Adam 8x یاdynaudio bm12 برای یک استدیو تجاری

شروع موضوع توسط saheb r ‏15/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک Adam 8x یاdynaudio bm12 برای یک استدیو تجاری تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. saheb r

saheb r عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    خواستم نظرتون رو راجه به مانیتورهای Adam 8x و dynaudio bm12 بدونم البته مطالبی رو از تو سایت خوندم
    کلا میخوام بدونم شما کدومش رو برای یه استدیو تجاری پیشنهاد میکنید
    البته بیشتر برای کار آکوستیک میخوام.ممنون میشم راهنمایی کنید

2. ahoora8000

ahoora8000 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از دوستانی که از دو مانیتوری که دوست عزیز saheb r فرمودند کار کردند. یه مقایسه ای بکنید ممنون میشم

3. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من تجربه کار با سری Adam ax و dynaudio bm12 رو داشتم ولی تجربه شنیداری از 8x یا سری x آدام ندارم.اما خوب صدا دهی این دو سری شباهت زیادی بهم داره.

من بین این دو گزینه Adam رو انتخاب می کنم.صدای گرمتر و امروزی تری داره و همچنین لودنس بهتری ارائه میده.صدادهی میدرنج dynaudio bm12 رو دوست دارم و این موضوع رو میشه نقطه ی قوت bm 12 محسوب کرد.نکته مثبت هم در مورد آدام اینه که adam 7x اونقدر بیس خوب و بدون هیچ گونه رنگ شدگی می ده که شما تا حدود زیادی نیازتون به ووفر کم رنگ می شه.

در مجموع باید بگم نوع صدادهی مانیتورها در طول سالها و ده های گذشته تفاوت کرده.مانیتورهای مثل ns10 که زمانی در نوع خودشون اسطوره ای بودن اگر امروز تولید می شدن شاید با شکست تجاری روبرو می شدن.مانیتورهای مانند ns10 به خاطر صدای سرد و کثیفشون در ده های هشتاد و نود میلادی محبوبی زیادی داشتند اما امروزه مانیتورهایی که صدایی گرم دارند و بیس زیبا رو پخش می کنند مورد قبول عامه ی مهندسین صدا هست.حالا اگر بخوایم این دو مانیتوری رو که نام بردید در این دو دسته قرار بدیم می تونیم bm12 البته با کمی بزرگ نمایی شبیه به مانیتورهای کلاسیک تر و adam 7x رو شبیه به مانیتورهای دنیای امروز بدونیم.فراموش نکنیم در دنیای امروز در همه ی سبک ها حتی کلاسیک،فرکانس های پایین از اهمیت ویژه ای برخورداره.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏14/3/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    همونطوری که جناب به نژاد فرمودن سری ns10 به خاطر صدای سردش معروف بود اونقدر که میکس معیوب رو خیلی بد نشون میداد و میکس من ایراد کارش رو خیلی بزرگ تر میدید. و بعد از اصلاح هم صدای فوق العاده ایی پخش میکرد.
    در حال حاضر با ورود مانیتورهای جدیدتر و به روز تر و البته تکنولوژی به روز تر انتخابها خیلی راحتتر و بهتر شده.
    یادمه و البته هنوز هم هستش که این سری قدیمی یاماها که پسیو هم بودن امضا و آرم هر استودیویی بود.
    تو دوبی دنبالش گشتم و فقط یه جا تونستم پیدا کنم که میگفت 3 میلیون.. اما منصرف شدم..
    توصیه من هم ادام هستم.هر چند یکی از دوستان خریده بود و خیلی زود تیوتر سوزونده بود که من اون رو میگذارم پای استفاده نادرست..

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...