750 میلیون تومن سرمایه واسه استدیو

شروع موضوع توسط پویا scream ‏4/5/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک 750 میلیون تومن سرمایه واسه استدیو تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. پویا scream

پویا scream عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم بگم هم اکنون حدود 750 میلیون تومن پول نقد دارم و فقط به خاطر اینکه به موسیقی علاقه دارم میخواستم تمام پولم رو صرف ایجاد یک استدیو حرفه ای کنم که در ایران حرف اول رو بزنه درسته با این پول خیلی کارهای دیگه که میشه پول بیارن رو انجام بدم ولی من دیوانه موسیقی هستم و میخوام تمام پولم رو در این راه صرف کنم
    ولی نمیدونم از کجا شروع کنم لطفا کمک کنید
    به نظر شما با این پول میشه یک ابر استدیو ساخت ؟

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوست عزیز
    مبحث سختیه.
    با 750 میلیون میشه استودیوی خوبی زد.
    اما هدفتون !! کمی از الان داره راه کج میره . اینکه میفرمائید :
    یعنی شما دنبال این هستید که استودیوتون تو ایران حرف اول رو بزنه.؟
    از چه جهاتی ؟
    ظاهر و تجهیزات ؟ یا کیفیت ؟ شخصیت ؟ یا کارهای خیلی خوب انجام دادن ؟
    اگه هدفتون ارائه کارهای خوب و عالی هستش بحث فرق میکنه. اگه فقط دنبال بهترین ها و ظاهر امر هستید توصیه میکنم بودجه تون رو در کارهای سودآور تر سرمایه گذاری کنید.
    بنده هم اگه چند میلیارد تومن سرمایه داشته باشم. دلیلی نمیبینم که همه اونها رو خرج استودیوم کنم.
    چون چند مورد در این کار دخیل هستند :
    1- ظرفیت شهری که در اون زندگی میکنم.
    2- بازدهی سرمایه.
    3- ارائه کارهای خوب
    برای مثال منی که در بندرعباس زندگی میکنم اگه استودیو 1 میلیاردی هم بزنم نباید توقع داشته باشم که مشتری از تهران پا شه بیاد بندر و پیش من رکورد کنه. چون امکانات تهران اعم از نوازنده و تنظیم کننده و آهنگساز بیشتر از بندر هستش و خواهد بود.
    اگه واقعا دنبال این هستید که استودیو یا مرکزی دائر کنید که هدفش ارائه کارهای خوب و با کیفیت و عالی باشه.
    با نصب این مبلغ هم میتونید کارهای بسیار خوبی انجام بدید.
    اما ..
    شما میفرمائید.:
    عاشق موسیقی هستید. این عشق در همه ما هستش که الان اینجا دور هم جمع شدیم.
    اما آیا این کفایت میکنه ؟
    مسلما خیر.
    شما دارید یه کار کاملا تخصصی رو شروع میکنید. و باید یک تیم کاری کاملا حرفه ایی و تخصصی داشته باشید.
    در قالب یه شرکت صدابرداری با کادر مجرب باید شروع به فعالیت کنید.
    فرض کنیم با 350 میلیون کلی تجهیزات خریدید از بهترین برندها. اما وقتی اپراتور و کسی رو نداشته باشید که بتونه کار کنه باید بشینید و رقص فیدرهای میکسر رو تماشا کنید و سرگرم بشید.
    ببخشید که رک حرف میزنم.
    اما اگه هدفتون قطعی هستش که انشالله باشه و به زودی همینجا اعلام کنید کارتون رو استارت زدید و ما رو خوشحال کنید.
    توصیه من اینه :
    با بودجه شما و نصف اون میشه استودیوی خوبی تاسیس کرد.
    اول بگردید یه تیم کاری خوب اعم از مهندس صدا و اپراتور. و صدابردار. ترجیحا دو نفر صدابردار که بتونن شیفتی کار کنند. و استودیو به دلیل نداشتن ساند من بیکار نباشه. رو پیدا کنید.
    قرارداد رسمی و محکم ببندید.
    دنبال مجوز و ثبت رسمی و قانونی باشید.
    بهترین دکوراسیون و عایق کاری رو انجام بدید
    تچهیزات خوب و به روز خریداری کنید. که در مورد دو مقوله آخر بنده میتونم کمکتون کنم. ( عایق و دکور و تجهیزات )
    خودتون رو هم به روز کنید.
    میتونید با چند نفر آهنگساز خوب .. توجه کنید خوب نه اونهایی که مثل بادکنک فقط باد شدند و اسم در کردن و با یه سوزن میترکن. و چند ترانه سرای خوب صحبت کرده و اونها رو به تیم کارتیون دعوت کنید. خوبه که استودیو یه تیم کاری شامل ترانه سرا و آهنگساز و تنظیم کننده داشته باشه.
    برای مثال من تو استودیوی خودم برای چند نفر از شاعرانی که اشعارشون رو قبول دارم. پرونده ساختم و نمونه کارهاشون رو در اون ضمیمه کردم. مشتری وقتی ترانه میخواد اونها رو بهشون نشون میدم. و اگه مورد پسند بود. با شاعر قرار گذاشته و در استودیو ترانه رسما به خریدار واگذار میشه.
    و اگه خریدار دنبال آهنگساز و تنظیم کننده باشه میتونم از دوستانی که با من کار میکنند کسانی رو معرفی کرده و نمونه کارهاشون رو نشون بدم و قرار داد اون هم بسته بشه. و در کنار اون هم قرار داد رکورد منعقد میشه.
    در کل لپ مطلب اینه :
    احساسی تصمیم نگیرید.
    خوب جوانب امر رو بررسی کنید.
    ممکنه تا جا افتادن اسم استودیو تا مدتی بازگشت سرمایه نداشته باشید.
    منتظر خبرهای خوب شما خواهیم بود.
    پیروز باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 17
بارگذاری...