پروژه آهنگسازی Bakhtevash - Long Way

شروع موضوع توسط hexenpro ‏22/3/14 در انجمن Other Electronic

تاپیک Bakhtevash - Long Way تالار Other Electronic در persian-music.org.

?
  1. A

1 رای
    20.0%
  2. B

2 رای
    40.0%
  3. C

2 رای
    40.0%
  1. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    در ابتدا سال نو را به همه شما عزیزان تبریک عرض نموده و اولین کارم رو در سال جدید به شما دوستان ارائه می نمایم.

بعد از "نقطه صفر"، تراک دوم از آلبوم "محروم" را هم ساختم. اسم این کار "راه طولانی" می باشد و اشاره به طول زندگی انسان از تولد تا مرگ داره! دیگه بقیه توصیفات با خودتان و حستان با موزیک برمیگرده اما چیزی که مشخصه از کار حس من بسیار سرد و تاریک هستش و در ابتدا و اواسط کار شما غمگینی فضا را حس کرده و در انتهای مسیر اندکی فضای شاد را حس می کنید!
    دوست دارم علاوه بر نظرات فنی که همیشه شاهد آن هستیم که جنس درام خوب نیست! یا میکس و مستر مشکل دارد به بررسی و نقد حس و حال و همچنین سایر جنبه های کار نیز بپردازید!! زیرا فوق العاده برایم مهم است.

این کار کل اسفند ماه من رو مشغول خودش نمود و سرانجام تکمیل شد، برای اولین بار من از مدولاسیون، تغییر ریتم و تمپو در کارم استفاده نمودم! درباره سبک کار هم حرفی نمیزنم و دوست دارم تا نظر شما را در این باره نیز بدانم که به نظرتان سبک کار چیست!
    اما خواستم تا قبل از انتشار نهایی نظرات شما دوستان و هنرمندان و اساتید رو بدونم تا آنان را رفع و سپس اقدام به انتشار بنمایم. بنابراین مشتاقانه منتظر نظرات شما بزرگواران هستم...

Title: Long Way
    Album: Deprived
    Duration: 5:26
    Key: Bb minor / D# Major
    Tempo: 75 / 90 / 110

DAW: Fl Studio
    VSTi: Addictive Drums, EZkeys Grand Piano, MusicLab Guitar, Philharmonik
    VSTfx: Fl Plugins, iZotop Ozon, Guitar Rig

Bakhtevash - Long Way-Long_Way.jpg

لینک دانلود 1: 02. ali bakhtevash - long way 192 - MP3 Download, Play, Listen Songs - 4shared - Bakhtevash Ali
    لینک دانلود 2: 02. Ali Bakhtevash - Long Way 192

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/3/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 7
  2. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    دوستان این که گفتم علاوه بر نظر فنی ، دوست دارم نقد و بررسیتون رو در مورد کار هم بدونم منظورم این نبود که نظر فنی ندید ، یه وقت منظورم بد منتقل نشه چون کلیه نظرات شما عزیزان و اساتید محترم بسیار سودمند هستش پس من منتظرم، اگه جنس صدای سازی بد هستش یا میکس جایی نیاز به واید کردن و ... داره هم ممنون میشم بگید تا در کار نهایی اعمالشون نمایم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ramtinmjj

ramtinmjj عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    خوب بود لذت بردم.
    به نظر من این نوع سبکا باید ملودی قوی ترو جذاب تری داشته باشه و ملودی 3:23 هماهنگ با اهنگ نبود .روی میکس هم باید بیشتر کار بشه (اون صدای باس که اولای اهنگ, زیر صدا میومد و گیتار باس)صدای درام هم زیاد حجیم و عقب و پایین بود.
    در مورد کاور :جاده بی انتها بدون چشم احساس بهتری میداد.
    موفق باشید.;)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوست عزیز
    اول از همه عیدتون مبارک!

و اما بعد
    از نظر من کارتون زیبایی لازم رو نداره! به چند دلیل.
    1. صداهایی که انتخاب کردین به هم نمیان. و همچنین کیفیت لازم رو ندارن. با هم هماهنگ نیستن.
    2. کلیت کار منسجم نیس. یه جورایی به نظر میاد کل لایه های کار بداهه نوازی شده! تکرار تقریبا اصلا وجود نداره. و در کل بین حالاتهای مختلف(همون غم و شادی) کارتون ارتباط مناسبی نتونستین برقرار کنین و کلیت کار از هم گسیختس!
    از نظر سبکی هم دقیق نمیشه گفت ولی باز یه جورایی progressive مانند هستش.
    به نظر من اگه بجای صدای مجازی گیتار الکتریک و کلا سازهای آکوستیک، از صداهای synth استفاده کنین خیلی بهتر میشه کارتون.
    ولی مسئله اصلی اینجاس که اینا همش نظر شخصی من بود.
    اگر خودتون واقعا از کارتون راضی هستین(از لحاظ حس زیبا شناسی) مطمئن باشین هزاران یا حتی میلیونها نفر دیگه هم هستن که از کارتون لذت خواهند برد. شک نکنین!
    به هر حال خسته نباشین و ادامه بدین.:)

5. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ممنون بابت نظراتتون، با این حساب من کلا بی خیال بشم بهتره !! چون هر کاری که میسازم همچین ایراداتی براش میگیرن و نمی تونه با مخاطب ارتباط برقرار کنه. نمی دونم یا من نرمال نیستم یا شاید بلد نیستم! هر چند نظرات سایر دوستان رو نمیدونم ولی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    همونطور که عرض کردم اگه واقعا خودتون رضایت دارین از کاراتون، شک نکنین که افراد زیادی هم هستند که صلیقشون با شما یکی باشه. و اون موقع فقط باید سعی کنین به هر نحوی کاراتونو به گوش همه برسونین.
    اگر غیر از اینه.. دوتا راه دارین 1.بیخیال شدن 2.تلاش مضاعف و رفع نواقص
    یکی از بهترین راه ها هم برای عملی کردن راه دوم اینه که کارتون رو با بهترین کارهای سبک مورد نظر خودتون مقایسه کنین. و برای تمرین بیشتر چندتا از اون بهترین کارها رو سعی کنین از نو و جز به جز کار کنین.
    موفق باشید!
    :)

7. ramtinmjj

ramtinmjj عضو سایت

امتیازات:
    +83 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    به نطر من این احساس میتونه جرقه ای باشه برای عالی شدن
    هیچ وقت امیدتونو از دست ندید هیچ کس بدون زحمت بزرگ نشده .3>

8. hexenpro

hexenpro عضو سایت

امتیازات:
    +197 / 0 / -1
    نرم افزار:
    من خودم خب بالاخره مسلما چون کار خودم هستش دوستش دارم، اینطور هم نبوده شانسی اومده باشم و یه کاری ساخته باشم و بعد اینجا بزارم ببینم که کسی خوشش میاد یا نه! من قبلا هم گفتم همیشه قصدم نوآوری توی موسیقی هستش!! البته نه به این زودی و سال ها مسلما طول میکشه و فکر نکنم داشتن هدف توی انجام هر کاری بد باشه و همیشه هم خواستم هر کاری که میسازم تکراری و تقلیدی نباشه البته منظورم این نیست که الهام نگیرم مسلما انسان از کارهای دیگران و حتی محیط پیرامونش تو هر کاری به خصوص کارهای هنری الهام میگیره :)

اگه دقت کنید از اول کار تا کار هیچ ملودی تکرار شونده ای وجود نداره و خدا میدونه که چقدر من بابت این کار وقت گذاشتم! اکثر ساز ها در کار ملودی مخصوص به خودشون رو دارند البته با رعایت هارمونی و صرفا به عنوان همراهی کننده نیستند. در حین کار مدام از دوستم هم به صورت تلفنی و حضوری توی ساخت کار کمک و مشورت گرفتم، حتی قرار بود گیتارالکتریک کار زنده زده بشه ولی مشکلاتی به وجود اومد و نشد و بعضا در جاهایی که از نظر علمی کم می اوردم هم به مطالعه پرداختم. و این که از روی بیکاری هم نبوده. من از 7 صبح تا 5 غروب سر کار میرم و غروب که به خونه برمیگردم شده تا 2 الی 3 شب بیدار می مونم و روی ایده هام کار می کنم و مسلما هم هدف دارم توی کارم. مسلما خیلی از دوستانی که توی این زمینه فعالیت می کنند هم مثل من هستند.

فقط یه چیزی خیلی ازارم میده اینه که کارهایی که اینجا قرار میدم با این که بازدید بالایی هم بعضا دارند ولی خیلی کم نقد و بررسی دوستان رو شاهدم و این خیلی حس بدی به ادم میده! :oops:
    به هر حال ممنون از شما دو دوست عزیز و مسلما نظرات شما رو در کارهای بعدیم اعمال می کنم. اصلا هم بی خیال نمیشم :D

9. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما.
    ممنون که نظر من رو تو خصوصی هم جویا شدین.
    این دومین کاری هست که از شما می شنوم.
    شما استعداد خیلی زیادی دارید در زمینه ی آهنگسازی دارید ولی من با آهنگاتون ارتباط برقرار نکردم.
    به عقیده ی من شما در زمینه ی بیان احساس موزیکتون دچار مشکل هستین.
    وصل های آکوردی خوبی استفاده نمی کنید شاید.
    این آهنگ یه آهنگ غمگین هست؟
    اگر این آهنگ قراره غم رو تصویر کنه پس چرا اون حس غم رو منتقل نمی کنه؟
    در هر صورت قصد من یا دیگران ناامید کردن شما نیست.
    در میون صحبت هام هم عرض کردم شما در زمینه ی آهنگسازی واقعا با استعداد هستید.
    اگر بخوام پیشنهاد برای بهتر شدن شما بگم.
    ساز بزنید یه مدت.
    آهنگ های زیبای تاریخ رو اجرا کنید.
    من نمی دونم شما چقدر نوازنده هستید ولی باید حس ملودیکتون رو بیشتر تقویت کنید.
    اگر فکر می کنید مشکل شما در هارمونی هست اون رو تقویت کنید.
    موفق باشید دوست گل من.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  10. yorgun

yorgun عضو سایت

امتیازات:
    +175 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آهان! منم دقیقا می خواستم همینو بشنوم! که مسلما از کار خودتون راضی هستین که الان اومدین نظر بقیرو می پرسین.
    با این شرایط من باز حرف قبلیمو تکرار میکنم که اطمینان داشته باشین آدمای بسیار زیادی هم هستند که صلیقشون مثل شماس.
    من خودم الان چند ماه که امکانات ضبط برام فراهم شده و دارم تلاشمو میکنم که حداقل یه آهنگ از خودم کامل کار کنم ولی هنوز نتونستم.با اینکه بیشتر از ده سال هستش که ساز میزنم!
    منظورم اینکه کاملا متوجه هستم که شما چقدر زحمت کشیدین برای این کار و هیچ جای حرفام قصد جسارت نداشتم مطلقا! من فقط از روی صلیقه خودم نظر دادم و از روی علاقه شدیدی که خودم هم مثل شما به اینجور سبکها و مخصوصا نوآوری دارم. و اصلا قصد ناامید کردنتون رو نداشتم. من اگه جای شما بودم بعد از روزی 10 ساعت کار عمرا نمیتونستم روی همچین پروژه ای وقت بزارم!

به هرحال من اگه جای شما بودم از این به بعد سعی میکردم کارمو از لحاظ کیفیت میکس و مستر به حد استاندارد برسونم و بعدشم به هر نحوی که شده به گوش دنیا برسونم. که البته شمام دارین همین کارو می کنین.:)

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  11. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,921 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    سلام دوست عزیز
    دوستان نکات مثبتی گفتن اما چون نظر بنده رو خواستین...
    من فکر میکنم گیتار الکتریک یک سازی هست که قطعا باید نوازندگی بشه تا حس و حال کار کاملا القا بشه.
    ملودی اینکار خیلی جای کار داره و بنظر من جنس صداها باهم جور در نیومده بود.
    جا واسه کار زیاد داره بیشتر روش وقت بذارین و پیشنهاد میکنم ملودیو عوض کنید و حتما از نوازنده استفاده کنید.
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. rezaranjbaraan

rezaranjbaraan عضو سایت

شغل :
    مهندس
    امتیازات:
    +132 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    با احترام به همه نظرات...
    من فکر میکنم کار خوب بود روی میکسش نظری ندارم روی مسترینگش هم نمیتونم چیزی بگم چون هردوشون آماتوری بدن...
    اما ایده خوب بود و همه ساز ها خوب کار شده بودن فقط گیتار خیلی سر ضرب بود و به نوعی ملودی ساده ای داشت که در حد پس زمینش نبود....یه تیکه هم وسطای کار یه سینتی سایزر ملودی داره که صداش به نظرم مناسب نیست و باید از rock organ استفاده میشد....
    همین کار رو اگه یه ملودی گویای خیلی قوی با گیتار داشت واقعا میشد همه نواقصش نادیده گرفته بشه...
    در کل چون خودم نوازنده گیتار هستم...
    میتونم بگم گیتارش ضعیف ترین نقطه کار بود...
    اما نقطه قوت کار پس زمینه بود که گویا بود و در اینترو هم شنونده برای شنیدن قصه خوب اماده میشه....

13. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    کار رو گوش کردم ، خسته نباشی . نه میگم ضعیف ، نه میگم خوب ، کار متوسطی بود . اما از نظر میکس و مستر خیلی مشکل داشت . یعنی خوب میکس و مستر نشده بود . کار خیلی لخت به نظر میومد . بیس خوب نواخته نشده بود و خیلی بهتر از این ها هم میتونست باشه . آهنگ مسیر خاصی رو دنبال نمیکرد و خیلی فراز و فرود نداشت !! همین باعث یکنواختی شده بود . موزیک بدون کلام ساختن واقعا سخته ، چون پشت هر نت باید یک فلسفه ای باشه ( به نظر شخصی من ) شاید اگر تو پخشش کمی عجله نمیکردی و بیشتر روش کار میکردی ، کار موفق تری می شد . در ضمن این که یه خورده سازها بیش از حد کوانتایز بود . خیلی مرتب و ...
    ببخشید اگه جسارت شد ...
    موفق باشی دوست عزیز ...

14. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    سال نو شما هم مبارک. البته ببخشید که دیر گوش کردم به کار.

عزیز میدونی‌ که کار‌هات رو دوست دارم. ولی‌ یه چیزی که یه مقدار تو آهنگ‌ها "لنگ" میزنه، ندونستن چگونه استفاده کردن VST‌ های گیتار برای Improvise هستش. خیلی‌ مصنوعی از آب درمیان. یکی‌. یکی‌ هم (باز میخوام از درامز بگم) اون قسمت آهنگ که اولین Improvise گیتار رو گذاشتید، با یه Fills تموم می‌کنید که نوع صدای Fills مناسب این اتمام نیست. این Fills بر اساس Pedal طراحی‌ شده و صداش برای یه اوج و سکوت یکباره مناسب نیست. بنظرم اگه از Fills ی که از Snare Drum استفاده شده، استفاده کنید، یه جورایی هم دراماتیک تر میکنه اون بخش رو، هم اونقدر بهتون اوج میده که فرود ناگهانی رو بیشتر نشون بده.

در رابطه با بحث بر سر Dark بودن و نوع احساسی‌ که میخواهید تلقین کنید به شنونده، بنظر بنده اصلا جای بحث نیست. چرا که "حس" نوازنده و آهنگساز یک چیز کاملا شخصیه و بنده بگم از نظر حس خوب نیست و اینجوری حس بده که میشه کار من نه کار شما. اصولاً هیچ جای دنیا بر این اساس یک آهنگ رو مورد بحث قرار نمی‌دهند. به همین منظور، حتی جایزه‌ای بنام Grammy حس نوازنده وجود نداره. شما به عنوان یک آهنگساز و نوازنده، هر جور دوست دارید آهنگ رو میسازید، بنده شنونده هم اگه از حس کار خوشم بیاد، میشم طرفدارتون، اگر هم خوشم نیاد، میشم طرفدار اون یکی‌ نوازنده. ذهن خودتون رو درگیر اینکه شنونده از حس کار خوشش میاد یا نه نکنید. چون اصولاً مقدور نیست یه آهنگ ساخته بشه و "همه" ازش خوششون بیاد. حتی آلبوم Dark Side Of The Moom از Pink Floyd هم که یکی‌ از موفق‌ترین آلبوم‌های طول تاریخ مدرن موسیقی‌ محسوب میشه (اگه نگیم موفق ترین. یه شانسی‌ هم به دیگرون بدیم) منتقدین خاص خودش رو داره که با اون آلبوم حال نمیکنن. اینکه این منتقدین عقلشون درست کار میکنه یا نه، یه بحث دیگه است. ولی‌ به هر حال وجود دارند.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - Bakhtevash Long
  1. hexenpro
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    296
  2. hexenpro

پروژه تکمیلی Bakhtevash - Zero Point

hexenpro, ‏24/2/14, در انجمن: Rock