تغذیه برق را از کابلی مجزا تامین میکند و در این صورت ما میتوانیم فقط از یک کابل XLR to RCA برای اتصال میکروفن به کارت صدا استفاده کنیم:smile (19):
    پیام آموزنده 2 : « چرا عاقل کند کاری که باز آرَد پشیمانی » پس سعی کنید همیشه کارت صدای فانتوم پاور دار بخرید .

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. قیمت dbx 376