1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

یک نواخت کردن گین صدا

شروع موضوع توسط اقا مصطفی ‏2/11/18 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک یک نواخت کردن گین صدا تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +627 / 3 / -2
    نرم افزار:
    سلام عرض میکنم خدمت دوستان و اساتید. یک سوال داشتم که نمیدونم مربوط به قسمت کمپرسور ها ولیمتر ها هست یا نه و برای همین موضوع جدید ارسال کردم و در اون قسمت ها نپرسیدم. اگر جاش اونجاست که مدیران بنده رو ببخشند و اصلاح فرمایند.
    سوال بنده اینه که صدایی داریم مثلا 30 ثاینه. از ثانیه 1 تا 20 قدرتش خوبه اما در یک بازه مثلا 5 ثاینه قدرتش بیشتر میشه. یعنی مثلا (اعداد صرفا برای مثال) اگر ثانیه 1 تا 20 ، قدرت 50 هست ، از 20 تا 25 میشود 80
    اما بطور دائم . نه اینکه مانند پیک ، یک لحظه قوی شه و خوب شه. میخواستم بپرسم با چه ابزاری میشه اون قسمت رو کار یکرد صدا مثلا از اون 50 بیشتر نره. در قسمت کمپرسور و اینا سرچ کردم و خوندم اما خیلی چیزی دستگیرم نشد به دلیل علم پایینم. التبه اینم عرض کنم میشه مثلا در ادوب ، اون بازه رو انتخاب کرد و گین رو کم کرد اما میخوام ببینم میشه پلاگینی خود کار مثل کمپرسور این کار ور انجام بده؟ ممنون.یک عکس هم فرستادم تا منظور

حقیر بهتر رسونده بشه. با تشکر فراوان

. یک نواخت کردن گین صدا-Screenshot (46).png

آخرین ویرایش: ‏2/11/18
  2. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    موزیک تراپیست (مرکز تحقیقات دانشگاه برگن)
    امتیازات:
    +7,792 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    اینو هم از طریق اتومیشن میشه یکنواخت کرد، و هم با استفاده از لیمیتر. ولی دادن چنین جوابی برای ما که نمیدونیم واقعاً چه اتفاقی افتاده، یک جواب قطعی نیست. چون با تمام توضیح دقیقی که دادی، متوجه شدن مشکل هنوز سخته. نگفتی که آیا این مشکل در فایلِ خروجی هست، یا اینکه در یک Track تکی یک سازه. مخصوصاً اونجا که گفتی مشکل بشکل Transient نیست و ادامه داره، اصلاً مشکوکه! یه همچین اتفاقی غیر عادیه. با شر کردن فایل بهتر میشه متوجه مشکل شد.
    ضمناً تصویری هم که فرستادی، این وضعیت رو در Transient ها نشون میده، نه ادامه دار.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +627 / 3 / -2
    نرم افزار:
    با سپاس فراوان از توجه و پاسخ شما استاد. جسارتا عرض کنم فایل دکلمه هستش. بدین صورت حدود چندین قطعه رکورد شد و با هم میکس شد و الان به تک تک اون پارت های رکورد شده دسترسی ندارم و فقط این فایل پیوسته رو دارم. و مشکل اینه که در میزان شدت صدا یکی از این پارت ها ولوم بالاتر بود به طوری که شما دارید گوش میکنید بعد از ثانیه مثلا 10 ، به یک باره صدا بلند میشه و تا چند ثانیه بعد ( رسیدن به پارت بعدی) دوباره ولوم میاد پایین. و میخوام این قسمتش رو هم مانند بقیه ثانیه های ترک صداش و تقریبا هم ولوم کنم.در باب تصویر هم حق با شماست و صرفا برای یک مثال اون رو فرستادم.تشکر فراوان

4. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,429 / 3 / -2
    دوست عزیز با volume automation کار رو انجام بدید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +627 / 3 / -2
    نرم افزار:
    بسیار ممنون از توجه شما.من فکر میکردم مثلا میشه با کامپرسور یا لیمیتر یک حد اکثر مقدار صدا تعریف کنیم و نزاره صدا از اون مقدار بالاتر بره

6. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,429 / 3 / -2
    میشه!
    اما به چند دلیل پیشنهاد نکردم :
    1- کمپرسور وقتی که دینامیک رنج سازی رو تغییر میده ، در tone صدای اون ساز هم تغییر ایجاد میکنه . البته برا کم کردن این تغییر در tone میشه تنظیماتش رو تغییر داد، مثلا اتک و ریلیز رو زیاد کنی ، ولی ممکنه به صدای دلخواه نرسی .
    2- لیمیتر برا کنترل بلندی و کم کردن صدا به صورت ناگهانی بهتر جواب میده، نه این حالتی که شما فرمودید.
    اگه به مدت طولانی و مقدار زیاد لیمیت کنید معمولا صدا صدمه میخوره .
    3- معمولا کل صدا کمپرس میکنند و نه قسمتی از اون رو . ولی این جا شما نیاز دارید فقط قسمت محدودی از صدا رو کمپرس کنید ، شدنی هستش اما کارتون بی مورد بیشتر میشه.
    4- با اتومیشن فقط صدای ساز کم (و یا زیاد) میشه و در tone صدای ساز تغییر ایجاد نمیشه.
    5-
    اگر صداتون با پیک زیادی رکورد شده باشه ، مممکنه لازم باشه اول صدا رو لیمیت کرده و بعد کمپرس کنید.
    چون پیک ها در کمپرسور تاثیر دارند و رسیدن به صدای مورد نظرتون باعث صرف بیشتر زمان هنگام کمپرس کردن بشه.
    -- خیلی پر حرفی شد،امیدوارم مشکلتون حل بشه .

• موافقم موافقم x 1
  7. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,792 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    مصطفی با توجه به توضیحی که در مورد فایل دادی، دقیقاً همونطور که پیمان گفت، اتومیشن این مشکل رو حل میکنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +627 / 3 / -2
    نرم افزار:
    با عرض سلام مجدد. بنده دارم از محبت دوستان سوءاستفاده میکنم و بحث رو ادامه میدهم. لطفا بنده رو ببخشید. فقط جسارتا دو مسئله خواستم عنوان کنم که این اتومیشن که فرمودید در اف ال ( چون خیلی آشنایی ندارم باهاش) به صورت گوشی و چشمی باید خط رو تنظیم کنید دیگه؟ یعنی مثلا درجه بندی حالا ازنوع دسیبل یا نوعه دیگه که نداره؟ و سوال بعدی اینکه در اف اف ال ابزاری هست که بتونیم بالاترین درجه ولومی که در اون ویس وجود داره رو نشون بده؟ مثلا نشون بده بیشترین صدا که بالا رفته 3 دسیبل بوده.؟ یا اینکه حد اقل موقع پلی شدن مویک مقدار دسیبل رو نشون بده؟ باز هم معذرت میخواهم بدلیل ادامه سوال و تشکر فراوان .

9. Farhood

Farhood Capo del clan

شغل :
    امتیازات:
    +7,792 / 8 / -6
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    کار با اتومیشن رو همون گوشی و چشمی انجام میدی.
    من FL کار نمیکنم، ولی "ویس" هم نمیدونم چیه.

10. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +627 / 3 / -2
    نرم افزار:
    تشکر از ما استاد. voice منظورم بود.

• دوستانه دوستانه x 1
  11. sajjadm

sajjadm عضو سایت

شغل :
    تنظیم کننده و مهندس میکس و مسترینگ
    امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام.
    پیشنهاد من اینه که اگر شدت داینامیکی صدا در ترک در یک محدوده زمانی خاص، به شکلی بدی نیست ( اگر یک لحظه خیلی داینامیک تغییر کرده باید دوباره رکورد کنید ) Gain رو اتومیشن کنید و بعد سیگنال رو به کمپرسور بفرستید.

12. mostahlak

mostahlak عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio, reason, sonar, soundforge
    اگر با اف ال کار میکنی از فروتی لیمیتر با اتک و ریلیز بالا کار کن. مشکلتو کامل حل میکنه و صدا بدون تغییر تن میاد پایین ولی باید برای رسیدن به صدای دلخواهت با ناب های افکت یکم بازی کنی

بارگذاری...