یک پیشنهاد جذاب برای حرفه‌ای‌ها، که آماتورها از آن استقبال می‌کنند!

bamdad1359

هنرمند
عضو سایت
15/3/10
390
657
93
اصفهان
بارها شده که با خودم گفتم کاش کسی بود که درباره شعر، موزیک، تنظیم، یا صدای من نظر فنی می‌داد و اشکالاتش را برطرف می‌کرد یا به هر نحو راهنمایی‌های فنی می‌کرد. ولی آماتورها معمولاً نظراتشان چندان مفید نیست و حرفه‌ای‌ها وقت ندارند، یعنی وقتش را ندارند که فی‌سبیل‌الله به همه کمک کنند، چون بررسی فنی و دقیق یک اثر وقت و انرژی می‌خواهد و آن حرفه‌ای می‌تواند همین وقت را مثلاً در یک آموزشگاه تدریس کند و دستمزد بگیرد. البته ذات این انجمن این است که هر کس هر چه می‌داند در یغلوی اخلاص بگذارد و بقیه هر چقدر دلشان می‌خواهد برای خودشان بکشند، به رایگان. ولی اجباری برای کسی نیست، که آقا چرا دو هفته است من فلان مطلب را ارسال کرده‌ام و کسی پاسخگو نیست. اگر بخش مشاورۀ حرفه‌ای با پرداخت حق‌الزحمه برقرار شود، هم حرفه‌ای‌ها انگیزۀ بیشتری برای پاسخگویی دقیق و به موقع دارند، هم آماتورها مطمئن می‌شوند سؤالاتشان بی‌پاسخ نمی‌ماند و توصیه‌های فنی و دقیق دریافت کرده‌اند و کارشان به طور مطمئن آنالیز شده.
البته کماکان مساله آموزشهای رایگان برقرار است و فرقش فقط در زمان پاسخگویی سریع‌تر و ایجاد انگیزه و جبران زحمات و وقتی است که حرفه‌ای‌ها می‌گذارند. من حاضرم حق‌الزحمۀ یک فرد حرفه‌ای را بپردازم و ایشان یک ساعت، یا کمتر یا بیشتر وقت بگذارد و کار مرا بررسی کند و بازخورد فنی و قابل اطمینان بدهد که بتوانم با خیال راحت روی آن حساب کنم. به چند مثال توجه کنید:
نمونۀ مشاورۀ فنی ۵ هزار تومانی:
- دوست عزیز، شما بهتره خوانندگی رو کلاً کنار بذاری و همون فلافلت رو بفروشی، موفق باشی.
نمونۀ مشاورۀ ۵۰ هزار تومانی:
- دوست گرامی، ثانیۀ ۳۲ به جای نت لا باید از نت سل دیز استفاده کنی. آکورد میزان سوم غلط است. ثانیه ۱۷ به تحریر نیاز نیست. فایل صوتی را ضمیمه کردم. ضمناً قره‌قروت اسم ساز نیست، اگر منظورتان قره‌نی هست، برای این آهنگ مناسب نیست و همان مزغون بیشتر به این آهنگ می‌خورد. پیش‌درآمد آهنگ از سرود ملی زیبماوه کپی شده که بهتر است کمی خلاقیت به خرج بدهید و عوضش کنید. برای تقویت بیس از پلاگین بیس بوست استفاده کنید. اسکرین شات را ضمیمه کرده‌ام.

مشاوره‌ها می‌تواند محرمانه یا عمومی باشد، به انتخاب کاربر. اگر عمومی بود که چه بهتر و جنبۀ آموزشی کلی هم خواهد داشت. شاید بتوان طرح‌های تشویقی برای طرفین در نظر گرفت تا بحث‌ها عمومی شود. می‌شود از هر حرفه‌ای مالیات هم گرفت و برای امور نگهداری سایت استفاده کرد. بالاخره هر چیزی کمیسیون دارد. کمیسیون من هم بابت این پیشنهاد این است که می‌توانم بی‌نهایت سؤال از حرفه‌ای‌ها بپرسم، مفتکی!
امیدوارم این پیشنهاد مورد توجه دوستان قرار بگیرد و موجب ارتقاء جدی سطح آموزش‌های سایت و کسب درآمد برای حرفه‌ای‌ها و نیمه‌حرفه‌ای‌ها شود.

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,513
1,590
113
خرمشهر
درود

اینکه فعالیت مدیران یا همون حرفه ای تر ها کم شده و سوال خیلی ازکاربران بی جواب میمونه رو قبول دارم
ولی خب اینکه تعداد مدیران محدود بوده و تا چند سال پیش واقعا کم نمیذاشتن و خیلی جنب و جوش تالارها بالا بود
چالش ها زیاد بود و من تو اوج این اتفاق ها پیشرفت کردم از لطف همین دوستان
ولی مشکلی که هست الان خودمو میبینم که اون موقه وقت آزاد بیشتری داشتم ولی الان متاسفانه وقتی واسه خودم هم ندارم و قطعا همین گرفتاری ها واسه بقیه هم پیش میاد
متاسفانه وضعیت الان جوری شده که شدیدا درگیر مشکلات روزمره زندگی شدیم که انگیزه ای واسه موسیقی نمونده
گاهی وقت ها که میخواب جواب پست های کاربران رو بدم با بی حوصلگی و سردی جواب میدم چون میدونم اصلا پشت سرمن کسی جوابی نمیده و انتقادی نمیکنه
بهر حال اگه باز همه دور هم جمع بشیم و فعالیت شروع بشه انگیزه ماهم بیشتر خواهد شد
باید یه فکر بهتری واسه فعالیت سایت کرد که مدیریت محترم باید زحمتشو بکشن
الان چندسالی هست که هیچ مسابقاتی برگزار نمیشه قبلا شاهد برنامه های بیشتری بودیم و سایت شور خاصی داشت

بهر حال امید وارم که همه چی درست بشه وگرنه اصلا بحث پرداخت مبلغ برای جواب دادن نیست من شخصا همچین توقعی ندارم فقط دلیلشو گفتم متاسفانه درگیر مشکلات فکری شدیم که انگیزه رو تو وجود خیلیا کشته

موفق باشید .

bamdad1359

هنرمند
عضو سایت
15/3/10
390
657
93
اصفهان
وگرنه اصلا بحث پرداخت مبلغ برای جواب دادن نیست من شخصا همچین توقعی ندارم
به قول پیرمردها: «مال شماست،‌ حق شماست!» معلم ها هم حقوق می گیرن، نمی‌شه بهشون انگ زد که: «ای پول پرست‌ها! چرا در مقابل آموزش پول می‌گیرید! ذکات علم نشر آن است!». هر چیزی به جای خودش. رایگان وجود داره، غیررایگان هم باشه در کنارش،‌ که انگیزه‌ها بیشتر بشه و خدمات حرفه‌ای‌تری ارائه بشه. به نظر من این زشت و قبیح و .... نیست، مساله رو از دید حرفه‌ای نگاه کردنه.

امین پیشه ور

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
13/6/09
605
1,931
93
شیراز
در این سایت کلا بحث پول مطرح نیس
همینطور که خود سایت هم از طریق هزینه های سنگینی که جناب لایت انجام میدن پا برجاست ...

اون مطالبی که جناب حمید فرمودند کاملا درسته ...
وقت خیلی خیلی کم شده، برای همه ی ما
حتی اون کسی که توقع داره سوالش زود به جواب برسه، ایشون هم وقت کم دارن که نمیتونن منتظر جواب بمونن .

این امر یه موضوع کاملا عادی هستش و دوستان هرجا که بتونن مطالب رو بررسی میکنن و اطلاعاتشون رو به اشتراک میذارن .

امین پیشه ور

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
13/6/09
605
1,931
93
شیراز
به قول پیرمردها: «مال شماست،‌ حق شماست!» معلم ها هم حقوق می گیرن، نمی‌شه بهشون انگ زد که: «ای پول پرست‌ها! چرا در مقابل آموزش پول می‌گیرید! ذکات علم نشر آن است!». هر چیزی به جای خودش. رایگان وجود داره، غیررایگان هم باشه در کنارش،‌ که انگیزه‌ها بیشتر بشه و خدمات حرفه‌ای‌تری ارائه بشه. به نظر من این زشت و قبیح و .... نیست، مساله رو از دید حرفه‌ای نگاه کردنه.
این مباحث مربوط میشه به خارج از یک فضای اینترنتی
بله شما هزینه اساتید رو بدید ایشون طبق هزینه پرداختی با شما کار میکنن ...
چه بسا پروژه خودشونو جلوی شما باز کنن و از رازهای اون براتون بگن .

bamdad1359

هنرمند
عضو سایت
15/3/10
390
657
93
اصفهان
در این سایت کلا بحث پول مطرح نیس
امین جان درود بر شما، از این زاویه نگاه کنید، من میخوام کارم به صورت حرفه‌ای توسط یک حرفه‌ای بررسی و آنالیز بشه، چکار باید بکنم؟ صبر؟
انتظار؟ و نهایتاً ناامیدی؟ و محروم شدن از خدمات اون فرد؟ آماتورها میخوان از خدمات حرفه‌ای ها به صورت حرفه‌ای بهره ببرن، آیا راهکار دیگه‌ای به جز این روش وجود داره؟ مثل همۀ مشاغل، میخوایم از خدمات حرفه‌ای ها استفاده کنیم، کار بدی که نیست.

bamdad1359

هنرمند
عضو سایت
15/3/10
390
657
93
اصفهان
این مباحث مربوط میشه به خارج از یک فضای اینترنتی.
کاملاً درسته،‌ولی مساله دسترسی هست، دسترسی به این افراد برای همه و به صورت حضوری وجود نداره. به خاطر همین در این فضا شاید بشه راحتتر دسترسی پیدا کرد.

امین پیشه ور

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
13/6/09
605
1,931
93
شیراز
بنده هم کلا با تمام حرف های شما مخالفتی ندارم و کاملا درسته
باید از یجا شروع کرد ...

سایت مطالب مفید خیلی خیلی زیاد داره، پس این از آماتورها
حالا بحث پیشرفته، باید پشتکار داشت و رفت دنبالش و بدستش آورد
حالا هرجور و هر راهی که هست
تفاوت یک حرفه ای و یک آماتور در همینهاس ...

بیشتر الان جلوه اینو داره که دوس دارن پروژه آماده بدی بهشون و یاعلی برو اینو خودت ساختی
حالشو ببر =))))

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
بنده هم کلا با تمام حرف های شما مخالفتی ندارم و کاملا درسته
باید از یجا شروع کرد ...

سایت مطالب مفید خیلی خیلی زیاد داره، پس این از آماتورها
حالا بحث پیشرفته، باید پشتکار داشت و رفت دنبالش و بدستش آورد
حالا هرجور و هر راهی که هست
تفاوت یک حرفه ای و یک آماتور در همینهاس ...

بیشتر الان جلوه اینو داره که دوس دارن پروژه آماده بدی بهشون و یاعلی برو اینو خودت ساختی
حالشو ببر =))))
این مورد آخر رو بشخصه دیدم...!

پروژه های مجانی درخواست میکنن بعضی دوستان گاها. و میگن که میخایم یاد بگیریم چجوری فلان موزیک رو زدی...

جالب بود...جالب بود...

bamdad1359

هنرمند
عضو سایت
15/3/10
390
657
93
اصفهان
پروژه های مجانی درخواست میکنن بعضی دوستان گاها
سهیل جان، به خاطر استثنائات و به خاطر رفتارهای غلط بعضی ها نباید کلاً یه کار رو زیر سؤال برد :angelic:
نظر من بیشتر در مورد آنالیز کار هست، آقا بیا این کار منو گوش کن غلطهاشو بگیر، نظرتو بده، پیشنهاد بده، از این چیزها، نه اینکه لطفاً همه لایسنس‌های نرم‌افزارهای پولی خود را در اختیار من قرار بدهید، یا لطفاً سورس همۀ پروژه‌های خود را به من بدهید، این فرق داره با اون، اینجا قصدمون اینه که حرفه‌ای‌ها آنالیز کنن. همین. :geek:

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
میدونی طرف میره یه دمو از آدمو تو یه سایتی گوش میکنه بعد میگه پروژشو بهم بده !! این ینی چی ؟ :D اینم موضوعیه که باید راجش بحث بشه

راجب آنالایز که والا هر دفه بحثی شده دوستان با این که خودشون میدونن هنر تجربست یه درصد خیلی بالاییش:pompus:

و وقتی به کسی میگی فلان کار رو بکنی مثلا...مسترت شارپ تر صدا میده...

فوری گاها دوستان شمشیر کشیده و تهال نویسنده پست آخر رو قطعه قطعه میکنن که..:punch-12::punch-12::rage-82::rage-82::rage-82:

نه این کار علمی نیس!:meh-56: یا اینکار اشتباهه! :penguin-16:یا لطفا فروم تخصصی رو با جواب های آمیانه خراب نکنید!:bookworm-33::bored-20:

این مورد آخرو کجای دلم بذارم:hilarious-10::hilarious-10:

پست شما به دلیل بامربوط بودن حذف شد:hilarious-10::hilarious-10::hilarious-10::hilarious-10:
(البته این مال چند سال پیشا بود)

bamdad1359

هنرمند
عضو سایت
15/3/10
390
657
93
اصفهان
بله هر کاری مشکلاتی هم داره، ولی این کار ذاتاً کار مفیده برای طرفین، شاید برای اشخاص ثالث به همون اندازه مفید نباشه، من راضی تو راضی، بقیه هم به کارهای خودشون برسن!

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,345
2,192
113
35
Vengeance Land
البته یه موردی هم هست...

توی فروم یک عده ای بیشتر دنبال گرفتن لایک یا اینجور چیزا هستن (که خودمم البته یخورده جزو شونم ):biggrin:

و اینکه یسری پستا بی جواب میمونه دلیلش میتونه این باشه و یکسری پست ها از بار لایکی بیشتری برخوردارن...

+ یکسری جدیدن موج جدید این پست هارو میبینیم که 99.9% تماما متن ها مضمون شون عین همه !

- چگونه در دوروز آهنگساز بشم؟

یا

11 سالمه یه استودیو خونگی با تمام تجهیزات بابام اینا برام از نروژ آوردن:shy-79: ولی نمیدونم آهنگسازی کار کنم یانه ؟ در آمد داره یانه ؟:yawn-85:

یا

سلام من سال دوم عمران هستم میخام بدونم الان من برم دنبال آهنگسازی خیلی دیره ؟ در آمد داره ؟ چقد زمان میبره بتونم مث آقای آیکس آهنگسازی کنم ؟

+پا نویس : دوران اگه یروز بری سفر تموم شده و همه میخان آهنگساز بشن!

ایرادی هم نداره ما تا جایی که بتونیم این دوستان رو راهنمایی میکنیم ! نمیگیم نکنین!

ولی آخه!:hilarious-10::hilarious-10:....

naksoka

عضو سایت
29/12/09
160
122
43
بامداد جان 2 تا مشکل هست واسه انجام اینکار، یکی مشکلات ارتباط غیر حضوری و یکی عقاید بعضی هنرمندان
در مورد مشکلات غیر حضوری برای آهنگسازا ، ببین عزیزم ممکنه شما تو یک محیط غیر استاندارد از لحاظ آکوستیک و با اسپیکرهای ظعیف کار کنید
یک فایل صوتی دارید با کیفیت عالی و تو اون محیط و با مانیتور ظعیف بهش گوش میدید و میبینید پر اشکال به نظر میرسه و فکر میکنید مشکل از کمپرسور بد یا ای کیو بد هست ، میاید اینجا از اساتید برای کمپرس کردن یا ای کیو سوال میپرسید استاتید هم شمارو راهنمایی میکنن
ولی اون استاد که فایل شمارو گوش نکرده متوجه شه مشکل اصلا از فایل نیست، اگرم قرار باشه هر کاری انجام میدید تک به تک بفرستید یک استاد ایراداشو بگیره یا تاییدش کنه که برای میکس یه ترک معمولی با ساز بندی کم ،حداقل باید یک ماه وقت برای مکاتبه تو سایت بزارید
برای کسایی هم که فقط برای خوندن و آواز میخوان سوال بپرسن و نظر بخوان هم مشکلاتی هست ، بزرگترینش اینکه استاد فقط میتونه ایراد بگیره ازتون و نمیتونه تو اینترنت به شما سلفژ رو آموزش بده ، اگرم بشه که سی دی های آموزشی تو بازار هست!
میشه خیلی چیزا یاد گرفت و با دیگران تو سطح های مختلف به اشتراک گذاشت مثل همین سایت عالی ولی نه اینکه برای تمام دوران مبتدی تا حرفه ای فقط به سایت بسنده کرد
مشکل دوم هم اینه که بعضی هنرمندان عقیده دارن یه دانش آموز برای گرفتن نمره خوب نیاز به مدرسه خوب هم داره و نمیشه در یک روستا و با امکانات کم بهترین نمره رو گرفت، چون اینجا سینوس و کوسینوس و انتگرال که نیست ، درسته موسیقی تو ذات انسان هست ولی کسی با امکانات کم نمیتونه شروع کنه ! همه بزرگان از روز اول بزرگ بودن! مثل رضا صادقی یا استاد فیروز ویسانلو که بعد از ده سال بدون استاد تمرین کردن بلاخره به اولین کلاس گیتار خودشون رفتن و الان یکی از اساتید موسیقی ایران هستند!
به نظر من به اندازه کافی خودتون رو وارد فضای موسیقی کنید هنرمندای مختلف رو از نزدیک ببینید و سوالاتون رو بپرسید و از سایت هم در حدی برای بالا بردن اطلاعاتتون استفاده کنید جواب بهتری میگیرید تا اینکه تو سایت برای صحبت کردن با اساتید هزینه پرداخت کنید، اساتید اینجا هم بدون دریافت هزینه واقعا دارن کمک میکنن و میتونید سوالاتتون رو بپرسید و کمک بخواید