یک پرفورمانس نو و جالب، از یک بند نو و جالب

شروع موضوع توسط Farhood ‏7/1/14 در انجمن موسیقی جهان

تاپیک یک پرفورمانس نو و جالب، از یک بند نو و جالب تالار موسیقی جهان در persian-music.org.

1. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    • خوشم اومد خوشم اومد x 7
  2. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    خیلی جالب بود!
    به نظر شما این کار به صورت لایو ریکورد شده بود یا پلی بک بود؟

3. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    وقتی بحث "ادعای نوع جدیدی از پرفورمانس" پیش میاد، دیگه نمیتونه لایو نباشه. به هرحال پرفورمانس در کار لایو معنی میده. مخصوصاً اینکه اینها کنسرتهای عمومی لایو زیادی داشتند تا حالا. پلی بک مال زمانیه که امکان صدابرداری سالم وجود نداره. مثل موزیک ویدئوها، که معمولاً با توجه به تعدد لوکیشنها، کوریوگرافی ها، میزانسن ها، عدم حضور نوازنده ها و نوع ساختار دکوپاژ تصویربرداری، امکان صدابرداری سالم مشکل و یا غیر ممکن میشه.

آخرین ویرایش: ‏8/1/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب سوال منم همینجاست !
    صدای وکال نفر اول و خانومی که سوم میخونه بسیار عالی و حرفه ای گرفته شده (البته به گوش من) مایکی که جلوی اون آقای نفر اوله بهش میاد یه شور(shure beta57) داینامیک باشه ولی جنس صدا شبیه مایک های خازنیه و کلا بعیده از اون فاطه و با اون شوت همچین صدایی رو گرفته باشه!
    پس یا من اشتباه میکنم و صدا خیلی خوب نیست یا دست کم وکال ها جدا گانه ریکورد شده و یا اینکه یه ریکورد خیلی خوب و میسک عالی انجام گرفته
    که در صورتی که مورد سوم باشه خیلی دوس دارم بدونم چطوری این کارو کردن o_O
    نظر شما و بقیه دوستان چیه؟

5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خب این امکان وجود داره که میکس Realtime انجام نشده باشه و بعداً انجام شده باشه؛ که در این صورت هم منافاتی نداره و کار پرفورمرها به هرحال لایو انجام شده.
    مایک ووکالیست اول هم اگه کندانسور باشه از اون فاصله خب خوب میگیره. اگه داینامیک باشه حق با شماست، از اون فاصله خیلی ضعیف میگیره.
    البته اساتیدی که توی کار آدیو ریکوردینگ هستند بهتر از من میتونن تشخیص بدن. من تخصصی در این مورد ندارم، صرفاً تجربی میتونم تحلیل کنم.

6. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    پرفورمانس ؟
    میشه توضیح بدین؟

7. H.A

H.A عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منظورشون همون اجرا هست(performance=پرفورمانس)

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوستان این مورد رو در نظر داشته باشید که کنسرتهای خارجی حرفه ایی رو که شما دی وی دی اون رو میبینید. صدایی که میشنوید دقیقا همون صدایی نیست که حاضرین میشنوند ! نه اینکه فرقی داشته باشه در اجرا نه..
    بحث اینه که در کنسرتهای حرفه ایی رکورد هم حرفه ایی انجام میشه در کنار صدابرداری صحنه. یعنی هر مایکی که گذاشته شده روی هر ساز دقیقا به یه ترک خاص در سیستم رکوردینگ ارسال میشه به این شکل که در کنار صدابرداری جرفه ایی لایو رکورد مولتی ترک هم انجام میشه ( تصور کنید چند کار صدا با ورودی بالا نیاز هستش ) و بعد از اجرای کنسرت. ترکها به یک استودیوی مجهز میرن و اونجا میکس و مسترینگ میشن و بعدا که تصاویر و فیلم کنسرت مونتاژ شد موسیقی و ترکهای میکس شده روی تصویر قرار گرفته و وارد بازار فروش میشن.
    و صدایی به مراتب بهتر از حاضرین در کنسرت به گوش ببینهد فیلم کنسرت خواهد رسید.
    اخیرا در ایران هم باب شده که این کار رو میکنند که هدف هم داشتن صدای بهتر روی تصویر هستش و بس.
    این ویدئو هم ممکنه تاکید میکنم ممکنه به این شکل بعد از کارهای نهایی تصویر روی صدای اون هم کار شده باشه. البته من بیشتر حدس میزنم مایکهای اورد هد و امبیانس هم در کار باشند که توی کادر این ویدئو دیده نمیشند. البته ماکیهای داینامیک استفاده شدن که تداخل کمتری با سایر صداها داشته باشند و امکان داره که رکورد همزمان باشه و بعدا روی تک تک اونها کار شده باشه. که به نظرم معقول تر میاد. و با ترکیب اونها و مایکهای اور هد صدایی به این شکل رو به گوش ما میرسونند

این کار خللی در اصل اجرا ایجاد نمیکنه بلکه برای احترامی هستش که برای ببینده و شنونده اون قطعه یا اون کلیپ قائل هستند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  9. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    با سلام به دوستان خوبم.راستش من یه بار یه مطلبی خوندم که نوشته شده بود در کسنسرتهای حرفه ای غرب اونقدر حرفه ای هست که وقتی حتی تو یه جای شلوغ مثلا وسط شهر هم کنسرت برگزار میکنند صدای دور و اطراف اصلا خللی در اجرای کنسرت ایجاد نمیکنه و انگار که محیط آکوستیک شده.آیا این صحبت صحت داره؟

10. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در هر صورت این چیزی از زیبایی کارشون کم نمی کنه
    ایده بسیار جالبیه و البته قابلیت های گیتار رو نشنون میده ;)

11. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگر منظورتون اینکه تماشاچی ها خیلی خوب صدا رو میشنوند باید بگم که با استفاده از سیستم های جدید به نام line array این اتفاق به راحتی می افته
    اینم یه نموه از این سیستم ها
    {username}-{filename}
    خدا قسمت کنه ایشالا :rolleyes:

بارگذاری...