alesis m1 active 620 یا m-audio bx8 ?

شروع موضوع توسط b_choubin ‏13/3/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک alesis m1 active 620 یا m-audio bx8 ? تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در مورد bx8 تو این آدرس توضیحاتی هست و در مورد alesis هم اینجا (البته 520 , نه620) نظر یکی دو نفر رو شنیدم که در مقام مقایسه بیت این دو (bx8 و 620) بدون لحظه ای تردید حق رو اون هم با اختلاف زیاد بهalesis دادند! bx8 8 اینچی هست و alesis m1 active 620 6.5 اینچی و این تفاوت در ظاهره و اگر از نمودار ها بگذریم فقط شما دوستان هستید که میتونید بفرمائید کدوم بهتره. ضمن اینکه هر دو تو رنج قیمت 650 هستند.

2. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    خیر تفاوت فقط در ظاهر نیست تفاوت در پخش فرکانسهای پایین هست. بهتره شما هر دو مانیتور رو تست کنید و صداشون رو بشنوید...ولی اگه دوستانی هستن که از هر دو استفاده کردن لطفا نظرتون رو بفرمایید. در نظر داشته باشید که با ووفر 8 اینچ شما بیس کاملی رو خواهید شنید ولی مانیتور 6.5 اینچ بنظرم پاسخ فرکانسی بهتری رو در میدرنج ارائه میده.

3. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    دوست عزیز همونطور که JunioR عزیز فرمودن تفاوت فقط در ظاهر نیست.

BX5a قابلیت پاسخگویی فرکانس 45 تا 20000 هرتز را دارد و M1 620 قابلیت پاسخگویی فرکانس 43 تا 20000 هرتز رادارد.
    در BX8a توان خروجی 120 وات به صورت واقعی میباشد که 40 وات آن را آمپلی فایر فرکانس های بالا و 80 وات آن را آمپلی فایر فرکانس پایین تولید میکند و در M1 620 توان خروجی 100 وات به صورت واقعی میباشد که 40 وات آن را آمپلی فایر فرکانس های بالا و 60 وات آن را آمپلی فایر فرکانس پایین تولید می نماید.
    در زمینه مانیتور بهترین ملاک گوش شماست، با هر کدوم که راحت بودین همونو انتخاب کنید، چون معیارها متفاوته، من صدای هر دوشونو شنیدم و خیلی از دوستام اونهارو دارن، هر کدوم هم استدلال و دلایل درستی رو برای دفاع از خریدشون دارن.
    بهتره صدای هردوشونو بشنوی بعد انتخاب کنی، و به حرف فروشنده صرفاً به خاطر موجودی انبارش استناد نکنی.

نظر کاملاً شخصی: من کلاً صدای M-Audio رو دوست دارم، ولی الآن خودم Alesis دارم.
    (در حالی که دوست من که BX5a داره صدای M1 520 رو بیشتر می پسنده)

4. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم
    راستش مشکلم اینجاست (بود) که چند نفری که باهاشون صحبت کردم معتقد نبودند که m1-260 در مقام مقایسه بهتره بلکه معتقد بودن اصلا m1 active 260 با bx-8 قابل مقایسه نیست!! و همین گفتار اقراق گونه منو به شک انداخت.

متاسفانه امکان شنیدن صدای هر دو همزمان نیست چون تو جمهوری ندیدم کسی هر دو رو داشته باشه. قدرت تشخیصمم اونقدر نیست که بتونم صدای یکیشونو تو یه محیط بشنوم و اون یکی تو تو محیط دیگه و بعد بخوام مقایسه کنم. به همین خاطر سوالمو اینجا مطرح کردم تا دوستانی که با هر دو کار کردن نظر بدن.

جالبه که من بی هیچ دلیلی از مارک آلسیز خوشم اومده! شاید بهتر باشه بگم حس خوبی نصبت به m-audio ندارم و شاید به دلیل مشابه بودنش با بهرینگر باشه (تولید همه چیز در همه سطح!)
    از طرفی امکان خرید شرایطی m-audio رو دارم اما السیز رو نه. واگر اختلاف فاحشی بینشون نباشه(آلسیز برتری زیادی نداشته باشه) ترجیح میدم bx8 بردارم. مگر اینکه شنیده های قبلی درست باشه و m1260 اصلا قابل مقایسه با bx8 نباشه! که اونقدت ترجیح میدم صبر کنم تا شرایط محیا بشه و آلسیز رو نقد بر دارم.
    ضمنا دارم تقییر مکان میدم و هنوز مشخص نیست جای جدید از نظر ابعاد چطور باشه.(مانیتور 8 اینچی تو یه فضای کوچیک مشکل ساز نمیشه ؟ یا مانیتور 6.5 اینچی تو یه فضای بزگ؟)

مورد ارزون قیمتی هست که بشه در کنار bx8 استفاده کرد و ضعفی رو که فرمودید bx-8 تو فرکانس های پائین(نسبت به m1-260) داره جبران کنه ؟ اگر باشه این انتخاب بهتره یا انتخاب یک مانیتور همه کاره که کمی هم گرون تر باشه ؟ یعنی نه bx8 و نه m1-260 بلکه چیزی که در کنار ووفر بالای 6 اینچ پاسخگوئی کافی در فرکانسهای پائین رو هم داشته باشه, ،فرضا hs80m یا چیزی شبیه همین...

5. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    دوست من این دو مانیتور دارای اندازه متفاوتی هستن شما باید اول ببینید با چه اندازه مانیتور راحت تر هستید و آیا اون اندازه مناسب فضاتون هست؟
    بهر حال 8 اینچ ووفر در فضای کوچیک مشکل ساز خواهد شد و بهتره اگر هم میخواید استفاده کنید اتاق رو از نظر آکوستیک خوب کنترل کنید.
    مانیتورهای nearfield مثل مدل هایی که گفتید طوری طراحی شدن که در فاصله نزدیک به گوش قرار بگیرن به همین علت شما صدا رو کامل خواهید شنید.
    در مورد ضعف فرکانس های پائین این مانیتور بهتره که با مانیتور 8 اینچی دیگه ای مقایسه بشه نه با مانیتور 6.5 اینچی.

Yamaha HS80 و Event TR6 هم گزینه های خیلی خوبی هستن.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/3/10
  6. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    اشتباهه اگه با قاطعیت درباره دو چیزی که نباید مقایسه بشن نظر داد. احتمالاً این جمله از فروشنده بوده! درسته؟

فروشگاهی که هر دوی اونهارو داشته باشه تو جمهوری هست، ولی برای تست مطمئن نیستم، حتماً تحقیق می کنم براتون.

تاکید میکنم که سلیقه ها متفاوته، خودتون باید انتخاب کنید و ملاک رو بزارید بر راحتی و سلیقه خودتون.

در رابطه با فضا و قرار گرفتنشون هم این بلندگو ها متفاوت هستن که طبق گفته دوستمون JunioR عزیز باید توی محیط آکوستیک کنترل شده ای استفاده بشن.

این ضعف نیست!

میتونید از مانیتور های 5 اینچ استفاده کنید که برای میکس و مستر مناسب هستن!
    قیمت بالاتر میتونید M-Audio EX 66 یا Genelec 8030 یاYamaha HS80 بردارید، انتخابای خوبی هستن.

7. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا!!
    به هر صورت ممنونم . هر چند زیاد به جواب نزدیک نشدم اما حد اقل فهمیدم که تو این مورد خاص باید جواب رو تو فروشگاه ها پیدا کنم. البته با اتکا به گوش خودم یا یه آشنا.
بارگذاری...