پروژه تکمیلی Bakhtevash - Zero Point

شروع موضوع توسط hexenpro ‏24/2/14 در انجمن Rock

تاپیک Bakhtevash - Zero Point تالار Rock در persian-music.org.

?
  1. خوب

2 رای
    66.7%
  2. متوسط

1 رای
    33.3%
  3. بد

0 رای
    0.0%
  1. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    این جدیدترین کار بنده و اولین تراک از آلبوم محروم "Deprived" می باشد.
    اساتید! هنرمندان! دوستان! خواهشا بنده رو از نظراتتون محروم نکنید

Zero Point

First Track of Deprived Album

By Ali Bakhtevash
    Genre: Atmospheric Rock - Instrumental

لینک دانلود 1: 01. Ali Bakhtevash - Zero Point
    لینک دانلود 2: 01. Ali Bakhtevash - Zero Point - MP3 Download, Play, Listen Songs - 4shared - Bakhtevash Ali

{username}-{filename}

Daw: FLstudio
    Vsti: SI-Bass Guitar, EZKey, Organ,SI-String, RealGuitar, Real LPC, Ample Guitar G, Atmosphere, kontak 5
    Vst: ایزوتوپ اوزون 5, T-RacksCS & FL Plugins, AMT Max Warm, Guitar Rig 5, AmpliTube3

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش: ‏24/2/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  2. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    کار جالبی بود.
    پروژه ی خاصی هست و من خوشم اومد.
    فضاسازی و خلاقیت جالبی هم داشت.
    به امید موفقیت هر چه بیشتر برای شما دوست من.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. si2music

si2music عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic, wavelab
    به عنوان یه شنوندهمعمولی واقعا حال کردم داداش
    مخصوصا با گیتارو درامی که تو دقیقه :25 میزنه :D پرفکت.........همون عالی خودمون

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    فضای کلی کار خوب بود.
    اما مشکل در میکس و مسترینگ وجود داره
    وضوح لازم رو ندیدم.
    جنس درامز ( البته سلیقه ائیه ) اما مناسب این فضا نبود. میشد لایو تر باشه ( توصیه میکنم از سمپلهای لاجیک کنتاکت استفاده کنید یه درامز داره مناسب این فضا )
    صدای گیتار در یه جاهایی ناکوکی بدی داره

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,209 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    hexe جان، سبک این قطعه برام آشنا نبود، بنابر این چیز زیادی نمیتونم بگم.
    اینکه الکتریک گیتار (لید) در گام مینور، ملودی اجرا کنه، اونهم یک ملودی شرقی، من نتونستم ارتباط برقرار کنم و جزء برانش راک قرارش بدم. شاید من هنوز به دیده ی راک به معنی کلاسیک اون به این ساز نگاه میکنم.

از دقیقه ی 3:22 یک ساز زهی اضافه شده که رنگ سنتور داره (دقیقاً تشخیص ندادم که چیه) که صدای ناکوکی داره. من با اون هم نتونستم ارتباط برقرار کنم. سبکهایی هست که ساز رو عمداً از کوک خارج میکنن واستفاده میکنن. این سبکها بیشتر ساختار امبینتی دارن و ناکوکی بخشی از فضای کار رو میسازه و برای شنونده قابل قبول تره. ولی در یک چنین سبکی که ساختار ملودیک در اون بیشتر غالب هست، برای من جا نمی افته. نمیدونم، همونطور که گفتم چون من با سبک این کار آشنایی ندارم، تحلیل قطعی نمیتونم بدم.

حالا من یک نقطه بسیار مثبتی توی این قطعه دیدم که معمولاً آهنگسازهای شرقی بندرت بهش اهمیت میدن: خط Bass
    من معتقدم که هارمونی Bass نه تنها پایه ی خط هارمونی، بلکه پایه ی استراکچر کل قطعه هست. در کارهای شرقی، مظلوم ترین خط، خط Bass هست! معمولاً بسیار کمرنگ و در حد یک همراهی کننده ی لاغر مردنی ازش استفاده میکنن. برعکس، در قطعه ی Zero Point شما اومدی به این خط، یک شخصیت مستقل دادی. یک هویت مستقلی که در عین استقلال، یک مکمل پایه و همکار بسیار جدی در ارتباط با سایر خطوط، و همچنین یک حضور ضروری در قطعه محسوب میشه. به لحاظ تکنیکی کار پیچیده ای هم انجام نمیده و در واقع یک لوپ بیشتر نیست؛ با این حال بسیار خوب و مناسب جا افتاده. از این نظر بهت تبریک میگم.

موفق باشی

آخرین ویرایش: ‏3/3/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 6
  6. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    خسته نباشین.
    قطعا میکس بهتری رو مطلبید این قطعه. اون Texture هایی که به کار بردید، صدای گیتار میتونست خیلی بهتر باشه و ...
    در مورد سبک تم کلی کار رو حفظ کرده بودید. اما نه از لحاظ ساختار ملودیک و هارمونیک کار.
    توقع داشتم فضای ماژورتر و به اصطلاح Happy تری رو ببینم، چیزی که جز اصول راک هست. آرتیست هایی مثل Anathema که کارای Atmosphric Rock خوب و برجسته ای دارن.
    کمی با انتخاب ساز هم به شخصه مشکل داشتم. در کل تقریبا بیشتر زیرشاخه های راک تم شرقی ندارند و حس و حال ماژور دارند.
    در مورد درامز هم موافقم میتونست بهتر باشه.
    در کل من چیزی که از Atmospheric Rock شنیدم و شناختم چیزی نبود که در ترک شما احساس کردم کمانکه حس کار خوب بود.
    موفق باشید.

7. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ممنون از تمام کسانی که کار رو گوش دادند و نظر دادند. اما نکته ای که به نظرم عجیب اومد! گیتارالکتریک نمی تونه توی گام مینور ملودی اجرا کنه؟! و اینکه میگید انتظار داشتید کار شادتر و ماژورتری بشنوید، خب من اصلا نمی خواستم که ماژور باشه و به عمد از گام دو مینور استفاده کردم. اینکه هم میگید این چیزی نبود که از اتمسفریک راک انتظار داشتید خب در حقیقت من موقع ساخت اصلا به فکر سبک نبودم و بیشتر هدف من خلق سبک جدید یا نوعی نو آوری توی سبک هاست! به خاطر همین هم هست که از سنتور و نی استفاده کردم. کاملا انتظار داشتم بگید سبک ناآشناست چون از کسانی دیگری هم شنیدم این نظر رو. حال نمی دانم نسبت به کارهایی قبلی پیشرفتی داشتم؟!

البته این که میگید صدای گیتار خب نیست فقط میتونم بگم کاش داشتم و بلد بودم و زنده میزدم! به مراتب بهتر میشد از الان که از ساز مصنوعی استفاده کردم.

در مورد خط باس خوشحالم که نظرتون جلب کرده آقای فرهود . بله دقیقا حق با شماست. در اکثر کارها نت های باس بر پایه یا همانند نت های ریتم و ملودی هستش اما اینجا بعضی جاها همانند ملودی کاره و بعضی جاها کلا جداست.

البته قبول دارم که میکس بهتری میتونست داشته باشه و همچنیم مسترینگ بهتر. متاسفانه در این زمینه گویا ضعف دارم و انشاالله و به کمک شما اساتید در این زمینه بهتر خواهم شد. در مورد وضوح کار که آقای محبی فرمودند! من هم خودم این احساس رو توی کارهام دارم و واقعا نمیدونم چرا اینطوری میشه! من تمام vst ها رو به کانال های جدا تخصیص دادم و توی محدوده فرکانسیشون اکولایز کردم و تا حد ممکن شفافشون کردم به قول معروف اما بعد از اکسپورت این حالت پیش میاد. نمیدونم شایدم ریورب زیادی دادم به کار! واقعا نمیدونم اگه کسی میشه بهم بگه در صورت امکان
    در ضمن من منتظر نکات و نظرات بیشتری از دوستانم.

آخرین ویرایش: ‏25/2/14
  8. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,254 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    سلام دوست عزیز خسته نباشی ، ترکیب کار خوب بود ایده ها ی جالبی توی آهنگ بود ولی راستش من فضای کار رو نپسندیدم خوب این سلیقه ای هست ، میکس ومسترینگ کار کمی ضعیف بود ، صدای گیتار میتونست بهتر میکس بشه بعضی جاها انگار کوک نبود . در کل کار جالب بود موفق باشید .

9. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ممنون بابت نظر. فکر کنم به خاطر این احساس میکنید صدای گیتار ناکوکه چون با اتومیشن بعضی جاها نت رو 1/2 تا 1 پرده پیچ کردم به نت بالا یا پایین! به اسکرین شات توجه کنید.

فایل های ضمیمه:

10. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    سلام. ببخشید که دیر سر زدم اینجا. این اینترنت ما چند روز بود بامبول در میاورد سرمون. همینکه Online میشدم چهار رکعت نماز شکر می‌خوندم!

اما بعد،

دیدتون نسبت به این سبک موسیقی‌ (نمیدونم بگم Electronic, Koutrock, Space. شاید Koutrock بهتر باشه) خیلی‌ خوبه. احتمالا کار‌های زیادی در این سبک گوش کردید. بعضی‌ جاهاش آدم یاد کار‌های Tangerine Dream میفته. یکی‌ از انتقاداتی که به کار با کامپیوتر دارم اینه که "حس" نوازندگی (مخصوصاً برای گیتار الکتریک) رو نمیشه ایجاد کرد. فرضاً شروع Improvise در زمان ۱:۴۴ رو در نظر بگیریم شما دو دفعه "۲ نت" زدی. بنده اگه نوازنده این تیکه بودم، یا دو نت دوم رو کلا Artificial Harmonics میزدم، یا حداقل کشش دومی‌ رو کم می‌کردم و بلافاصله Artificial Harmonics رو پشتش میزدم. به هر حال کار بسیار منسجمی بود. تبریک میگم.

11. ramtinmjj

ramtinmjj عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    سلام .به نظرم باید ریتمش بیشتر میشد.هم شفافیتش وهم سرعتش. در کل عالی بود ;):D

12. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    مگه اینترنت اونجا هم اوضاعاش خرابه مثل اینجا :D بله من کلا عاشق سبک های از متال و راک هستم که حال و هوای اتمسفریک، سمفونیک و سایکلاتیک دارند. همچنین از سبک های الکترونیک همچون ترنس، نیوایچ و کلا سبک های خلسه ای و به خصوص مفهومی دارند. در کل هم من همیشه فقط به خود موسیقی دقت دارم تا خواننده، همچنین زیاد طرفدار اهنگسازهای خاصی هم نیستم و تعصبی برخورد نمی کنم، حالا نمیدونم این بده یا خوب! واسه همین هم هستش کلا اینسترومنتال کار میکنم و سبک کاریم هم به این سمت و سو ها میره. در مورد گیتار هم خدا عمرت بده! حرف دلم رو زدی همه میگن ناکوکه فلانه بهمانه ولی شما چون خودت نوازده هستی میدونی که نمیشه با وی اس تی صدای گیتار رو خوب در آورد حالا هر چقدر هم که حرفه ای کار کنی! بیای تکنیک بازی هم در بیاری صداش ناکوک میشه :banghead:
    حالا حقیقتش خیلی هم علاقه دارم برم گیتار یاد بگیرم ولی دیگه فکر نکنم تو این سن و سال به جایی برسم :( همینه که به همون کیبوردمون اکتفا می کنیم.

13. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام

خوشبختانه اکثر اساتید و دوستان نظر دادن و منم تقریبا با همشون موافقم برای همین سعی می کنم از یک دید دیگه نظرات شخصیمو بگم!

استارت کار تا ثانیه 25 تقریبا به من حس استارت کارای psychedelic trance و کلا اینجور سبکهارو میده! که بعد از شنیدن صدای گیتار قضیه فرق می کنه! که ارتباطشون خیلی جالب نبود به نظر من.

تو ادامه هم که قسمت اصلی کار هست همون ایرادات و نقاط قوتی که دوستان بشون اشاره کردن قبلا!

آخر کار هم که دوباره برمیگردیم به حس 25 ثانیه اول که این شروع و پایان اینشکلی به من این حسو میده که این ترک بین 2تا ترک دیگه قرار گرفته(یه جورایی شبیه کارای progressive ) و بش نمیاد intro یه البوم باشه!

در کل کار قابل قبولی بود از لحاظ حسی برای من ولی زیاد پخته و جاافتاده نبود از لحاظ فنی.

خسته نباشین و ادامه بدین!

14. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    بسیار ممنون بابت نظر. گفتین اولش شبیه سایکلدیک ترنس هستش؟! حالا نمیگم شاید آرپژهای مشابهی توی هر دو سبک استفاده میشه ولی توی ترنس اغلب از سازهای الکترونیکی با صدای سینتی سایزری استفاده میشه. ولی من تا اونجایی که تونستم از صدای سازهای طبیعی استفاده کردم.

کاش میگفتی بعد از شنیدن صدای گیتار چه نوع سبکی به نظر شما به خودش میگیره و در کل سبک کار رو به چه سبکی نزدیکه.

اما این نکته که میگی این آهنگ انگار بین دو آهنگ قرار گرفته برام خیلی جالب بود، میدونی چرا چون من اولش خواستم یه حالتی به وجود بیارم که انگار قبلش هیچی نبوده (نقطه صفر) ولی گویا موفق نبودم!

15. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بخاطر آرپژ یا گام آهنگ نیس که میگم شبیه سایکدلیک شده بیشتر بخاطر امبینس و صداهای الکترونیکی که تو 25 ثانیه شروع و آخر کار استفاده کردین میگم.
    این شروع و پایان یجورایی شبیه یه سناریو شده. انگار داره نشون میده کل فضای آلبومو قراره تحت تاثیر قرار بده.
    بنظر من سبک کارتون یه چیزی بین شاخه های folk,doom,post,psychedelic از سبک rock,metal میتونه باشه البته ممکنه اون سبکی که f.metal عزیز بش اشاره کردن نزدیکتر باشه ولی من با اون سبک آشنایی ندارم! از بین سبکایی که شنیدم به اینا بیشتر شبیه بود.
    توصیه میکنم به کارای گروهای explosions in the sky, god is an astronaut (سبک post rock) هر کودوم که گیر آوردین گوش کنین.

16. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام دوست هنرمند و گلم :) بیشتر چیزایی رو می نویسم که با سلیقه ی من زیاد جور نبود امیدوارم مفید باشه وگرنه از استعداد و ذوق هنریت هیچ چیزی رو کم نمیکنه ;)
    خب، ببین بنظرم صدای گیتار دیستورت که از 1:25 اومد بنظرم یه کم نمی نشست روی آهنگ، از 1:45 حس متنوع و خیلی خوبی رو شروع کردی ولی یه کم صداهای هارمونیات رو هم خراب شده بود، توی 3:17 تکرار ملودیت زیاد شد... بعدش اون سازی که شبیه سنتور بود رو خوشم اومد ازش ولی چیزی که میزد دیگه تکرار مکررات شده بود! :)
    راستی یه چیزی هم هست، فک کنم زیاد کارت راک نبود بنظرم بیشتر New Age اینا بود ...
    در آخر اینکه اینا نظرای شخصی من بودا... اصلا دلیل نمیشه کارت مشکل داشته باشه ... اصلا کی گفته باید همه تو یه چارچوب آهنگ بسازن؟

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - Bakhtevash Zero Point
  1. hexenpro
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    294
  2. hexenpro

پروژه آهنگسازی Bakhtevash - Long Way

hexenpro, ‏22/3/14, در انجمن: Other Electronic
    پاسخ ها: