آخرین ارسال‌ها

پروژه تکمیلی Asa Bay Calls Me

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
470
23
image.jpg

«خلیج آسا» اسم یک منطقه خیالی در شبه‌جزیره اسکاندیناویه که برای اولین بار، در آهنگ One Rode to Asa Bay از گروه Bathory ازش اسم به میان اومد. گروه Bathory از گروه های تاثیرگذار بر موسیقی هوی/بلک متال اسکاندیناوی و همچنین یکی از تاثیرگذار ترین گروه ها بر کل صحنه Extreme Metal دنیاست. چند روز پیش مشغول مرور آهنگهای باتوری بودم که خب دو آهنگ A Fine Day to Die و همچنین One Rode to Asa Bay مثل همیشه نظرم رو بیشتر به خودشون جلب کردن.
این دو آهنگ ویژگی های مشترک زیادی دارند، مثلا هر دو با ریف های آکوستیک شروع میشن، در هر دو آهنگ المانهای طبیعت استفاده شده (صدای اسب، صدای باد، صدای باران و ... ) و خب ترنزیشن از بخش آکوستیک به الکتریک در هر دو آهنگ فوق العادس (برخلاف خیلی از کارهای بلک/دث متال که به قدری سریع و استرس زا تغییر حالت میدن که اگر سکته نکنید شانس آوردید :))) ).
گیتار الکتریک رو برداشتم و یک سری آکورد و لید برای بخش کلین ضبط کردم، یک سری ریف هم با تقلب از کارهای گروه هایی مثل Megadeth, Venom, Immortal و صد البته خود باتوری هم نوشتم و ضبط کردم.
این آهنگ رو میتونید از یوتوب بشنوید (خواهش میکنم اگر فایل MP3 هم دانلود میکنید حداقل یک بار ویدئو رو در یوتوب ببینید) :

و یا از ادامه همین تاپیک دانلود کنید.

تجهیزات استفاده شده برای این آهنگ :
گیتار الکتریک Ibanez JRG200u
پلاگین های Face Bender, TSE x50, Blackhole, ReaEQ, TR5 Classic Comp و HY Delay برای طراحی صدا، میکس و مستر
پلاگین های EZDrummer و Modo Bass برای درامز و بیس.

فایل های ضمیمه

بالا