Cubase Reason Rewire

شروع موضوع توسط mzeddot ‏4/12/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک Cubase Reason Rewire تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام

دوستانی که از ریزن(یا هر سکوئنسر دیگه ای) به صورت ریوایر در کیوبیس استفاده می کنن یک سوال داشتم.

می خواستم ببینم امکانش هست که در هر دو برنامه همزمان میدی سیگنال ها رو رکورد کرد یا نه؟

الان من می تونم وقتی رکورد رو تو کیوبیس می زنم فقط تو کیوبیس رکورد می شه و تو ریزن فقط اون خط (اسم اون نوار رو نمی دونم Time indicator?) جلو می ره ولی چیزی رکورد نمی شه. می خواستم ببینم می شه یا نه. سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که وقتی توی کیوبیس میدی رکورد می کنیم اینسرت های میدی فقط می شه بهش داد. اگه بخوایم اینسرت های آدیو بدیم مثل کامپرسور و مکسیمایزر باید چکار کنیم؟ اکسپورت کنم به فایل wav و بعد دوباره ایمپرت کنم؟ راه بهتری هست؟

ممنون:smile (26):

2. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    در مورد سوال اولتون باید بگم خیر امکان رکورد توسط ریزن در صورت Rewire امکان پذیر نیست و فقط در نرم افزار Master امکانپذیر هست ولی این امکان در نرم افزار ریکورد تعبیه شده است

در مورد سوال دومتون بله امکانش هست زمانی که یک VST را در یک Midi Channel بارگذاری می کنید دو تب Midi Insert و Insert به شما نمایش داده می شود که می تونید از تب Insert استفاده کنید

3. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    درود بر شما

همزمان که نه ولی اگه به جای اینکه رکورد کیوبیس رو بزنی ، رکوردی که تو خود ریزن هست رو بزنی ، تو ریزن رکورد میشه .
    اگر هم اجبارن میخوای تو هر دو رکورد داشته باشی ، اول میدی تو کیوبیس رکورد کن ، بعدش رکورد ریزن رو بزن تا دوباره همون رکورد تو ریزن هم رکورد بشه.

بدرود

4. bplus

bplus عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    acidpro, reason
    با عرض پوزش من فکر کنم شما 2 تا اشتباه میکنید. اول اینکه Rewire 2 نرم افزار رو Match میکنه یعنی اگه play کنی دیگری هم play میشه Tempo عوض کنی اون یکی هم تغییر میکنه. اگه به خواهین هر 2 ریکرد شن باید داخل ریزن گزینه Record Enable مربوط به دستگاه مورد نظر رو فعال کنیم یعنی همون که توی Timeline هست بعد ریکرد کنید و فرقی هم نداره از چه نرم افزاری ریکرد میشه.

5. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    بهتره خودتون امتحان کنید و نتیجه را ببینید

خیر وقتی شما نرم افزار مستر رو باز کنید keyboeard در ریزن از کار میافتد و تنها در محیط نرم افزار مستر قابل استفاده می باشد و در نهایت باید خروجی Midi بگیرید و وارد محیط ریزن کنید

6. bplus

bplus عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    acidpro, reason
    البته ی چیزی رو قابل توجه دوستان باید بگم که بستگی داره از چه نرم افزاری به چه نرم افزار دیگه ای ریوایر میکنیم. برای مثال اگر ریوایر مادر آدیوشن و وصل شونده ریزن باشه خیلی از تنظیمات رو باید از آدیشن انجام بدیم و ریزن هیچ کاری انجام نمیده ( مثلا تنظیم تمپو ) ولی برای ریکرد کردن هیچ فرقی نداره و 100% اطمینان دارم. من حدثی که میزنم از مشکل شما اینه که شاید ریوایر یا نرم افزارهاتون چون ورژن قدیمی دارند حتما باید از نرم افزار مادر ریکرد شه!

بارگذاری...