5 راه برای تقویت نوازندگی پیانو

  • شروع کننده موضوع Porya
  • تاریخ شروع

Porya

Gold User
16/10/09
623
287
43
رشت انجلس
5 راه برای تقویت نوازندگی پیانواگر شما یک نوازنده پیانو هستید و به دنبال راهکارهایی برای تقویت نوازندگیتان میگردید ، مطالب زیر رو مطالعه کنید.
پیانو یک ساز بزرگ و گرانبهاست . شما قبل از اینکه برای نواختن قطعات بزگ و زیبا و بیشتر تمرینات اون اماده بشید ، نیاز به دانستن یک سری از اطلاعات دارید . در این مقاله من میخواهم 5 راه موثر برای تقویت نوازندگی پیانو را به شما معرفی کنم .


1 - یافتن یک معلم پیانوی واجد شرایط

تحت تاثیر گفته های افرادی گه به شما میگویند شما به معلم پیانو نیاز ندارید قرار نگیرید ! من شدیدا به شما پیشنهاد میکنم که به دنبال یک معلم پیانوی واجد شرایط باشید ! چرا ؟ ... نکته مهم همینجاست. با وجود یک معلم پیانو و اینکه مجبور به انجام دادن کاری باشید ، شما خیلی سریع تر و خیلی بهتر یاد میگیرید .


2 – انجام تمرینات منظم

هیچوقت زمانی که خسته هستید تمرین نکنید ! چون در این هنگام شما تمرکز لازم برای تمریناتی که سودمند باشد و باعث پیشرفت شود را ندارید .
تمرینات منظم نوازندگی پیانو نیاز به یک هماهنگی خوب و مهارت در خواندن موسیقی دارد . برای بدست اوردن بهترین نتایج در تمرینات نوازندگی پیانو ، روزانه حداقل به 20 تا 30 دقیقه تمرین منظم نیاز است .


3 – مشخص کردن هدف واقعی هنگام تمرین

وقتی در حال خواندن و تمرین کردن یک اهنگ هستید ، هدفتان را مشخص کنید . اهنگی که از همه لحاظ درست و علمی باشد پیدا کنید و دانش و مهارت خودتان را با اون هماهنگ کنید . برای مثال وقتی در حال مطالعه و تمرین کتاب چرنی هستید ، هدفتان را مشخص کنید که مثلا هر روز یک صفحه را تمرین کنید . البته باید سطح کار و مهارت خودتان را در این میان در نظر داشته باشید .


4 – تقویت بینایی شما در خواندن

اگر شما هیچ مشکلی در خواندن نت های موسیقی ندارید خیلی سریع میتوانید اهنگهای جدیدی را یاد بگیرید .
کار بر روی مهارت در خواندن نت را با در اولویت قرار دادن تمرینات روزانه و اجرای چند میزان از تمرینات جدید قطعات پیانو ، ادامه دهید


5 – مطالعه کردن نوشته های در مورد اهنگسازان

وقتی شما در حال نواختن یک قطعه سونات از موتزارت هستید در حالی که هیچ چیز در باره زندگی اش نمیدانید ، نمیتوانید خود را در قالب شخصیت اصلی داستان قرار دهید و این نواختن با احساس درست را برای شما مشکل تر میکند . همه چیز در مورد اهنگساز مورد علاقه خود را یاد بگیرید و تلاش کنید که راه هایی برای نواختن اهنگهای او همانند خودش پیدا کنید .
نوشته اصلی توسط : Rene Knops
ترجمه : Porya
 
  • تشکر
واکنش‌ها: ДŁi و alireza1975

DJ iBSb

هنرمند
عضو سایت
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
برای تقویت انگشتان برای سریعتر و حرفه ای زدن راهی هست؟؟
میشه از تمرزینات مچ و انگشتان استفاده کرد؟؟

ممنون از زحماتت
 

Porya

Gold User
16/10/09
623
287
43
رشت انجلس
سلام

واسه تقویت و سریع شدن دست تمرین نیازه دیگه . هر چی بیشتر وقت بذاری زود تر به نتیجه میرسی . مثلا روزی 3 تا 4 ساعت بتونی تمرین کنی خیلی خوبه .

اگه منظورت تمرینات ورزشیه ، از این حلقه های پلاستیکی بگیر خیلی کمک میکنه . یه تمرین دیگه هم هست که یه دونه از این کش های به اصطلاح کش سر ماست !! :d باید دور انگشتات ببندی و انگشتات رو باز و بسته کنی . یعنی میشه دقیقا عکس کاری که با حلقه میکنی . این تمرینات به اضافه تمرینات مچ دست خیلی کمک میکنه . شاید حدود 2 سال ادم رو از کسی که تمرین ورزشی نکنه جلوتر بندازه .
البته دوران ریکاوری برای دست هم نباید فراموش بشه ! (استراحت)
 

MFF

30/12/09
117
12
18
سلام،
پیرو گفت‌های دوست عزیزم، این نکته رو اضافه کنم که برای تمرین دادن انگشتان برای سرعت‌های بالا، ملودی‌های خاصی‌ وجود داره که تمرین آنها باعث تقویت انگشتان می‌شه، چند وقت پیش مطلبی راجع به این موضوع خوندم که اگر پیدا کنم حتما ترجمه می‌کنم و خدماتتون آپلود می‌کنم ، البته این تمرینها شامل گرم کردن انگشتان در ابتدای تمرین به کمک ملودی‌های ساده تر هم هست،
 
قبل از اینکه بخواهید تمرین کنید حتما بمدت یک ربع تا نیم ساعت تمرکز ذهنی داشته باشید (مدتیشن)وبعد فقط به موضوعی که در پیش دارید فکر کنید حلا با این تمرکز تمرین مربوطه را انجام دهید.در نتیجه اش تعجب نکنید. باور کنید خودتان این کارا انجام دادید.
 

x-rated

عضو سایت
17/3/10
230
47
28
29
آباده
قبل از اینکه بخواهید تمرین کنید حتما بمدت یک ربع تا نیم ساعت تمرکز ذهنی داشته باشید (مدتیشن)وبعد فقط به موضوعی که در پیش دارید فکر کنید حلا با این تمرکز تمرین مربوطه را انجام دهید.در نتیجه اش تعجب نکنید. باور کنید خودتان این کارا انجام دادید.
میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟