1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

Apply و بورسیه دانشگاه های خارجی (اتریش)

شروع موضوع توسط Music Stream ‏11/8/13 در انجمن موسیقی جهان

تاپیک Apply و بورسیه دانشگاه های خارجی (اتریش) تالار موسیقی جهان در persian-music.org.

1. Music Stream

Music Stream عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان اگه کسی در این زمینه اطلاعاتی دارره لطفا در اختیار من بزاره، امروز چندتا از دوستان بهم پیشنهاد دادن که اقدام کنم، ولی خب اطلاعاتشون محدود بود، من فقط فهمیدم برای بورسیه دانشگاه وین باید رضایت 3 استاد جلب بشه و اینکه معمولا ترم اول هم نمیشه، و اینکه زبون آلمانی هم خیلی سخت نیست و میشه 6 ماهه یادش گرفت و ... اگه از دوستان کسی اطلاعاتی داره لطف کنه بزاره ...

2. majdodin

majdodin عضو سایت

امتیازات:
    +211 / 3 / -0
    نرم افزار:
    ableton, reason, StudioOne
    من فقط میدونم زبون المانی خیلی سخته!!!

باید بیشتر وقت براش گذاشت برا دانشگاه هم اگه سایتی داری زبان انگلیسی هم داره که بری شرایط رو بخونی

موفق باشی

3. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +78 / 2 / -0
    باسلام و درود بر شما
    برای دانشگاه موسیقی وین من هرچی میدونم میگم
    ابتدا باید در یک دانشگاه دولتی معتبر در ایران در رشته ی موسیقی قبول بشین...بعد در هنگام خوندن ترم اول کارای ثبت نام رو بکنین..باید برین آزمون بدین...آزمون ساز فقط به صورت حضوری میباشد....یه ترم تو دانشگاه میخونین بعد یه سال مرخصی میگیرین ...باید مدرک تافل زبان انگلیسی رو داشته باشین...آیلتس هم قبوله اما ترجیحا تافل چون تافل روی لحجه ی بریتیش تاکید داره و کاربردی تره....اگه قبول شدین ۶ ماه براتون تو وین کلاس فشرده ی آموزش زبان آلمانی میزارن و اگه قبول نشدین هم که بر میگردین همینجا یا همینجا میخونین و یا صبر میکنین سال بعد...
    البته اطلاعات من مال خیلی وقت پیشه..
    قبول شدن فقط برای لیسانسه چون بالاتر از لیسانس تقریبا غیر ممکنه یه خیلی سخته

4. mohammad rezaa

mohammad rezaa هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,421 / 3 / -4
    برای موسیقی خوندن تو اتریش نیازی نیست اینجا کنکور بدیم یا دانشکاه بریم.البته برای رشته های دیگه به اینصورت هست.
    برای موسیقی فقط یک امتحان ورودی نه چندان سخت داریم همین...
    هر سال هم تو سفارت اتریش در تهران از طرف دانشکاه های موسیقی اتریش امنحان عملی گرفته میشه و اگه قبول بشین میتونین برین اتریش و درس موسیقی بخونین.

• آموزنده آموزنده x 2
    • موافقم موافقم x 1
    • خوشبینانه خوشبینانه x 1
  5. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,608 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوستان در مورد زبان دانشگاههای اتریش یه موردی رو روشن کنم. بالای 80 درصد دانشگاههای موسیقی در اتریش، کلاسهاشون بزبان انگلیسی برگزار میشه. تعدادی از دانشگاهها هستند که نگاه فرهنگی دارند به تدریس موسیقی کلاسیک که کلاسهای اونها به زبان آلمانی برگزار میشه. این دانشگاهها معتقدند که دانشجوی موسیقی با زبان آلمانی کاملاً با سنّتِ موسیقی کلاسیک همون دوره همخوان هست و با آثار اساطیری مثل موزارت و بتهوون، بهتر ارتباط میگیره.
    بسیاری از دانشجویان به این باور نیستند، چرا که اساطیر فقط مربوط به آلمان و اتریش نبودند در تاریخ!

در اروپا همه ی جوان های بالای 18 سال (بدون استثنا) در حد خیلی خوبی به انگلیسی مسلط هستند (در واقع زبان انگلیسی در اروپا زبان دوم نیست، زبان موازی هست) و از طرفی هم خیلی هاشون هیچ علاقه ای به یاد گرفتن زبان آلمانی ندارند. اگر قرار بود که همه ی دانشگاهها در اتریش زبان آلمانی رو اجباری کنند، 80 درصد دانشجویان خودشون رو از دست میدادند! اون دانشگاهها به هرحال پول میگیرند از دانشجو. دانشگاههای اتریش از همه جای دنیا دانشجو دارن. مخصوصاً دانشجویان آسیایی که در حد نبوغ استعداد نوازندگی دارن. اگر زبان آلمانی در همه ی دانشگاههای اتریش اجباری بود، همه ی این دانشجوها رو از دست میدادند. درواقع این نوع اجبارها (که در ایران اصولاً معمول هست) در اروپا نیست. دانشگاه به دانشگاه شرایط کلّی تغییر میکنه. حتی مواد درسی و شرایط ورودی هم در دانشگاههای مختلف اتریش با هم فرق ميكنه. همه ی این اطلاعات رو براحتی میتونید از وب گیر بیارید.

ضمناً برای ورود، بیشتر از اینکه مدرک تحصیلی دانشگاه یا مدرسه ی موسیقیِ قبلی دانشجو براشون مهم باشه، توان اکادمیک فعلی دانشجو براشون مهم تر هست. در دانشگاههای موسیقی وین بچه های نابغه ی 13 و 14 ساله هم میتونید ببینید که هیچ کدومشون مدرک تحصیلیِ دبیرستانی یا دانشگاهی ندارن!

میشه گفت دانشگاهها در کل اروپا الآن دیگه تقریباً همه بزبان انگلیسیه. من اینجا ندیدم دانشگاهها رو تفکیک کنند به "عادی" و "بین المللی". همشون دیگه بین المللی محسوب میشن.

• آموزنده آموزنده x 5
    • موافقم موافقم x 1
  6. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +78 / 2 / -0

خیلی ممنون از اطلاعاتتون...از شرایط حال حاضر موسیقی اصلا آگاهی ندارم ولی تا جایی که من میدونستم قبولی در یک دانشگاه معتبر ایرانی بسیار در امتحان ورودی دانشگاه موسیقی اتریش تاثیر مثبتی داشت و امتیاز بالایی برای قبولی به فرد میداد..اما بابت اطلاعات جدیدتون که در اختیار همه گذاشتین ممنونم

• دوستانه دوستانه x 1
  7. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,566 / 6 / -0
    نرم افزار:
    protools
    اسم این دانشگاه چی‌ هست؟ لینک برای website؟

8. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +78 / 2 / -0
    اسم دانشگاه وین؟
    دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏15/6/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏15/6/18 ---
    البته اسم های دیگه ای هم داره مثل آکادمی موسیقی وین یا مدرسه ی عالی موسیقی وین و یا کنسرواتوار وین

9. sam ca

امتیازات:
    +1,566 / 6 / -0
    نرم افزار:
    protools
    من با وین آشنا نیستم ولی‌ مطمئن هستم که بیشتر از یک دانشگاه موزیک اونجا هست. برای همین پرسیدم!

10. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +78 / 2 / -0
    معروف ترین دانشگاهش همینه اگه دیگه هم هست من نمیدونم

11. mohammad rezaa

امتیازات:
    +1,421 / 3 / -4
    سلام سام عزیز

12. sam ca

امتیازات:
    +1,566 / 6 / -0
    نرم افزار:
    protools
    سلام mohammad rezaa
    من هم برای همین میپرسیدم که این دوستمون راجع کدوم دانشگاه داره میپرسه.

13. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +78 / 2 / -0
    دوستان در مورد دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین صحبت کردند..این هایی که mohammad rezaa گفتن علاوه بر وین برای شهر های دیگه مثل گراتس و زالتسبورگ هم هست...اگر شهر وین علاوه بر اون دانشگاهی که گفتم دانشگاه دولتی دیگه ای هم داره من اطلاعی ندارم...موضوع تاپیک مربوط به دانشگاه شهر وین هست

• دوستانه دوستانه x 1
  14. mohammad rezaa

امتیازات:
    +1,421 / 3 / -4
    بله همینطوره و البته من به تیتر تاپیک دقت کردم که در مورد اتریش بود.
    در بین اینها معمولا ایرانی ها دانشگاه گراتز رو اتنخاب میکنن به این دلیل که تو هر سن و شرایطی دانشجو قبول میکنه و یک امتحان عملی داره که خیلی سخت نیست.اکثر کسانی که تو اتریش درس خوندن فارق التحصیلان این دانشگاه هستن.

• مفید مفید x 1
  15. ayaramv

ayaramv عضو سایت

امتیازات:
    +78 / 2 / -0
    اگه اطلاعاتی در زمینه ی شرایط ثبت نام یا نحوه ی ثبت نام در آزمون رو دارین و اینکه از کجا میشه اقدام به ثبت نام کرد،ممنون میشم در اختیار من و همه ی عزیزان بذارین شاید سوال خیلی ها باشه..

16. mohammad rezaa

امتیازات:
    +1,421 / 3 / -4
    بله حتما.البته به دلیل ممنوعیت قرار دادن ادرس سایت و شماره تلفن در پست ها براتون پیام خصوصی میفرستم