پروژه تکمیلی Ambient Lute Project

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
489
767
93
24
مدتی پیش دوستی به نام Bill Vencil که پروژه Chords of Orion رو داره و به شکلی ترند موسیقی امبینت در یوتوب رو اداره میکنه، چالشی راه انداخت به نام «آلبوم امبینت در شش هفته». قرار بود در شش هفته یک آلبوم امبینت ساخته شه. به این شکل که هفته اول در مورد کلیت آلبوم تصمیم گیری کنیم و پنج هفته بعدی رو، صرف رکورد، میکس و مستر قطعات کنیم. هر هفته یک قطعه.
البته ایشون مد نظر داشت که قطعات برای گیتار نوشته بشن، ولی من در ویدئوی ایشون کامنت زدم که من یک لاعود (نام اسپانیایی ساز لوت) هم دارم و چطوره که این بار به جای گیتار الکتریک، از لاعود استفاده کنم؟ نه تنها ایشون بلکه بسیاری از عشاق موسیقی امبینت نظر مثبتی دادن. من نوازنده حرفه‌ای لاعود نیستم ولی اصلا این که سراغ این ساز رفتم به خاطر Jozef van Wissem و ساندترک‌های فیلم Only Lovers Left Alive بود. پس تصمیم گرفتم بهترین پرفرمنس از خودم رو در این آلبوم به نمایش بذارم!
این پروژه نکات جالبی داشت، مثل محدودیت هایی که باید اعمال می‌شد یا حتی منبع ایده‌هایی که به آهنگ تبدیل می‌شدن.
برای مثال محدودیت هایی که من اعمال کردم این بود که در Signal Chain برای همه آهنگهام یک EQ، یک Compressor ، دو ریورب و دو دیلی داشته باشم. که البته ترتیب این ها میتونست عوض بشه. همچنین قرار بود هر آهنگ دو تا ترک داشته باشه که البته این رو دیگه از بعد از رکورد کردن ترک In Templum Caeili رعایت نکردم :)
بهرحال چالش جالبی بود و کلی نکته مفید برای یادگیری برام داشت :) امیدوارم شما هم خوشتون بیاد و لذت ببرید!

Cover art.png
لیست ترکهای این آلبوم به ترتیب (از اونجایی که پیوستگی داستانی در آلبوم وجود نداره، ترتیب گوش دادن به ترکها حائز اهمیت نیست) :

1. Track 1 - Soldier's Dreams
2. Track 2 - At the gates of Persepolis
3. Track 3 - In Templum Caeili
4. Track 4 - Sola Redemptio
5. Track 5 - My condemned heart​
لینک دانلود رایگان از بندکمپ :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

فایل های ضمیمه

Kaveh_666

عضو سایت
6/1/19
16
13
3
28
این Bill Vencil چقدر آشناست برام! همون پیرمردی که پراگرسیو راک هم کار میکرده نیست؟!
و یک سوال، لوت به ذات سازی نیست که بخواد تو این تیپ موسیقی استفاده شه، چی شد که به سرت زد تا ازش تو سبک خودت استفاده کنی؟؟؟؟!
برام جالب خواهد بود که چرا لوت رو انتخاب کردی برای این سبک.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
489
767
93
24
این Bill Vencil چقدر آشناست برام! همون پیرمردی که پراگرسیو راک هم کار میکرده نیست؟!
خودشه، کانال Chords of Orion در یوتوب.

چی شد که به سرت زد تا ازش تو سبک خودت استفاده کنی؟؟؟؟!
توی متن اصلی اشاره کردم که بعد از شنیدن کارهای Jozef van Wissem علاقمند شدم به ساز و همچنین موسیقی معاصری که با این ساز ساختن.