Blue Screen Of Death

شروع موضوع توسط SteveBassist ‏15/9/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک Blue Screen Of Death تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    سلام
    من تازگی یه کیس با مادربرد GIGABYTE EP43T-USB3 و گرافیک NVIDIA GeForce 210 و هارد سامسونگ و دوتا رم 2 گیگ GEIL که روی هم میشه 4 گیگابایت رم و CPU هم یک Intel Core 2 Quad CPU Q8300 @ 2.50 GHz که چهار هسته داره خریدم...مشکل من اینه که تا حالا نزدیک به 5-6 بار (داخل بازی و هم تو محیط ویندوز) یه دفعه همه چی میره و کل صفحه آبی میشه و اروری رو مینویسه و بعد سیستم خودبخود Restart میشه...5 بار که این ارور پیش اومد اومدم یه سیدی بازی نصب کنم تا آخر نصب رفت و دیگه یا سیستم پس از ری استارت صفحه مانیتور خاموش بود یا ویندوز قفل میکرد...خلاصه داغون بود و بوغ ممتد هم بعضی وقتا میزد... سیستم رو بردم پیش فروشنده و فرداش گفت کارت گارانتی مادربرد و گرافیکتو بیار منم آوردمشون و بعد از 1-2 هفته سیستم رسید دستم... اولا که گفت کارت گرافیکتو عوض کردم که دیدم قوطی کارت گرافیک جدید کوچکتر از قبلیه! زنگ زدم و گفتم بهش و گفت تقلبی نیست ملاک کارت گارانتیه که داره... البته رنگ کارت گارانتی یه خورده فرق میکنه....و روی قوطی برچسب 3 سال گارانتی وجود نداره... البته کارت گارانتی برچسب هلوگرام داره... به نظرتون کارت گرافیک رو انداخته؟ در ضمن این یارو فروشنده میگه همش بخاطر اینه که چند تا نرم افزار رو سیستمت نصبه!! بگو مرد حسابی چه ربطی داره؟ من این سیستم قوی رو خریدم که از نظر نرم افزار و بعدا آهنگ سازی کم نیاره اون وقت طرف میگه 1-2 نرم افزار فقط نصب کن :smile (27):!! اصلا طبق ویکیپدیا این ارور سخت افزاریه نه نرم افزاری که این مردک میگه مقصر منم!
    به نظر شما این ارور از چی میتونه باشه؟
    در ضمن ویندوزم اکس پی سرویس پک 3 هست از شرکت مهندسی نوین پندار خریدم...
    در ضمن وقتی میخوام هیبرنیت کنم که باید شیفت رو تو او پنجره turn off computer فشار بدم دکمه hibernate نمیاد به حای استندبای و وقتی هم که استند بای میکنم عین همیشه استندبای میشه ولی کل سیستم خاموش میشه و باید دوباره روشن کنم کیس رو و صفحه میاد ...یعنی استندبای میشه ویندوز ولی کیس خاموش میشه درحالی که قبلا در کیس های دیگه ای که داشتم کیس خاموش نمیشد؟!!!؟؟؟
    خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید.:smile (74):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏15/9/10
  2. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    blue screen فقط به دلیل سخت افزاری به وجود نمیاد
    اختلال در کار درایور ها هم می تونه باعث blue screen بشه
    اگر اون لحظه ایی که blue screen رو می بینی بتونی عکسی ازش بگیری ( با موبایل ، دوربین )
    که جزئیاتش رو ببینم دقیق تر می تونم راهنمایی کنم

3. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    منم این اشکال رو دارم، حتی وقتی هاردو کامل فرمت کردم و میخوام ویندوز بریزم هم این مشکل پیش میاد.

4. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    1-صفحه آبی که در مانیتور مشاهده میکنید در بین کامپیوتری ها به نام صفحه مرگ معروفه و در هنگام وقوع همونطور که گفتین،همه چی قفل میشه و پس از مدتی هم سیستم ریست میشه.به این حالت Crash کردن هم میگن.
    دلایل مختلف نرم افزاری و سخت افزاری برای بروز اون وجود داره.
    مهمترین و شایع ترین دلیلش اتفاقیه که در Ram میفته.
    میدونید که برنامه ها هنگام اجرا از هارد روی Ram فراخوانی میشن و در Ram هست که دستورالعملها قرار میگیرن و به نوبت هم توسط مغز سیستم یا همون Cpuی خودمون اجرا میشن.
    وقتی آدرس یکی از این دستورالعملها در جای مناسبش(آدرس فیزیکیش در Ram)قرار نگیره،سیستم برای
    جلوگیری از تداخل آدرسها،یه وقفه تولید میکنه و اونو به سیستم عامل میفرسته.
    سیستم عامل هم برای اینکه آدرسها با هم قاطی نشن یک صفحه آبی رنگ که شما میبینید رو مونیتور ظاهر میکنه و اون بالا شما کلی صفر و یک میبینی که در اصل آدرس فیزیکی هست که تداخل رخ داده.
    دلیل این هم اشکال در نرم افزار و سیستم عامل هست.
    مثلا یه بازی نصب کردی و در حالت اجرا صفحه آبی میاد که اصلی ترین دلیلش رو گفتم.
    حالا برای رفع این اشکال:
    الف)سیستم عاملت و تمام نرم افزارها رو دوباره نصب کن .(شاید یکی از نرم افزارها به دلایل مختلف از جمله کرک بد باعث تداخل بشه.سعی کن شناساییش کنی)
    ب)اگه برات امکان داره Ram و کارت گرافیکت رو در یه سیستم دیگه چک کن.
    ج)در زمان اجراب بازی یا کلا نرم افزارهایی که به پردازش سنگین نیاز دارن(مثلا کیوبیس وقتی که لایه ها زیاد میشه یا 3D Max و امثال اینها) حتما ویروسیابت رو غیر فعال کن.
    د)اگه چند تا اسلات Ram داری و اگر خالی هستن اول اینکه جای Ram رو عوض کن و همینطور چند تا ماژول هستن حتما در اسلاتهای همرنگ قرار بده.
    ---------------------------------------------------------------------
    2-برای Hibernate کردن برو تو کنترل پنل و بعد برو تو Power Option .
    بعدش اون بالا رو Tab سوم کلیک کن.
    سپس تیک Enable Hibernation رو بزن و Ok کن.
    ----------------------------------------------------------------------
    3-استندبای هم مربوط به پاور و تنظیمات Bios میشه.
    اونا رو چک کن.
    اگه سوالی بود بپرس

5. oxygenx

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    تا یادم نرفته...
    راستی صفحه مرگ دلایل دیگه ایی هم داره.
    اگر با چک کردن اونایی که گفتم ،مشکل حل نشد باید بری سراغ سخت افزار که حتما یکی از اونا مشکل داره...

6. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    مرسی از همه دوستان از جمله light و oxygenx بخاطر پاسخشون ;
    این ارور تو سیستم من زود میره یعنی وقت زیاد ندارم عکس بگیرم...حالا سعیم رو میکنم...البته بعد ازrestart که میاد تو ویندوز اطلاعات فنی مربوط به ارور رو نوشته همون رو بنویسم؟ البته این ارور پیش بینی نشدنیه..شایدم دوباره پیش نیاد از موقعی که دوباره تحویل گرفتم فقط 1 بار اینجوری شده...حالا به نظرتون دوباره ویندوز و ...رو عوض کنم؟یا بذارم دوباره اینجوری شد؟
    در ضمن کارت گرافیک عوض شده و مثل اینکه مادربرد هم گارانتی رفته....
    من قبلا ویندوز xp سرویس پک 2 داشتم و هیچوقت تقریبا اینجوری نشده بود البته تو یه سیستم دیگه ...ولی تو این سیستم فقط سرویس پک 3 نصب بوده و این ارور پیش میومده ...به نظرتون ممکنه بخاطر نوع ویندوز باشه؟ الان چه ویندوزی از همه بهتره به نظرتون؟من از سادگی ویندوز xp خوشم میاد بخاطر همین همش xp نصب میکنم.
    درضمن وقتی سیستم رو روشن میکنم همون اولش یه صدای تق تق از تو کیس میاد که یه بار درش رو باز کردم که صدا رو بشنوم از کجاست ...فکر کنم از DVD-DRIVE بود که مدلش SAMSUNG TRUDIRECT هست...
    ممنون.

7. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    الانم دوباره مشکل پیش اومد :
    4-5 تا صفحه فایرفاکس و دانلود باز بود که یه دفعه صفحه سیاه شد و بعدش صفحه دوباره اومد ولی بالاش تکه تکه بود ولی موس و کیبرد قفل بود یعنی سیسستم قفل بود که restart کردم و بعدش نوشت windows has recovered from a very serious problem که خواستم عکس از اطلاعات فنی بگیرم نشد ... یعنی پنجره رو بستم اشتباهی....
    نرم افزاری نیست که بگرده تو کل سیستم و پیدا کنه مشکل از کجاست؟ سخت افزار ..نرم افزار؟
    لطفا کمک کنید.
    لطفا کمک کنید ..

8. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    منم دقیقاً همین الان این مشکلو دارم، از نرم افزار که نیست چون من هاردمو کامل فرمت کردم، در حال نصب ویندوز هم این مشکل پیش اومد؛
    نمیدونم مشکل از کجاست، ولی من جای رم هارو که تو مادربورد عوض میکنم برای یه مدت درست میشه، اما فردا دوباره همون مشکل پیش میاد؛
    صدای تق تق کیس فکر کنم از هارده که قطع و وصل میشه..
    همین تکه تکه نشون دادن صفحه رو منم باهاش مواجه میشم؛ اگه کسی بتونه بگه راه حل چیه، به دو نفر کمک کرده؛
    منم خواهش میکنم یکی کمک کنه!!!!

9. oxygenx

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    خوبه...
    الان این علایم رو که گفتی ،شک رو متوجه کارت گرافیک،Cpu و یا هارد و MotherBoard میکنه.
    سیاه شده ناگهانی صفحه،دلیل بر مشکل داشتن کارت گرافیکه!
    درایورش رو آپدیت کن.
    اگه نشد...
    قفل شدن موس و کیبرد هم دلیل بر مشکل داشتنه MotherBoard هست.چون میگی بعد از ریست شدن ویندوز پیغام میده.
    اگه نشد...
    اگه بازم قفل میشه شک نکن که مشکل از MotherBoard هست.
    برای من هم دقیقا همچین مشکلی پیش اومده بود.
    MotherBoard من از مارک گیگابایته.
    اگر باز هم قفل شدن موس و کیبرد تکرار شد چند تا خازن در کنار Cpu هست که به رنگ قهوه ایی و یا مشکی هستن.اگه بتونی عوضشون کنی مشکلت حله.البته اگر سررشته ایی از الکترونیک یا کامپیوتر نداری دستش نزن.چون لحیم کاریه خیلی دقیقی میخواد!(آقا دست نزن،شوخی کردم،بده تعمیر)
    اما اگه این علائمی که میگی مدام نیست و هفته ایی یا ماهی یه بار اتفاق میفته،ویندوزت رو عوض کن.
    یعنی مارک شرکتی که ویندوز رو ازش خریدی.
    محصولات JB خیلی عالی هستن.
    البته کمی گرونتر از بقیه هم هستن.
    در مورد هارد هم دقت کن، گوشت رو ببر نزدیک ،اگه تک تک میکنه و همه چی هم در اون لحظه قفل میشه،هدش شل شده که باید در مرکز تعمیرات درست بشه.
    چون سفت کردن هد ابزار میخواد...
    مشکلی بود بگو...
    :smile (75):

10. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    سلام
    گرافیک و مادربرد تحویل گارانتی داده شده قبلا و گرافیک عوض شده....
    تازه درایور و ویندوز نصب کردم....
    قفل شدن موس و کیبرد موقع قفل شدنه...یعنی ریست که میشه درست میشه ...منظورم اینه که میدونی که اکثر مواقع تو ویندوز XP قفل که میشه موس حداقل حرکت میکنه ولی این که قفل میشه موس و کیبرد عمل نمیکنه ...البته من از یه KVM SWITCH D-LINK استفاده میکنم که برای استفاده از یه ست موس و کیبرد و مانیتور برای دو کیس هست....
    البته این مشکلات خیلی کم پیش میاد...
    ماشاالله چقدر شوخ هستید!
    نه هارد فکر نکنم مشکلی داشته باشه چون صدا که گفتم اون لحظه اول روشن شدن سیستمه و از dvd-drive هست.
    فکر نمیکنم CPU مشکلی داشته باشه...بیشتر فکر میکنم از مادربرد یا رم یا گرافیکه؟...
    مرسی.

11. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    امروزم دوباره هنگام وبگردی قفل شد و موس هم حرکت نمیکرد که بعد از چند ثانیه دوباره صفحه آبی مرگ اومد که بعد از ری استارت شدن از اطلاعات فنی ارور عکس گرفتم :

{username}-{filename}
    البته متاسفانه یادم رفت روی اون click here اولی کلیک کنم :smile (49):
    لطفا راهنمایی کنید.

فایل های ضمیمه:

• Blue Screen Of Death-error.JPG
      error.JPG
      اندازه فایل:
      77.1 KB
      نمایش ها:
      59
  12. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    سلام
    الان هم دوباره مشکل پیش اومد!
    کامپیوتر رو ری استارت کردم و ویندوز بالا اومد ولی موس دچار مشکل بود...یعنی خودبخود صدبار ! روی همه چیز پشت سر هم کلیک میکرد طوری که سیستم رو خاموش کردم! تازه اونم با بدبختی چون میخواستم ری استارتش کنم خود موس روی خاموش کردن صدبار کلیک کرد!
    بعد از 1-2 ساعت روشنش که کردم بعد از چند دقیقه صفحه سیاه بودن صفحه اینجوری شد که اولش نشانگر موس هم حرکت نمیکرد و بعدش ساعت شنی پدیدار شد و نشانگر حرکت میکرد ولی بعد از 1 دقیقه دوباره صفحه آبی مرگ اومد که زود رفت و نتونستم ازش عکس بگیرم ولی از پیغام ویندوز عکس گرفتم.
    البته معنی پیامها رو میفهمم ولی فروشنده میگه من گرافیک رو عوض کردم و بهترینشو گذاشتم ....
    لطفا زودتر کمک کنید...الان 3 پست پشت سر هم فقط دارم خودم مینوسیم..خواهشا کمک کنید.

فایل های ضمیمه:

• Blue Screen Of Death-IMG_0587.jpg
      IMG_0587.jpg
      اندازه فایل:
      830.8 KB
      نمایش ها:
      7
    • Blue Screen Of Death-error3.JPG
      error3.JPG
      اندازه فایل:
      97.6 KB
      نمایش ها:
      7
    • Blue Screen Of Death-techreport.JPG
      techreport.JPG
      اندازه فایل:
      53.4 KB
      نمایش ها:
      5
  13. oxygenx

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    سلام
    SteveBassist جان بگو داشتی برنامه خاصی اجرا میکردی که اینطوری شد؟
    مشوکه که کارت گرافیک قاطی داره!
    بخاطره مونیتور میگم!
    آهان یه چیزی.
    کارت گرافیکت از این فن دارهاست یا فقط رادیات داره.
    چون گرمای خیلی زیاد هم باعث این مشکلات میشه!
    به نظر من همین عکسها رو به فروشنده برو نشون بده.به هر حال پول دادی و باید جنس خوب بهت بده.

14. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    نه موقع بالا اومدن ویندوز اینجوری شد.
    موس که درست بود شکلش! یعنی وجود داشت و حرکت هم میکرد!
    از نظر گرما که مشکلی نداره! نمیدونم فکر کنم هم سینک داره هم فن...

15. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    منم این مشکل رو داشتم 2 هفته پیش.
    ویندوز ریختم ولی بازم میومد و ریست میکرد ولی اتفاقی یه سری ویدئو از کامپیوتر خودم ریختم کامپیوتر خواهرم دیگه بعد اون مشکلی پیش نیومد(البته یکی 2 بار ارور dont send داد مربوط یه ویندوز موقع بالا اومدن ولی دیگه صفحه آبی نشد ریست کنه)
    بعد کامپیتر خواهرم اونجوری شد تا اینکه ویدئو هارو پاک کرد کلا.

16. mmsaffar

mmsaffar

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کسی میدونه روی یه نوت بوک که ویندوزش 7 هست چطوری میشه یه ویندوز xp نصب کرد؟

اخه این لب تاپ جدیدا خیر سرشون نمیشه روش ویندوزه قدیمی نصب کرد؟

حالا اونو ولش کن من اومدم win xp بریزم حالا بعد از اینکه گفت نمیتونم بریزم و ارور داد دیگه همون 7 رو هم بالا نمیاره و حالا هم که میخوام 7 رو دوباره نصب کنم گیر میده و همون رو هم نصب نمیکنه ؟

بعد همون اروری رو میده که مادربورد به علت شناسایی نکردن فایلهای مربوط به ویندوز یه صفحه ابی رو میاره وریستارت میکنه

ایمیج هم ندارم ازش

و نه دیگه اجازه میده روش ویندوز جدید 7 بریزم

17. oxygenx

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دقت کن که الان دیگه رو لپ تاپهای جدید نمیشه Xp گذاشت...
    با این حال برو تو تنظیمات بایوس لپ تاپ و قسمت اتصال هارد رو به ATA تغییر بده...(ببین اصلا همچین چیزی داره!)
    بعدش میتونی Xp رو نصب کنی...
    در ضمن دقت کن که Xp باید قبل از 7 نصب بشه....
    و در درایودهای مجزا!

18. singer2011

singer2011 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, soundforge
    دوست عزیز برای نصب ویندوز xp روی لب تاپ بعلاوه توضیحات سایر دوستان شما بایستی درایور صدا ، تصویر ، مودم و .... که مربوط به ویندوز xp است را از سایت مربوط به سازنده لب تاپ دانلود کنید تا بعد از نصب ویندوز دچار مشکل نشی و همچنین باید ویندوز xp و ویندوز 7 در درایو های جدا نصب بشه و برای اینکه در حین نصب به مشکل نخوری درایو مورد نظر خودت که قراره ویندوز روی اون نصب بشه ابتدا format کن و سپس ویندوز را نصب کن .

بارگذاری...