Akg c214

شروع موضوع توسط Behrouz Paygan ‏29/12/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک Akg c214 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    سلام
    یکی از دوستام از دوبی یه میکروفون akg c214 آورده میخوام نظره شمارو بدونم در موردش و حدوده قیمتشو که اگه قیمتش خوبه و میکروفون با ارزسیه ازش بگیرم .
    ممنون

2. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اتفاقا یکی از دوستان سابقم ازش استفاده میکرد و خیلی راضی بود. حتی پیشنهاد میکرد که منم بگیرم.
    قیمتشو نمیدونم . بهت چند میگه؟؟؟ کارکرد نباشه...:smile (53):

3. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    قیمت جهانیش حدود 400 دلاره و مطمئناً اگر بیاد تو ایران خیلی بیشتر از 400 هزار تومان می ارزه !!! ببین مثلاً مایتور مکی که قیمت جفتش تو دنیا 300 دلاره رو اینجا میدن 650 تا 700 !
    از لحاظ کیفیت خودم شخصاً باهاش کار نکردم که بگم خوبه اما نمونه صداشو شنیدم و انصافاً بدم نبوده و دوستانیم که داشتن راضی بودن !

باید ببینیم نیاز شما چیه و میخواین چه استفاده ای کنید تا بگیم مناسبه براتون یا نه

با تشکر

4. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    والا بهم گفته 500 اما شاید بتونم 10-20 تومن پایینترم بگیرم

نه تو وکیومه دیدمش پکشو خیلی هم پکه شیکی داره

من فقط اینجا وکال و گیتارو گهگاهی ساکسیفون ضبط میکنم

5. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تا اونجایی که یادمه واسه ضبط وکال و گیتار خیلی مناسبه. اگه بهش اطمینان داری شک نکن بگیرش.
    گرفتی نمونه کارشو حتما واسم بفرست.

6. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    من صداشو نشنیدم ولی اگه میتونی تستش کن اگه خوشت اومد از صداش بخر چون مهم اینکه شما صداشو بپسندی ولی خب در مقایسه با 414 شنیدم که colored تره یعنی 414 صداش نرم تر و طبیعی تره البته طراحی ایندو با هم فرق داره 214 electret design هست و 414 true capacitor condenser.
    414 مولتی پترن هست این کاردیویید هست.
    صداش boomy تره نسبت به 414. میگم دیگه بهتره تستش کنی شاید خوشت اومد از صداش.

7. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    متاسفانه قبل از خریدن نمیتونم تستش کنم چون وکیومه !!! برا همین اینجا مطرحش کردم که اگه اوکیه بخرمش البته خودمم دارم تو نت میچرخم در موردش اطلاعات میگیرم چیزی که فعلا فهمیدم اینه که قیمتشو خوب گفته...

8. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    اینم یه Pattern فرکانسی از این میکروفون

{username}-{filename}

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    برند akg در مورد ميكروفونها نميكه حرفه ايي كمي ضعيفه . اما در سري هايي مثل c414 و اين مدل بهتر عمل كرده.
    من با c414 توي استوديو واحد موسيقي كار ميكنم واقعا ميكروفون خوبي هستش.

10. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام استاد پایگان عزیز ، باید خدمتتون عرض کنم که قیمت رو که خیلی پایین گفته ، من 750 از نمایندگیش چند ماه پیش قیمت گرفتم ولی صداش به نظر من عالی نیست ولی به این قیمت چرا نخرید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏23/5/10
  11. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست من این پست من مال تقریبا 4-5 ماه پیش من همون موقع خریدمش ولی همون 500 نمیدونم چرا شما راضی نیستی اما من ازش راضیم و حتی تو یه فروم این مدل رو نزدیکترین مدل به c414 اعلام کرده بودن اطلاعات تخصصیش هم اینو میگه البته من خودمم با tlm103 با یه شرایط مقایسش کردم به نظر من سربلند در اومد در مقایسه با tlm103 ...

12. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام استاد ، ببخشید نمی دونستم قیدمی هست به هر حال مبارک باشه ، من یک سایت پیدا کردم انواع و اقسام مایک رو واسه فروش داره و تست صداش رو هم گذاشته من اونجا با چندتا مایک دیگه مقایسه کردم خوشم نیومد و خودم ندارم استاد اگه لطف کنید یه نمونه از صدایی که باون ظبط کردید و تی ال ام بزارید ممنون می شم استاد آخه تو فکر خرید تی ال ام هستم و استاد لینک رو می زارم اگه حوصله داشتید یه سری بزنید و نظرتون را در مورد rode k2 و tlm 49 و at 404, همین akg رو بفرمائید.
    http://www.thomann.de/be/akg_c214.htm

13. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست گلم من بدون اینکه فکری بکنم به شما میگم اگر میتونی که tlm49 بخری ، شک نکن و بخر که بهترین انتخابه و از بقیه ی میکروفونها که ذکر کردی 2 تا سرو گردن بالاتره ، فقط یادت باشه میکروفونی مثل tlm49 با یک پری امپ خوب و آکوستیک مناسب 100% توانایی شو بهت نشون میده ، در مورد صدای ضبط شده با 103 و 214 چشم الان ندارم که یه چیز و در شرایط یکسان باشه در اسرع وقت ضبط میکنم و میزارم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  14. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود بر شما استاد که اینقدر سریع جواب می فرمائید ، لطف کنید پری آمپی را به من معرفی کنید که البته با ارزانترین پول ممکن بشود حداکثر صدای tlm49 رو گرفت ، بعد استاد نظر شما در مورد akg c414xl2 آخه تو بیشتر استودیو ها یا این رو دارند و یا u 87 در ضمن استاد tlm 49 رو حدود دو میلیون قیمت دارم آیا مناسبه قیمتش و اگه هست یو 87 هم دو میلیون و هفتصد هست آیا اون به صرفه تر نیست ؟ و شما هم 103 دارین هم k2 در مورد این ها هم یه توضیحی بفرمائید و با akg c214 تفاوتهاش رو بفرماید. ببخشید استاد شما را مقابل سوالات فراوان قراردادم آخه فکر کنم جواب این سوالات توسط استادی مثل شما برای دیگر دوستان نیز مفید قرار خواهد گرفت .

15. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیز متشکرم از لطفت

در مورد پری امپ من Avalon u5 یا Focusrite voicemaster pro پیشنهاد میدم که هر دوشون رو حدوده 1میلیون تومان میشه تهیه کرد البته Focusrite امکانات بسیار ویژه ای مخصوصا برای وکال داره و در واقع یه Channel Strip هست
    AKG C414 میکروفون بسیار پر سابقه و مطرحی هست و نیازی به تایید من نداره من باهاش کار کردم وکال ، گیتار و پیانو باهاش ریکورد کردم البته با یه پری Avalon هیچ گونه نقطه ضعفی توش ندیدم و میتونه یه میکروفون باشه که تو هر استودیو یی باشه اما U87 که مورد تایید تقریبا تمام صدا بردارهای دنیاست برای صدا گیری از وکال و باز هم میتونه انتخاب خوبی باشه اما TLM49 و c414 کلاسیک تر و نرم تر صدا میدن نسبت به u87 و u87 صدای مدرن تر و با حساسیت زیادی روی فرکانسهای میدرنج ارائه میده ولی در هر صورت تمام این مسائل یک طرف ، طرف دیگه منبع تولید صداست که تایین میکنه کدوم یکی از این میکروفونها کاراییه بهتری دارن و بخاطره همینه که یه صدا بردار خوب کلکسیونی از میکروفونهای مختلف رو داره اشتباه نکنید این برای زیاده خواهی نیست این برای اینه که یه صدا بردار خوب میدونه که به نسبت منبع تولید صدا ، رنگ صدا ، شدت و ... صدا باید از میکروفونهای مختلف استفاده کنه.

اما در مورد میکروفونهایی که من دارم مختصر میگم که K2 یه u87 کوچیکه یا بهتر بگم نوه ی u87 به حساب میاد چون صدای مدرنی داره و روی میدرنج حساسیت ویژه ای داره و مثلا در بخش وکال برای افرادی که صدای نرم و تراشیده ای دارن خوبه چون با روح بیشتری این جور صداهارو میگیره ( درست نمیدونم حسمو چطور توضیح بدم چون اینا تجربیات شخصیه) ولی به نظره من برای یه خواننده ی راک یا متال خوب نیست چون رنگ صدا رو از کنترل خارج میکنه و اغراق زیادی اتفاق میافته توی اون نوع از خوانندگی .

Tlm 103 هم که در موردش تو سایت صحبت شده صدای شفاف و با وضوح زیاد ارائه میده و کمی در فرکانسهای بالا حساستره فقط تجربه ی من میگه که Tlm 103 بسیار به آکوستیک خوب وابسته ست و نمیتونه بدون آکوستیک خوب راضی کننده باشه ...

c214 هم به نظر من یه c414 کوچیکه رنگش بسیار به c414 نزدیکه و بنظره من تو این رنج انتخاب خوبی برای کسایی میتونه باشه که صدای نرم و کلاسیک میخوان از میکروفون یه جورایی صداش از دوتا میکروفون بالا گرم تره و برای برخی از رنگ صداها به نظره من حتی از tlm103 هم بهتر جواب میده .

البته اینا تجربیات و حس شخصی من نسبت به این میکروفونهاست چون با همش هم زیاد کار کردم ولی حرف من نمیتونه مرجع باشه باید خودت تست کنی ببینی چی میخوای از میکروفونت.

موفق باشی

16. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    اقايون من جا موندم!!!!!!!!!!:smile (36):
    خيلي خوب گرفتيش مباركه.
    قيمت نمايندگيش TOMAN 718000
    به نظر من روي ديتاشيت AKG ميشه استناد كرد .يعني ميشه از روي مشخصه فركانسي هايي كه كشيده و اعداد و ارقامي كه بابت اون ميكروفون داده به نوع صداش پي برد كه كجا بيشتر كاربرد داره.
    من كه صداي هر كدومشونو تو شرايط يكسان گوش كردم يه جورايي ميشه گفت كه با ديتاشيتش هماهنگي داشته.

17. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    با سلام و احترام به دوستان گل. بنده خودم میک c214 دارم و بسیار خوب و بی نقص صدا میگیره و کاملا ازش راضیم و پیشنهاد هم میکنم به دوستان. مخصوصا گیتارو در حد بسیار وحشتناک عالی میگیره.

بارگذاری...